Хто проходить психіатричний огляд 2021 року

Авторadmin

Хто проходить психіатричний огляд 2021 року

МОЗ затвердило новий порядок психіатричних оглядів

Порядок проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затверджений наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Наказ № 651; Порядок № 651).

Пункт 2 Порядку № 651 визначає, що попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, проводить лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми, або фізична особа — підприємець. Умова — вони мають ліцензію на медпрактику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.

Окрім порядку проведення психіатричного огляду, Наказом № 651 МОЗ затвердило три нові форми первинної облікової документації та інструкції до їх заповнення:

  • № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___»
  • № 100-3/о «Журнал реєстрації виданих Довідок про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин»

Нагадуємо, що 1 червня втратили чинність попередні порядки проведення обов’язкових психіатричних і наркологічних оглядів, а саме накази МОЗ:

  • «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.1997 № 1238
  • «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27.09.2000 № 1465

Підстава — постанова КМУ «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих» від 10.05.2022 № 577.

Із 29 червня не керуйтеся також:

  • наказом МОЗ «Про затвердження Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів» від 17.01.2002 № 12
  • Інструкцією про профілактичний наркологічний огляд та його обов’язкові обсяги, затвердженою наказом МОЗ від 28.11.1997 № 339 (далі — Наказ № 339)
  • Положенням про сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду, затвердженим Наказом № 339

Як бачимо, замість окремих документів про психіатричний і наркологічний огляди, тепер маємо один – про психіатричний огляд. Ба більше, МОЗ виключило положення та облікові форми, що стосуються наркоогляду, із Наказу № 339.

Раніше МОЗ затвердило методрекомендації з медичної допомоги постраждалим внаслідок дії агентів біологічної зброї.

Онлайн-семінар «Якісна медична допомога без конфліктів із пацієнтами під час війни» ► ► ► ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

⭐ Покращуємо якість медичної допомоги ⭐ Війна конфліктам не перешкода ⭐ За що перед пацієнтом відповідає лікар і заклад охорони здоров’я — підстави відповідальності, алгоритми захисту та сучасна судова практика

Психіатричний огляд працівників тепер відбувається за новим Порядком

29 червня 2022 року набрав чинності Порядок проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затверджений наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Порядок № 651).

Попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин, проводить:

  • лікар-психіатр у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми;
  • фізична особа — підприємець.

Умова — вони мають ліцензію на медпрактику і забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги (п. 2 Порядку № 651).

Із 1 червня 2022 року втратили чинність попередні порядки проведення обов’язкових психіатричних і наркологічних оглядів, затверджені постановами МОЗ:

  • «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.1997 № 1238;
  • «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27.09.2000 № 1465.

Підстава — постанова КМУ «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих»від 10.05.2022 № 577.

Які ще документи втратили чинність:

  1. Перелік професій та видів діяльності, для яких є обов’язковим первинний і періодичний профілактичний наркологічний огляд. Натомість працівники мають проходити наркологічні та психіатричні профогляди, якщо їхні професії або роботи вказані у Переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих, затвердженого постановою КМУ від 10.05.2022 № 577.
  2. Інструкція про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затверджена наказом МОЗ від 17.01.2002 № 12, і затверджена форма Медичної довідки про його проходження.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статті за темою

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.

Порядок проведення психофізіологічної експертизи працівників

Який порядок проведення психофізіологічної експертизи? Хто повинен проходити психофізіологічну експертизу та які нормативні акти регулюють її проведення? Відповіді читайте далі.

Про автора

admin administrator