Хто найголовніший супергерой

Авторadmin

Хто найголовніший супергерой

Супергерои

Супергерой — вымышленный персонаж,иногда наделённый неординарными физическими способностями («суперсилами»), которые он направляет на свершение подвигов во имя общего блага. После дебюта прототипического супергероя по имени Супермен в 1938 году, идея супергероя — от кратких, эпизодических приключенческих историй до многолетних и многосерийных саг — стала доминирующей для американских комиксов, из которых она впоследствии распространилась и на другие медиа. Само слово супергерой восходит по крайне мере к 1917 году. Супергероя женского пола иногда называют супергероиня.

Согласно большинству определений, персонажи не обязательно должны обладать сверхчеловеческой силой, чтобы называться супергероями, хотя в последнем случае используется также термин герой в маске (costumed crimefighter), обозначающий персонажей, не наделённых суперсилой, но в остальном отвечающих представлениям о супергероях.

Версия из двух слов является торговой маркой , совладельцами которой являются DC Comics и Marvel Comics .

  • Рика Фуруде
  • Бэтмен (DC)
  • Хомура Акеми
  • Циклоп (кино)
  • Флаттершай
  • Человек-паук
  • Призрачный гонщик (Николас Кейдж)
  • Чёрная кошка

10 типів супергероїв

Супергерой – це антропоморфна істота, що має надзвичайні здібності, підтримку постійних помічників, смішний костюм і подвійне життя, бо намагається водночас побороти постійних ворогів і “не спалитися” перед друзями й рідними. Зазвичай такий персонаж має базу або штаб, де він може почуватися в безпеці й зустрічатися з іншими схожими істотами в костюмах. Іноді нам видається, що всі супергерої нагадують одне одного: вони сильні, красиві, у них слухняне волосся й не менш слухняні супердіти. Ми заздримо їм, вдягаємося диво-жінками і бетменами на Гелловін, аби отримати свою порцію солодощів та супергеройського адреналіну. Однак, чи багато ми про них знаємо?

Насправді всі вони різні, всі мають власні проблеми, що дає змогу об’єднувати їх у команди, і не лише залучати ширшу читацьку аудиторію, а й гратися в “шахи для супергероїв”, де правила пересування всіх фігур відомі, а результат – абсолютно непередбачуваний. Тож які вони, дорослі жінки та чоловіки, які вночі бігають містом у дивному одязі? Ми спробували виділити 10 умовних типів, якими, звичайно, все не обмежується.

ГЕНІЙ (ІНОДІ ПЛЕЙБОЙ, ЩЕ РІДШЕ – ФІЛАНТРОП)

Генії бувають двох типів, залежно від їхньої безпосередньої (не)участі в битві. Перший варіант – інтелектуальний відмінник, який ніколи не виходить на поле бою, забезпечуючи команді інформаційну й технічну підтримку. Він безпомічний у побуті, не вміє битися і часто закоханий у супергероїню, яка сприймає його винятково як товариша. Геній за лаштунками – вічний мешканець серверної і френдзони, якого поплескує по плечу найгарніший хлопець, прощаючись із командою перед черговим завданням. Геній іншого типу – супергерой, вся сила якого полягає в технологічно інноваційних гаджетах та обладунках, як-от у Залізної Людини, Сови, Бетмена і навіть Бонда.

Також читайте

Шість століть до ери Супермена

Так, агента-007 теж можна назвати підтипом супергероя, адже його перевага – не лише винятковий інтелект та надзвичайна спостережливість, а й технологічне оснащення, яке фактично дає йому надможливості. Для того, аби Бонд продовжував користуватися незвичайними годинниками та парасольками і їздити на розкішних надшвидких броньованих авто, у МІ-6 є окремий відділ технологічної розробки, де сидить Геній першого типу. Генії подобаються нам тим, що уособлюють сучасний аналог американської мрії: їм нічого не впало з неба (і вони самі, на відміну від Супермена, не впали з неба), тож це дає кожному читачеві надію, що одного дня у нього буде шанс змінитися і змінити світ на краще – хай-но лише гугл винайде крила!

