Качки муларди несуть яйця

Авторadmin

Качки муларди несуть яйця

Качки породи мулард: поради по вирощуванню в домашніх умовах

Перша згадка про вирощування мулардов датується 1960-м у Франції. Мулард – це гібрид м’ясного напряму, отриманий внаслідок схрещування селезнів мускусною качки (індоуткі) і качок пекінської породи.

Гібрид був створений для поліпшення якостей батьківських порід з метою отримання нової вдосконаленої особини. Мулардов можна зустріти в дикій природі вони самостійно не розмножуються і вирощуються лише в домашніх умовах з ініціативи людини.

Опис породи птахів

Муларди – це великі птахи білого забарвлення з чорною плямою на голові, саме завдяки цій рисі гібрид легко відрізнити від інших качок. Дорослі особини за розмірами перевершують своїх батьків (пекінську і мускусну качку). Тулуб щільне, збите, добре складене, подовженої форми з щільно прилеглими крилами. Голова середніх розмірів, дзьоб світлий, витягнутий, темні очі, подовжена шия. Короткі ноги жовтого кольору, хвіст невеликий.

Качки Муларди на вигоні

Муларди не дають потомства, тому для розведення цих качок не використовують. Іноді качури проявляють статеву активність, а качки несуть яйця, але через те, що вони, чи не запліднені потомство отримати неможливо, даний факт доведений безліччю досліджень і дослідів. Гібриди цінуються за прекрасне, нежирне (відсоток жиру складає всього 3%) м’ясо, як і у індоуткі, без специфічного запаху, і жирну велику печінку, що використовується для приготування вишуканого м’ясної страви фуа-гра. У порівнянні з пекінською качками, Муларди спокійні, не такі гучні і охайні.

Умови утримання і догляд

Муларди підходять для промислового і домашнього утримання. У промислових умовах гібрид вирощують в спеціальних пташниках, обладнаних всіма необхідними механізмами і технологіями. Для м’ясної відгодівлі в основному використовуються качки, а качури йдуть для отримання печінки. На підприємствах застосовується підлогове і клітинне утримання птиці.

Вирощування в присадибних господарствах мулардов не відрізняється від утримання качок інших порід і кросів. Влітку птицю економічно вигідно утримувати на вигулах, обладнаних спеціальними годівницями до напувалок. На ніч качок заганяють в сарай і закривають. Мулардов рідко залишають на зиму, оскільки для племінної справи вони непридатні, а за сезон з каченяти можна отримати готову до забою качку. За рахунок такого способу вирощування відпадає потреба в капітальних і добре утеплених будівлях. Для правильного змісту мулардов досить простого приміщення з хорошими статями і без дірок, через які можуть проникнути щури та інші хижаки. У сараї не повинно бути протягів. З південного боку в пташник, робиться лаз, отвір вище підлоги повинно бути на 5-8 см і щільно закриватися дверцятами. Пташник повинен зводитися виходячи з кількості качок, на 1 кв. м 3 голови. На вигулі птах повинна відчувати себе вільно, тому на 1 голову виділяється 1 кв. м площі. Для годування використовують спеціальні годівниці довжиною 110 і шириною 23 см для дорослої птиці, а для молодняку 100х14.5. см. Зверху годівниць робиться перегородка, щоб птахи не розсипали корм. Для води краще використовувати ніпельні поїлки.

Качки породи мулард на вулиці біля будинку

Температура в пташнику повинна бути 16-18 ° С, при вологості 60-70%. В якості підлогового покриття використовується підстилка з тирси, стружки або соломи. Пташник необхідно регулярно чистити і провітрювати.

Характеристика дорослих особин: вага селезнів і качок

Вага мулардов – 4-7 кг. Різниці в масі між селезня і качками всього 500 г. За 3 місяці птах набирає 4 кг. При тривалому вирощуванні маса досягає 7 кг, практично як вага гусака. Маса печінки мулардов 500-550 м Споживання корму на добу 340 м

Для отримання мулардов можна схрестити різні породи. Селезні мускусних качок схрещуються з пекінською качками, руанского, оргпінгтонамі і Альє. Внаслідок таких схрещувань каченята виходять різних кольорів і відтінків.

