Кабачки прищипування у відкритому ґрунті

Авторadmin

Кабачки прищипування у відкритому ґрунті

Вирощування кабачків у відкритому грунті і правильний догляд

Кабачки – найбільш скоростиглий представник сімейства гарбузових. Багато досвідчених городників воліють садити цей овоч у відкритий грунт, замість того щоб возитися з розсадою. Яка ж технологія вирощування кабачка на присадибній ділянці? Про це ми розповімо в даній статті.

підготовка насіння

Перед тим як виконувати посадку насіння, потрібно переконатися в тому, що термін їх придатності не закінчився. Багато дачники упускають цей момент з уваги, в результаті чого так і не чекають сходів. Перевірити насіння потрібно приблизно за 30 днів до посіву. Для цього загорніть їх у вологу тканину або марлю і залиште до проростання.
Щоб отримати міцні, здорові сходи і разом з цим прискорити процес проростання посадкового матеріалу, замочуйте його не в простій воді, а в спеціальних поживних розчинах, наприклад Вольфентіурам 85 (з розрахунку на 100 г насіння 0.3 г речовини). Також можете самі приготувати розчин: розведіть в 1 л води (температура + 25 ° С) 1 гр «Бутона» (стимулятор росту), 1 ч. Л. рідкого «Гумата натрію» або «Вегета», 1 ч. л. рідкого добрива «Агрікола-Форвард». Потримайте насіння в будь-якому з цих розчинів дві доби, після чого оберніть сирої марлею на 48 годин (регулярно змочуйте тканину).

Підготовка ґрунту для посадки

Кабачки можна вирощувати практично на будь-яких ділянках вашого городу. Бажано щоб вони добре висвітлювалися. Кращі попередники для рослини – рання кочення і кольорова капуста, бобові культури, а також картопля, цибуля, помідори. Грунт повинна бути суглинна або чорноземна, добре заправлена ​​гноєм або органічними добривами. Ділянки з високим рівнем грунтових вод, а також глиниста, кисла і торф’яниста грунту не придатні для вирощування цієї культури.
Підготовку грунту слід починати восени. З цією метою її добре боронують граблями, щоб спровокувати проростання насіння бур’янів, а потім, через 10-12 днів перекопують на весь штик лопати, щоб їх знищити. Під перекопування вносять по одному відру компосту на 1 м², 15-20 г калійних добрив і 30-35 г суперфосфату. Ранньою весною, коли грунт прогріється до температури 12-13 ° С, можна приступати до підготовки грядки – грунт перекопати на глибину 12-15 см, потім внести 15-20 г аміачної селітри на 1 м² і розрівняти все граблями (ширина грядки зазвичай становить 100 -120 см). Далі робляться невеликі лунки на відстані 70 см один від одного. Для сильнорослих сортів крок між лунками становить 80-90 см. Глибина загортання насіння на важких грунтах – 4-5 см, на легких- 5-7 см. У кожну ямку опускають по 2-3 насінини, попередньо полив землю теплою водою. Зверху посадковий матеріал присипають сухим грунтом і мульчують.
Для прогрівання грунту і захисту від можливих заморозків відразу після посіву грядки її накривають чорною плівкою. У міру появи сходів в покривним матеріалом роблять отвори і випускають їх назовні. При появі першого справжнього листочка зайві рослини сощіпивают, залишаючи по одному найсильнішому.

