Імбир у саду догляд та вирощування

Авторadmin

Імбир у саду догляд та вирощування

Вирощування імбиру в домашніх умовах

в домашніх умовах стало доступним порівняно недавно, причому такий незвичайна кімнатна культура і прекрасно прикрасить будинок, вразивши всіх колосоподібними суцвіттями, і дасть невеликий, але по-справжньому цілющий урожай.

Де і як росте імбир в природі?

На європейські прилавки продуктових магазинів і в колекції квітникарів імбир прибуває з вологих тропічних районів півдня Азії. Усі, хто знайомий з рослиною тільки по соковитим товстим коріння, невідомо, що в природі імбир – це багаторічна трав`яниста культура висотою від 50 до 100 см, з шкірястими ланцетоподібним листям і високими колосоподібними суцвіттями червоно-рожевого відтінку.

Для росту, освіти схожих на розгалужений бульби коренів і цвітіння вихідцю їх тропіків потрібно тепло, розсіяне світло протягом 12-15 годин, багато вологи і поживний грунт.

Тому вирощування імбиру в відкритому грунті в середній смузі вкрай утруднено. Зате реальна можливість завести врожайну імбирну грядку є у любителів кімнатного квітникарства і володарів дачних парників і теплиць. Саме тут єдине місце, де імбир росте в Росії. Висадка коренів в грунт ризикована через високу ймовірність весняних заморозків і не дуже довгого літа.

Як виростити імбир в домашніх умовах?

Вирощування імбиру в домашніх умовах передує придбання посадкового матеріалу. За ним допитливому рослинникам доведеться йти не в квітковий магазин, а в супермаркет або в овочеву лавку. Тут можна легко знайти свіжі кореневища імбиру, придатні не тільки стати прекрасною приправою до м`яса або риби, а й дати початок новим рослинам.

На товстих, розгалужених коріння імбиру, якщо придивитися, можна побачити сплячі бруньки. Саме вони і стануть паростками після посадки. Купуючи кореневища для посадки, звертають увагу на свіжість, соковитість і здоров`я посадкового матеріалу Найкраще дають поросль молоді гладкі коріння з пружною щільною поверхнею, без сухих ділянок або слідів життєдіяльності комах.

Коли корінь виявляється в домашніх умовах до того, як садити імбир, його на кілька годин поміщають в теплу воду. Ця проста міра здатна не тільки пробудити сплячі бруньки на якісному кореневище, а й реанімувати млявий, підсохлий екземпляр.

Якщо звернути увагу на те, як росте імбир, можна помітити, що від одного кореня відходить відразу кілька тонких прямостоячих паростків. Справа в тому, що при успішній стимуляції в ріст ідуть всі присутні нирки. При виборі кореневища для посадки потрібно шукати екземпляр з великою кількістю таких очок. В цьому випадку, розділивши корінь на кілька фрагментів, можна отримати одразу безліч екзотичних рослин. Місця зрізів на соковитому корені припорошують подрібненим деревним вугіллям, що допоможе захистити посадковий матеріал від гниття або поразки грибками.

Як посадити імбир в домашніх умовах?

В умовах тропіків, де, як на фото, зростає імбир в природі, рослина вважається вкрай невибагливим і майже не вимагає догляду. Це й не дивно, адже вологі південні райони немов створені для волого-і теплолюбний культури.

У середній смузі домогтися утворення коренів і цвітіння імбиру неможливо без ретельної підготовки в посадці. Почати слід з грунту, який повинен бути поживним, пухким, активно дренируемой. Для отримання субстрату в рівних частках змішують садову грунт, перегній і пісок. Сюди ж можна додати трохи комплексних добрив для коренеплодів. Така пролонгована підгодівля допоможе рослині утворити потужну кореневу систему.

Вирощування імбиру в домашніх умовах проходить по однорічному циклу. Навесні кореневища дають паростки, потім розвивається розетка великих листя, але до осені вона в`яне, а корінь йде на зимовий період спокою.

