Кілька фіалок у великому горщику

Авторadmin

Кілька фіалок у великому горщику

Горщики для фіалок – догляд в домашніх умовах, які горщики вибрати і як посадити

З огляду на всі розглянуті вимоги до горщиків, які можуть бути використані для вирощування фіалок, можна виділити наступні критерії, за якими їх необхідно оцінити перед здійсненням покупки:

  1. Розміри. Оскільки при вирощуванні молодих рослин їм згодом буде потрібно пересадка в усі більш габаритні ємності, рекомендується придбати відразу набір спеціалізованих горщиків, що володіють різними розмірами.
  2. Особливості вибраного сорту. Деякі види фіалок ніколи не виростають до великих розмірів, тому їм можуть стати в нагоді тільки маленькі ємності. Махрові сорти при цьому найкраще себе почувають в найбільш плоских ємностях, які за формою схожим з лотками.
  3. Матеріал. Глина і пластмаса мають індивідуальними перевагами і недоліками, тому кожен квітникар, самостійно зваживши плюси і мінуси, підбирає найбільш прийнятний варіант. Оскільки різновид матеріалу позначається і на ціні горщика, то розмір наявного бюджету також впливає на процес вибору в даному випадку.

З моменту появи сенполії в будинку, відразу ж виникає питання як необхідно за цією квіткою доглядати. Якоїсь особливої ​​складності в вирощуванні і догляді за фіалками немає, проте необхідно знати і неухильно дотримуватися певних ключові вимоги:

  1. Вибір місця, де буде розташовуватися квітка. Фіалки добре в світлому місці, де на неї не потрапляють прямі сонячні промені і немає протягів. Світловий день квітки повинен бути 10-14 годин.
  2. Дотримання температурного режиму. Оптимальний цілорічний діапазон температур: 18 … 24 ° С.
  3. Вологість повітря. Від 50-60% і вище. Рекомендується горщик з квіткою ставити в піддон з вологою галькою або керамзитом.
  4. Полив. Регулярний: два рази на тиждень або один раз в півтора тижні. Відстояною водопровідної або кип’яченою водою кімнатної температури.
  5. Грунт. Пухкий, легкий, повітропроникний з кислотністю від 6,0 до 6,5.
  6. Підживлення. Під час активного зростання один раз в декаду.

Чи знаєте ви Перші згадки про фіалку відносяться до 500 р. До н.е. е. в Стародавній Греції.

Підбираючи відповідний для фіалки горщик, необхідно знати які саме ємності потрібні для сенполій. В іншому випадку, перебуваючи в незручному для себе вазоні, рослина може захворіти, припинити цвітіння і навіть загинути.

Важливо! Основоположним правилом підбору горщика для фіалки є наступне: діаметр верхнього краю ємності повинен бути втричі меншим, ніж діаметр розетки листя.

Тому, при виборі горщика слід враховувати основні параметри тари, в якій фіалку буде комфортно. Такими є розміри і матеріал, з якого вона виготовлена. Зупинимося на цьому детальніше.

В які горщики садити фіалки рекомендується – ось, про що варто уточнити в першу чергу. Для того щоб визначити для себе ключові моменти щодо вибору горщика для фіалки, враховуйте особливості рослини, яке збираєтеся вирощувати. Пам’ятайте, що розетка домашньої фіалки повинна в три рази перевищувати діаметр верхівки кашпо.

Розмір горщика для фиалочки потрібно підбирати грунтовно. Якщо придбаєте дійсно оптимальний варіант, квітка буде розвинутися повною мірою, а його коренева система заповнить всю ємність. Вибираючи горщик, перш ніж садити рослина, звертайте увагу на кілька критеріїв.

відповідний розмір

Горщик для фіалки повинен бути компактних розмірів. Не варто купувати кашпо з великим діаметром: у них кімнатна рослина може просто загинути. Вся справа в тому, що поки кореневище квітки не заповнить вазон, ви не зможете виростити фіалку. Що стосується глибини, тут також переборщувати не потрібно.

Якщо ваше кімнатна рослина вже зріле, максимальна висота кашпо може скласти приблизно 9 см. Аналогічної повинна бути і його висота. Припустимо, через якийсь час обсяг горщика для фиалочки може здатися вам недостатнім. Але ризикувати, купуючи горщик побільше не рекомендується. Попросту пересадите рослина в аналогічну ємність, гарненько обтрусивши з коренів земляний кому.

Вирощуючи фіалку, пам’ятайте про те, що розмір горщика для фіалки має величезне значення. Якщо придбати занадто велику ємність, рослина буде нарощувати нові листочки, але цвітіння може так і не настати. До того ж якщо грунт в горщику не заповнюється кореневищем, вона прокисає, і ймовірність того, що в ній незабаром заведуться паразити, значно зростає.

вибір матеріалу

Перш ніж приступати до вирощування фіалок, розмір горщика, ідеальний для рослини, потрібно підібрати неодмінно (за обсягом і висоті). Але не тільки параметри мають величезне значення. Дуже важливо також заздалегідь визначитися з матеріалом. Недостатньо висаджувати рослину в горщик, зовнішній вигляд якого сподобається вам найбільше.