Догляд за кабачками

Догляд за рослиною складається з прополки бур’янів, розпушування грунту, підгодівлі і поливів. Перше розпушування грунту виконують при появі сходів і, як правило, поєднують з видаленням бур’янів. Робити це необхідно максимально акуратно, щоб не пошкодити ніжні корінці паростків.
Поливають кабачок досить рясно, по 8-10 л / м² з частотою 1 раз в 10 днів. У фазі плодоношення кількість води збільшують удвічі. Дану процедуру рекомендується виконувати в другій половині дня, при цьому температура води повинна бути не менше 22-25 ° С. При поливі холодною водою існує ризик масового загнивання зав’язей. Припинити поливи потрібно за 7-10 днів до збирання, щоб якість плодів не погіршити.
Так як від частих поливів у рослини можуть оголитися коріння, їх потрібно періодично засипати ґрунтовою сумішшю (не більше ніж на 3-5 см). Коли сформуються 3-4 справжніх листочки кабачок потрібно підгортати (виключно приносних грунтом), так як це сприяє утворенню додаткових коренів.
Для поліпшення запилення жіночих квіток необхідно регулярно розсовувати листя куща (це дозволить комахою отримати до них доступ). Для залучення комах квітуча рослина можна обприскати розчином з 1 ч. Л. меду і склянки води. Багато городників наполягають в цукровому сиропі чоловічі квітки (протягом доби) і отриманим розчином обробляють жіночі квітки. При тривалій похмурій погоді потрібно провести ручне запилення. З цією метою зривають чоловічий квітка, видаляють його пелюстки і змащують пилком товкач жіночого квітки. Таким способом можна опиліть 2-3 жіночих квітки.

підживлення

Проводячи вирощування кабачків на присадибній ділянці, не варто забувати про підгодівлі. Особливо вони потрібні в період вегетації.
Кореневі підживлення:
• Першу підгодівлю кабачків виконують ще до початку цвітіння. У 10 л води (кімнатної температури) розводять 0.5 л коров’яку і 1 ст.л. нітрофоски. Можна також розчинити в 10 л води 2 ст. л. рідкого добрива «Росса». Приготованим розчином поливають кожен кущ.
• Друге підживлення роблять під час цвітіння рослини. Кращим складом для цього є розчин 2-х ст. л. добрива «Еффектон» і 2-х ст. л. деревної золи в 10 літрах води. Витрата речовини – 1 л на 1 кущ.
• Третю підгодівлю роблять під час дозрівання плодів. З цією метою в 10 л води необхідно розчинити 2 – 3 ст. л. органічного добрива «Еффектон-О» або 2 ст. л. деревної золи. Витрата розчину становить 2 л на 1 рослину.
Позакореневе підживлення. Під час плодоношення також потрібно виконати 2 позакореневе підживлення препаратом «Бутон». Для цього в 10 л води слід розчинити 10 гр даної речовини. Замість «Бутона» можна використовувати рідке добриво «Росса» (на 10 л води 1 ст. Л.). Витрата підживлення при цьому становить 2 л на 10 м². Між двома позакореневими підгодівлею потрібно зробити перерву в 10 – 12 днів.
Як бачимо, вирощування і догляд за кабачками не вимагає особливих умінь і навичок. Досить просто слідувати описаним в цій статті рекомендацій і через 50 – 60 днів з моменту появи перших сходів ви отримаєте відмінний урожай.

Також читайте у нас:

♦ Рубрика: Сад і город .

Вирощування кабачків у відкритому грунті: сорти, строки та особливості посадки

Кабачок успішно підкорив європейців. Недостиглі плоди без насіння і з м’якою шкіркою вживають в їжу повністю. По мірі дозрівання шкірка грубіє, і її разом з насінням видаляють.

У кулінарії кабачок основний інгредієнт багатьох страв. Високі смакові якості і дієтична цінність роблять овоч обов’язковим продуктом у дитячому раціоні і здоровому харчуванні.

Вирощування невимогливих до догляду кабачків на дачній ділянці не викликає труднощів. Достатньо знати біологічні особливості рослин і дотримуватися простих правил.

Різновиди сортів для відкритого грунту

Кабачок один з небагатьох овочів, здатних дати перший врожай уже на початку літа. При тепличному вирощуванні отримання вітамінного врожаю прискорюється. Інші достоїнства культури висока врожайність і тривале плодоносіння . Потужні кущі, вкриті численними чоловічими і жіночими квітками, будуть зав’язувати плоди все літо.

Близьке розташування різних сортів небажане, так як можлива пересортиця через перехресне запилення. Хоча є чимало самоопиляэмих партенокарпічних сортів і гібридів. Врожайність класичних сортів залежить від ступеня запилення.

