Хто батько Регін з темряви

Авторadmin

Хто батько Регін з темряви

Хто є батьком математики?

Грецький математик Архімед, який жив з 287 по 212 рік до нашої ери, був одним з найбільших математиків в історії. Його репутація любителя математики та розв’язувача задач принесла йому прізвисько «батько математики». Він винайшов або розробив деякі з механічних систем, які ми використовуємо сьогодні, і він прожив життя, служіння математиці та своєму рідному місту-державі Сіракузи.

Життя Архімеда

Архімед народився в Сіракузах, місті на Сицилії, яке на той час було грецькою колонією. Батько Архімеда, Фідій, був астрономом, і, швидше за все, він передавав свою любов до математики та природничих наук своєму синові. Архімед захоплювався розв’язуванням математичних задач протягом усього свого життя, і він часто малював рівняння та малював графіки на землі, а іноді навіть на животі з оливковою олією.

Більшу частину свого життя Архімед провів на службі у короля Сіракуз Ієро II. Він розв’язував математичні задачі для короля і розробляв інноваційні винаходи для короля та його військових.

Математичні інновації

Схильність Архімеда до розв’язування математичних задач спонукала його до розробки деяких важливих математичних концепцій та ідей, які ми використовуємо й сьогодні. Одним з його ключових нововведень було те, що він назвав «метод виснаження». Цей метод дозволив йому обчислити площі фігур, включаючи кола. «Метод вичерпання» дозволив йому кількісно визначити значення пі, число, яке дозволяє нам визначити вимірювання кола.

Архімед розширив «метод вичерпання» для вимірювання парабол і визначення співвідношення між сферами і циліндрами. Він також працював з простими числами, і він був одним із перших математиків, хто зрозумів поняття нескінченності.

Винахід, що носить його ім’я

Багато людей пам’ятають ім’я Архімеда з одного винаходу: гвинт Архімеда. Цей винахід по суті дозволяє воді текти вгору. Гвинт Архімеда складається з порожнистого циліндра і порожнистої спіралі всередині або зовні циліндра. Обертання гвинта призводить до того, що вода переміщається зі свого місця на нижчій площині у вищу.

Спочатку Архімед застосував цей винахід для скидання води з корабля, але гвинт Архімеда знайшов застосування і сьогодні. Фермери використовують цей метод для поливу в посушливих місцях, а очисні споруди застосовують його для транспортування води з місця на місце.

Служіння королю

Служба Архімеда царю Сіракуз Ієрону II привела до деяких інших важливих винаходів. Архімед розробив систему шківів, щоб допомогти царським морякам переміщати важкі предмети вгору і вниз по рівнях своїх кораблів. Він також винайшов катапульту, щоб ускладнити для римського полководця Марцелла вторгнення на Сицилію, і він також розробив гак для грейфера.

Як повідомляється, Архімед сказав царю Ієрону: «Дайте мені досить довгий важіль і місце, щоб стати, і я зрушу землю». Цар кинув виклик Архімеду, щоб довести свою хвалю, і він спустив на воду великий корабель, використовуючи розроблений ним масивний важіль.

Принцип Архімеда

Нововведення, яке, ймовірно, принесло найбільшу користь царю Ієрону, прийшло до Архімеда у ванні. Король отримав у подарунок золоту корону, яка, як він сумнівався, була повністю золотою. Архімед спостерігав за рухом води, коли входив у ванну, і зрозумів, що може визначити вагу корони, зануривши її.

Архімед був настільки схвильований своїм відкриттям, що вискочив з ванни й закричав: «Еврика, Еврика!» як він біг містом, забувши, що він голий.

Легенди про смерть Архімеда

Як тільки римський полководець Марцелл зміг вторгнутися на Сицилію, один з його солдатів убив Архімеда. Це єдиний факт, який знають історики, але кілька легенд оточують вбивство математика. Деякі легенди говорять, що солдат убив Архімеда, тому що він прийняв інструменти математика за зброю або золото, в той час як інші кажуть, що солдату стало нетерпляче чекати, поки Архімед закінчить задачу, над якою він працював.

Найдовговічніша легенда ― і, можливо, найбільш жартівлива ― стосується останніх слів Архімеда. Коли солдат наказав математику припинити роботу і ступив у область, де він розв’язував задачу, Архімед, як повідомляється, сказав: «Не заважайте моїм колам».

Спадщина математики та природничих наук

Науковці вважають Архімеда одним із найважливіших і найвпливовіших математиків в історії, поряд із сером Ісааком Ньютоном та Карлом Фрідріхом Гауссом, і є кілька пам’ятників Архімеду, які стосуються математики та природничих наук. На його честь астрономи назвали кратер і гірський масив на Місяці, а також астероїд. Міжнародний математичний союз видає нагороду під назвою «Медаль Філдса», на аверсі якої зображений Архімед разом із його цитатою.

Хлопчик Петрович із фільму “Рік” Дмитра Комарова знайшов маму: стало відомо, де вона була

Одним з героїв фільму “Рік” журналіста Дмитра Комарова про те, яким був 2022-й – рік повномасштабної війни Росії проти України, став 5-річний хлопчик з Рубіжного Луганської області.

Подробиці та продовження історії Петровича розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, хлопчик знайшов свою маму.

Гайдай також повідомив, що у квітні 2022-го у Рубіжному було пекло, місто частково окупували росіяни, постійно точилися бої.

У 20-х числах квітня нацгвардійці під час патрулювання вулиці Рубіжного знайшли там двох хлопчиків. Дорослих з ними не було.

Військові перевезли дітей до Сєвєродонецької лікарні, їх нагодували.

Згодом з’ясували, що батько був у Полтаві, з ним зв‘язалися і вже наступного дня машина “швидкої” доправила дітей на Полтавщину. Тоді про матір ще не було нічого відомо.

“Через декілька днів до позицій ЗСУ в Рубіжному прийшла жінка, яка шукала своїх дітей, розповів Гайдай. На початку квітня росіяни зупинили її на вулиці і відправили до організованої в‘язниці в одній із захоплених адмінбудівель Рубіжного. Жінка розповіла, що її били, знущалися, шантажуючи дітьми, змушували розвідувати позиції українських військових”, – розповів Гайдай.

Згодом жінку відпустили.

Вдома дітей вона вже не застала, тож пішла їх шукати.

“Зараз родина разом”, – повідомив Гайдай.

Нагадаємо, журналіст Дмитро Комаров зустрів хлопчика Петровича у квітні в лікарні Сєвєродонецька.

Хлопчик тоді розповів, що його мама зникла, а тато перебуває на заробітках. Петрович з братиком тиждень жили самі, поки їх не знайшли українські військові та доправили до лікарні.

“Нам треба поїхати звідси. Бомблять…Поруч попала ракета, коли ми з братиком спали. Від дому нічого не залишилося, лише маленькі шматочки. Відвезете нас до тата?” – спитав тоді малюк журналіста.

Нагадаємо, прем’єра фільму “Рік” Дмитра Комарова відбулася 24 лютого на 1+1 Україна до річниці повномасштабного вторгнення. Дмитро був першим журналістом, який на власні очі побачив та зафільмував жахіття щойно звільнених Бучі, Ірпеня та Гостомеля.

Про автора

admin administrator