  • кераміка. Багато квітникарі віддадуть перевагу посадити фіалку саме в керамічному горщику. Квітка непогано в ньому розвивається. Вибрати можна як облиті глазур’ю варіанти, так і не облиті. Різниця в тому, що перший вазон довше зберігає естетичний вигляд, а другий з часом може почати розсипатися, але при цьому добре пропускає повітря, що для самої рослини життєво важливо;
  • пластмаса. Для тих, хто шукає якісний і довговічний матеріал, оптимальним вибором стане горщик з пластмаси. Він легкий, гнучкий, довго зберігає колір. Але є і один істотний недолік – повітря через подібний матеріал також не проходить. Виправити подібний нюанс можна. Для цього самостійно виконайте дренажні отвори або виберіть горщик, в якому вони є;
  • пластик. Для вирощування кімнатних квітів у горщиках не дуже підходить подібне сировину. А все тому, що для фарбування такого вазона часто використовуються анілінові суміші, які не дуже сприятливо позначаються на розвитку кореневої системи квітки;
  • глина. Який горщик вибрати для посадки фіалки Багато хто віддає перевагу глині. Такий матеріал добре пропускає повітря, в ньому рослину розвивається в повній мірі. Ще одна важлива перевага: посадивши кімнатна рослина в даному вазоні, ви не будете переживати з приводу можливого нашестя шкідників або появи захворювань у нього.

Знаючи, як вибрати горщики для фіалок правильно, які горщики краще підходять для вирощування сенполії, ви зможете створити у себе в квартирі міні-квітник з подібних рослин.

Розмір

Фіалка – невеликий компактний квітка, тому їй не потрібен великий горщик. Але справа не тільки в цьому. Коріння сенполій ростуть не вглиб, в вгору. Нижні корінці з часом відмирають, а замість них виростають нові. Тому коренева система весь час розташовується на поверхні, щоб легше вбирати воду і поживні речовини. Цьому є ще одне пояснення – в природі фіалки ростуть на кам’янистих грунтах, тому коріння не пристосовані рости вглиб.

Щоб визначитися з розміром горщика, потрібно оцінити величину квітки. Верхній діаметр повинен бути в три рази менше, ніж діаметр розетки листя. Виходячи з цього і визначається довжина і ширина горщика:

  1. Великим і розлогим екземплярів підійдуть ємності величиною в діаметрі 9 см і об’ємом 300 мл.
  2. Середнім квіткам – діаметр 7 см, об’єм 200 мл.
  3. Мініатюрні сенполії добре будуть себе почувати в горщику діаметром 5 см і об’ємом 75, 100 мл.

Якщо вам здається, що великому квітки тісно навіть у ємності величиною 9 см, пересаджувати його в ємність більшого діаметра не потрібно. Слід просто витягти фіалку, прибрати зайву землю і відмерлі коріння, потім знову посадити в той же горщик.

Якщо знехтувати цими рекомендаціями і посадити фіалку в більшу ємність, можуть виникнути такі проблеми:

  1. Розетка листя сильно розростеться і не дасть квіткам розвинутися належним чином. Такий метод вирощування може стати в нагоді в разі, якщо ви хочете з цього кущика отримати живці для розмноження.
  2. Грунт для фіалки в горщику почне закисати, т. К. Корінці не зможуть охопити великий простір.
  3. З’являться різні шкідники та грибкові захворювання.
  4. Цвітіння можна не дочекатися зовсім, або чекати дуже довго – більше року, що для фіалок ненормально.

Якщо ви сумніваєтеся, чи правильно обрана ємність для фіалки, можна скористатися наступним правилом:

  1. Укореняти листочки краще в пластикові стаканчики, які мають діаметр близько 6 см.
  2. Підрослу дитинку з величиною розетки 13-15 см пересадити в горщик розміром 7 на 7 см (зазвичай приблизно через півроку після посадки).
  3. Дочекавшись першого цвітіння, пересадити квітку в ємність трохи більшого розміру, або залишити в колишньою.
  4. Однорічний квітка, у якого розетка досягає 20 см, перемістити в горщик діаметром 9 см.

Якщо ви вирощуєте мініатюрні сорти кімнатної фіалки, можна скористатися цими рекомендаціями, але відняти 2-3 см. Важливо враховувати розмір горщика і при виборі способу поливу – ґнотовий полив для фіалок можна зробити тільки в невеликих ємностях.

матеріал

Друге питання, на який потрібно відповісти при виборі горщика – який матеріал краще підійде Традиційно прийнято вважати, що кімнатні сенполії добре ростуть в ємностях з:

Пластмасові горщики мають ряд переваг:

  1. легкість;
  2. гнучкість (дозволяє легко витягти рослину);
  3. довговічність.