СИЛАЧ

Персонаж надлюдської сили та витривалості Силач зазвичай має величезне тіло й відповідне ім’я – Халк, Істота, Колос, Громадянин Сталь. Ці супергерої не придумують геніальних планів, не зламують кодів і не вміють маніпулювати іншими персонажами, однак вони незамінні в мить атаки або штурму. Силачі бувають двох типів: ті, що завжди виглядають як величезні брили м’язів, і ті, що перетворюються на них лише в мить небезпеки або під дією адреналіну. Силачі потрібні авторові коміксів не лише як буквально “сильний бік” сюжету, а для того, аби представити образ Іншого, сучасний аналог Гайда, який живе в кожному Джекілі. Халк небезпечний, але добрий, він може роздерти на шматки автобус, однак страшенно боїться нашкодити коханим. Силач зворушливий, наче слон у крамничці посуду, і настільки ж небезпечний.

КАПІТАН-ПАТРІОТИЗМ

Супергерой, який існує для того, аби автор персонажа міг додати до його імені назву реальної країни, – Капітан Франція, Капітан Британія, Капітан Канада. Можна сказати, що капітани для сценаристів коміксів – це аналог таблиці Менделєєва для хіміків, тільки замість елементу Германія на честь Німеччини маємо Капітана Білорусь. Все почалося з нестримного Капітана Америки, який, за оригінальним сюжетом, досить раптово із простого слабкого ботаніка став завдяки експериментальним лікам надсильним, надмужнім, надпатріотичним месником, що дратує власною безапеляційністю і браком гумору. Типовий Капітан – додай країну – зазвичай є пересічним членом команди, не дуже розумним і не дуже сильним, однак хорошим виконавцем, якого люблять дівчата.

ДЕПРЕСИВНИЙ

До депресивних може належати будь-який підтип супергероя із трагічною біографією. Депресивність зазвичай пов’язана із втратою рідних, найчастіше – батьків або коханого/коханої. Суперсила таких героїв має трагічний відтінок, адже вона або стала причиною нещастя в сім’ї, або з’явилася через бажання помститися за рідних. У першому випадку герой відіграє роль Едіпа: він був би радий стати звичайною людиною, оскільки своїми діями мимоволі чинить зло, однак фатум розпоряджається долями всіх, навіть супергероїв. Така давньогрецька приреченість вносить дрібку хаосу в загалом гармонійний світ і додає до нашого захоплення персонажем щире співчуття.

Також читайте

5 книжок про те, заради чого насправді варто жити

Прикладом такого “героя мимоволі” є Спайдермен, який через фатальну помилку втрачає кохану Гвен Стейсі, що стає ключовою подією в біографії Пітера Паркера та історії коміксів загалом. У другому випадку персонаж, зазнавши втрати, свідомо вдосконалює себе, тож глядач може спостерігати улюблену багатьма еволюцію ботана в бік привабливого мачо під бадьору музику. Типовий приклад – Бетмен, появу якого спричинила трагічна загибель батьків. Головна ідея коміксу про Бетмена, який цьогоріч святкуватиме 78-й день народження, полягає у вірі в силу людини й наше природне вміння стрибати вище власної голови.

ПЕРЕВЕРТЕНЬ

Супергерой-перевертень може змінювати зовнішність, стаючи кимось іншим – людиною, твариною або навіть стихією. Найвідоміший приклад перевертня – марвелівська Містік, а також Морф, Даст та інші. Перевертень має кілька ідентичностей, він нагадує героя міфів, які легко змінювали подобу, зберігаючи при цьому власну сутність. Цей супергерой, як правило, символізує втрачений зв’язок із природою та хитку надію цей зв’язок віднайти.

