Кабачки погано ростуть чим підгодувати

Авторadmin

Кабачки погано ростуть чим підгодувати

Чим підгодувати кабачки в серпні: всього 2 інгредієнти і зростатимуть до осені

Кабачок є однією із найпопулярніших сільськогосподарських культур, що на своїх ділянках вирощують дачники. Це досить невибаглива рослина, але й вона потребує догляду та підживлення, щоб зібрати хороший урожай і законсервувати смачний салат на зиму.

Як пише Ukr.Media, кабачок добре родить. Навіть малодосвідчені городники можуть збирати врожай ще восени, аж до кінця вересня.

Чим полити кабачки для гарного врожаю

Які добрива люблять кабачки — можна використовувати у вигляді підживлення нашатирний спирт. Він добре впливає на розвиток рослин, допомагає нарощувати зелену масу та протистояти захворюванням. Для приготування розчину 10 л води змішують зі 100 мл нашатирю, потім поливають рослини під корінь.

Деякі дачники зі стажем використовують суміш на основі молока та йоду. Її часто застосовують для обробки томатних кущів, щоб запобігти розвитку фітофторозу – небезпечного грибкового захворювання. Але на це підживлення добре реагують і кабачки.

Для приготування робочого розчину потрібні:

  • Молоко – 1 л.
  • Йод – 30 крапель.
  • Вода – 10 л.

Усі інгредієнти слід змішати, потім обприскати рослини.

Раніше ми розповідали, як приготувати фантастичну закуску з нічого — пропонуємо скуштувати цей смачний рецепт намазки з кабачків.

Як виростити великий урожай кабачків: прості поради, які шукають всі дачники

Багато городників знають, що кабачки є найпопулярнішими овочами, які ростуть на кожній ділянці. Всі хочуть отримати багатий урожай, тому шукають вирощування кабачків хитрим способом. Виростити кабачки не важко, проте слід знати декілька простих порад, які допоможуть отримати хороший урожай овочів.

Що не люблять кабачки

Кабачки потрібно садити на території, яка добре освітлюється. Вони люблять тепло і зможуть добре рости на такій ділянці. Потрібно не допускати тіні, інакше буде низький урожай. Рівна територія, без різних парканів і дерев, допоможе овочам добре рости.

Що не можна садити поруч з кабачками

Кабачки не повинні рости поруч з небезпечними сусідами. Йдеться про кавуни і дині. Культури будуть споживати корисні речовини, які потрібні кабачкам, можливі і зараження хворобами гарбузових. Тоді ви можете залишитися без хорошого врожаю. Тому не садіть кавуни і дині поруч з кабачками.

Що робити, щоб було багато кабачків

Вибирайте хороше насіння для врожаю

Про ваш майбутній урожай потрібно подумати ще при виборі насіння. Краще звернути увагу на сорти і гібриди, які вже себе зарекомендували. Наприклад, сорт кабачків Грибовський 37 або ж самозапильні гібриди, такі як Езра F1, Мостра F1 і Іскандер F1.

Вважатють, що гібриди приносять більше врожаю, стійкі до захворювання і набагато раніше вступають у фазу плодоношення.

Вирощування кабачків розсадою

Вирощування кабачків через розсаду допоможе отримати перший урожай ще раніше, ніж очікувалося. У тих регіонах, де помірний клімат або в прохолодну затяжну весну, розсадний метод дозволить зібрати більше врожаю.

Зазвичай насіння кабачків ростуть легше, якщо заздалегідь їх замочити в невеликій кількості води і залишити постояти на одну годину.

Щоб виростити розсаду, беріть велику ємність – у овоча, в першу чергу, формується коренева система і тільки після зростає зелена маса.

Приблизно за 25-30 днів, коли з’являться перші сходи, розсаду можна висаджувати в ґрунт. Поки її підгодовувати не потрібно – знадобиться постежити за вологістю ґрунту. Під час висадки розсади кабачків у відкритий ґрунт температура повітря вдень повинна становити близько 26 градусів тепла. Вночі – не менше 14 градусів тепла.

Не забувайте, що для розсади кабачків треба взяти велику ємність.

Садіть кабачки правильно

Кабачки – овочі, які дуже люблять органіку, саме тому їх висаджують саме в теплих лунках або компостних грядках. Земля в момент висаджування як ніби підігріта. У такій ситуації кабачки можуть рости навіть тоді, коли ще на вулиці не розтанув сніг. Крім того, кабачки треба захистити подвійним укриттям-тепличкою, щоб відстань між покриттями становило 30 сантиметрів. Це потрібно для створення так званого ефекту термоса.

Щоб зробити теплу лунку, на два багнета лопати викопайте яму і закиньте в неї бур’яни. Оптимальний варіант – помістити туди свіжу кропиву з сухою травою. Все присипається землею, в яку вже висаджується розсада кабачків. За декілька днів до висадки кабачків лунку потрібно як слід полити настоєм зі збродженої трави. Сам настій розбавляти нічим не треба.

Радять між кущами кабачків замульчувати землю тонким шаром або бур’янів, або сухої трави, щоб зберігалася волога.

Зазвичай розсаду висаджують на відстані як мінімум 80 сантиметрів, так кожен кущ отримає потрібну частку харчування, а урожай буде зручно збирати.