До недоліків можна віднести:

  1. воздухонепроницаемость (можна виправити, якщо поставити вниз піддон з опуклими ребрами, які піднімуть горщик над поверхнею і дадуть можливість коріння дихати);
  2. дорожнеча (у випадку, якщо купувати заводські якісні горщики в магазині).

Недоліки пластмасових ємностей стануть і зовсім не очевидні, якщо:

  1. виконати в бічних поверхнях отвори тонким розпеченим цвяхом для кращої циркуляції повітря;
  2. використовувати для вирощування фіалок порожні банки з-під йогурту або сметани – проблема з ціною буде вирішена.

Керамічні горщики діляться на дві групи:

Чи не облиті глазур’ю керамічні горщики з часом втрачають зовнішню привабливість, на поверхні може проступати сіль, з’явитися патьоки води, або горщик може зовсім розсипатися на частини. Однак, вони найбільше підходять для вирощування фіалок, рослини прекрасно ростуть і розвиваються.

основи догляду

Садити квіткові рослини потрібно правильно, і в цьому вам допоможе грамотний догляд за вашими найкращими горщиками. Якщо ви вже вирощували в компактному вазоні фіалку, його потрібно буде ретельно обробити перед вторинної експлуатацією. Для початку розведіть в гарячій воді мило і помістіть туди горщик.

На його стінках часто залишаються сольові відкладення. Їх вам потрібно буде прибрати за допомогою мочалки. Приблизно добу необхідно відмочувати вазон в стерилізуючому розчині. Посадка фіалки буде ефективною, якщо грамотно підібрати ємність і скористатися рекомендаціями фахівців.

Якщо хочете, щоб рослина радувало стабільним цвітінням, доведеться приділити йому увагу.

Висаджуючи фіалку, необхідно правильно вибрати горщик або кашпо для неї. У занадто просторій ємності домогтися цвітіння в домашніх умовах складно, так як всі сили підуть на освіту зеленої маси. Крім того, земля в великому горщику не встигає просихати, що викликає гниття коренів і кореневої шийки, а отже, загибель рослини.

Крім того, пошкоджені листя стає причиною поширення захворювань. Для пишного цвітіння видаляють відцвілі квіти.

Фіалку рекомендується періодично оновлювати, інакше вона витягується і втрачає свій привабливий зовнішній вигляд. Якщо внизу розетки утворився стовбур, то його можна обрізати і укоренити.

Видалення старого листя фіалки лезом
Для того щоб зростання відбувалося симетрично, рослина періодично повертають. Однак, коли почали з’являтися бутони, краще не зрушувати з звичного місця. Можна лише на час перемістити, наприклад, якщо треба прикрасити святковий стіл.

Цвітіння у цієї рослини може тривати до 10 місяців, але це при наявності достатньої кількості світла і потрібної температури.

Взимку все-таки варто влаштувати рослинам відпочинок, щоб в наступному сезоні цвітіння було рясним, а рослини не виснажилися. У холодну пору року важливо захистити рослину від низької температури і протягів. Фіалки теплолюбні і люблять комфортні умови.

Небезпечний для фіалок і сухе повітря, що йде від батарей опалення. Так як це рослини вологих країв, сухе повітря зіпсує їх зовнішній вигляд, а закладка бутонів не відбудеться.

У зимовий час особливо небезпечний зайвий полив, ніж зазвичай нехтують початківці квітникарі без підготовки. Загибель рослини в цьому випадку неминуча.

Влітку для рослини настає пора цвітіння і активного росту. У цей час потрібно хороший полив, багато розсіяного світла і надходження поживних речовин.

Фіалка любить воду, але не любить, щоб її заливали. Правильний полив важливий, тому що і надлишок вологи або недолік приведуть до проблем у вирощуванні. У фіалок легко загниває коренева шийка. Особливо небезпечне потрапляння води всередину розетки.
Гнотовий полив фіалок
Коли грунт зверху просохне, в піддон починають наливати воду. Через деякий час верх грунту стане темним, що означає надходження вологи вгору. Інший спосіб – занурити горщик на деякий час у велику ємність з водою трохи нижче верхнього рівня грунту, потім дати зайвої вологи стекти. Вода повинна бути кімнатної температури або трохи тепліше. Краще брати відстояну.

Необхідність в поливі визначається зі зміни ваги горщика – він стає помітно легше, а також кольором землі.

Ще один зручний варіант поливу – ґнотовий. Його часто використовують для мініатюрних сортів, коли рослин занадто багато або треба виїхати на кілька днів. Знадобиться водопроникний джгут (можна взяти щільну марлю). Одні кінець гніту закопується в землю, інший опускається в відро з водою. Вода повинна стояти за рівнем трохи вище горщиків. Волога поступово надходить в землю по джгута, забезпечуючи постійний полив.

Квітка вимогливий і до вологості повітря. Однак обприскувати її не можна – це призведе до появи плям на листках. Кращий спосіб збільшити вологість – поставити поруч ємності з водою або спеціальні зволожувачі.

