Хто за національністю Мітхун Чакраборті

Авторadmin

Хто за національністю Мітхун Чакраборті

Мітхун чакраборті: біографія, фільмографія, особисте життя

Кінематограф сонячної Індії давно знайшов шанувальників у нашій країні. Щорічно в російський прокат виходить з десяток індійських картин, що відрізняються, як відомо, рясним наявністю танців і музичних номерів. І треба визнати, число глядачів, які віддають їм перевагу, незмінно зростає. Однією з найбільш яскравих зірок індійського кіно є Мітхун Чакраборті. Біографія цієї людини, що залишається затребуваним і по сей день, стане темою даної статті.

Де народився, там згодився

Уродженець Західної Бенгалії, Гоуранга Чакраборті з`явився на світло в 1950 році. З дитинства полюбив Індію актор не зраджує їй з плином часу. З огляду на покликання і заслуги перед місцевою кіноіндустрією, він міг, наприклад, перебратися до Голлівуду і зробити успішну кар`єру на Заході. Мітхун Чакраборті, біографія якого знає багато цікавих відомостей, про які ми розповімо далі, визнається, що Боллівуд йому значно ближче. Воно і зрозуміло: тут він знявся більш ніж в 300 картинах. Йому немає необхідності шукати визнання на стороні, він обожнює місце, що дало йому життя, а воно відповідає йому взаємністю.

Раптова любов до лицедійства

Чим підкорив рідну країну Мітхун Чакраборті? Індія, про яку він так часто говорить в інтерв`ю, стала найбільшою любов`ю. Незважаючи на відданість батьківщині, не все було гладко в їхніх взаєминах. Ось вже чого, а про славу зірки екрану Чакраборті не мріяв ніколи! Передумов для цього не було через практично повну відсутність кінематографа в середині минулого століття. Народжений в самій звичайній родині, Мітхун навчався в церковному коледжі, а в підліткові роки приєднався до суспільного повстання за соціальну справедливість. Велика частина його друзів вирушила за ґрати. А сам він дивом, не без допомоги батька, перебрався до дядька в Бомбей.

На новій території він насилу влаштувався комівояжером в косметичну компанію. Це дозволило прокотитися по світу, дізнаючись нові країни. Збагатившись знаннями і емоційним багажем, допитливий 20-річний хлопець подав заявку в Інститут кіно. На подив, в списках прийнятих на факультет виявився Мітхун Чакраборті. Біографія майбутнього актора включає і той факт, що вступна комісія довго вирішувала питання про зарахування через низький рівень його станового походження. До слова, зі стін установи Мітхун вийшов із золотою медаллю.

Перші кроки

Ще будучи студентом, він отримав перше у своєму житті телевізійне запрошення. Таким виявилася епізодична роль в музичній драмі “Два незнайомця”. На зйомках Мітхуна вразило інше – він на власні очі побачив Рекха і Амитабха Баччана, популярних на той момент зірок. Картина пройшла для глядачів непоміченою, а ось наступний фільм виявився цікавішим і успішним у всіх сенсах. “Королівське полювання” удостоїлася премії “Золотий лотос”, роль мисливця племені санталів отримав Мітхун Чакраборті (зараз цю стрічку, яку критики називають однією з кращих кіноробіт актора, дуже складно знайти), за що удостоївся звання кращого чоловічого виконавця.

Несподіваний заслужений злет

Поки що це не був прорив. До зоряного часу, який дозволив зміцнитися в статусі зірки першої величини, Чакраборті прокладав довгу дорогу, пов`язану з відсутністю пропозицій на головну роль і вимушеним згодою на безліч прохідних картин. До першої половини 80-х Мітхун знімається в десятках непомітних фільмів. Найвідоміший з них – “Наксаліти”, в якому йому дісталася драматична роль безпритульного.