ІНОПЛАНЕТЯНИН

Вирізнити цих супергероїв легко – на початку сюжету вони, наче бог із машини, падають із неба, аби далі рятувати землю від нас самих або злих богів із машини. Почасти такі герої протистоять одне одному, і так Земля стає просто майданчиком для розгортання чергової космічної битви, наприклад, Тора й Локі. Поява таких супергероїв – а перший в історії суперегерой, Супермен, належав саме до інопланетян – символізує нашу наївну віру в те, що людська культура та цивілізація є універсальним кодом, і наш тип мислення домінує у всесвіті. Цікаво, що інопланетяни, які завжди сильніші й розумніші за людей, не поводяться як прогресори братів Стругацьких, а навпаки намагаються інтегруватися у людську спільноту і стати частиною людства. Часто такі супергерої вчать толерантності, адже вони інші, хоча й кращі за нас. А кращі інші дратують, звичайно, значно дужче за яких-небудь примітивних евоків.

ЛІКАР

Такий супергерой уміє неймовірно швидко ренегеруватися і/або лікувати інших. Часом лікар-супергерой (майже) безсмертний, і тоді він стає могутнім союзником на боці команди добра або зла. Цікаво, що супергерої-лікарі, які грають поганих хлопців та дівчат, часто ще й нечутливі до болю, тоді як хороші зазвичай відчувають біль та страждають від поранень, хай навіть несмертельних. Це наближає до нас останніх, олюднює їх, адже бог, який страждає, – дуже потужний символ. Ось чому хворий Росомаха викликає в нас гаму емоцій і змушує писати численні депресивні пости, тоді як вічно здоровий і позитивний Тор просто нагадує скандинавського лісоруба.

ЧАРІВНИК

Супергерой-чарівник чудово вписався б у систему пропівських універсальних персонажів, адже він перебуває на межі між класичними супергеройськими коміксами та фентезі. Такий герой зазвичай проходить еволюцію “наживо” перед очима читача, як і депресивний розумник. Від початку він виглядає як tabula rasa, наївна людина зі спорадичними проявами магічних здібностей; однак згодом в оповідь “вривається” майстер-вчитель або ціла організація, які виліплюють з нього супергероя-чарівника. Цей персонаж не лише вносить у сучасне оточення середньовічний інтер’єр алхімічної лабораторії, а й наштовхує на думку, що магія існує поруч із нами – варто лише придивитися. Спокуслива ідея, у яку ми ладні повірити, дивлячись на Затанну й доктора Стренджа.

ГУМОРИСТ

Надзвичайно іронічний супергерой, який не сприймає всерйоз ані загальнолюдських цінностей, ані високу місію своєї “професії”, ані колег по команді. Зазвичай такий персонаж балансує на межі між супергероєм і суперзлодієм, однак глядач симпатизує йому не менше, ніж Розумнику, і точно більше, ніж Силачеві. Серед таких героїв – Маска, Дедпул, Ракета, Харлі Квін, Зірковий лорд, Людина-Мураха. Гуморист – майже неодмінний учасник команди супергероїв, він пожвавлює діалоги й додає до епосу дрібку ситкому. Можливо, саме “незаперечність” гумориста в команді супергероїв змусила Алана Мура, відомого своїми деконструкціями класичних схем коміксів, вбити Комедіанта у першому ж епізоді “Хранителів”.

ВЧИТЕЛЬ

Супергерой, що знайшов, зібрав, навчив команду персонажів. Зазвичай ідеться про похилого віку супергероя, архетип “мудрого дідуся”, що вже не бере активної участі у двобої, однак завжди допоможе порадою. Такі персонажі, виконавши свою виховну місію, зазвичай гинуть, аби команда ще міцніше поєдналася, бажаючи помститися або вшанувати пам’ять вчителя. “Прийшов, навчив, помер!”, – ось його девіз.

Читайте оригінал на “ЛітАкценті”

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Топ-10 найсильніших супергероїв

У коміксах поняття найсильнішого супергероя досить розпливчасте, адже порівнювати сили тих персонажів, які ніколи не стикалися між собою, майже нереально. Все ж на основі описів і подання сил у статті представлений топ-10 подібних особистостей, здібності яких виходять за всі межі реальності.