Годування і розведення

Оскільки Муларди не здатні давати потомство, то для отримання каченят використовуються мускусні і пекінські качки. Для отримання мулардов створюють сім’ї з 1 мускусного селезня і 4-6 пекінських качок. Найкращий вік для спаровування 7-10 місяців. Качки починають відкладати яйц а в 180-210 днів. Під квочку підкладають приблизно 15-20 яєць.

ВАЖЛИВО! Виводимість пташенят під квочкою 60%, а в інкубаторі практично 100%, що робить доцільним і економічно вигідним використання інкубатора.

Незважаючи на те, що порода відрізняється невибагливістю і скоростиглістю при розведенні необхідно враховувати деякі умови. Коли каченята починають з’являтися на світло, для них готується місце проживання. Залежно від кількості пташенят це може бути ящик або ціле приміщення. На підлогу укладається підстилка із соломи або сіна. У природних умовах каченята отримують тепло від матерів, а в штучних встановлюють додаткові джерела. У перші дні життя пташник необхідно забезпечити теплом, температура в приміщенні 28-30ºС, через кілька днів її знижують до 23 ºС. Освітлення відіграє важливу роль в перші дні і допомагає адаптуватися утятам до зовнішніх умов. Перші кілька днів освітлення повинно бути цілодобовим. Після того, як малюки трохи зростуть, освітлення зменшують до 15-17 годин на добу.

У перший день після появи на світло каченята не можуть самостійно їсти, для їх годування використовуються спеціальні набори, що продаються у ветеринарних аптеках. Харчуватися самі Муларди починають на 2-3 добу. Після того, як каченята вилупилися і обсохнули, їх пропаивают слабким розчином марганцівки. Першим кормом є зварене круто і дрібно нарізане яйце. З 10 дня в раціон додають добре подрібнене зерно. З 10-ти денного віку мулардов годують 2 рази на добу. З 2 тижнів необхідно давати ряску. Важливим елементом при годуванні каченят є м’ясо-кісткове борошно і висівки. Для нормалізації в організмі кальцію в раціон додають подрібнену шкаралупу. Каченят необхідно підгодовувати і мінеральними сумішами: крейдою, вапняком і черепашником. Для поліпшення травних процесів качках дають гравій. У каченят завжди повинна бути чиста вода. При можливості, в якості добавки, дозволяється давати сир в розмірі 1 грам на голову.

ВАЖЛИВО! Мулардов в їжі не обмежують, оскільки вони не схильні до накопичення жиру, а в процесі рясного годування зростає тільки м’язова маса.

Раціон каченят повинен містити до 20% білка, на 1 кг корму припадає 2800 ккал енергії. Після 3 тижнів вибирається схема годування: інтенсивна, екстенсивна та підлозі інтенсивна.

Гібридні каченята Муларди

Інтенсивна технологія являє собою згодовування гранул, в яких повинно міститися не менше 17% білка. Полу інтенсивна технологія грунтується на годуванні гранульованими, вологими і об’ємними кормами. При екстенсивному способі, згодовують грубі корми і зерно з використанням харчових добавок. З 5-6 тижні птахів випускають на пасовище. Забій проводять в 3-4 місяці, коли Муларди досягають оптимальної живої маси.

Відгодівлю мулардов на фуа-гра

Відгодівлю селезнів для отримання жирної печінки складається з 3 етапів. У перші 3 тижні життя пташенят годують звичайним способом. Потім птицю пересаджують в вузькі і маленькі клітки, щоб вона не могла багато рухатися. Наступні 4 тижні каченят годують їжею з великим вмістом крохмалю і білка, що сприяє дуже швидкому зростанню птиці. З 8-10 тижні життя починається етап примусового годування. Їжа проштовхується в глотку за допомогою шнека з трубкою, таким способом птах в день отримує 1.8 кг зерна. Примусовий відгодівлю триває 12-21 день.

ЦІКАВО ЗНАТИ: печінку мулардов, відгодовуваних на фуа-гра, виростає в 10 разів більше нормальних розмірів.