Найбільш оптимальна температура – 20-22 градуси. У спеку, коли близько 30, цвітіння може сповільнюватися. Погано для фіалок і низька температура повітря. Освітлення потрібно 10-12 годин в день, особливо взимку і восени, тоді фіалка активно і пишно цвіте.

Найкраще місце розташування – північ. Південне вікно не підійде, з цього боку рослина ставлять в глибині кімнати. На сході і заході слід притіняти від прямого сонця, для цих цілей підійдуть легкі фіранки або жалюзі.Фіалка добре росте під штучним світлом.

Лампи підсвічування використовують зазвичай ртутні 36 або 40 Вт. Підійдуть і спеціальні лампи типу «флора», що містять ультрафіолетовий спектр і мають рожеве світіння, не завжди приємне для людини, але корисне для рослин.

Який горщик потрібен

Рясного цвітіння у великій ємності домогтися складно. Фіалка добре цвіте, якщо їй трохи затісно. Для діток береться горщик розміром 5-6 см, для дорослих – 10-12 см. Це стосується сортів стандартних розмірів. Для мініатюрної навіть в дорослому стані потрібно маленький контейнер діаметром 5 см.

Самі горщики краще брати пластикові, в них рослини відчувають себе краще за все.

У магазинах продається готова земля для фіалок, але можна зробити її і самостійно.

Земля повинна бути пухкої, добре утримувати вологу і бути повітропроникною. Для створення рихлості додають великий річковий пісок, перліт, дрібний керамзит або вермикуліт. Корисно також додавання вугілля – він додатково захищає коріння від гнилі.

На дні ємності для вирощування обов’язково повинен бути дренаж. Підійде для цих цілей дрібний керамзит.

  • хвойна земля
  • дернова земля
  • торф
  • листова земля
  • Пісок або інші розпушувачі

Грунт повинна вийде слабокислая. При необхідності можна підгодувати своє рослина добривами. Кращий показник для фіалок – 5,5 – 6,5 Ph. Дізнатися кислотність можна індикаторами, які продаються в магазинах.

Подальший догляд за посадженим таким чином квіткою особливих труднощів не представляє.

Важливо! Головне при посадці фіалки – знайти оптимальну точку її поглиблення.

Однак, слід зазначити ключові моменти по догляду за дуже молодим квіткою:

  1. Квітка має перебувати в добре освітленому місці, але без доступу прямих сонячних променів.
  2. Для гарного росту фіалки рекомендується освітлення люмінесцентною лампою. Лампа повинна бути розташована так, щоб від її низу до верху ємності з квіткою було 15-25 см.
  3. Для того щоб у квітки сформувалася симетрична розетка, слід протягом тижня 2-3 рази повертати рослину по колу на 90 °.
  4. Добрива вносяться при формуванні бутонів і після закінчення цвітіння.

Правильно підібраний горщик для фіалки є надійною основою її здоров’я і активного розвитку. Уміло підібрана ємність поряд з належним доглядом забезпечать всі необхідні умови для довгого життя квітки.

Якщо горщик вже не новий і планується посадити в нього фіалку вдруге, потрібно його обов’язково обробити. Для цього:

  1. Помістити ємність в гарячу мильну воду мінімум на 2 години.
  2. Очистити зі стінок сольові відкладення жорсткої алюмінієвої мочалкою для миття посуду, з використанням мила.
  3. Замочити горщик на 24 години в стерилізує розчин. Для його приготування можна розчинити 100 мл відбілювача в 2 л води, або використовувати 5% розчин соляної кислоти. Потім обполоснути чистою водою.

Таким же чином обробляються піддони.

Горщики для гнотового поливу

Якщо ви вже вибрали горщик і грунт для фіалки, потрібно розібратися в питаннях догляду і визначитися зі способом поливу. Якщо просто поливати зверху або наливати воду в піддон, коріння можуть або пересихати, або застоюватися волога. Тому багато квітникарі вважають, що ґнотовий полив фіалок ідеальний для створення квітки комфортних умов.

Даний принцип заснований на використанні «гніту» – невеликого шнура, або джгута, роль якого може грати навіть шматочок тканини. Суть методу в тому, що вода піднімається по гніту вгору і рослина сама споживає стільки вологи, скільки йому в даний період часу необхідно.

Особливості гнотового поливу рослин:

  1. Якщо встановити гніт неправильно, грунт може стати занадто вологим, що призведе до загнивання коренів.
  2. Розростання і відсутність цвітіння фіалки не залежить від способу поливу, скоріше від неправильного вибору горщика.
  3. Взимку горщики краще переставляти в більш тепле місце, щоб вода для поливу вистигає.

Перейти на даний спосіб поливу легко, навіть якщо ви давно вже вирощуєте фіалки. Розглянемо докладніше, як зробити систему гнотового поливу самостійно.