  • Зелений улюбленець суспільства
  • Підкорювач швидкості
  • Супермен
  • Правоохоронець
  • Чиста сила
  • Середина списку
  • Годинниковий
  • Маленький мутант
  • Друге місце, частина 1
  • Друге місце, частина 2
  • Перший з лідерів
  • Всевишній
  • Деякі підсумки

Зелений улюбленець суспільства

Коли мова заходить про те, хто найсильніший супергерой, багато хто відразу згадує про Халка через його популярність у фільмах. Насправді цей володіючий величезною силою персонаж гідний всього 10-го місця, адже, крім фізичної сили, він нічим не відрізняється. У нього витривале тіло, здатне пережити удари неймовірної сили, і сам він легко позмагається з найсильнішими лиходіями з будь-якого всесвіту в коміксах. Тільки ось Брюс Беннер своїм внутрішнім монстром керувати не вміє, а після перетворення стає нестерпним. У команді він може напасти навіть на своїх товаришів, що і було продемонстровано в першій частині саги “Месники”.

Підкорювач швидкості

Багато хто вважає, що саме Флеш є найсильнішим супергероєм. І не дарма. Цей персонаж може розвивати швидкість в сотні, а то й тисячі разів швидше пересування світла. Йому підвладне переміщення в часі і зміна самої матерії на рівні атомних частинок. Не кажучи вже про те, що удари на такій швидкості здатні вивести з ладу найстійкіших супротивників. Захист у нього також на вищому рівні, адже ухилення від атак не складе труднощів для володаря такої неймовірної швидкості. Все ж у нього є кілька недоліків, які залишають за ним тільки дев ‘яту позицію. Проти більшості масованих атак, а чільні обличчя топу мають такі, він нічого протиставити не може. Та й у більшості коміксів Баррі Аллена (Флеша) вороги могли перемогти не силою, а хитрощами. Людина він по своїй суті довірлива, добра і вразлива. Хитрість у цьому випадку буде найкращою зброєю, і вона діє, а тому за найшвидшим героєм залишається дев ‘яте місце.

Супермен

Для людей, мало знайомих з всесвітами коміксів, Супермен і є найсильнішим героєм. Хто ж може зрівнятися з неймовірно сильним інопланетянином, якого не може вбити ядерна зброя. Він може пускати лазери з очей, володіє просто величезною фізичною міццю, що стосується атаки і захисту. З кожним новим коміксом йому приписували нові здібності. У список увійшла нескінченна витривалість, потужний зір, швидкість, високий інтелект, можливість одним видихом гасити пожежу і багато всього іншого. Восьме ж місце Супермен займає через те, що має вагомі слабкості. По-перше, він завжди на сторожі добра і має близьких для себе людей, чим можуть маніпулювати лиходії. По-друге, інопланетний ресурс криптоніт послаблює всі його здібності і майже зводить на нуль. Навіть у бійці з Бетменом він програв саме тому, що той використовував його, хоч і є простою людиною з технічними примочками. Цей значний недолік не дозволяє пробитися йому на вершину топу.

Правоохоронець

Мало кому відомий персонаж Офіцер Нова претендує на звання найсильнішого супергероя “Марвел” -селеною і загального топу завдяки своїм силам. У ранньому дитинстві Річард Райдер отримав від інопланетянина ксадаріанського народу неймовірну силу. Замість того щоб витрачати здібності на всі сторони, хлопець протягом довгих років відточував їх. За цей період він навчився літати, розвивати неймовірну швидкість і ставати майже непробивним при використанні сили. Серед унікальних можливостей варто відзначити швидку регенерацію як себе, так і інших істот, а також можливість підключатися до загального розуму інопланетної раси Ксадаріанів. Водночас Офіцер Нова є головою міжгалактичної поліції. Діяти в боротьбі проти злочинців він може тільки в рамках встановленого закону. Це значно ускладнює використання всіх навичок на ворогах, а їм відкриває нові шляхи для перемоги. Саме через це заслужив сьоме місце, але не вище.