Хвороби качок при вирощуванні

Муларди є дуже міцними і стійкими до захворювань гібридами. Вони добре переносять холод і перепади температур. При нормально збалансованому раціоні птах швидко зростає і не страждає від авітамінозів. Але, не дивлячись на їх хороші адаптаційні умови, Муларди все-таки схильні до деяких захворювань, опис яких представлено нижче.

Гібридна качка породи мулард

аспергільоз

Птах заражається цією хвороба при вдиханні пили, в якій міститься грибок, хто розлучається, цвілій соломі і старому кормі. У 50% випадків настає смертельний результат. Симптоми: млявість, поганий апетит, блювота, прискорене дихання, на останніх стадіях з’являються виділення з носа і параліч ніг і крил. Для лікування аспергільозу в воду додають не сильно концентрований розчин мідного купоросу, а в корм ністатин.

вищипування пір’я

Однією з гострих проблем мулардов є розклей пір’я. Захворювання виникає внаслідок значного недоліку в організмі білка або несприятливих умов утримання. У маленькому, брудному і погано провітрюваному приміщенні пір’я птаха швидко забруднюється, що змушує качок, чиститься набагато частіше. Щоб не допустити розкльову, необхідно балансувати раціони за всіма макро і мікроелементів і дотримуватися санітарно-гігієнічних норм в пташнику.

клоаціт

Це захворювання виникає внаслідок нестачі вітамінів. На клоака качки з’являється слизова оболонка, а на прогресуючій стадії може виникнути гній. Для лікування, в першу чергу, очищають клоаку, змащують слизову оболонку йодним розчином і наносять цинкову мазь. Якщо хвороба виявити на першій стадії, то качка не постраждає і вашому господарству не буде завдано шкоди.

Переваги і недоліки породи

переваги

Охайність. Гібрид відрізняється своєю охайністю і доглянутим зовнішнім виглядом, завдяки цій властивості їх пух широко використовується в промисловості.

Спокійну вдачу. На відміну від пекінських качок Муларди не галасливо, спокійно себе ведуть і не докучають постійним шумом заводчикам.

Біла качка породи мулард

Скоростиглість. Муларди дуже швидко набирають вагу при стандартному годуванні, як і у інших качок, і вже в 3-4 місяці надходять на забій.

Високі м’ясні характеристики. Для м’ясної відгодівлі в основному використовуються самки. М’ясо мулардов практично нежирне, тому що в процесі росту птах накопичує тільки м’язову масу. М’ясо не має специфічного запаху, м’яке і смачне.

Фуа Гра. Саме печінку мулардов використовується для приготування вишуканої страви фуа-гра. Для отримання фуа-гра використовуються тільки качури, за період відгодівлі печінку досягає 500-550 м

Невибагливість. Муларди не вимагають особливого догляду, їх утримання обходиться набагато дешевше, ніж звичайних качок. Гібриди добре пристосовуються до холодного і жаркого клімату.

недоліки

Не можна отримати потомство. Оскільки Муларди гібриди, від них не можна отримати молодняк, тому для виведення необхідно кожен раз схрещувати мускусну і пекінську качку.

Погано переносять вогкість. Це некритичний недолік, але все ж мулардов краще містити в сухих загонах, для попередження різних захворювань.

Гібридна порода мулард

Відгуки про домашню породі качок і відео

Розводити мулардов в домашніх умовах набагато простіше, ніж звичайну качку. Можна купити яйця і закласти в інкубатор або відразу придбати каченят. За сезон легко виростає повноцінна качка, яку восени вже можна різати. М’яса багато і воно практично нежирне, різати краще в 4 місяці, більше тримати немає сенсу, та й качка буде жорсткою. Корми мулард споживає не більше пекінської качки, а зростає набагато швидше і тушка крупніше. Не потрібно будувати капітальних сараїв на зиму: навесні купив каченят, а восени зарізав і ніяких турбот. Великим плюсом є однакову вагу качок і селезнів, не те що в інших породах самець великий, а в самки бачити нічого. Мулард ідеально підходить для домашнього вирощування: швидко, недорого і смачно.