  1. В першу чергу, потрібно правильно вибрати грунт для фіалки. Він повинен бути легким, дуже пухким, щоб добре вбирати вологу і пропускати повітря.
  2. Горщик потрібно вибирати обов’язково з отворами в денці. Через ці отвори вставляється шнур і згортається колечком усередині горщика.
  3. Далі рослина потрібно посадити і засипати субстратом. Важливим є те, що дренажний шар не потрібно.
  4. Всі ємності з фіалками ставлять на велику тацю для рівномірного просочення водою, а потім для кожного горщика встановлюють свій піддон, куди і додають воду в міру необхідності.
  5. Рідкі добрива вносять так само, разом з водою для поливу.

переваги

Розглянемо деякі переваги гнотового поливу.

  1. Процес вирощування та догляду стає легше.
  2. Субстрат зволожується рівномірно.
  3. Можна залишати квіти без нагляду на тривалий час.
  4. Фіалки на гнотовим поливі розквітають раніше, цвітуть пишно і яскраво.
  5. Підтримується високий рівень вологості повітря, завдяки випаровуванню води з піддонів.

У чому криється ключова особливість даної схеми поливу кімнатної фіалки Вам необхідно підвести до грунту джгут, крізь який і буде проходити волога. Таким чином ви зможете зволожувати субстрат рівномірно. Догляд із застосуванням даної системи стає куди більш простим. Обов’язково передбачте для горщиків наявність піддонів. Вода буде випаровуватися, а рівень вологості в приміщенні підвищиться, що благотворно позначиться на розвитку рослин.

Саморобні варіанти горщика

Деякі квітникарі вважають за краще заощадити на горщиках. Коли потрібно укоренити в грунті маленькі відростки фіалки, купувати квітковий вазон навіть мініатюрних розмірів не завжди потрібно в обов’язковому порядку. Непоганою альтернативою є і паперова версія горщика. Такий екземпляр також може виготовлятися з пресованого торфу.

Деякі квітникарі виготовляють горщики своїми руками, адже в якості готових виробів іноді доводиться сумніватися. Наприклад, реально вазон змайструвати з глини, навіть не маючи під рукою гончарного круга. Правда, стане в нагоді піч для випалювання. Роблять ємності також з цементу. Непогано виглядають і гіпсові варіанти.

що люблять

Узамбарская фіалка – це рослина, яка любить догляд і не терпить зневажливого ставлення.

З настанням холодів слід продумати, як утримувати рослини, щоб вони не загинули, а в новому сезоні розкрили бутони.

  • Вибирається місце, де не буде протягів, холоду в зиму і батарей опалення.
  • Встановлюються додаткові лампа, якщо взимку світла дуже мало.
  • Видаляються старе листя.

Необхідно вирішити, чи потрібно цвітіння взимку або варто дати відпочити рослині. Другий варіант краще для більш посиленого закладання нових бутонів.

Узамбарскую фіалку професійні квітникарі містять на спеціальних стелажах. Це дозволяє створити ідеальні умови, постійне освітлення і відсутність протягів.

Стелажі повинні бути такі, щоб за рослинами було зручно доглядати, а країни, що розвиваються екземпляри не заважали один одному. На кожному ярусі зазвичай підвішують лампи денного світла або «флора», так як природного освітлення при такому розташуванні може не вистачати.

Встановлювати лампи слід так, щоб вони не обпалювали листя, але при цьому вистачало світла. Залежно від потужності – 20 – 30 см від рослини.

Ставити фіалки можна і на звичайні підставки для квітів. Таке розташування зручно, якщо вікно південне. Підставки купуються в магазині – красиві чавунні варіанти, або їх можна зробити самим з дерева.

На північному вікні, якщо воно досить утеплене, можна прикріпити кілька полиць. Так додаткового освітлення не знадобитися, буде вистачати природного світла.

На жаль, повністю захистити квітка від шкідників неможливо. Будь-яка нова рослина, яке приноситься в будинок, ретельно оглядається і поміщається в карантин мінімум на два тижні. Ставлять його до основної колекції тільки після того, як з’явилася впевненість, що ніяких комах з ними не занесено.

Крім шкідників небезпечні вірусні та бактеріальні інфекції. Якщо на якомусь примірнику з’явилася гниль, дивні плями, його слід відразу ізолювати від основної колекції.

Заливати ці рослини не можна, гине екземпляр врятувати, як правило, не вдається.

Чи дозволяється в одному горщику вирощувати кілька сенполій

Щоб отримати здорове і красиве рослина, потрібно мати певні знання і досвід. Важливо правильно здійснити посадку. Знати, коли необхідна пересадка, і як вона проводиться. Також буде потрібно організувати хороший догляд за квіткою.

Селекціонери зазвичай розмножують сенполію насінням. Але процес цей досить трудомісткий, складний і довгий. Тому новачкам краще не використовувати подібний метод. Краще розбиратися в тому, як правильно посадити фіалку в горщик листом, а також як пересаджувати рослину в більш просторий вазон.