Чиста сила

На шостому місці розмістився претендент на статус найсильнішого супергероя “Марвел” і об ‘єднаного топу з усіх коміксів Джин Грей. Здавалося б, звичайний мутант з команди “Людей Ікс”, але все зовсім не так. У ній полягає величезна “Сила Фенікс”, яка була створена самим всесвітом для того, щоб ця міць змогла її переродити. Виміряти показник руйнівності цієї чистої енергії просто неможливо. Вона дозволяє рухати планети, одним рухом знищувати зірки, порушувати і переступати через всі закони фізики. Цього могло б бути цілком достатньо для першого місця, якби далі не були ще більш гідні претенденти. До того ж у “Сили Фінікса” є недолік у неможливості управління цією енергією. Вона вибрала собі в якості носія Джин Грей, але в один момент вирвалася назовні, і дівчину довелося вбити її ж товаришам. Через цю значну нестачу в топі тільки шосте місце для Джин і її другої сутності Фенікса.

Середина списку

На п ‘ятому місці в топі найсильніших супергероїв “” Марвела “” та інших коміксів – знайомий за фільмом “Хранителі” Доктор Манхеттен. Свої здібності він отримав під час одного з експериментів. Його закинуло в працюючий реактор, але замість смерті Джонатан Остерман обзавівся низкою неймовірних здібностей. Його і без того гострий розум посилився в тисячі разів. Завдяки цьому супергерой отримав можливість керувати самою матерією. Створення своїх клонів, перебування одночасно в різних годинних лініях, перевтілення елементів реальності – це все йому підвладне. Вбити його неможливо, а тому п ‘яте місце в топі заслужене. Тільки ось на нього впливають тахіони, які хоч трохи, але все ж послаблюють персонажа. До того ж справжнім героєм його назвати важко. Для нього першорядну роль відіграє не захист людства від різних ворогів і напастей, а дослідження і наука. Він не бився з сильними супротивниками, тому про бойові навички судити складно.

Годинниковий

У лідируючій половині списку топ-10 найсильніших супергероїв заслужено виявився Часовий. Сила цього персонажа всесвіту “Марвел” порівнянна з потужністю одночасного вибуху мільйон сонц. Його тіло було посилено штучно створеною сироваткою, яка перевершила всі очікування. Суперсила, спритність, витривалість, неймовірний розум і загострені до максимуму рефлекси – все це йшло в комплекті, але на цьому здібності не закінчувалися. Інші супергерої, які боролися проти Роберта Рейнольдса (Часового), не змогли виявити його слабкі сторони. Вчені різних організацій також зазнали невдачі в цьому плані. Серед більш особливих навичок варто відзначити телепатію з впливом на розум інших людей, зцілення і воскресіння, постріли енергетичними згустками. Четверте ж місце займає Часовий тільки тому, що у нього були такі вороги, які могли з ним бути на рівних. Та й під силу з іншими учасниками топу йому не вдасться зрівнятися.

Маленький мутант

Бронзу отримує цікавий претендент на пост найсильнішого супергероя “Марвел” та інших коміксів під ім ‘ям Франклін Річардс. Це син відомих членів команди “Фантастичної четвірки”, який народився з неймовірними навичками. Його відразу ж віднесли до рівня омега мутантів, адже з народження хлопець демонстрував неймовірні навички. Телекінез і управління енергією матерії є тільки вершиною всього списку. Маленький геній може робити передбачення майбутнього уві сні, а також подорожувати в часі. З усіх попередніх супергероїв таким похвалитися не міг жоден претендент на золото топу. Йому передрекли, що при дорослішанні сили ще більше зростуть і зрівняються з целестіанами. Бронза заслужена, адже його міць дійсно вражає. З мінусів Франкліна можна відзначити тільки те, що він не освоїв весь свій потенціал. Та й маленький вік не дозволяє поставити його навіть на позицію вище.

