Картопля наташа опис сорту

Авторadmin

Картопля наташа опис сорту

Зміст:

Ранньостиглий сорт картоплі «наташа» – характеристика і опис, фото

Сорт картоплі Наташа є високопродуктивним і перспективним сортом.

За своє недовге існування він встиг завоювати симпатії величезної кількості вітчизняних городників і продовжує ставати все більш популярним.

  • опис сорту
  • Сорт картоплі Наташа характеристика
  • опис коренеплоду
  • фото
  • особливості сорту
  • Хвороби і шкідники
  • Корисне відео

опис сорту

Картопля Наташа відноситься до раннім сортам, так як він дозріває за 70-80 днів. Він був включений до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Середньоволзька регіоні. Його врожайність становить від 132 до 191 центнера з гектара.

Даний сорт має столове призначення і відмінний смак.

Ця картопля відмінно підходить для смаження і приготування салатів, а також практично не розварюється.

Він добре переносить посуху і проявляє високу стійкість до механічних пошкоджень факторами.

Картопля Наташа не пред`являє ніяких вимог до грунту, тому може вирощуватися на будь-яких присадибних ділянках.

Він стійкий до таких захворювань, як золотиста картопляна цистоутворюючої нематода, рак картоплі, бульбова гниль, ризоктонія, а також Y-вірус.

Сорт картоплі Наташа характеристика

Кущі картоплі Наташа характеризуються середньою величиною.

Це напівпрямостоячий рослини проміжного типу. Вони покриті великими листками з хвилястими краями, забарвлення яких може варіюватися від світло-зеленого до насиченого зеленого кольору.

Для віночка характерно повна відсутність антоціановой забарвлення на внутрішній стороні або наявність ледь помітною забарвлення.

опис коренеплоду

Бульби цього картоплі мають овальну форму, а оченята маленького розміру. Їх середня вага становить від 96 до 133 грам. Шкірка має жовте забарвлення, а м`якоть – темно-жовту. У бульбах міститься від 11,2% до 13,6% крохмалю.

Вищезгаданий сорт картоплі Наташа був виведений в Німеччині в XXI столітті.

фото

На фото представлена картопля Наташа:

особливості сорту

Висаджування картоплі Наташа має проводитися відповідно до принципів висаджування інших ранніх сортів.

За півтора місяці до планованої посадки потрібно прибрати з сховища в приміщення з більш високою температурою, щоб піддати його акліматизації. пророщувати слід середні за розміром бульби, на яких відсутні ознаки будь-яких захворювань.

ВАЖЛИВО! При проращивании необхідно підтримувати достатнє освітлення.

Коли бульби проростуть, їх слід обробити стимулятором росту «Гетероауксин», а також провести профілактичну обробку за допомогою засобу «Престиж».

підготовка ґрунту для посадки картоплі повинна починатися з осені. Навесні при необхідності її потрібно перекопати і очистити від бур`янів, а потім розрівняти поверхню землі. У посадкову лунку потрібно внести підгодівлю у вигляді 5 столових ложок деревної золи і 700 грам перегною.

ВАЖЛИВО! Відстань між лунками має становити від 30 до 35 сантиметрів, а між рядами – 70 сантиметрів.

після посадки грунт слід вирівняти, використовуючи граблі.
До появи сходів необхідно регулярно видаляти з картопляного поля бур`яни і перешкоджати появі на поверхні грунту земляний кірки. Коли сходи з`являться, слід провести стартове підгортання картопляної гички.

Хвороби і шкідники

Сорт Наташа майже не схильний до захворювань.

Однак не слід забувати про проведення постійних оглядів бадилля на предмет пошкодження шкідниками або ознак будь-якого захворювання.

Якщо подібні симптоми будуть виявлені, необхідно здійснити обробку рослин фунгіцидними і інсектицидними препаратами.

Картопля сорт Наташа досить високо цінується зарубіжними і вітчизняними городниками.

В основному, за свою ранню і стабільну врожайність, хорошу лежкість, стійкість до захворювань, чудовий смак і високі товарні якості.