Щоб посадити фіалку листом в горщик, треба підготувати наступне:

  • Пластиковий стаканчик для вкорінення живців.
  • Вазон для висадки. Знадобляться як горщики маленькі, так і великі. Адже з часом культуру доведеться пересаджувати.
  • Грунтосуміш. Продається вона в будь-якому квітковому магазині. Також цілком реально приготувати субстрат самостійно. Земля повинна бути пухкої, легкої, повітропроникною. Деякі садівники змішують дерновий грунт, перегній хвойний і листової, перліт. Додають рейковий пісок і торф. Виходить відмінний варіант родючого грунту.
  • Комплексні добрива. В період утворення бутонів, після завершення фази цвітіння, фіалку підгодовують суперфосфатом.
  • Лампи люмінесцентні для додаткового підсвічування культури в зимовий період. Оптимальний світловий день становить 12 годин. Закріплюють лампу на відстані близько 20 сантиметрів від квітки.

Саме в них встигли накопичитися всі поживні речовини, необхідні для активного зростання. Лист потрібно ретельно оглянути, щоб не було ніяких дефектів на подобі вм’ятин, подряпин, опіків і т.п. Інакше посаджений матеріал загніет. Пожовклі листочки не годяться. У них запас життєвих сил вичерпаний, і отримати з них здорове, повноцінне рослина не вийде.

Алгоритм того, як посадити фіалку в горщик листком, наведено нижче:

Помістити листочок в склянку з чистою водою. Важливо, щоб пластина знаходилася вище рівня води. Через два тижні на місці зрізу з’являться корінці. Коли вони підростуть до 1,5 сантиметрів, проводять пересадку в землю.

  1. На дно горошку кладуть шар дренажу. Бажано використовувати для цієї мети керамзит.
  2. Зверху насипають землю.
  3. Поміщають листочок в землю.
  4. Трохи ущільнюють місце посадки.
  5. Поливають рослину.
  6. Накривають поліетиленовим прозорим пакетом. Через місяць укриття знімають і починають привчати сенполію до кімнатної вологості.

Уже через кілька місяців фіалка порадує густими гарними суцвіттями. Коли культура підросте, доведеться пересадити фіалку в більш просторий вазон. Пересадка може знадобитися і в інших випадках.

  • У грунті запас поживних речовин закінчився. Міняти землю фахівці рекомендують щорічно. Причому ємність залишають ту ж саму. Головне, забезпечити фіалку наявність родючого грунту.
  • В землі завелися шкідники, є ознаки грибкової інфекції.
  • Виростає кілька фіалок в одному горщику, через що відсутня цвітіння.

У будь-якому випадку треба розбиратися в тому, як пересадити фіалку в інший горщик правильно. Якщо не провести таку процедуру вчасно, є ризик втратити рослина. Вазони з-під хворих культур використовувати категорично не можна.

Те, як пересаджувати фіалку в горщику, описано нижче:

Насипати на дно керамзит для дренажу.

  1. Якщо планується заміна старої тари на більш простору, то фіалку разом із земляною грудкою на коренях перенести акуратно в новий вазон. З боків засипати свіжим грунтом.
  2. Якщо пересадка проводиться з метою позбавлення від недуги, закисання грунту, тоді необхідно струсити з коренів землю. Кореневу зону оглянути і видалити всі підгнилі і засохлі ділянки. Нижні зів’ялі листочки також зрізати. Далі рослина поставити на шар дренажу і засипати грунтом. Точка росту повинна розташовуватися на одному рівні із землею. Надмірне поглиблення призведе до загнивання. А якщо посадити фіалку занадто високо до рівня грунту, вона буде відрізнятися нестійкістю і виглядати непривабливо.
  3. Полити культуру.

Іноді сенполія починає в’янути, покривається плямами. Часто причини того, що в’яне фіалка в горщику, полягають в допущенні помилок в догляді. Наприклад, поєднання зниженої температури з систематичним перезволоженням ґрунту може спровокувати такий стан. Ударна підгодівля здатна викликати опік коренів. Через це листочки також будуть в’янути. Нерідко в’янення є симптомом грибкової інфекції, гнилі, поразки паразитами.

Якщо рослина перебуває в поганому стані через похибки в агротехніці, досить просто скорегувати догляд. А ось якщо винуватцями є патогенні мікроорганізми, комахи, доведеться рятувати рослину. Для цього використовують спеціальні препарати. Наприклад, Актара.

Часто садівники цікавляться, чи можуть різні сорти фіалки в одному горщику рости. В принципі, це допустимо. Головне, щоб розміри розетки різновидів були приблизно однакові. Однак деякі квітникарі не радять висаджувати культури в один вазон. Адже якщо планується культивувати дві фіалки в горщику, то вибирати ємність потрібно простору.

Фіалка виглядає дуже ніжно і красиво. Її часто можна зустріти на підвіконнях міських квартир і приватних будинків. Але щоб отримати гарну симетричне рослина з рясним цвітінням, необхідно підібрати горщик, який ідеально підійде за розміром і буде виготовлений з хорошого матеріалу. Реально змайструвати вазон і самостійно з глини, гіпсу або сплести з гілочок рослин. Дивіться статтю: Кімнатний фікус – популярні види і головні правила домашнього догляду.