Практично в цей же час в країні відбувається музичний переворот, в якому опосередковано бере участь Мітхун Чакраборті. Біографія все ще пробирається до визнання зірки включає той факт, що його, молодого харизматичного актора, стверджують на головну роль картини “Танцюрист диско”. Тоді мало хто розумів, який слід цей фільм залишить в культурі. Це був прорив і класика жанру. Як відзначали критики, “Танцюрист диско” став відправною точкою і особливістю індійських фільмів, нерозривно пов`язаних з музикою. Стрічка 1982 року мала шалений успіх і ряд “приємних” наслідків: довгоочікуваний статус затребуваною зірки, місце в п`ятірці високооплачуваних акторів, багатомільйонна армія шанувальників, і це ім`я, на довгі роки стало синонімом поняття “індійські танці” – Мітхун Чакраборті. Фільми, в яких актор зніметься після, принесуть успіх, перш за все, через його участі в них. Однак сам Мітхун довгий час не зможе оговтатися від неймовірного злету. У 1987 році актор знову виконав роль танцюриста, на цей раз в музичній мелодрамі “Танцюй, танцюй”.

Нелегко це справа – грати терориста

До кінця десятиліття творчий графік Чакраборті розписаний на роки вперед. Щорічно глядачам подається кілька картин з його участю. Вони так швидко знімаються, що шанувальники не встигають насолодитися одним фільмом, як виходить інший.

Переломний момент початку 90-х особливо відчуває Мітхун Чакраборті. Фільми з його участю різко змінюють амплуа: тепер актор все частіше з`являється в негативних персонажах- його ролі лиходіїв не менше харизматичні і цікаві. Бойовик 1995 року “Кат” удостоюється номінації кращої негативної ролі, яку отримує Мітхун, а видання Filmfare присвячує йому спеціальний випуск. Протягом наступних років він активно чергує образи. У 2005 році в прокаті з`являється кримінальний екшн-бойовик “Сутичка”, де Чакраборті постає в амплуа терориста Баба Сікандер. Фільм добирається до ряду інших країн, включаючи Англію і Кувейт. На прес-конференції, присвяченій виходу картини, актор публічно вибачився за те, що як і раніше грає негативних персонажів.

Любов треба дарувати і глядачам, і шанувальникам

Протягом кар`єри він впевнено почуває себе в різних жанрах, кочуючи від мелодрам до бойовиків і історичних фільмів. Багато шанувальників, які стежать за його творчими успіхами довгі роки, створили кілька фан-клубів. Актор з радістю знаходить час для зустрічі з ними, відповідаючи взаємною любов`ю. Вірним всім своїм шанувальникам залишається Мітхун Чакраборті.

Біографія, сім`я, цікаві факти з життя завжди цікавили не тільки шанувальників таланту актора, але і пресу, не раз висвітлювала вихід його картин. З манекенницею Хеленою Люк актор познайомився в підлітковому віці. Шлюб з нею виявився невдалим, і пара прийшла до рішення розійтися. Наступні відносини, на цей раз з колегою по цеху Йогітой Балі, принесли взаєморозуміння і щасливе сімейне життя: у подружжя народилося четверо дітей, з яких тільки одна дівчинка. Мімох, старший із синів, пішов по стопах батька – в 2008 році він дебютував в кримінальному бойовику “Джиммі”. Кар`єра Чакраборті-молодшого складається не так успішно, оскільки молодий актор зайнятий іншими захопленнями. У його послужному списку всього кілька робіт. Молодший син Рімох знявся з батьком в єдиному фільмі – мелодрамі 2008 року “Вечная любовь”. Як і інші діти в родині, великий час він приділяє навчанню.

Культурна спадщина

Як актор, Мітхун вніс величезний внесок в розвиток індійського кінематографа. Навряд чи будь-який інший артист може похвалитися настільки значної фільмографією. Пристрасні танцюристи, вірні кохані, холоднокровні вбивці – в кожен з цих образів з особливою легкістю перевтілюється талановитий Мітхун Чакраборті. Зараз актор як і раніше знімається в кіно, хоча не так часто, як в роки минулої молодості. Крім улюбленого заняття, якому він вірним усе своє життя, він займається будинком і вихованням дітей.