Корисне відео

Дивіться на відео: сорти картоплі, стійкі до негоди

Картопля Наташа: характеристика та опис сорту, врожайність з фото

Картопля Наташа – сорт, що відрізняється високою продуктивністю та перспективністю. У порівнянні з іншими сортами був виведений нещодавно, але це не завадило йому швидко стати улюбленцем дачників та городників. З кожним роком завойовує дедалі більше популярності. Вивчення опису культури дозволяє переконатися у її перевагах.

Детальніше про сорт

Картопляні кущі виростають не надто високими. Мають прямостоячий проміжний тип. Велике листя має легку хвилястість. Бадилля світло-або темно-зеленого кольору. Білуваті квіти наділені помітним блакитом з яскраво-жовтими маточками.

Сортова картопля має середні розміри овальної форми. Коренеплоди в бульбах гладкі, покриті рівною шкіркою. У поодиноких випадках зустрічається корявість. Світло-жовта картопляна шкірка місцями покрита практично непомітними вічками.

Вага одного плода коливається в межах 95-140 г. У місці розрізу можна побачити ніжну м’якоть однорідного темно-жовтого кольору. Картопля сорту Наташа цінується за великий вміст крохмалю. Як правило, у відсотках це 11–13,6%.

Вирощування

Дільницю, на яку висаджуватиметься картопляний сорт Наташа, готують восени. Землю глибоко копають і насичують мінеральними та органічними добривами. Органіка вноситься в такий спосіб:

  • піщаний грунт – торф, що перепрів гній і глина (всі по 10 кг);
  • глинистий грунт – 10 кг торфу (перегною);
  • торф’яний грунт – пісок, глина, що перепрів гній (по 1 відру кожної речовини).

Якщо немає перегною, його замінюють пташиним послідом. 200 г розводять у теплій воді та поливають земельну ділянку. Незалежно від перерахованих вище дій, в обов’язковому порядку вносять 200 г деревної золи, 20 г суперфосфату і 10 г калійного добрива. 1 м кислого ґрунту, де висаджуватиметься картопля, гасять 200 г вапна.

Навесні земельну ділянку під картоплю знову перекопують. Видаляють бур’ян. При висадженні картопляного сорту в лунку вносять 5 ложок золи, а також 400 г перегною. Його присипають землею, щоб він не спалив коренеплоди.

Посадка

Здійснюється згідно з принципами висадження ранніх культур. Бульби виносять із сховища наприкінці зими для акліматизації. Якщо є потреба, їх перебирають. Пророщуванню підлягають бульби середнього розміру, які не мають пошкоджень.

Для швидкого та ефективного пророщування картопляного сорту дотримуються достатнього освітлення. Після того, як з’явилися паростки, картопля обробляють стимуляторами зростання. Це може бути “Геракл” або будь-який інший засіб, придбаний у спеціалізованому магазині. Щоб зберегти картопляний посадковий матеріал, його обприскують ще одним препаратом – «Престиж».

Загальні правила посадки

Для ефективної висадки овочів дотримуються простих правил:

  1. На невеликій земельній ділянці використовують лопату, на великих – картоплесаджалку. У першому випадку підійде звичайна штикова лопата, якою легко робити лунки.
  2. Не потрібно заглиблювати картопляні бульби, оскільки це створює незручності під час копування. Після підгортання зверху з’явиться гребінь.
  3. Відстань між лунками – 30-35 см. Між рядами – не більше 70 см.

Параметри проміжку забезпечують рівномірне прогрівання ґрунту та наявність освітлення, якого потребує картопля. Сорт добре сходить, про що свідчать великі кущі. Подібна відстань дозволяє легко видаляти бур’яни і підгортати рослину. Повністю посаджену картопляну ділянку вирівнюють за допомогою грабель або борона.