Тому перед тим як виростити імбир в домашніх умовах, потрібно визначитися з метою. Якщо рослина висаджується для отримання корисних коренів, беруть широкі, досить дрібні контейнери, де буде місце для знову утворюються кореневищ.

Коли мета любителя кімнатних рослин – цвітіння імбиру, корисно обмежити простір для розростання кореневої системи. Це стимулює тропічну культуру до утворення суцвіть. На жаль, в домашніх умовах придбаний в магазині імбир цвіте неохоче і тільки через пару років після посадки.

І в тому, і в іншому випадку горщики повинні мати дренажні отвори, а на дно насипають 2-3 см керамзиту для забезпечення відтоку зайвої вологи.

Переймаючись питанням: «Як садити імбир?», Квітникар повинен знати, коли це найкраще робити. При підтримці правильних умов утримання, і особливо освітлення, імбир в домашніх умовах можна висаджувати в будь-який час року. Але зробивши це в кінці зими, навесні отримують найсильніші сходи.

Коріння імбиру розкладають на поверхні вологого субстрату так, щоб нирки були спрямовані вгору. Потім шматочки кореневищ акуратно вдавлюють в грунт, залишаючи над ним точки росту пагонів. Присипати імбир не потрібно, а ось додатковий полив теплою водою буде корисний.

Якщо в кімнаті сухе повітря, горщик можна накрити пакетом. На тьмяному світлі, в теплі вже через два тижні над поверхнею грунту здадуться насичено-зелені загострені паростки імбиру.

Відео про те, як посадити імбир в домашніх умовах, стане вірним помічником для початківця і досвідченого квітникаря, який вирішив поповнити колекцію екзотичною і при цьому дуже корисною культурою.

Догляд за імбиром при вирощуванні в домашніх умовах

Розповідаючи про те, як виростити імбир будинку, не можна обійти увагою питання догляду за рослиною. З появою сходів імбир не тільки має потребу в підтримці тепла і підвищеної вологості повітря, але і в регулярних підгодівлі, а також в поливі.

Рослина добре переносить спеку, але вкрай гостро реагує на прямі сонячні промені і холодний вітер. Це важливо враховувати при виборі місця для горщика з посадженими кореневищами імбиру. У теплі дні контейнер корисно перенести в сад, на балкон або веранди, забезпечивши зеленому вихованцеві затінення і захист від протягу. Якщо немає загрози нічного заморозка, при достатньому полив і відхід імбир може залишатися тут цілодобово:

  1. Чим тепліше повітря, тим частіше і рясніше зволожують грунт.
  2. Зниження температури сигналізує, що поливи потрібно скоротити.

У спекотні дні при вирощуванні імбиру в домашніх умовах рослина добре ставиться до зрошенню листя теплою м`якою водою. Підживлення проводять кожні два тижні, використовуючи по черзі органічні добрива і мінеральні добавки. внесення:

  • азоту стимулює ріст листя;
  • калію допоможе рослині сформувати бутони;
  • фосфору благотворно відбивається на розростанні кореневищ.

В кінці літа, приблизно за місяць до в`янення листя поливи скорочують, а підгодівлі припиняють зовсім. Цей захід підштовхне імбир до нарощування кореневої маси.

Однак мало в домашніх умовах виростити імбир, як його зберегти на довгий час?

Після відмирання зеленої частини рослина, коріння якого призначені для вживання в їжу, можна витягати з субстрату. Кореневища промивають, залишки пагонів видаляють. Після просушування в сухому відвідуванні імбир можна закладати на зберігання. У холодильнику або в сухому підвалі коріння зберігають свіжість до 3-4 місяців.

Якщо квітникар мріє побачити суцвіття імбиру, витягувати кореневища з субстрату необов`язково. У сухому вигляді при невеликому зниженні температури вони відпочивають до весни, тобто до моменту, коли прокинуться ростові нирки. Навесні імбир корисно погодувати калійним добривом і повернути літній графік поливів.