Муларди – це, мабуть, найкращий гібрид качки. Всім відомі їхні м’ясні якості і швидкий набір ваги в короткі терміни. Ці качки дуже невибагливі і спокійно ведуть себе у дворі. Качки за вагою не відрізняються від селезнів. Цей гібрид використовується для отримання великої печінки фуа-гра. Самі вони не розлучаються, але це невелика проблема, завжди можна купити пташенят або яйця для інкубації. А якщо є можливість і час, то в підсобних господарствах створюються сім’ї з пекінських у мускусних качок і з їх допомогою кожен рік можна отримувати потомство-мулардов. Муларди – це відмінний варіант для тих, хто хоче за короткий термін отримувати якісне і нежирне м’ясо.

Качки муларди

Качки Муларди – це плід селекційних праць, гібрид, який був створений завдяки успішному схрещуванню індоуткі з пекінською особинами і іншими видами домашніх птахів. Угорська строката качка зобов`язана своїй появі цього виду, який був створений при змішуванні з черрі-Веллі.

Щоб вам не говорили підприємливі продавці домашніх птахів, однак особини цієї породи не можуть мати потомства. Це підтверджують численні відгуки досвідчених господарів. Тому не потрібно брати мулардов для розведення, адже вони повністю стерильні. На практиці багато птахівники помічають, що статевий інстинкт у качок часто зустрічається (особини чоловічої статі можуть покривати самок), але це ще не означає, що яйця будуть заплідненими.

Самим головним достоїнством породи є її м`ясна продуктивність. Вага птиці вже через два-три місяці при правильному харчуванні може досягати 4 кг, і тварина віддається на забій. Цей факт підтверджують численні відгуки домашніх тваринників, які дуже хвалять смакові якості м`яса і швидкий розвиток качки. Якщо порівнювати Муларди з пекінським видом птахів, то при однакових розтратах на корм, представники першої породи набирають вагу значно швидше. Крім того, їх часто вирощують для отримання кулінарного ласощі – фуа-гра. Для цього птахів тримають в тісних умовах, щоб вони швидше набрали потрібну вагу, і печінку обросла жиром.

Для породи також характерним якістю є строкате забарвлення. Завдяки цьому такі птахи стануть справжньою окрасою будь-якого господарського двору. Побачити це ви зможете на наступному фото або представленим на сторінці відео. Найчастіше муланди мають оперення темного кольору або біле з невеликим чорною плямою на голові. Такі колірні зміни пов`язані, в першу чергу, з віком птиці. В середньому до 3 місяців життя тварина досягає ваги в 4 кг. Це підтверджують відгуки птахівників, які займалися вирощуванням мулардов.

Виведення в домашніх умовах

Сьогодні на карті важко знайти європейську державу, в якому немає тваринницьких ферм з мулардов. Качки не тільки приносять дієтичні і нежирні яйця, але і дають цінний делікатес – печінку для фуа-гри.

У домашніх умовах багато фермерів також успішно розводять представників цієї породи. Для цього потрібно схрестити особин пекінського і мускусного виду. Однак успіх заходу залежить від багатьох факторів. це:

  • Пора року. Вважається, що найкраще займатися спарюванням саме в кінці весни – початку літа. Це найсприятливіший період, що дає найкращі результати;
  • Вік тварин. Найкращий період для схрещування – 8-9 місяців життя;
  • Процес спаровування. Тут немає ніяких строгих правил, але краще помістити окремо самця і 5-6 самок, або огородити для них територію;
  • Статева активність самця. Дуже часто особа чоловічої статі не підпускає до себе самок іншої породи. Щоб вирішити цю проблему, досить пофарбувати спинки жіночих особин в темний колір. Про це свідчать відгуки успішних птахівників.

Після запліднення, потрібно зібрати яйця і покласти їх квочки або в інкубатор. Практика показує, що ефективніше вилуплюються саме ті яйця, які були надані самці. Багато відгуки рекомендують використовувати хороших наседок кілька років поспіль. Це вигідніше, ніж щороку шукати і перевіряти нових самок.

Покладіть під квочку 10-13 яєць, приготуйте їй затишне гніздо і поставте його в безпечне місце. Після закінчення перших 10 днів висідкі, перевірте яйця на заплідненість. Зробити це можна за допомогою звичайної лампи або сонця. Викиньте ті, у яких немає зародка (червоного або темного плями всередині). Решта – акуратно покладіть назад під квочку.