Особливості догляду

У процесі вегетації картопля вигідно відрізняється від більшості ранніх сортів стійкістю до несприятливих проявів навколишнього середовища. Сучасні агротехнічні прийоми дають змогу сформувати якісний картопляний урожай. Серед загальної кількості виділяють:

  1. Перед появою паростків проводять чистку земельної ділянки від бур’янів, не допускаючи утворення земляної кірки на поверхні. В іншому випадку вона перешкоджає аерації, перекриваючи доступ кисню до коріння рослини.
  2. Щоб захистити сходи від пізніх заморозків проводять перше підгортання картопляного бадилля. Повністю покриваючи паростки ґрунтом, перешкоджають появі бур’янів і зберігають вологу в землі.
  3. Якщо з осені грунт збагачений добривами, а під час посадки картоплі внесено їх додаткову кількість, за сезон росту та розвитку обходяться всього двома підживленнями. Одна з них – позакоренева.
  4. Заходи догляду за сортом картоплі, що включають зрошення, сприяють повноцінному формуванню бульб. У цьому плані слід бути обережними, оскільки надлишок вологи стає причиною загнивання врожаю. До питань про полив ставляться акуратно.

Незважаючи на дотримання правил вирощування та догляду, потрібно періодично оглядати картопляне бадилля. Ряд факторів може сприяти атаці шкідників та розвитку хвороб у картоплі.Якщо були помічені перші ознаки захворювання, необхідно провести низку захисних заходів. Вони включають обробку рослин інсектицидними та фунгіцидними препаратами.

Вартості та недоліки

Картопляний сорт не так широко використовується як інші, оскільки був зареєстрований у реєстрі країни не так давно. Опис сорту вказує на значну кількість переваг. Висаджуючи картопля, агроном отримує таке:

  • товарність коренеплодів від 70 до 95%;
  • велика кількість бульб в одному кущі;
  • ранню врожайність;
  • високий відсоток врожайності;
  • бездоганний смак м’якоті;
  • лежкість бульб у процесі тривалого зберігання.

За час зберігання від загальної кількості врожаю псується від 5 до 7% картопляної маси.Плоди цього сорту мають високі смакові якості та бездоганний зовнішній вигляд. Сорт не має виражених недоліків, на які слід звертати увагу. Більше того, він не втрачає форми при варінні або смаженні.

Шкідники та захворювання

Характеристика овочів говорить про високі захисні властивості імунної системи. Це робить картоплю несприйнятливою до шкідників. Овоч стійкий до багатьох захворювань, включаючи картопляний рак, Y-вірус, різоктонію, бульбову гниль, а також золотисту цистоподібну нематоду. Подібна особливість забезпечується захисними властивостями імунної системи.

Збір та зберігання врожаю

Досвідчені городники перед викопуванням коренеплодів зрізають бадилля з метою запобігти потраплянню захворювання в бульби. У такому випадку картопляна шкірка стає грубіша, а м’якоть щільніша. У жодному разі не можна затягувати зі збором бульб. Найкращий період – сонячний день.

Перед тривалим зимовим зберіганням овочі витримують у темному та сухому приміщенні. Картоплю сортують, відбираючи на насіння та харчування. Сорт картоплі Наташа зберігають у підвалі чи льоху у дерев’яних ящиках чи капронових мішках. Якщо це ящики – їх укладають штабелями, заповненими картопляною масою.

Садівники про сорт картоплі

Якщо садівники сумніваються, чи пробувати висаджувати сорт німецької селекції на своїй ділянці, варто звернутися до досвідчених дачників. В цілому відгуки про картоплю Наташа тільки позитивні.

Овощ, що дає велику кількість бульб, придатний для смаження варіння, гасіння та запікання. Багатьох приваблює колір його м’якоті та насичений картопляний смак.

Щорічне висаджування ніяк не впливає на врожайність бульб. Єдине – це необхідно міняти місце висадки. Сходи з’являються швидко, тому скоро можна поласувати свіжою молодою картоплею.Щоб урожай завжди радував око, потрібно дотримуватись правил посадки, догляду та збору врожаю.

Рекомендуємо

Картопля Тімо: опис та характеристика сорту, врожайність з фото

Як виростити смачну картоплю Тімо на своїй дачній ділянці. Дізнайтеся всі тонкощі догляду та посадки бульб.

Картопля Слов’янка: опис та характеристика сорту, врожайність з фото

Картопля сорту Слов’янка отримала велику популярність у культивації на території Росії. Переваги культури: товарні якості бульб, універсальність та невибагливість у догляді.