Мітхун Чакраборті

Мітхун Чакраборті
Мітхун Чакраборті, індійський актор, який зіграв більш ніж у 250 кінокартинах, народився 16 червня 1950 року в місті Калькутта в Індії, в сім’ї працівника телефонної компанії.

Навчався Мітхун в Шотландському Церковному коледжі, що знаходиться у його рідному місті. Ще в шкільні роки він брав участь в аматорських театральних виставах і почав мріяти про кар’єру актора.

У 1960-х роках Чакраборті був учасником екстремістської організації наксалітів і після розгрому цього руху був змушений ховатися в Бомбеї, де він трудився комівояжером в косметичній фірмі. У місті Пуна Чакраборті поступив в Інститут Кіно, який закінчив із золотою медаллю.

Дебют актора відбувся ще під час навчання в інституті в епізодичній ролі у кінострічці «Два незнайомця», а в 1976 році актор отримує премію «Золотий лотос» за роль у фільмі «Королівське полювання» і звання кращого актора Індії. У 1980 році Мітхун грає в десятці кінокартин, найпомітнішою з яких стала стрічка «Наксаліти», а в 1982 році на кіноекрани вривається фільм «Танцюрист диско», який зробив Мітхуна Чакраборті мега-зіркою індійського кіно і одним із найбільш високооплачуваних акторів Індії. Крім величезної популярності ця картина принесла акторові і безліч пропозицій від режисерів і продюсерів.

Причому цей фільм користувався популярністю не тільки в Індії, але і в інших країнах, у тому числі в СРСР і Туреччини. У наші дні «Танцюрист диско» вважається класикою індійського музичного кіно. Серед інших картин за участю Мітхуна, які закріпили за актором славу неймовірно талановитого танцюриста, — «Материнська клятва» (1983) і «Танцюй, танцюй» (1987).

Мав успіх він і у фільмах інших жанрів, зокрема, в мелодрамах і сімейних драмах. Картини «Правосуддя!» (1983) та «Храм любові» (1988) досі залишаються найбільш комерційно успішними роботами актора. Також найбільш помітні ролі Чакраборті в 1980-ті роки — у фільмах: «Розшукується» (1983), «Боксер» (1984), «Мережі любові» (1986), «Захисники батьківщини» (1987), «Коммандос» (1988) , «Голос часу» (1988), «Гуру: шлях до успіху» (1989), «Ворог» (1990).

У 90-х роках 20 сторіччя актор все частіше став зніматися в ролях негативних персонажів, створюючи правдоподібні образи лиходіїв. Фільм «Кат», що вийшов на кіноекрани в 1995 році, приніс Чакраборті премію журналу «Filmfare» за «Кращу негативну роль».

У новому тисячолітті актор продовжує активно зніматися, практично кожен рік виходить не по одному фільму з його участю. Він знявся у фільмах «Сутичка» (2005), «Іскра любові» (2006), «Гуру» (2007). У 2008 році вийшли 9 фільмів за участю актора, в тому числі боллівудського комедійний бойовик «Герої», а також мелодрама «Вічна любов», що завоювала 6 премій Reel Awards в Лос-Анджелесі. У 2009 році відбулася прем’єра картини «збудися духом і — вперед!», Яка також отримала безліч міжнародних премій. Серед недавніх робіт актора — ролі в пригодницькому трилері «Фортуна» (2009), кримінальній драмі «Бабар» (2009), історичному фільмі «Вир — герой народу» (2010) та інші.

Мітхун одружений на індійській актрисі Йогіте Балі, з якою у нього четверо дітей: троє синів та одна дочка.

Сьогодні один з найпопулярніших індійських акторів, триразовий лауреат Національної кінопремії Індії — Мітхун Чакраборті продовжує творчу кар’єру. Також він успішний бізнесмен, громадський діяч і один з найбагатших людей країни.