Партенокарпічні гібриди здатні зав’язувати плоди без запилення. Оскільки всі квітки у рослини жіночі, то і врожайність вища. Їх рекомендують для тепличного вирощування, так як у деяких гібридів випадкове запилення комахами призводить до утворення викривлених плодів.

У відкритому грунті частіше вирощують самозапильні сорти. Від традиційних вони відрізняються двостатевими квітками і незалежністю від комах-запилювачів, а від партенокарпиків кращими смаковими якостями і товарністю.

Кабачок, на відміну від гарбуза, не формує потужні і довгі батоги. Більшість популярних сортів відносяться до кущових форм, але також виділяють плетисті, здатні підніматися на шпалеру.

Кущові кабачки компактні і займають менше місця. Схема посадки може бути у вигляді рівних рядів або в шаховому порядку, відстань між рослинами в залежності від сорту 40-70 см.

По термінах дозрівання виділяють ранньостиглі (формують плоди через місяць з невеликим після посіву, 35-45 днів), середньостиглі (через 2 місяці, 50-60 днів) і пізньостиглі (понад 60 днів). Ранній урожай кабачків використовується для вживання в свіжому вигляді, середньостиглі сорти хороші консервації, а пізні мають тривалий період зберігання.

За видовим походженням виділяють білоплідні кабачки (Південна і Центральна Америка) та італійські цукіні (Середземномор’я). Сорти італійського кабачка різноманітні як за забарвленням, так і за формою.

Важливою сортовою ознакою є здатність плодів довго не перезрівати на кущах, зберігаючи тонку шкірку. Сорти, призначені для зберігання мають товсту грубу шкірку.

Десятка кращих сортів

Вибір сорту визначається різними факторами. Найчастіше городники рекомендують такі сорти і гібриди: 5 білоплідних і 5 цукіні.

Кавілі

Голландський самозапильний гібрид раннього терміну дозрівання. Кущі компактні. Плодоношення дружне і тривале. Плоди циліндричні, з тонкою блідо-зеленою шкіркою і ніжною молочною м’якоттю, стійкі до перезрівання. Висока стійкість до борошнистої роси.

Іскандер

Високоврожайний, самозапильний, скоростиглий гібрид голландської селекції. Стійкий до борошнистої роси та антракнозу. Рослина кущова, але потужна, з великими листками. Плоди циліндричні, з тонкою світло-зеленою шкіркою. М’якоть ніжна і смачна.

Грибовскі 37

Середньостиглий сорт. Цінується за стабільну врожайність, холодостійкість і невибагливість у догляді. Плоди циліндричні, великі, з твердою зеленуватою шкуркою.

Ролик

Ультраскоростиглий, високоврожайний сорт. Відноситься до кущової форми, рослина компактна. Плоди овальні, з розширеною вершиною. М’якоть пухка і в міру соковита. Кірка біла з зеленуватим відтінком, гладка, середньої щільності. Цінується за холодостійкість і несприйнятливість до хвороб. В міру щільна шкірка забезпечує гарну транспортабельність.

Білогор

Компактний, ранньостиглий гібрид. Плоди циліндричні, з гладкою і тонкою шкіркою. М’якоть щільна, біла. У Середній смузі рекомендований для вирощування розсадним способом.

Аеронавт

Ранньостиглий, кущовий, самозапильний гібрид цукіні. Рослина малоплетиста, з вкороченими пагонами. Плоди циліндричні, з гладкою, темно-зеленою, тонкою шкіркою. М’якоть біла, соковита. Цінується за відмінні смакові якості і транспортабельність плодів, стійкість до борошнистої роси.

Цукеша

Ранньостиглий, високоврожайний сорт цукіні. Плоди правильної витягнутої циліндричної форми в довжину досягають 30 см. Ніжна шкірка темно-зелена зі світлими цятками. М’якоть біла, щільна, хрустка. Рослина кущова, дружнє плодоношення.