Огірки Наташа: опис та характеристика сорту, врожайність з фото

Сорт огірка Наташа – характеристики гібрида, позитивні якості, агротехніка вирощування та догляд за рослинами, способи вертикального вирощування огірків на грядках.

Сорт картоплі Наташа: характеристики, опис сорту, відгуки

На ринок постійно приходять нові сорти картоплі з покращеними властивостями. Рання картопля Наташа кілька років тому заявила про себе як про новий перспективний і високоврожайний столовий сорт. Його виробник, німецька компанія Solana з Гамбурга, розпочала продаж бульб з 2006 року. У України сорт допущено до вирощування з 2013 року. Рекомендований для господарств Середньоволзького регіону.

Опис

Кущі картоплі сорту Наташа не надто високі, напівпрямостоячі, проміжного типу. Листя велике, з помітною хвилястістю. Бадилля світло-або темно-зелене. Квіти білуваті, з ледь помітним блакитом на тлі яскраво-жовтих маточок.

Бульби сортової картоплі середнього розміру, овальні, гладкі, рівні. Корявість практично не зустрічається. Колір шкірки світло-жовтий, з майже непомітними вічками. У середньому одна картоплина важить 96-133 грами. На зрізі м’якоть темно-жовта. Цінність сорту Наташа у великій кількості крохмалю – 11,2-13,6%.

На фото добре видно саму бульбу, листя, квіти.

Увага! Овочеводи Європи та України цінують картоплю німецької селекції за високу та стабільну віддачу врожаю, відмінні товарні якості.

Переваги сорту

Картопля тільки починає завойовувати кохання українців завдяки своїм характеристикам. Розглянемо їх докладніше:

  1. Картопля Наташа скоростигла. Бульби готові вже за 2,5 місяці після посадки.
  2. В одному гнізді сорту Наташа дозріває понад десяток бульб. Можна зібрати з одного гектара від 132 до 191 центнера ранньої картоплі. Подивіться на фото, зроблене городниками. Перед вами врожай із двох кущів сорту Наташа.
  3. Хороша віддача врожаю навіть у посушливі роки.
  4. При транспортуванні картоплі механічних пошкоджень практично немає.
  5. Сорт Наташа, судячи з відгуків городників, які випробували селекційну картоплю, невимогливий до ґрунту, добре росте на будь-якому городі.
  6. Сортова картопля характеризується високою лежкістю. При створенні сприятливих умов збереження зібраного врожаю сягає 93%. Товарні якості овочів не втрачаються протягом зимового періоду.
  7. Сорт картоплі Наталя стійкий до багатьох картопляних захворювань.
  8. У столового сорту чудовий смак та кулінарні характеристики. За рахунок великого вмісту крохмалю виходить розсипчастим. Для любителів картопляного салату краще за овоч не знайдеться.

Важливо! При варінні та смаженні картопля сорту Наташа не втрачає форми, не розварюється.

Хвороби та шкідники

Німецькі селекціонери постаралися на славу: бульби та бадилля практично не страждають від:

  • золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди;
  • картопляного раку;
  • бульбової гнилі;
  • різоктонії;
  • Y-вірус.

Але це не означає, що посадивши картоплю, можна не звертати на неї уваги. Слід час від часу оглядати бадилля.

Порада! При виявленні найменших ознак хвороби або ураження шкідниками, потрібно вдатися до обробки спеціальними засобами.

Особливості підготовчих робіт

Оскільки сорт Наташа відноситься до ранньостиглих сортів, то при виборі термінів посадки потрібно орієнтуватися на температурний режим та готовність ґрунту.

Підготовка насіння

На насіння закладають картоплю розміром із куряче яйце або трохи більше. Зберігати потрібно окремо від основних запасів. Насіннєву картоплю сорту Наташа потрібно витягнути з льоху не менш як за 30 днів до посадки. Це необхідний захід: насіння потрібно встигнути прогрітися, вічкам прокинутися і проклюнутися.

Пророщування сортової картоплі Наташа потрібно проводити в теплому приміщенні з гарним освітленням. Непогано, якщо на бульби потраплятимуть прямі сонячні промені.

Попередження! Витягнувши насіннєву картоплю із сховища, огляньте кожну бульбу. При найменших дефектах приберіть із посадкового фонду.