Мітхун Чакраборті

Митху́н Чакрабо́рті (бенг. মিঠুন চক্রবর্তী Miṭhun Chôkroborti, гінді मिथुन चक्रवर्ती ; * 16 червня 1950 ( 19500616 ) , Калькутта, Індія) — індійський актор кіно, який знявся у більш ніж 350 кінострічках та є одним із найвідоміших акторів Індії.

Коротка інформація Мітхун Чакрабортіমিঠুন চক্রবর্তী मिथुन चक्रवर्ती, бенг. মিঠুন চক্রবর্তী англ. Mithun Chakraborty .

Національна кінопремія за найкращу чоловічу роль d ( 1977 , 1993 )

Національна кінопремія за найкращу чоловічу роль другого плану d ( 1996 )

Біографія

Народився 16 червня 1950 року у місті Калькутта. У дитинстві навчався у Шотландському церковному коледжі у місті Калькутта. Закінчивши середню школу наприкінці 60-х років, Мітхун довго не міг знайти роботу. Навкруги панувала бідність, корупція та несправедливість, тож юнак із безвиході вирішив приєднатись до лівоекстремістського молодіжного руху наксалітів, котрі називали себе «захисниками бідних верств населення» та збройним методом відстоювали свої ідеї і хотіли захопити владу у країні. Заколот наксалітів було жорстоко придушено владою. Багато друзів Мітхуна було страчено або кинуто за ґрати. Задля порятунку сина від суду батько відправив юнака у 1971 році до дядька у Бомбей.

У місті Бомбей Мітхун влаштувався торговим представником однієї косметичної компанії та близько року їздив по всій країні, рекламуючи та продаючи парфумерні вироби. Якось молодикові трапилось оголошення про набір на акторський факультет Інституту кіно і телебачення у містечку Пуна, Мітхун не вагаючись вирішив втілити давню мрію стати кіноактором. На початку виникли труднощі з прийомом молодого Мітхуна через його походження, але завдяки своєму талантові та зовнішності йому вдалося скласти вступні іспити і вступити до Інституту кіно і телебачення, який він закінчив із золотою медаллю.

Акторська кар’єра

Будучи студентом, Мітхун знявся у кінострічці «Королівське полювання» відомого режисера Мрінала Сена. Хоч цей фільм і був успішним, але далі впродовж кількох років Мітхур Чакраборті грав лише в епізодичних ролях. Далі молодий актор знявся у фільмі «Королівське полювання», де зіграв трагічну роль простого мисливця з племені санталів. Задля якнайкращого виконання ролі, актор деякий час провів у справжньому племені санталів, вивчаючи їх спосіб життя, обряди та звичаї, навіть брав участь у полюваннях разом із плем’ям. У 1976 році фільм «Королівське полювання» вийшов на кіноекрани країни та мав великий успіх. На національному кінофестивалі стрічку нагороджено премією «Золотий Лотос», а Мітхуна Чакраборті було визнано найкращим кіноактором Індії.

У 1980 році Актор Мітхур Чакраборті знявся у понад 10 фільмах, один із яких «Наксаліти» режисера Хваджа Ахмед Аббаса. У цьому фільмі Мітхун зіграв роль юнака жебрака Амар Каля. Для самого актора фільм став нагадуванням його революційної молодості, коли він сам був у наксалітах. Оскільки по всьому світу у кінці 70-х років стала популярна музика у стилі «Диско», то у 1983 році Індійська кіноіндустрія випустила фільм «Танцюрист Диско» у головній ролі якого зіграв Мітхун Чакраборті. Ця стрічка принесла актору шалену популярність. У тому ж році він потрапив у п’ятірку провідних акторів індійського кінематографу. Після цього на Мітхура звідусіль посипались пропозиції від продюсерів та режисерів на ролі у нових фільмах. Щоб досягти такої слави, Мітхуну довелось пройти важкий шлях — він вивчив хінді, займався дзюдо і карате. Актор міг одночасно зніматись у 5 стрічках та був беззаперечним лідером та кіноактором номер один в Індії на ряду з Амітабхом Баччаном. В Україні Мітхун Чакраборті також відомий серед старшого покоління. Стрічки за його участю у 90-х роках часто транслювались по телебаченню та в кінотеатрах. Він став обличчям індійського кіно.