Вирощування імбиру на дачі

Хоча рослини імбиру – це теплолюбні вихідці з тропіків, для деяких російських дачників вже немає необхідності йти за гострими ароматними корінням в магазин. Якщо на присадибній ділянці є парник або теплиця, можна освоїти вирощування імбиру на дачі.

Оскільки клімат середньої смуги і занадто коротке літо не дозволяють отримувати врожаї у відкритому грунті, то перед тим як садити імбир в городі, його потрібно проростити в домашніх умовах. Роблять це в кінці зими або в самому початку березня.

Кореневища, розділені на ділянки з очками, висаджують в живильний субстрат. Як тільки імбир рушить в зростання, його переводять в тепличні умови. Робити це потрібно дуже акуратно, намагаючись не потривожити починаючу розвиватися кореневу систему.

Перед тим як посадити імбир, для нього готують багатий гумусом пухкий субстрат, рясно його зволожують і дають прогрітися. Це забезпечить швидку і легку акліматизацію і підштовхне рослина до потужного зростання. Організація регулярних поливів і підгодівлі забезпечить активне наростання маси коренів. Їх збір проводять в кінці вересня, коли стануть помітні ознаки старіння листя.

Вирощування імбиру в домашніх умовах або на дачі

Імбир – рослина з багатою історією і безліччю корисних властивостей. Вирощування імбиру є справою благородною, так як приправи та інші продукти, виготовлені з імбиру, довгий час користуються популярністю у всьому світі. Сьогодні ми постараємося, з усією правильністю і відповідальністю, описати процес вирощування даної рослини на власній ділянці або навіть на підвіконні.

Імбир – трав’яниста, багаторічна рослина, що належить до сімейства імбирних. Імбир має горизонтально розгалуженим, великим кореневищем і досить потужним стеблом, довжина якого у певних умовах може досягати півтора метрів. Також у рослини великі листки, які щільно охоплюють кожен пагін, довжина їх до 20 см. Однак, якщо імбир вирощується в квартирі, то цвітіння чекати від нього не слід, але і переживати з цього приводу не варто, так як цвітіння самого імбиру досить непоказне (зовсім інша ситуація із багатьма іншими імбирними, у яких цвітіння може бути пишним і яскравим).

Вирощування імбиру

Насправді, вирощування імбиру не є такою вже складною справою, особливо для тих людей, які багато часу проводять в роботі із землею та знають дещо про рослини. Новачкам, звичайно ж, буде трохи складніше, бо потрібно знати кислотності грунту, деякі добрива, методи посадки рослин, правила спеціального догляду. Ну, а що ж стосується імбиру, то він, як і інші рослини, любить особливі умови і прекрасно росте, якщо вони повністю дотримані.

Імбир потребує живильної, розпушування грунту, в яку, в невеликій кількості, доданий пісок. Грунт повинна складатися з дернової землі, листового перегною і вже згаданого піску, пропорції 1:2:1. Кореневище імбиру розташовується близько до поверхні ґрунту, а значить висаджувати імбиру необхідно в неглибокі кювети (на відкритій ділянці) або ж більш широку і плоску посуд (якщо імбир вирощується в домашніх умовах). Не варто забувати і про дренажі для посадки імбиру: підготовлене місце посадки (глибина не більше 20 см) насипається дрібний гравій, шар якого становить близько 1-го див. Гравій накривається шаром піску в 2 см і субстратом. Якщо імбир висаджується в горщик, то в ньому обов’язково повинні бути отвори для відведення води, прикриті черепками. Перед самою посадкою, кореневище імбиру слід кілька годин витримати в спеціально підготовленому розчині перманганату калію. Далі, кореневище висаджується в підготовлений грунт і присипається шаром землі не більше 2-х см. До появи перших пагонів, які здадуться на поверхні через 10-14 днів, грунт в місці посадки імбиру слід рясно поливати. І після появи пагонів про поливі забувати не варто, адже верхня частина рослини відрізняється рясною зеленню і в момент її розвитку, в жодному разі не можна допустити пересушування землі.

