Імбир батьківщина походження

Авторadmin

Імбир батьківщина походження

Секрети популярного «цілющого кореня»: що таке імбир і де він росте?

Імбир є багаторічним трав’янистим рослиною. Має гіллясте кореневище (знаменитий «рогатий корінь»), гострі листя і незвичайні великі квіти.

Сортів культури налічується понад 1000. Є екземпляри з синьою або зеленою серцевиною або з запахом гасу.

Подробиці про історію імбиру вчені збирають по сей день, так як рослина досить давнє і достовірних фактів про його походження і розвиток збереглося мало.

Батьківщина рослини: звідки він бере свій початок?

Отже, що це таке і звідки родом? У країнах Європи імбир почали використовувати ще в 9-12 століттях. Привезли цю пряність арабські купці, які мали монополію на торгівлю спеціями. Батьківщину імбиру купці довго зберігали в секреті. Вони говорили, що росте імбир на краю світу і охороняють його печерні люди. Такими висловлюваннями вони піднімали ціну на цей цілющий корінь. Рослина вважалося делікатесом, дозволити його собі могли тільки заможні люди. Масово імбир став доступний з 18 століття.

Батьківщиною культури вважається Південь і Схід Азії. Це такі країни, як Китай, Індія та Індонезія.

Коротко про історію поширення

Імбир або «білий корінь» вирощується в регіонах, де волого і тепло. Справжня (лікарська) різновид зустрічається тільки на Півдні Азії в тіні тропічних лісів. Плантації інших сортів є в таких країнах:

  • Японія;
  • В’єтнам;
  • Африка;
  • Австралія;
  • Південна Америка (Аргентина, Бразилія);
  • острів Ямайка.

Де вирощують корінь?

Це унікальна рослина вирощується для різних цілей. З нього готують спеції, ліки, використовують в сфері косметології та парфумерії.

дика природа

Отже, як росте пряність в природі? В умовах дикої природи імбир вже не зустрічається. Але найбільш сприятливий клімат для росту має Південь Африки і Схід Азії.

Імбир переважно вирощується сьогодні «цивілізовано» і в промислових обсягах. Поля, ферми і плантації є на всіх територіях з відповідними погодними умовами.

Зустрічаються як зовсім молоді господарства, так і найстаріші плантації імбиру (Понад 200 років), де влаштовують оглядові екскурсії.

У світі: для вживання в їжу

Найбільші постачальники пряного коренеплоду – Індія, Китай, Австралія, Ямайка і Африка. Ці країни вважаються світовими виробниками прянощі. Імбиром засаджують найбільші поля, а отриманий урожай відправляють на експорт.

В Росії

В умовах нашого клімату імбир не вирощують. Культура не росте навіть в господарських регіонах: Краснодар, Кавказ, Підмосков’ї. Вирощування допустимо тільки в закритих парниках, теплицях, вегетарій, горщиках або діжках.

У відкритому грунті

На відкритому грунті виростити культуру в Росії досить важко. Рослині для вегетації потрібен тривалий теплий період. Наша країна не має відповідного тропічного клімату. Рішення проблеми – опалювальні теплиці.

Культура буде рости в теплих регіонах:

  • Краснодар;
  • Крим;
  • Ростовська область;
  • Підмосков’ї.

Ризикнути і посадити імбир в теплицю можна в будь-якому місті Росії, який розташований за межами вічної мерзлоти.

В домашніх умовах

Імбир можна вирощувати на підвіконнях, як декоративну рослину. Квітникарі люблять рослина за незвичайний квітка, який з’являється на непоказному рослині. Рослина потребує високої температури і підвищеної вологості (його потрібно щодня обприскувати).

Зовнішній вигляд і фото

Зовнішній вигляд і фази зростання будуть відрізнятися в залежності від регіону і умов вирощування імбиру.