Обов’язково проведіть формування куща

Краще, якщо формування ви проведете в суху погоду, оскільки зрізи повинні швидко підсохнути і не встигнути схопити інфекцію. Самі місця зрізів присипають активованим вугіллям або золою.

Зазвичай обрізається все листя, яке лежить на землі. Не треба зрізати корінець, тому що він живить зав’язь.

Пам’ятайте, що є чоловічі і жіночі квіти – у жіночих помітно потовщення там, де плід, у чоловічих такого немає. Перші чоловічі квіти виходять пустоцвітами – їх слід повністю ліквідувати, щоб не виснажувати ваш кущ. Однак з часом пустоцвіти прибирати не можна, щоб чоловічі квіти запилювали жіночі.

Якщо вирощуються самозапильні гібриди, чоловічі квіти не знадобляться, і їх слід повністю прибрати.

Коли формуються кущі кабачків, найбільші листя частково зрізають, залишаючи лише стебло. Такий метод застосовується для того, щоб вони не затінювали зав’язь, а кущ всередині ретельно провітрювався. Зрізання найбільш великого листя на кущі кабачка – оптимальна робота, щоб не загнивала молода зав’язь.

Кабачки потрібно підгодовувати три рази за сезон

Щоб отримати хороший урожай, потрібно організувати правильну підгодівлю кабачків. Їх потрібно удобрювати як мінімум 3 рази.

Коли висадили розсаду, на 10-й день потрібно робити азотну підгодівлю. Підійде трав’яний настій, який треба розбавити водою в пропорції 1 до 10.

Після початку цвітіння потрібно організувати аналогічну азотну підгодівлю.

Для того щоб зробити трав’яний настій, потрібно заповнити ємність травою (підійдуть листя кульбаби, подорожник, стебла кропиви), залити її водою і прикрити кришкою.

За 7-10 днів, коли зелень вже перебродила, настій розбавляється з розрахунку 1 літр на 10 літрів води. Все це перемішується і підливається в кожен кущ кабачка.

Після початку плодоношення ефективно діє калійне добриво. Потрібно застосувати 2 літри деревної або ж трав’яний золи, яку попередньо слід залити відром води і залишити на добу. Перед поливом золу можна просто розсипати під кущем.

Підживлення настійно радять проводити в суху погоду, коли на вулиці похмуро, щоб сонце не заподіяло листю опіків.

Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли зав’язь погана або присутнє загнивання плодів, зробіть підгодівлю на основі бору. Потрібно взяти 5 грамів бору на відро води, додати туди 40 крапель йоду і 1-2 склянки молочної сироватки. Вважається, що сироватка не дає розростатися грибкам, а йод називають хорошим антисептиком.

Як потрібно поливати кабачки

Слідкуйте за тим, щоб під час поливів під кущем була волога. Однак не перестарайтеся і між прийомами поливів дайте можливість підсохнути верхньому шару землі. Поливати кабачки треба не частіше, ніж 1 або 2 рази на тиждень, залежить від погодних умов.

За 1,5 тижні до великого збору врожаю кабачки поливати не можна, інакше вони будуть погано зберігатися і гнити.

Хитрість при зборі врожаю

Коли перші два-три молодих плоду досягають довжини 12-15 сантиметрів, їх потрібно зрізати, щоб плодоношення рослин в подальшому розвивалося.

До стадії дозрівання кабачок на кущі залишати не можна, щоб він не досяг максимального розміру і не почав жовтіти. Якщо кабачок залишиться, кущ буде намагатися всіма силами утворити насіння, що призведе до різкого падіння вашого врожаю. В такому випадку рослина буде давати лише по 1-2 кабачка в тиждень замість 2 кожен день. Термін плодоношення складе всього 1,5 місяці.

Загалом, кабачки потрібно зривати молодими, коли їхне зростання досягло довжини не більше 20 сантиметрів. Так ви збільшите врожайність і отримаєте більш смачні плоди.

Плоди потрібно зрізати гострим ножем, але не виламувати, щоб не пошкодити рослину.7

Ростуть як на дріжджах: чим підгодувати кабачки, щоб урожай вас порадував

Попри те, що ці рослини досить невибагливі у вирощуванні, все ж таки не зайвим буде знати, як правильно поливати кабачки і підгодовувати, щоб отримувати у 2-3 рази більше врожаю.

Є багато підживлень, які можна придбати у спеціалізованих магазинах, проте навіщо витрачати гроші, якщо можна легко приготувати ефективний розчин у домашніх умовах — на основі кропиви та деяких дешевих аптечних препаратів, пише domosedy.com.

Домашнє підживлення для кабачків з кропиви: рецепт

На 1/3 заповнюємо відро кропивою, заливаємо водою. За бажанням, додаємо лушпиння цибулі і бананову шкірку. Настоюємо розчин 5-7 днів. Він повинен запінитися, і в нього з’явиться характерний запах. Кожні 2 літри настою розбавляємо 10 л води. Додаємо 1 ст. л. аміаку (нашатирного спирту) + 0,5 ч. л. борної кислоти. Під одну рослину виливаємо 2 л готового підживлення. Підгодовуємо таким чином 2-3 рази на сезон.

Про автора

admin administrator