У 1986 році Мітхуна Чакраборті визнано найбільшим платником податків серед фізичних осіб Індії. І дотепер актор лишається одним із найзаможніших людей своєї країни.

Фільмографія (найвідоміші стрічки)

  • 1976 — Королівське полювання (Mriigayaa)
  • 1979 — Захист (Surakshaa)
  • 1980 — Нас п’ятеро (Hum Paanch)
  • 1981 — Я та мій слон (Main Aur Mera Haathi)
  • 1981 — Біс у ребро (Shaukeen)
  • 1983 — Танцюрист диско (Disco Dancer)
  • 1983 — Карате (Karate)
  • 1983 — Скарб древнього храму (Taqdeer)
  • 1984 — Вороги (Baazi)
  • 1984 — Материнська клятва (Kasam Paida Karne Wale Ki)
  • 1984 — Як три мушкетери (Jagir)
  • 1986 — Добре серце (Dilwaala)
  • 1986 — Тенета кохання (Jaal)
  • 1986 — Краще за рай (Swarag Se Sunder)
  • 1986 — Вічність (Muddat)
  • 1986 — Історія життя (Zindagani)
  • 1986 — Істина у дзеркалі (Sheesha)
  • 1986 — Сестри (Aisa Pyaar Kahan)
  • 1987 — Танцюй, танцюй (Dance Dance)
  • 1987 — Родина (Parivaar)
  • 1987 — Ненависть (Mera Yaar Mera Dushman)
  • 1988 — Храм кохання (Pyar Ka Mandir)
  • 1989 — Гуру (Guru)
  • 1989 — Клятва кохання (Prem Pratigyaa)
  • 1990 — Командос (Pyaar Ke Naam Qurban)
  • 1990 — Вогненний шлях (Agneepath)
  • 1990 — Бог кохання (Pyar Ka Devta)
  • 1991 — Біла велич (Jhoothi Shaan)
  • 1991 — Третє око Шиви (Trinetra)
  • 1991 — Заступник (Numbri Aadmi)
  • 1992 — Солдат закону (Zakhmi Sipahi)
  • 1992 — Танцівниця кабаре (The Heart Knows)
  • 1993 — Квітка та полум’я (Phool Aur Angaar)
  • 1993 — Відчужений (Tadipaar)
  • 1993 — Шахи (Shatranj)
  • 1994 — Образа (Naaraaz)
  • 1994 — Гепард (Cheetah)
  • 1995 — Дон (Don, The)
  • 1995 — Жадаючий помсти (Ahankaar)
  • 1996 — Помста (Jurmana)
  • 1996 — Прощення (Muqaddar)
  • 1996 — Розлючений (Angaara)
  • 1997 — Крутий (Krantikari)
  • 1997 — Сурадж (Suraj)
  • 1997 — Закоханий (Gudia)
  • 1998 — Володар (Ustadon Ke Ustad)
  • 1999 — Безликий (Benaam)
  • 2000 — Помста слона (Jodidar)
  • 2001 — Бенгальський тигр (Bengal Tiger)
  • 2001 — Руйнівник (Bhairav)
  • 2002 — Метелик (Titli)
  • 2005 — Сутичка (Elaan)
  • 2005 — Лакі: Не час для кохання (Lucky: No Time for Love)
  • 2005 — Класичний танець кохання (Classic Dance of Love)
  • 2006 — Віддаю тобі серце (Dil Diya Hai)
  • 2007 — Гуру (Guru)

Посилання

Про автора

admin administrator