дикий

Нагадує очерет або очерет. Має могутнє кореневище з безліччю розгалужень. Квітконосне втечу розвивається окремо від вегетативного. На верхівці рослини м’ясисте суцвіття, що нагадує за формою колос. Суцвіття розташоване поруч з приквітками. У їх пазухах знаходяться квітки. Відтінки рослини залежать від сорту. У дикій природі може виростати до 2 м. Розмножується бульбами.

окультурений

Такий імбир скромніше в розмірах: у висоту досягає 160 см. У тропічних і субтропічних широтах імбир висаджується як картопля. Особливого догляду не вимагає. В землю висаджують корінь імбиру зі сплячими бруньками. Пагони з’являються через 30-45 днів. Збирають урожай через 6-12 місяців (в залежності від регіону).

Сигнал того, що імбир дозрів – пожовклі і відпадають листя.

Наслідки невідповідних кліматичних умов

Якщо імбир висаджений на території з невідповідним кліматом, наслідки можуть бути наступними:

  • ненормальна низькорослість рослини (нижче 40 см);
  • вкрай рідкісне, неяскраве і швидке цвітіння;
  • малі розміри коренеплоду;
  • хворобливість куща;
  • загнивання і пожовтіння зеленої маси;
  • сходи імбиру просто не з’являться.

Отже, імбир – пряність родом з Південної Азії. У промислових обсягах вирощується в регіонах з теплим і вологим кліматом. Найбільші експортери культури – Китай, Індія, Африка, Австралія. У Росії отримати урожай можливо тільки в теплиці. Також в нашій країні імбир вирощують в якості декоративного домашнього рослини.

Імбир – чим корисний і шкідливий для організму

Імбир часто називають овочем чи коренеплодом – це не зовсім так. Це багаторічна трав’яниста рослина, коріння якої вважаються пряністю. Але імбир – не тільки корисна приправа. ГастроГід Онлайн розповідає, чим корисний і шкідливий імбир для організму.

Історія

Фото: envato.com

Імбир відомий людству дуже давно. Першими письмовими свідченнями визнання унікальних якостей цієї рослини можна назвати тексти канонічної ведичної медицини, яким налічується більше п’яти тисяч років. Користь імбиру відзначена і в працях Авіценни та Гіппократа, і в роботах Конфуція.

Кисети з імбирним коренем були виявлені в Китаї, в розкопках поховань II століття до н. е. Однак, і до цієї знахідки вже було зрозуміло, що імбир має східне походження. Вважається, що вперше його почали культивувати в Індії, де він був зведений в статус цілющої спеції, і звідти вже потрапив в Китай.

Широке поширення по країнам Європи імбир отримав завдяки арабським торговцям, які знали сенс в прянощах і спеціях. В наші дні імбир обробляють не тільки в Китаї і Індії, але і в Бразилії, Нігерії, Австралії, на Ямайці та Барбадосі.

Розроблені навіть методики домашнього вирощування цього чудового кореня − для країн з помірним кліматом.

Склад

Процентний вміст речовин в 100 грамах свіжого імбиру приблизно такий:

  • 79,9% води;
  • 15,8% вуглеводів;
  • 2% харчових волокон;
  • 1,8% білків;
  • 0,8% жирів;
  • 0,8% золи.

Природа так щедро наділила імбир вітамінами, мікроелементами і макроелементами, що він по праву займає лідерські позиції серед цілющих і пряних рослин.

У хімічному складі кореня присутні: практично повний перелік вітамінів групи В, тіамін, рибофлавін і ніацин, фолієва і пантотенова кислоти, холін, піридоксин.

Крім того, 100 гр імбиру містять 5 мг вітаміну С (аскорбінова кислота), калію − 415 мг, магнію − 43 мг, кальцію − 16 мг, а також натрій, фосфор, марганець, цинк, залізо, мідь і селен.

Чим корисний імбир?

Фото: envato.com

Як уже згадувалося, лікувальні властивості імбиру використовуються людством вже більше п’яти тисяч років. Його вживають і свіжим, і сухим − висушений мелений імбир відмінно піддається зберіганню і зручний для транспортування.