На записі показано, як зробити поживний грунт для фіалок в домашніх умовах.

Розмноження в домашніх умовах

Узамбарская фіалка легко розмножується стебловими живцями, листом і пасинками.

живцями

Лист береться не молодий, але й не занадто старий. На ньому залишається черешок довжиною 2-4 см, в залежності від сорту, зріз робиться гострим лезом під кутом.

Лист встановлюється в банку з водою, але так, щоб занурений був тільки черешок.

Інший варіант – присипати зріз вугіллям або «Корневином», посадити в пісок, перліт або легку землю на глибину 1,5-2 см. Зверху накрити прозорим ковпаком, який періодично провітрюють і протирати від конденсату. Поливати грунт треба дуже обережно, вологість повинна бути помірною.

Мініатюрні сорти розмножуються тільки приміщенням в пісок або грунт – домогтися утворення коренів у воді практично неможливо.

Коли починають утворюватися нові рослини, фіалки пересаджують на постійне місце. Материнський лист при це треба не поспішати видаляти, особливо у строкатих сортів. Дітки з’являються приблизно через півтора місяці.

пасинками

Згодом у фіалки утворюються пасинки, тобто кілька дрібних рослин поруч з основним. Їх відокремлюють під час пересадки і висаджують в невеликий горщик. Такий спосіб розмноження більш швидкий, ніж живцем.

Для розмноження цим способом використовують частину листа. Листову пластинку розрізають на фрагменти, при цьому кожен шматок повинен містити жилку, саме вона буде утворювати корінці. Частини підсушують на повітрі 20 хвилин, потім садять в легкий грунт.

Підійде суміш перліту, піску, з додаванням торфу. Грунт злегка зволожуємо. Фрагменти заглиблюються на півсантиметра. Зверху накривається тепличку. Нижній зріз краще зробити прямий, а не під кутом, так більше ймовірності, що з кожної жилки з’являться нові дітки.

Великі екземпляри іноді переукореняют, якщо вони втратили свій зовнішній вигляд або стовбур почав загнивати. Для цього гострим скальпелем зрізають верхівку, присипають товченим вугіллям і садять в ямку, куди насипано перліт. Поливають перший час обережно.

пересадка

Маніпуляції з пересадкою роблять навесні, до початку цвітіння.

  • Притримуючи розетку однією рукою, інший акуратно витягують її з горщика, постукуючи, якщо грунт став щільним.
  • У новий горщик засипають частково свіжу землю, тримають фіалку над центром горщика, поступово додаючи грунт для посадки і струшуючи горщик.
  • Акуратно поливають.

Нове рослина садять в ємність близько 7 см.

Фіалка – улюблена рослина багатьох поколінь. Вона є прикрасою будь-якого приміщення. Використовують її і на святковому столі замість букетів. Вирощувати фіалку непросто, але зате вона дякує яскравим і незвичайним цвітінням, а сортів її стільки, що колекція може поповнюватися нескінченно.

Який горщик потрібний для фіалки?

Вирощування фіалок на продаж в домашніх умовах навіть з насіння – досить складний та трудомісткий процес. Успіх вирощування кімнатних квітів цілком залежить від кількох важливих факторів: ґрунт, своєчасний полив та правильний горщик для квітів. Багато домашніх рослин досить легко приживаються в будь-якій землі та горщику, але є вибагливі різновиди. Саме до таких належать кімнатні фіалки (сенполії). Тому перш ніж приступити до розведення сенполій, необхідно підібрати ідеальний горщик для фіалки.

ЯКІ ГОРЩИКИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ФІАЛОК?

Правильний вибір горщика для фіалки дозволить виростити красиві та здорові рослини, які радуватимуть своїм тривалим та пишним цвітінням. Вибираючи горщик для фіалок, слід звертати особливу увагу на такі критерії, як форма, об’єм, розмір і матеріал, з якого виготовлений горщик для квітів.

✓ ФОРМА ГОРЩИКА ДЛЯ ФІАЛКИ

Ємності для вирощування кімнатних рослин радують різноманітністю своїх форм, кольорів та варіантів виконання. Можна зустріти не тільки одиночні стандартні горщики для домашніх квітів, а й подвійні та потрійні моделі з різними способами кріплення. Є горщики під фіалки, які можна розташувати на вікні, підвісити на стіні або розташувати на спеціальних нішах балкона.

В який горщик садити фіалку – одинарний чи подвійний? Деякі садівники не радять вирощувати разом кілька рослин, особливо якщо планується культивування двох різних пагонів в одному горщику. Але якщо Ви наважитеся на подвійну посадку, підбирайте сорти фіалок, у яких розмір розеток ідентичний.

✓ РОЗМІР ГОРЩИКА ДЛЯ ФІАЛКИ

Кімнатна фіалка – невелика компактна квітка. Її коріння росте не в глибину горщика, а знаходиться на його поверхні, щоб легше вбирати воду та поживні речовини. Тому немає сенсу садити фіалку в габаритну ємність. Щоб вибрати горщик для фіалки відповідного розміру, необхідно враховувати величину самої рослини. Верхній діаметр горщика для фіалки повинен бути в 3 рази меншим, ніж діаметр розетки листя. Виходячи з цього і визначається довжина, ширина та об’єм горщика.