Слідкуйте за тим, щоб самка не втрачала вагу. Намагайтеся, щоб вона хоча б раз на добу вставала з гнізда поїсти і попити. Найкраще, щоб питво і їжа завжди були біля неї, і вона не залишалася голодною.

Відгуки та практичні спостереження говорять про те, що самка висиджує близько 90% всіх яєць, в той час як інкубатор дає лише 60% результат.

Розвивається молодняк дуже добре. Вже до другого року життя їх вага може досягати 2, 5 кг. На фото зображений маленький каченя породи мулард.

Правила догляду

Купуючи молодняк без квочки, необхідно знати, що виростити їх не так то й просто. Тут потрібно дотримуватися певних правил:

  1. Стежити за температурним режимом. Більшість птиці купується ранньою весною, коли ще холодно, тому потрібно надати молодняку необхідні умови.
  2. Використовувати штучне освітлення приміщень.
  3. Повноцінно і вчасно годувати.

Перша доба після народження і аж до 10 дня життя потрібно надати птаху цілодобову подачу світла, температура повинна коливатися в межах 22- 27 градусів. Якщо погодні умови не дозволяють здійснювати вигул качок, то краще від них взагалі відмовитися.

Слідкуйте за тим, щоб підстилка у птахів завжди була сухою. Для цього можна використовувати сухе дрібне сіно, солому, старі рушники і т.д. Не можна стелить молодняку деревна тирса, тому що це може призвести до негативних наслідків для качок.

годування

На фото ви бачите каченяти породи мулард.

Маленькі, тільки що вилупилися каченята не вміють самостійно їсти і пити. Вам доведеться їх цього навчити. Численні відгуки і поради бувалих птахівників говорять про те, що молодняк спочатку потрібно примусово напоїти з піпетки слабо розведеним розчином марганцю. Це необхідно зробити відразу, в той же день, коли ви купили птахів або вони з`явилися на світ. Після цього можна починати годувати качок вареними яйцями, перемішані з кашею, сиром і дрібно подрібненими зерновими культурами. Багато починаючі птахівники вибирають для годування спеціальні стартові суміші.

Приблизно на третій день життя можна невеликими порціями додавати до раціону порізану зелень, але лише за умови, що у молодняка немає кишкових розладів. Відварну картоплю найкраще почати давати після двох тижнів життя. При такому харчуванні тварини швидко починають набирати вагу і активно розвиватися.

Якщо вам пощастило і біля вашого будинку є невелика водойма, тоді це просто ідеально місце для розведення таких качок. При таких умовах, їх досить годувати 2-3 рази на день зерном. Дорослим особинам найчастіше дають ячмінь, кукурудзу, пшеницю, комбіновані корми, мінеральні добавки. Не забувайте про те, що качки – це водоплавна птиця і без води вони буквально не можуть прожити. Тому ні в якому разі не обмежуйте їх доступ до води.

Як цінних мінеральних добавок можна давати качкам яєчну шкаралупу, вапняк або крейда.

Угорська строката

Це прекрасний варіант для розведення домашньої птиці птиці в нашій країні. Як і мулард, порода відноситься до м`ясного типу. М`ясо цих птахів містить близько 5% жиру, але, при цьому, залишається дуже соковитим і смачним. Угорська строката качка змогу не перебирати їжу, відмінно переносить більшість захворювань і пристосована до найсуворіших погодних умов.

На вигляд це велика і міцна птах, з правильним статурою і широкою спиною. Угорська строката качка представлена на наступному фото, ця особина має рідкісний білий окрас.

До 4 місяців качки набирають вагу в 4-5 кг., Що є їх важливою перевагою.

Вирощувати м`ясні породи качок дуже вигідно. Вони дуже швидко ростуть. Уже за сезон ви отримуєте смачне дієтичне м`ясо. Сподіваємося, що відео, представлене на нашій сторінці, допоможе, і ви займетеся розведенням цих красивих птахів з надзвичайно соковитим і смачним м`ясом.