Крім застосування в якості прянощів, імбир маринують, зацукровують, а також готують з нього настої, відвари та чаї. Застосовується імбир як в терапевтичних, так і в профілактичних цілях.

Найважливіші властивості чудового кореню – здатність підвищувати імунітет, протизапальна та антимікробна дії. Імбир взагалі має дуже сприятливо впливати на систему травлення, він робить страви легкозасвоюваними. Імбир допомагає нормалізувати секрецію шлунка, пришвидшувати вироблення шлункового соку та запобігає розладам функціювання ШКТ.

Часто імбир застосовується при метеоризмі і діареї. Відварами, чаєм і настоями з сухого і свіжого імбиру ефективно лікуються недуги печінки, жовчного міхура і нирок.

Імбир також благотворно впливає на судини, чистить кров від «поганого» холестерину і запобігає тромбоутворенню. При цьому він нормалізує тиск і мозкову діяльність, зокрема − покращує пам’ять.

В онкології чудовий корінець успішно використовують для гальмування розвитку пухлин. В ортопедії імбир застосовують як знеболюючий засіб для м’язів і суглобів, в лікуванні артрозу, ревматизму і артритів.

Користь імбиру для жінок

Фото: envato.com

Окремо варто відзначити вкрай благотворний вплив імбиру на жіночий організм в цілому і репродуктивну систему зокрема. Їм лікують безпліддя і хворобливі симптоми менструального циклу.

Багатьом жінкам знайома властивість імбиру позбавляти від ранкової нудоти і запаморочення при вагітності.

Ще в давній ведичній медицині пряний імбирний корінь застосовувався в якості афродизіаку. Вітамін С, лізин і ефірні масла стимулюють приплив крові до жіночих статевих органів, підвищуючи їх тонус і викликаючи бажання.

Тижневий курс лікування для підвищення лібідо у жінок ідеально простий: потрібно з’їдати за дві години до сну часточку лимона, присипану сіллю та імбирним порошком.

Імбир в кулінарії

Фото: envato.com

Спробуйте хоча б одного разу застосувати чудову спецію в якості добавки в улюблені страви, і відмовитися від імбиру ви вже не зможете. Він відмінно гармонує з овочами і будь-якими видами м’яса, надаючи простим звичним продуктам вишуканий смак і благородний багатий аромат.

У перших стравах, других стравах і салатах імбир використовується, як правило, свіжим. У десерти і випічку додається імбир порошковий.

Японська і китайська кухня не може бути без маринованого імбиру, так добре відомого шанувальникам суші. У зацукрованому вигляді імбир використовують для варення, мармеладу, цукатів і цукерок.

Шик і розкіш сучасної кулінарії − найширша різноманітність соусів і пряних сумішей неможливі без імбиру.
Не обходяться без нього виробники консервованих овочів і шанувальники напоїв − міцних і не дуже. Широко відомі і вживані в світі імбирна горілка та англійське імбирне пиво, а також відомий імбирний ель – «джинджер Ейл».

Чим шкідливий імбир?

При всіх позитивних якостях навіть у такого корисного продукту, як імбир, є протипоказання.

  • В першу чергу варто виключити імбир людям, що страждають гастритами, виразкою шлунка і цирозом печінки, і людям, які мають камені в жовчних шляхах.
  • Ішемія і високий тиск також є попередженням про те, що імбир вживати не варто.
  • Явним протипоказанням до застосування імбиру є наявність будь-якої кровотечі, високої температури і гострої алергічної реакції.

При грамотному застосуванні і правильно розрахованих дозах цілющий корінь імбиру подарує вам швидкий метаболізм, відмінний апетит, високий життєвий тонус і не один рік здорового, повноцінного життя. Недарма на історичній батьківщині, в Індії, імбир з незапам’ятних часів визнаний панацеєю, засобом від всіх хвороб − чарівний корінь, лікуючий тіло, зігріваючий душу і приводячий до ладу думки.

Про автора

admin administrator