Квіткарі-початківці не завжди дотримуються цієї поради і все таки саджають фіалку в глибокий горщик великого об’єму, через що з квіткою можуть виникнути деякі неприємності. У великому просторі енергія рослини йтиме на ріст коренів і розростання розеток, через що бутони не зможуть успішно розвиватися і дочекатися цвітіння буде складно. У занадто великому горщику почне закисати грунт, відповідно він не добре розпушуватиметься і рослина почне чахнути. Через щільний шар землі можуть з’явитися шкідники, а також грибкові захворювання, що призведе до загибелі рослини.

✓ МАТЕРІАЛ ГОРЩИКА ДЛЯ ФІАЛКИ

При виборі горщика для фіалки важливо звертати увагу на ще один критерій – матеріал ємності. На сьогоднішній день можна зустріти глиняні, керамічні та пластикові чаші для квітів. Щоб зрозуміти, в які горщики краще садити фіалки, розглянемо їх переваги і можливі недоліки.

Глиняні горщики для фіалок, не облиті глазур’ю, добре пропускають вологу, забезпечують належну термоізоляцію та дозволяють кореневій системі дихати. Але через пористість стінок горщика, коріння квітки травмуватиметься при пересадці фіалки. До того ж, глиняні горщики через деякий час починають втрачати свій товарний вигляд. На поверхні утворюються залишки сольових відкладень, проявляються потьоки води від поливу. Але найнеприємніше – горщик може почати розсихатися і луснути на кілька частин.

Керамічні горщики для фіалок виглядають привабливіше, ніж звичайні глиняні горщики без глазурі. Однак вони важкі, великі, незручні для транспортування і мають ще один суттєвий недолік – низький рівень пропускання вологи.

Пластикові горщики для фіалок досить легкі за вагою, гнучкі і мають рівні гладкі внутрішні стінки, завдяки чому рослини легко витягуються для пересадки. Пластмасові горщики мають на дні дренажні отвори, які сприяють відведенню зайвої вологи, що, у свою чергу, перешкоджає переливу рослини, загниванню коріння та розвитку грибків у грунті. Щоб забезпечити повітропроникність, рекомендуємо замість декоративних пластикових горщиків вибирати технічні пластикові горщики. Технологічні пластикові горщики окрім дренажних отворів мають опуклі ребра, за рахунок яких квітковий горщик для міні фіалки піднімається над плоскою поверхнею і повітря проникає всередину грунту.

(. ) ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: Кімнатні фіалки гинуть від переливу водою, тому наявність дренажних отворів у ємності є обов’язковою. У зв’язку з цим ми не рекомендуємо купувати кашпо для фіалок. Кашпо для фіалок не має «дірки», при поливі вода стіче на дно і при тривалому контакті з корінням рослин призведе до їх підгнивання, втрати пружності листя та в’янення рослини. Кашпо для фіалки підійде для використання в якості декору, щоб приховати посадкову ємність.

Таким чином, пластиковий технічний горщик є ідеальним горщиком для фіалок. Транспортувальний пластиковий горщик виготовляється у чорному кольорі, за рахунок чого підійде для будь-якого інтер’єру. В іншому випадку, є безліч способів як пофарбувати пластик, щоб перетворити квітковий горщик для фіалки, або як зробити декор квіткових горщиків своїми руками.

ДЕ ДЕШЕВО КУПИТИ ГОРЩИКИ ДЛЯ ФІАЛОК В УКРАЇНІ?

Купити пластикові горщики Ви можете в інтернет магазині agrovinn.com. Для цього Вам необхідно оформити онлайн-заявку або зателефонувати за номером, вказаним у контактах. Наш менеджер підкаже вартість горщиків для фіалок, підбере потрібний об’єм горщика для фіалки та порадить якісний грунт для фіалок.

Ми напряму співпрацюємо з заводом виробника, тому на нашому сайті встановлена найнижча ціна на горщики для розсади в Вінниці. Крім того, у нас Ви можете купити горщики для розсади оптом та у роздріб.

Пластикові горщики для фіалок Ви можете забрати самостійно зі складу АгроВінн™ в м. Вінниця або замовити грунт та горщики для фіалок з доставкою по Україні. Ми оперативно обробимо Ваше замовлення та відправимо пластикові горщики для міні фіалок в Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одесу, Миколаїв, Херсон, Чернігів, Черкаси, Суми, Полтаву, Запоріжжя, Житомир, Хмельницький, Кривий Ріг, Чернівці, Тернопіль, Львів, Рівне, Івано-Франківськ, Ужгород, Луцьк чи інший населений пункт. Звертайтесь! Такого великого вибору технічних горщиків як в компанії АгроВінн™ немає ні в Епіцентрі, ні в Леруа Мерлен!

Про автора

admin administrator