Коли очі проклюнуться, посадковий матеріал сорту Наташа обробляють засобами «Престиж» та «Гетероауксин».

Підготовка ґрунту

Ґрунт, як правило, готують восени після збирання врожаю. Насамперед видаляють навіть маленькі бур’яни. Вносяться добрива, найкраще перегній чи компост. Навесні город перекопують, розрівнюють поверхню.

Правила посадки картоплі

На великих площах при посадці використовують культиватор або картоплесаджалку. Якщо ділянка під картопля невелика, то роботи виробляють вручну, готують лунки за допомогою штикової лопати.

У кожну лунку потрібно додавати пічну золу не менше п’яти столових ложок і грамів 700 гною, що добре перепрів. Заглиблювати бульби сорту Наташа не потрібно, щоб не створювати незручності під час копування. Не забувайте, що при підгортанні зверху ще з’явиться гребінь.

Посадка здійснюється рядками, крок між ними не менше 0,7 м. Відстань між картоплинами сорту Наташа в рядочку близько 35 см. Такий проміжок забезпечує достатнє освітлення та прогрівання ґрунту, кущі легко полоть і підгортати. Кожен член сім’ї знаходить собі справу під час посадки картоплі, як на цьому фото.

Після того, як посадкові роботи завершені, город розрівнюють граблями. Це необхідно для видалення скоринки на поверхні землі (навіть при акуратній роботі грунт все одно притоптується) і руйнування кореневої системи зародків бур’янів, що намічаються.

Увага! Перші сходи сортової картоплі Наташа, як правило, при достатній вологості ґрунту та комфортній температурі повітря з’являються вже через 10 днів.

Врожайність

Високі показники врожайності генетично закладені у цей сорт. Товарна врожайність тримається на рівні 130 – 190 ц з га, що на 30 – 40 ц вище стандартних для регіону сортів “Удача” та “Розара”. Максимальну врожайність вдалося зібрати в межах 320 ц/га, що на 80 ц/га вище від стандартного.

Урожайність будь-якої картоплі безпосередньо пов’язана з родючістю ґрунту. Наївно було б вважати, що й сорт генетично запрограмований на врожайність, може рясно плодоносити на бідних грунтах.

Картопля культура, яка виробляє високий винос поживних речовин із ґрунту. А для того, щоб вона показала свою врожайність, необхідно мати високу поживну цінність землі.

Досвідчені овочі органічні добрива вносять під картоплю щорічно. Тільки так можна підняти родючість, забезпечити культуру поживними речовинами та мінеральними елементами, а гумусові сполуки збалансують усі речовини та зроблять їх доступними для споживання культурою.

Якщо немає доступу до органіки, овочі застосовують мінеральні добрива, які призводять не до родючості, а до мінералізації грунту. Альтернативою хорошим органічним добривам, перегною тваринного походження, може бути компост. Приготувати його може кожен городник достатньо на присадибній ділянці зробити компостний ящик. А ось користі від компосту буде значно більше, ніж від мінерального посипання.

Картопля «Метеор» — рання, стійка, врожайна Виноград «Кристал» — ідеальний для ігристого винаВишня «Тургенівська»: Опис сорту

Як правильно доглядати

Картопля Наташа, судячи з опису, характеристики сорту, фото та відгуків овочівників, стійко переносить несприятливий клімат у період вегетативного розвитку. За використання агротехнічних прийомів можна сформувати багатий урожай.

  1. Бур’яни ростуть швидше за картоплю. Поки не з’явилися перші сходи, город треба кілька разів проборонити. Це можна робити за допомогою грабель з великими гострими зубами чи бороною. Відразу вирішуються дві проблеми: видаляються тоненькі нитки бур’янів, які відразу висихають на сонці, і забирається скоринка з поверхні ґрунт. Збільшується доступ кисню до коріння рослини.
  2. Якщо існує загроза повернення заморозків, сходи, що з’явилися, потрібно «укутати» з головою при першому підгортанні. Крім збереження вологи всередині куща, таке підгортання не дозволяє вільно жити бур’янам. Піднімати ґрунт над кущем потрібно двічі, щоб збільшити кількість столонів та формування більшої кількості бульб.
  3. Якщо восени грунт був добрив добре, при посадці бульб вносилося підживлення, то для картоплі сорту Наташа підживлення під корінь в період вегетації проводити необов’язково.
  4. Що стосується поливу, то за наявності дощів його не рекомендується проводити, адже судячи з характеристики, сорт Наташа дає хороший урожай навіть у посушливі роки. З поливом потрібно бути обережними: надлишок вологи призводить до загнивання бульб.
  5. Ще один важливий захід, необхідний під час догляду за посадками – відстеження захворювання та наявності шкідників.