Друге місце, частина 1

У 10 найсильніших супергероїв по всіх коміксах обов ‘язково повинен входити Живий Трибунал. У мультивселеній “Марвел” він виконує роль захисника всього, що існує всередині неї. З історії, його існування було вирішено разом з існуванням даного вигаданого світу. Він рідко фігурує в якихось подіях, але автори вказали його міць по суті нескінченною. Свого часу навіть Танос з рукавичкою нескінченності і всіма каменями в ній не наважився вийти на бій проти цього супергероя. І все ж місце в топі досить суперечливе, адже він не відстоює тільки сторону добра. У його обов ‘язки входить підтримання балансу, а оскільки вороги і герої постійно борються один з одним, він залишається безмовним спостерігачем подій. Все ж він може зробити навіть велике зло, якщо того вимагатимуть обставини, тому на другому місці він тільки перший претендент з двох. Плюс до всього, навіть з невимовними силами він не зрівняється з володарями золота.

Друге місце, частина 2

Незважаючи на те що деякі персонажі знаходяться поза гранями добра і зла, вони заслуговують увійти в топ найсильніших супергероїв хоча б через свої сили. Бейондер належить саме до таких особистостей, адже він знаходиться поза розумінням навіть простих героїв. Він втілює весь всесвіт з усіма можливими силами, часом, реальністю та іншими матеріями. Сам персонаж ніколи не ставився до ворогів людства або інших рас, але він часто влаштовував секретні бійки між супергероями, стравлював їх між собою і робив інші справи. Автори не пояснюють, навіщо, але він явно переслідує свої цілі. Щодо здібностей його в коміксі варто сказати одне – Бейондер переміг саму смерть. Саме тому воскрешати істот, вбивати, виганяти їх в іншу реальність одним лише своїм бажанням. Такий персонаж був би гідний першого місця, але є в коміксах два інших супергероя, які стоять на планку вище. І саме вони взяли золото списку.

Перший з лідерів

У всесвіті DC Comics найсильніший супергерой коміксів носить ім ‘я Овервойд. Що він собою являє, навіть складно сказати, адже автори зробили його абсолютною істотою, всередині якої може існувати що завгодно. Його сили виміряти нереально, оскільки до нього більшість понять застосовувати просто неможливо. Вищий розум, безсмертя, неосяжні розміри і багато всього іншого. Овервойд уособлює саму нескінченність, яка може бути полотном для побудови всяких історій у будь-якому зі світів. Інтелект такої істоти дорівнює всезнанню з одночасним спостереженням за кожною істотою. Його зображують у вигляді величезної маси з великим оком, що спостерігає за дрібними людьми або іншими істотами з висоти. У Овервойда немає слабких сторін, адже всі максимальні поняття сил укладені всередині нього. Навіть сам всесвіт DC порівняно з одними його розмірами є всього лише мікробом.

Всевишній

У коміксах “Марвел” найсильніший супергерой у світі носить ім ‘я Всевишній. Це така концепція авторів Стена Лі і Джека Кірбі відповідно до теорії фанатів. Про це ніде не йдеться, але саме поняття творця всього цього всесвіту натякає про це. Про сили Всевишнього немає сенсу говорити більше того, що особистість все бачить, знає і може. Порівнювати його з іншими супергероями просто марно, адже він їхній творець. Досліджувати потужність персонажа ніхто навіть не пробував. Кожен просто розуміє про його існування і живе з цією думкою. Зображують персонажа не як Овервойда в плані неосяжної сутності, а в людському обличчі. Це чоловік середніх років, одягнений у чорне, з волоссям по плечі і суворим обличчям. З ‘являвся в коміксах рідко, але про нього писали, а тому він заслуговує частину золота цього топу.

Деякі підсумки

Про те, який найсильніший супергерой у всіх коміксах, можна міркувати довго, так як самі автори ніколи їх не розставляли в якихось позиціях. У цьому списку взяли участь не тільки захисники добра або людства, а й нейтральні істоти. Деякі з персонажів заслужили місце завдяки незвичайним силам або можливостям. У першій половині списку розмістилися супергерої в стандартному сенсі цього слова. Це люди, які отримали незвичайні здібності, мутанти або інопланетяни. Другу ж зайняли істоти на порядок сильніше, втілюючі в собі сили всього всесвіту або навіть Бога. Персонажі, які займали позицію антагоністів за типом Апокаліпсиса або Таноса, не були включені в топ через те, що до них неприменимо поняття “супергерой”.

Про автора

admin administrator