Хто ввів літнє

Авторadmin

Хто ввів літнє

День літнього сонцестояння 2022: коли настане, звичаї і прикмети дати

Яке свято у слов’ян 21 червня і що потрібно робити в цю дату – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

День літнього сонцестояння 2022 – найдовший день у році, коли його тривалість становить близько 17-18 годин. Таке явище легко пояснюється з точки зору науки, але в народі люди знайшли своє тлумачення і придумали певні традиції. УНІАН розповість, коли найдовший день 2022 і що потрібно робити в цю дату.

Раніше ми говорили про те, які народні свята в червні відзначатимуть українці.

Літнє сонцестояння 2022 – дата і особливості

Цього року день літнього сонцестояння випадає на 21 червня , як і в будь-які інші роки, крім високосних, тоді дата змінюється на 20 число. У контексті астрономії та географії така подія пояснюється просто: Земля, обертаючись навколо Сонця і по уявній осі, займає по відношенню до Сонця таке положення, коли сонячні промені в Північній півкулі прямовисно “падають” на північний тропік і висвітлюють дно найглибших колодязів.

Слов’яни в цю дату відзначали день Івана Купала, а після виникнення григоріанського календаря дати змістилися. Язичники в принципі дуже трепетно ставилися до сонця, адже завдяки ньому люди могли виростити урожай, отримати необхідні вітаміни для організму і дізнатися, яким буде наступний рік їхнього життя. З приходом християнства язичницькі традиції намагалися викорінити, але успіхом ця ідея не увінчалася – свято зустрічають досі в різних куточках планети.

Які прикмети на 21 червня існують?

Багато повір’їв беруть свій початок з давніх часів, коли від погоди і природних явищ залежала якість життя людей. Зараз можна звертати увагу на наступні знаки:

  • багато роси 21 червня – до хорошого врожаю;
  • дощі, грози і хмари – до поганого врожаю;
  • багато зірок на небі – буде багато грибів восени;
  • прокинутися до світанку 21 червня – бути здоровим весь рік;
  • хлопець випадково облив дівчину водою – незабаром вони одружаться.

Про людей, народжених 20 або 21 червня кажуть, що вони можуть “наврочити”, тому що володіють сильним енергетичним потенціалом.

День літнього сонцестояння 2022 – традиції та повір’я

Наші предки вважали, що в цей день вода має цілющі властивості, тому з ранку збирали росу, якою вмивалися, продовжуючи молодість і красу. Також вірили, що в ніч з 20 на 21 червня можна і потрібно купатися у відкритих водоймах, а в період з 20 по 25 червня – прати речі і якомога більше стикатися з водою.

Що стосується поведінки, то 21 червня краще прокинутися до світанку, почати день з йоги і привітання сонцю. Потім випити чай з медом і весь день не вживати їжі тваринного походження – це буде неважко, так як 20 червня починається Петрів піст 2022. Одяг краще в цей день носити яскраву, з елементами жовтого кольору, як данину поваги сонцю. Займайтеся творчістю, допомагайте людям, поїдьте на природу – присвятіть день собі і своєму духовному зростанню.

Вас також можуть зацікавити новини:

Хто автор Повісті минулих літ

Важко визначити, чому після століть, а іноді і тисячоліть, у окремих представників роду людського виникає бажання докопатися до істини, підтвердити або спростувати якусь теорію, давним-давно стала звичною. Небажання бездоказово вірити в те, що звично, зручно чи вигідно, дозволяло і дозволяє здійснювати нові відкриття. Цінність такої неспокій в тому, що вона сприяє розвитку людського розуму і є двигуном людської цивілізації. Однією з таких загадок в історії нашого російського вітчизни є перша російська літопис, яку ми знаємо як “Повість минулих літ”.

Повість минулих літ і її автори

Майже тисячоліття тому була розпочата практично перша давньоруська літопис, яка оповідала про те, як і звідки, з’явився російський народ, як утворилося давньоруська держава. Ця літопис, як і наступні давньоруські літописи, що дійшли до нас, не є хронологічним переліком дат і подій. Але й назвати Повість минулих літ книгою в звичайному її розумінні теж не можна. Вона складається з кількох списків і сувоїв, які об’єднані загальною ідеєю.

Цей літопис являє собою найдавніший рукописний документ, створений на території Київської Русі і дійшов до наших часів. Тому сучасні вчені, так само як і історики попередніх століть, орієнтуються саме на факти, наведені в Повісті минулих літ. Саме з її допомогою вони намагаються довести або піддають сумніву ту чи іншу історичну гіпотезу. Саме звідси і бажання визначити автора цієї літописи, щоб довести справжність не тільки самої літописи, але й тих подій, про які вона розповідає.

В оригіналі рукопис літопису, який іменують Повість тимчасових років, і створювалася в XI столітті до нас не дійшла. У XVIII столітті були виявлені два списку зроблені в XV столітті, щось на зразок перевидання давньоруському літописі XI століття. Швидше це навіть і не літопис, а своєрідний підручник з історії виникнення Русі. Прийнято вважати його автором Нестора, ченця Києво – Печорського монастиря.

Дилетантам не варто висувати надто радикальних теорій на цей рахунок, але одним з постулатів середньовічної культури була анонімність. Людина не був особистістю у сучасному розумінні цього слова, а був всього лише створенням божим і тільки священнослужителі могли бути провідниками божого промислу. Тому при переписуванні текстів з інших джерел, як це відбувається у Повісті, той, хто це робить, додає, звичайно, і від себе щось, висловлюючи своє ставлення до тих чи інших подій, але свого імені він ніде не ставить. Тому, ім’я Нестора – це перше ім’я, яке зустрічається у списку XV століття, і тільки в одному, Хлебниковском, як його назвали вчені.

Російський вчений, історик і лінгвіст А. А. Шахматов, не заперечує, що Повість временних літ ” була написана не однією людиною, а являє собою переробку переказів, народних пісень, усних розповідей. У ній використані і грецькі джерела, і новгородські запису. Крім Нестора редагуванням цього матеріалу займався ігумен Сильвестр у Київському Видубицькому Михайлівському монастирі. Так що, історично точніше говорити не автор Повісті минулих літ, а редактор.

Фантастична версія авторства ” Повісті временних літ

Фантастична версія авторства ” Повісті минулих літ стверджує, що її автором є найближчий сподвижник Петра I, особистість неординарна та загадкова, Яків Брюс. Російський дворянин і граф, що має шотландське коріння, людина надзвичайної ерудиції для свого часу, таємний масон, алхімік і чаклун. Досить вибухонебезпечна суміш для однієї людини! Так що новим дослідникам авторства ” Повісті минулих літ належить розібратися і з цієї фантастичної на перший погляд, версією.

Про автора

admin administrator