Імбир дуже потребує різних підгодівлі. Фахівці радять під час усього вегетаційного періоду (у домашніх умовах – з березня до жовтня) удобрювати його розчином коров’яку і води, 1:10, раз в 10 днів. З серпня, потрібно чергувати калійні добрива і органіку. За рахунок даних добрив відбувається швидке і правильне формування бульб імбиру. Також імбир потребує обприскуванні, інакше через кімнатного, підсушеного повітря або палючого сонця його листя можуть підсихати. Обприскування слід проводити ввечері, щоб не спровокувати опіки на листках, за рахунок розігрітих на сонці крапель води.

Сприятливо діє на ріст стебел, листя і кореневища розпушування грунту. Тому, через день після кожного поливу, на протязі всього періоду вегетації рослини, необхідно розпушувати грунт на глибину до 1 см Під кінець вересня, коли надземна частина імбиру трохи поникне, почне розвалюватися і підсихати, полив слід зробити більш рідкісним, а обприскування і зовсім припинити. Урожай можна збирати в той момент, коли листя пожовтіє і опаде.

Кореневища дістають із землі, акуратно очищають від залишків грунту, видаляють придаткові корені і декілька днів просушують на сонці. Частина коренів може відразу ж відправитися на кухню, інша ж дочекатися наступного сезону і бути висаджена знову. Зберігати посадковий матеріал варто в підвалі або льосі, температура внутрішнього середовища яких тримається в діапазоні 2-4 градусів Цельсія. Також зберігати корінь імбиру можна в холодильнику, на полиці з овочами, попередньо уклавши його в пакет з паперу.

Властивості імбиру

З давнього часу людству відомо, що для збереження краси, молодості і здоров’я, а також для зміцнення імунної системи і покращення самопочуття, людина повинна вживати різноманітні продукти, які цьому сприяють, а саме – вітаміни і мікроелементи. Корінь імбиру досить корисний для людського організму і відповідає багатьом вимогам, описаним вище. В імбирі містяться вітаміни C, F, B1 і B2, солі фосфору, магнію, заліза, кальцію, а також натрій, калій і цинк. Крім того, в імбирі міститься цілий набір амінокислот – треонін, триптофан, метіонін, лейзін, валін, феніланіну та інші.

Люди з давнього часу знають імбир, як чудову приправу і лікарська рослина, з його допомогою можна не тільки скрасити смак багатьох страв, але і:

  • зняти біль при артриті;
  • використовувати, як засіб спазмолітичну і вітрогінний;
  • поліпшити травлення;
  • вивести токсини і шлаки з організму;
  • зняти симптоми нудоти;
  • знизити спазми жіночих болю;
  • підвищити імунітет і зміцнити організм;
  • стимулювати нормальну роботу шлунково-кишкового тракту тощо.

Використання та приготування імбиру

Найкращим чином використовувати свіжий імбир, так як він зберігає більше активних речовин і аромату. Перед вживанням, свіжий корінь імбиру очищають від шкірки, на ньому не повинно бути цвілі або будь-яких плям. Зберігати такий імбир можна в холодильнику або в морозильній камері, де він може залишатися в придатному вигляді до півроку.

У приготуванні страв найважливішим є, на якій саме стадії додано імбир, від цього безпосередньо залежать аромат і смакові якості. Якщо додати імбир в самому початку готування, то ефект буде слабкіше, в кінці, перед подачею – найбільш сильний ефект. З використанням імбиру можна приготувати рис, солодкі страви, смачний лимонад. Імбир у вигляді порошку надасть неперевершений смак і запах гарячих страв – вусі, супу з баранини, курячому та м’ясного бульйону. Також імбир в порошку широко використовується в приготуванні страв з м’яса – яловичини, свинини, молодої телятини, баранини, гусака, індички і курки. Незрівнянним компонентом вважається імбир і в кондитерській справі, де використовується для випічки, цукеркових начинок, виготовлення сиропів і варення.

Насправді, імбир не є алергенним продуктом, так як не містить оксалатів і пуринів, а значить, вирощування імбиру в домашніх умовах і вживання кореня імбиру в їжу цілком безпечно.

Про автора

admin administrator