Догляд за картоплею

До появи сходів з картопляного поля необхідно видаляти бур’яни, боронувати та розпушувати землю граблями, щоб не з’явилася кірка. Після появи сходів ґрунт обережно розпушують мотиками. Освіта рядів – сигнал до підгортання ділянки. Підгортати рослину в спекотних регіонах не рекомендується, оскільки бульби можуть засмажитись під землею.

Полив

Сорт картоплі Наташа, як і всі інші пасльонові, теплолюбний. Він за порівняно короткий період і бадилля, і бульби. Коріння у рослини коротке, до 30 см, тому вологу та поживні речовини воно бере з верхнього шару ґрунту.

Полив потрібно проводити в оптимальні терміни і необхідно точно знати, скільки води вимагає рослина у той чи інший час. Нестача вологи, як і її надлишок, негативно впливають на врожайність пасльонових.

Деякі городники вважають, що культура не вимагає постійного поливу, і це не заважає їм мати хороший урожай. Полив картоплі звичайно необхідний, просто деякі ділянки розміщені на низовині, і вологи рослині цілком вистачає. Важкі та щільні ґрунти теж маю підвищену вологість, особливо коли часто йдуть дощі. Якщо в міжряддях стоїть вода, поливати не потрібно. На піщаній грядці робити полив доведеться протягом усього вегетаційного періоду.

Картоплю потрібно поливати при необхідності

Полив виробляють двома способами:

  1. Ручний полив проводять за допомогою лійки, відра або шлангу, які городник сам підносить до кожної культури. Цей метод дієвий, оскільки всі рослини забезпечуються необхідною вологою. Він ідеально підходить для невеликих картопляних грядок. При цьому можна заощадити воду та поливати тільки рослини, а не всю землю навколо них. Під кожну рослину вливають близько 3 л води, краще це робити порційно: спочатку влити 1л, через деякий час, коли вода вбереться, влити ще й ще. Легше це робити за допомогою шланга, але щоб ґрунт у коріння не розмивався, на його кінець слід надіти розпилювач. Поливши верхній шар землі в одному ряду, переходять на другий, а потім знову повертаються на перший.
  2. Дощовий або краплинний полив дозволяє доставляти вологу на поверхню ґрунту або прямо до коріння. Він полегшує працю городників і дачників і стане ідеальним виходом для тих, хто через слабке здоров’я або вік не може переносити тяжкості. Пристрої для поливу встановлюються над землею чи розподіляються мережами під землею. Надземний варіант не підходить для використання під час цвітіння культури, оскільки виникає можливість змивання пилку, що погано позначається на вегетації та врожайності. Підземний спосіб доставляє воду безпосередньо до коріння, при цьому кірка на ґрунті не утворюється і земля не ущільнюється. Це полегшує догляд за кущами та дозволяє заощадити час.

Недолік механічного поливу – це висока вартість такого обладнання та доповнень до нього. Не кожен городник та дачник може собі його придбати.

Добриво

Культуру необхідно підгодовувати органікою та мінеральними добривами. Органічними добривами підживлення проводять наступним чином: гній, що перепрів, вносять під кожну рослину, на відстані 5-7 см від куща (2 жмені) і розсипають між рядами.

Після цього мотикою добрива заривається у землю. Якщо ділянка невелика, використовують гноїву жижу, розбавляючи її водою у співвідношенні 1:5. Виливають підживлення акуратно, щоб воно не потрапило на листя культури, під кожен кущ – до 1,5 л. Найкраще удобрювати картоплю після поливу або в дощову погоду.