Зебра

Сорт цукіні раннього терміну дозрівання. Високоврожайний і холодостійкий. Рослина формує компактний кущ. Плоди циліндричні, з соковитим, жовтуватим м’якушем. Типове забарвлення: на тлі темно-зеленого з’являються світлі поздовжні смуги і вкраплення.

Негреня

Надранній кущовий сорт цукіні. Витягнуті ребристі плоди мають рівне темно-зелене забарвлення з дрібної цяточкою. М’якоть зеленувата, соковита. Шкірка середньої щільності, що позитивно впливає на транспортабельність і лежкість. Стійкий до борошнистої роси.

Жовтоплідний

Ранній сорт цукіні кущової форми. Кущ компактний, але з великим листям. Плоди циліндричні, тонкі і довгі (більше 20 см). Шкірка тонка, яскраво-помаранчева. М’якоть з жовтуватим відтінком, багата каротином. Плоди дуже смачні, дієтичні.

Сорти з декоративними плодами

Кабачки не тільки радують високим урожаєм, але можуть служити прикрасою акуратних грядок. Є сорти і гібриди з плодами химерної форми і незвичайного забарвлення. Такий овоч анітрохи не поступається за смаковими якостями, а іноді лідирує за мінеральним складом.

Цікаві декоративні сорти для відкритого ґрунту:

Тінторетто — округлі ребристі плоди в дрібну цятку на світло-зеленому тлі, жовтіючі при дозріванні, масою 1-2 кг;

Химерно вигнуті плоди з округлим розширенням на вершині, блідо-жовтого кольору, довжиною до 40-50 см;

Ронде — округлі ребристі плоди з тонкою зеленою шкіркою в білу цятку, збирають врожай при досягненні 10 см в діаметрі.

Строки і особливості посадки

Для отримання раннього врожаю використовують розсадний спосіб. Насіння висівають у торфоперегнійні горщики діаметром 10 см або одноразові стаканчики об’ємом 0,5 л. Строки посіву розраховують так, щоб до моменту висадки в землю розсада була 3-4-тижневого віку.

Перед висадкою у відкритий грунт розсаду загартовують під сонцем, щоб виключити ризик сонячних опіків на ніжних великих листках. Посадку проводять перевалкою, без травмування кореневої системи. Терміни залежать від погодних умов: поворотні заморозки передбачити складно, але холодні дощі краще перечекати. Висаджені на початку червня рослини перший тиждень радимо вкривати на ніч.

Посадка на відкритий грунт насінням в стаканчик

Посів проводять під плівку, на глибину 3-5 см. Замість плівки можна використовувати біле агроволокно, яке пропускає сонячні промені. Його можна буде залишити і після появи сходів до встановлення температури.

Інший варіант — пластикові одноразові стаканчики. У кожну лунку опускають по 2 насіння і зверху ставлять стаканчик, заглиблюючи його в грунт на кілька сантиметрів. У цьому випадку зоні паростка створюються парникові умови. Для циркуляції повітря на дні потрібно зробити один отвір.

Теплі грядки закладають з осені. Звичайні гряди теж бажано підготувати з осені, а навесні, щоб прискорити прогрівання грунту, вкрити їх чорною матерією. Такий прийом також сповільнить ріст бур’янів, що актуально для всіх культур пізнього строку сівби. На супіщаних грунтах гряди сильно пересихають, тому кабачок висівають на рівній поверхні.

Тепла (висока) грядка з крапельним поливом

Хороші попередники кабачка: картопля, капуста, морква, буряк, бобові, цибуля і зелень. Неприпустима посадка після інших гарбузових. Сам кабачок є добрим попередником для більшості овочевих культур.

Кабачки добре плодоносять на ґрунтах, багатих органікою, тому внесення компосту або перегною і підживлення пташиним послідом і настоєм коров’яку, обов’язковий прийом в технології вирощування. Регулярні поливи і підживлення збільшують період технічної стиглості, тобто плоди довше зберігають ніжну шкірку.

Про автора

admin administrator