Качки муларди в домашніх умовах: опис, відео, фото та відгуки

Багато любителі домашнього господарства зупиняють свій вибір саме на птахах. Адже вони приносять не тільки смачне і дієтичне м’ясо, але і несуть низькокалорійні яйця. Птахівників часто цікавлять качки муларди, і те, якою їжею їх краще годувати, як поліпшити вага і т. д. Рентабельно заводити ці породи в домашніх умовах, немає обмежень по їх утриманню, — про все це та багато іншого ми поговоримо сьогодні. Для більшої наочності пропонуємо вам ознайомитися з невеликим відео на нашій сторінці.

Опис породи

Качки муларди – це плід селекційних праць, гібрид, який створено завдяки успішній схрещування индоутки з пекінськими особинами і іншими видами домашніх птахів. Угорська строката качка завдячує своїй появі цього виду, який був створений при змішуванні з черрі-веллі.

Щоб вам не говорили заповзятливі продавці домашніх птахів, проте особини цієї породи не можуть мати потомства. Це підтверджують численні відгуки досвідчених господарів. Тому не потрібно брати мулардов для розведення, адже вони повністю стерильні. На практиці багато птахівники помічають, що статевий інстинкт у качок часто зустрічається (особини чоловічої статі можуть покривати самок), але це ще не означає, що яйця будуть заплідненими.

Самим головним достоїнством породи є її м’ясна продуктивність. Вага птиці вже через два-три місяці, при правильному харчуванні може досягати 4 кг, і тварина віддається на забій. Цей факт підтверджують численні відгуки домашніх тваринників, які дуже хвалять смакові якості м’яса і швидкий розвиток качки. Якщо порівнювати муларди з пекінським видом птахів, то при однакових розтратах на корм, представники першої породи набирають вагу значно швидше. Крім того, їх часто вирощують для отримання кулінарного ласощі – фуа-гра. Для цього птахів тримають в тісних умовах, щоб вони швидше набрали потрібну вагу, і печінка обросла жиром.

Для породи також характерною якістю є строкате забарвлення. Завдяки цьому такі птахи стануть справжньою прикрасою будь-якого господарського двору. Побачити це ви зможете на наступному фото або представленим на сторінці відео. Найчастіше муланды мають оперення темного кольору або біле з невеликою чорною плямою на голові. Такі колірні зміни пов’язані, в першу чергу, з віком птиці. В середньому до 3 місяців життя тварина досягає ваги в 4 кг. Це підтверджують відгуки птахівників, які займалися вирощуванням мулардов.

Виведення в домашніх умовах

Сьогодні на карті важко знайти європейську державу, в якій немає тваринницьких ферм з мулардами. Качки не тільки приносять дієтичні і нежирні яйця, але і дають коштовний делікатес – печінку для фуа-гри.

В домашніх умовах багато фермери також успішно розводять представників цієї породи. Для цього треба схрестити особин пекінського і мускусного виду. Однак успіх заходу залежить від багатьох факторів. Це:

  • Час року. Вважається, що краще всього займатися спарюванням саме наприкінці весни – початку літа. Це найбільш сприятливий період, що дає найкращі результати;
  • Вік тварин. Найкращий період для схрещування – 8-9 місяців життя;
  • Процес спарювання. Тут немає ніяких строгих правил, але краще помістити окремо самця і 5-6 самок, або огородити для них територію;
  • Статева активність самця. Дуже часто особина чоловічої статі не підпускає до себе самок іншої породи. Щоб вирішити цю проблему, досить пофарбувати спинки жіночих особин в темний колір. Про це свідчать відгуки успішних птахівників.

Після запліднення, потрібно зібрати яйця і покласти їх наседке або в інкубатор. Практика показує, що ефективніше вилуплюються саме ті яйця, які були надані самиці. Багато відгуки рекомендують використовувати хороших квочок кілька років поспіль. Це вигідніше, ніж кожен рік шукати та перевіряти нових самок.

Покладіть під квочку 10-13 яєць, приготуйте їй затишне гніздо і поставте його в безпечне місце. По закінченні перших 10 днів висидки, перевірте яйця на оплодотворенность. Зробити це можна за допомогою звичайної лампи або сонця. Викинете ті, у яких немає зародка (червоного або темного плями всередині). Решта – акуратно покладіть назад під квочку.

Слідкуйте за тим, щоб самка не втрачала вагу. Намагайтеся, щоб вона хоча б раз у добу вставала з гнізда поїсти і попити. Краще всього, щоб питво і їжа завжди були біля неї, і вона не залишалася голодною.

Відгуки та практичні спостереження говорять про те, що самка висиджує близько 90% усіх яєць, у той час як інкубатор дає лише 60% результат.

Розвивається молодняк дуже добре. Вже до другого року життя їх вага може досягати 2, 5 кг. На фото зображено маленьке каченя породи мулард.

Правила догляду

Купуючи молодняк без квочки, необхідно знати, що виростити їх не так то й просто. Тут потрібно дотримуватися певних правил:

  • Стежити за температурним режимом. Більшість птиці купується ранньою весною, коли ще холодно, тому потрібно надати молодняку необхідні умови.
  • Використовувати штучне освітлення приміщень.
  • Повноцінно і вчасно годувати.

Першу добу після народження і аж до 10 дня життя потрібно надати птиці цілодобову подачу світла, температура повинна коливатися в межах 22 – 27 градусів. Якщо погодні умови не дозволяють здійснювати вигул качок, то краще від них взагалі відмовитися.

Слідкуйте за тим, щоб підстилка у птахів завжди була сухою. Для цього можна використовувати сухе дрібне сіно, солому, старі рушники і т. д. не Можна підстелити молодняку тирсу, оскільки це може призвести до негативних наслідків для качок.

Годування

Маленькі, тільки що вилупилися каченята не вміють самостійно їсти і пити. Вам доведеться їх цього навчити. Численні відгуки і поради бувалих птахівників говорять про те, що молодняк спочатку потрібно примусово напоїти з піпетки слабо розведеним розчином марганцю. Це необхідно зробити відразу, в той же день, коли ви купили птахів або вони з’явилися на світ. Після цього можна починати годувати качок вареними яйцями, перемішаними з кашею, сиром і дрібно дробленными зерновими культурами. Багато починаючі птахівники вибирають для годування спеціальні стартові суміші.

Приблизно до третього дня життя можна невеликими порціями додавати до раціону порізану зелень, але лише за умови, що у молодняка немає кишкових розладів. Відварну картоплю краще всього почати давати після двох тижнів життя. При такому харчуванні тварини швидко починають набирати вагу і активно розвиватися.

Якщо вам пощастило і біля вашого будинку є невелика водойма, тоді це просто ідеально місце для розведення таких качок. При таких умовах, їх досить годувати 2-3 рази на день зерном. Дорослим особинам найчастіше дають ячмінь, кукурудзу, пшеницю, комбіновані корми, мінеральні добавки. Не забувайте про те, що качки – це водоплавний птах і без води вони буквально не можуть прожити. Тому ні в якому разі не обмежуйте їх доступ до води.

В якості цінних мінеральних добавок можна давати качкам яєчну шкаралупу, вапняк або крейда.

Угорська строката

Це прекрасний варіант для розведення домашньої птиці в нашій країні. Як і мулард, порода відноситься до м’ясного типу. М’ясо цих птахів містить близько 5% жиру, але, при цьому, залишається дуже соковитим і смачним. Угорська строката качка не перебирає їжу, відмінно переносить більшість захворювань і пристосована до суворих погодних умов.

На вигляд це велика і міцна птах, з правильним статурою та широкою спиною. Угорська строката качка представлена на наступному фото, ця особа має рідкісний білий окрас.

До 4 місяців качки набирають вагу в 4-5 кг., що є їх важливим достоїнством.

Вирощувати м’ясні породи качок дуже вигідно. Вони дуже швидко ростуть. Вже за сезон ви отримуєте смачне дієтичне м’ясо. Сподіваємося, що відео, представлене на нашій сторінці, допоможе, і ви займетеся розведенням цих красивих птахів з надзвичайно соковитим і смачним м’ясом.

Відгуки за них тільки позитивні!

Про автора

admin administrator