Підживлення культури на малородючих ділянках проводять 3 рази протягом вегетаційного періоду:

  1. Перше підживлення проводять у період появи перших сходів. На такій ділянці сходи слабкі, блідо-зеленого кольору. У відрі води розводять столову ложку сухого пташиного посліду. Під кожну рослину виливають не менше 500 мл. Якщо органіки та мінеральних добрив немає, використовують так званий «зелений» розчин. Для його приготування збирають кропиву та дрібно її нарізають. 10 кг маси з кропиви висипають у бочку, заливають водою та залишають на кілька днів для бродіння. У діжку можна додати відро перепрілого гною. Під кожну культуру виливають по літрі живильного розчину.
  2. Друге підживлення проводять у період бутонізації. У 10 л води розводять кілька ложок золи. Отриманим розчином поливають рослини.
  3. Втретє рослини удобрюють під час цвітіння, щоб прискорити та стимулювати утворення бульб. У цьому випадку ідеально підійде курячий послід: 200 г добрива розчиняють у відрі води. Під кожну рослину виливають не більше 0,5 л розчину.

Триразове підживлення дозволяє отримати хороший урожай картоплі.

Обробка від шкідників

Цей сорт картоплі рідко зазнає хворобливих станів, але постійне спостереження за станом бадилля ніколи не завадить. Якщо симптоми хоч одного з них будуть виявлені, кущі обробляють фунгіцидами або інсектицидами.

У боротьбі із колорадськими жуками на невеликих ділянках рекомендується застосовувати біологічні методи. Шкідників та їх личинки збирають та спалюють.

Прибирання та зберігання

Багато городників перед копкою зрізають бадилля, щоб запобігти потраплянню захворювань у бульбу. Крім того, в цьому випадку шкірка картоплі стає грубіше, а сама м’якоть щільніша.

Затягувати із збиранням сорту Наташа не можна. Найкраще вибирати сонячну погоду, щоб просушити бульби на сонечку. Перед закладкою на зберігання овочі витримують у сухому затемненому приміщенні. Після цього картопля відбирають на насіння, корм тваринам та на харчування.

Для зберігання в підполі роблять піднесення з дощок, щоб повітря надходило з усіх боків. Картоплю засипають у капронові мішки або ящики зі щілинами (як на фото), укладають у штабель.

Корисні поради від досвідчених городників подивіться на відео:

Вирощування

Сорт Романо протягом усього часу культивації біля України зарекомендував себе як невимоглива культура. Його можна вирощувати практично на будь-якій ділянці, незалежно від залягання ґрунтових вод, видів ґрунтів та освітленості. Однак кожен городник хоче досягти найвищого показника врожайності. Щоб плани реалізувалися у житті, оригінатори сорту радять дотримуватись кількох правил вирощування.

Місце посадки

Як показала практика, вирощувати картоплю краще на південних чи південно-західних піднесених місцях. Оптимальним варіантом буде посадити сорт на тому ґрунті, який зміг би забезпечити його всіма необхідними поживними та корисними речовинами. Якщо ж такої можливості немає, ґрунт перед посадкою рекомендується збагатити комплексними добривами.

Час посадки

Час висадження картоплі Романо залежить від кліматичних умов регіону. У середній смузі України, як правило, висаджування бульб здійснюють у середині травня. У північних регіонах посадка картоплі проводиться на початку червня. Щоб не помилитись у часі для здійснення даної маніпуляції, необхідно заміряти температуру ґрунту. Оптимальним варіантом вважається, коли ґрунт на глибині 10 см. прогріється до +9–13 градусів.

Підготовка посадкового матеріалу

Перед тим як здійснити посадку картоплі, її необхідно підготувати. Для цього за 20-25 днів до висадки досвідчені городники рекомендують провести такі маніпуляції:

  1. Бульби дістати з льоху та перебрати від гнилі.
  2. Підготовлені плоди залити теплою водою, температурою 42-45 градусів.
  3. Після того, як вода охолоне до кімнатної температури, до неї додати слабкий розчин марганцівки.
  4. Через 15 хвилин бульби витягнути та обробити біофунгіцидами.

Далі, для проростання паростків картоплю рекомендується розкласти у світлому, провітрюваному приміщенні.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator