Хрін застосування народної медицини

Авторadmin

Хрін застосування народної медицини

Зміст:

Хрін покращує пам’ять і допомагає захищатися від раку — результати досліджень

Усе більше досліджень показують, як звичайнісінькі, доступні продукти можуть працювати як справжні суперфуди, насичуючи нас поживними речовинами й антиоксидантами. Одна з таких рослин — звичайний хрін.

Що особливого в хроні

З’їдаючи невеличку порцію хрону з домашньою шинкою чи яйцем, ми не тільки отримуємо гастрономічне задоволення, але й збагачуємо організм глюкозинолатами.

Саме ці речовини відповідають за гостроту та різкий аромат хрону, гірчиці, ріпаку та деяких інших рослин. Їх також називають природними ізотіоціанатами.

Декілька досліджень показали, що ізотіоціанати є ефективними антиканцерогенними агентами — вони пригнічують розвиток ракових клітин, зменшують окислювальний стрес, підвищують і підтримують рівень клітинних антиоксидантів.

Початкові дослідження виявили, що хрін може запобігати росту ракових клітин товстої кишки, легенів і шлунка, хоча необхідно провести більше досліджень на людях.

Читайте також

Чому обліпиха — наш суперфуд і що з нею готувати

Чим замінити дорогі суперфуди та отримати таку ж користь

Не лише допомагає зору: чому морква — український суперфуд

Один із глюкозинолатів, під назвою синігрин, допомагає зменшити запалення, блокуючи або змінюючи частини імунної системи, які його викликають. Науковці також припускають, що синігрин може допомогти полегшити симптоми атеросклерозу, хоча для остаточних висновків необхідно провести більше досліджень.

Усі ми також пам’ятаємо поради бабусь чи дідусів понюхати хрону, якщо заклало в носі. Виявляється, ці поради з народної медицини давно визнано наукою дієвими. Дослідження показали, що екстракти хрону й настурції допомагають боротися з інфекціями навколоносових пазух і бронхітом.

Читайте також

Стоп, старість: скільки чаю треба пити щодня, висновки дослідження

Антиоксиданти — незамінне джерело молодості

Васабі покращує пам’ять

Восени 2023 року японські науковці з Університету Тохоку спільно з виробником харчових продуктів Kinjirushi опублікували резонансне дослідження.

Вони виявили, що васабі, або ж японський хрін може покращувати пам’ять та когнітивні здібності людей похилого віку.

Ми знаємо васабі як типову приправу до суші, сашимі та ролів. Він має гострий смак, що нагадує смак хрону. Приправу виготовляють із кореня васабі — рослини, що належить до родини капустяних.

Тип гірчичного масла під назвою гексарафан, який міститься в коренях рослини, має не тільки антиоксидантну й протизапальну дію на організм, про що було відомо й раніше. Виявилося також, що гексарафан має позитивний вплив на когнітивні функції здорових дорослих у віці 60 років і старше.

Особливо цей ефект проявився у тестах на математичні підрахунки подумки, а також у здатності запам’ятовувати імена й обличчя.

Науковці вважають, що корінь васабі можна використовувати для розробки препаратів, що покращують пам’ять.

Смачні страви із хроном

Квашена капуста з хроном — до картопельки

Ферментація — це древній метод збереження продуктів, що швидко псуються, який сягає четвертого століття до нашої ери. Квашена капуста з хроном — це чудовий взірець ферментованої їжі.

Домашній майонез з хроном

Багато видів майонезу, від гострого до солодкого, прикрашають все на столі, від бутербродів до овочів та м’яса. А сьогодні пропонуємо вам спробувати ще один варіант пікантного соусу — з хроном.

Цвіклі — гостра закуска бурячків і хрону

Цей яскравий на смак і колір додаток до м’яса є справжнім символом переплетення гастрономічних традицій різних народів на Галицьких землях і, мабуть, одним із тих рецептів, що майже не змінилися з часів епохи Відродження.

Риба під соусом з хроном

Риба під соусом з хріном — це просто, легко й досить швидко. Корисний і смачний варіант вечері.

Сметанний соус з гірчицею та хроном за хвилину

Цей вершковий та пікантний соус можна приготувати миттєво і подавати до солоних страв, які ви зазвичай присмачуєте сметаною, гірчицею або хроном.

Окіст у хрусткій скоринці з хрону

Запечений окіст — це гарантований фаворит на великому сімейному святі. Спочатку всі закохуються в його зовнішній вигляд, а потім — пізнають багатий «внутрішній світ».

До канапе: грибний паштет із хроном

Закуски — дуже важливий елемент застілля, адже саме їх подають напочатку. Різноманітні намазки на канапки можуть сформувати перше враження, тому важливо серйозно підійти до цього питання.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. По медичну консультацію зверніться, будь ласка, до лікаря.

Теги

“Хрін: властивості, рецепти народної медицини з хреном “

Хрін являє собою багаторічну трав ‘янисту рослину сімейства хрестоцвітного з прикореневою розеткою листя і потужною кореневою системою. Коріння хріну містять глікозид синергії, тіоглікозид, що виділяє при гідролізі ефірну гірчичну олію, фермент мірозин, фітонциди, флавоноїди, мінеральні солі (калій, кальцій, фосфор), а також лізоцим, що володіє бактерицидною дією.

Зміст матеріалу

Крім того, хрін багатий вітаміном С, який дуже довго зберігається в неочищених коренях, а в очищених і подрібнених коренях вітамін С руйнується протягом години. У зв ‘язку з цим рекомендується натертий хрін відразу ж залити оцтом, оскільки в кислому середовищі вітамін С не руйнується.

Здавна хрін застосовувався у слов ‘янських народів як лікарська рослина. Петро I навіть видав указ, за яким у кожному подвір “ї мало бути по 5 чвертей хренової горілки, особливо для тих людей, хто зайнятий важкою фізичною працею і працює на холоді.

Лікувальні властивості хріну

Хрін збуджує апетит, покращує травлення, знижує вміст глюкози в крові. Він чинить антибактеріальну, антивірусну, протимікробну, протизапальну, відхаркувальну, дратівливу, протипухлинну дію.

Хрін володіє зігріваючими властивостями. Кашицю з нього слід накладати на спину для лікування попереково-хрещеного радікуліту, ревматизму, подагри, а також м ‘язових і невралгічних болів. Хрін ефективний для лікування плевриту, запалення легенів та інших запальних процесах дихальних шляхів.

Натертий хрін зручно використовувати у вигляді пластиря: для цього свіжонатерту кашицю намащують на тканину і прикладають до хворих місць. При переохолодженні або перебуванні в сирому місці з метою профілактики простудних захворювань роблять припарки з хріну до стопів і гомілок. Водний розчин соку хріну використовують місцево для полоскань при ангіні, стоматиті, тонзиліті, зубному болі.

Лікувальні властивості хріна забезпечуються дратівливою і стимулюючою дією гірчичної олії, яка посилює секрецію залоз шлунково-кишкового тракту і підвищує апетит. Тому хрін ефективний при лікуванні гастритів зі зниженою кислотністю, застосовується при дискінезіях жовчних шляхів по гіпокінетичному типу, функціональних дуоденостазах і атонії кишечника.

Протипоказання

Незважаючи на масу корисних властивостей хріну, існують і протипоказання для лікування з його допомогою. Так, при гострих і хронічних запальних процесах в системі травлення застосовувати хрін не рекомендується. Оскільки гірчична олія коріння хріну має дратівливу дію також і на нирковий епітелій, водні витяги цієї рослини призначають при набряках різної етіології, виключаючи набряки, пов ‘язані з нирковою патологією.

Народні рецепти зі хреном

– З хріна можна приготувати цілющий засіб. Для цього треба натерти на терці коріння хріну, в отриману масу (приблизно 100 мл) додати сік двох або трьох лимонів, перемішати. Приймати всередину ці ліки потрібно по 0,5 чайної ложки вранці і після полудня щодня. Після прийому кошти не слід пити жодні напої протягом півгодини, а також виключити з дієти молоко і молочні продукти. Цей засіб ефективний і для лікування синуситу, гаймориту, астми та ін.

– Народна медицина пропонують такий рецепт: пропустіть через м ‘ясорубку 1 кг очищеного коріння хріну, залийте 3 л кип’ яченої води і залиште на добу. Потім відтисніть через тканину, в розчин додайте 1 кг меду, нагріть на повільному вогні до кипіння, але не кип ‘ятіть. Отриманий розчин слийте в посуд і зберігайте в холодильнику. Приймайте по 40 мл (2-3 столових ложки) 3 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом місяця. Повторіть курс через місяць.

– У народній медицині хрін використовується при нирковій хворобі, подагрі, різних шкірних захворюваннях, ревматизмі, для прискорення менструацій.

Про автора

admin administrator