Кількість опоросів за рік

Авторadmin

Кількість опоросів за рік

Зміст:

Скільки КАБів виробляє Росія: дані за рік

Російські окупанти планують відновити та виготовити близько 10 тисяч одиниць керованих авіабомб на рік.

Співрозмовник видання у спецслужбах каже, що ще в травні минулого року росіяни скидали загалом близько 25 КАБів на добу, але відтоді почали поступово нарощувати їхнє застосування.

Зокрема, з осені противник істотно наростив застосування КАБів по всій лінії фронту, найбільше діставалось Авдіївці. Захопити це місто ворогу вдалось не в останню чергу завдяки тому, що він знищував бомбами всі досяжні укріпрайони наших військ.

Зараз противник щодня запускає не менш ніж 60 КАБів, іноді їхня кількість досягає або навіть перевищує сотню.

“В другій половині минулого року, згідно з їхніми розпорядженнями, противник планував запускати по 100 КАБів на день. За нашими даними, ворог планує відновити та виготовити близько 10 тисяч одиниць таких керованих авіабомб на рік”, – сказало інформоване джерело видання.

Використання КАБів РФ

Останнім часом російські війська активно обстрілюють керованими авіабомбами прифронтові населені пункти. Експерти не виключають, що агресор може запустити серійне виробництво вдосконалених керованих аівабомб, щоб розширити їхнє використання по всій лінії фронту в Україні.

Нещодавно російська армія використала нові авіаційні бомби під час обстрілу міста Мирноград у Донецькій області. Ймовірно, це покращені версії КАБів. Крім того, російські окупанти вперше атакували Сумську область касетними авіабомбами. З повітря загарбники замінували два села у Шосткінському районі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Як виростити повноцінну заміну старій свиноматці? Секрети успішного вирощування ремонтних свинок.

5 простих порад, які допоможуть вам виростити гарну молоду свиноматку в домашніх умовах. Дізнайтеся як вірно вибрати та легко виростити здорову ремонтну свинку, від якої можна отримати понад 30 поросят у рік.

Скільки тримати свиноматку, щоб вона була продуктивною?

Продуктивний вік свиноматки залежить від багатьох факторів. Зокрема генетики, умов утримання, годівлі та інтенсивності використання.

Продуктивний вік гарної свиноматки становить 5-6 опоросів з середньою кількістю поросят 12-14 у гнізді.

Після 6 опоросу у свиноматки збільшується вірогідність розвитку ускладнень після опоросу, народження малоплідних поросят, зменшення кількості поросят, маломолочності та інших показників зниження ефективності свиноматки.

Тому, орієнтовно, заміну старій свиноматці потрібно готувати вже на третьому році її життя.

Коли починати готувати молоду свинку для заміни старої свиноматки?

Якщо ваша свиноматка вас повністю влаштовує, тоді обрати їй заміну можна з її нащадків.

Якщо ж свиноматка не достатньо гарна, подумайте про її заміну поросятком кращої характеристики.

Зверніть увагу, що краще відгодовуються поросята так званих товарних гібридів, від чистопородної свиноматки та сперми кнура іншої породи.

Тому, обирати ремонтну свинку з гібридних нащадків свиноматки не дуже вдале рішення. Це призведе до вироджування свиноматки та отримання малоплідного, малокількісного приплоду.

Якщо ви прибічник технологічного підходу у свинарстві – тоді варто обрати ремонтну свинку чистопородну.

Враховуйте, що якість нової свиноматки ви зможете оцінити лише після її першого опоросу, а це мінімум 11 місяців після її народження. Тому, краще спочатку обрати декілька кандидаток.

Коли і як відбирають свинок для ремонту?

Свинку на ремонт потрібно обирати ще при її народженні.

На що потрібно звертати увагу під час вибору ремонтної свинки?

  • Вага при народженні – не менше 1 кг
  • Відсутність будь-яких аномалій розвитку
  • Породні ознаки (для чистопородних або гібридів чистих порід)

Основну увагу при цьому звертають на загальний розвиток, міцність конституції, гармонійність будови тіла, кількість і розміщення сосків (не менше шести лівих і шести правих), прикус (передні зуби нижньої щелепи не повинні виступати вперед, а повинні дотикатися до передніх зубів верхньої щелепи).

Не придатними вважаються свинки із гнізд, де у поросят спостерігаються такі вади як криворилість, мопсоподібність та кратерні соски.

В подальшому відібраний молодняк ще декілька разів оцінюють.

У віці 3-4 місяці основними причинами вибракування може бути відставання у рості, хвороби та поява різних вад.

Потім контролюють вік досягнення свинками живої маси 100 кг, довжину тулуба та прижиттєву товщину шпику на рівні 6-7 грудного хребця.

Заключний відбір проводиться безпосередньо перед осіменінням. Звертають увагу на вік та характер прояву першої охоти.

Особливості вирощування ремонтних свинок.

Головне при вирощуванні ремонтних свинок – забезпечити високий рівень годівлі на початку життя- коли йде ріст м’язової та кісткової тканини та помірний – у старшому віці, щоб не було ожиріння

У період з 2 до 4-5-місячного віку потреба поросят у поживних речовинах зазвичай переважає апетит, а тому їх слід годувати досхочу.

Надалі – до 7-8- місячного віку – потреба у поживних речовинах та здатність до поїдання кормів приблизно співпадають, а тому в цей час ефективною є помірна годівля. У старшому віці молодняк схильний до споживання надмірної кількості кормів, а тому практикують обмежену годівлю.

Небажаним є як уповільнений, так і занадто швидкий ріст ремонтних свинок. У першому випадку це зумовлює недорозвиненість, а у другому – ожиріння, ослаблення конституції, зниження відтворних функцій та, як наслідок, вимушеного передчасного вибракування тварин.

Не варто осіменяти свинок у першу охоту. Краще дочекатися 2-3 охоти і осіменити у віці 7-8 місяців. Для цього їх потрібно годувати окремо від відгодівельних свиней.

Утримують ремонтних свинок в окремих приміщеннях. Оптимальна температура повітря в них має бути близько 20 ºС (18-22 ºС) за вологості 60-70%. Фронт годівлі – не менше 30 см на одну голову.

Біля свинарників рекомендується споруджувати вигульні майданчики, на які тварин випускають, як правило, через день на 4-5 годин влітку та на 2-3 години – взимку.

Який комбікорм потрібен для ремонтних свинок

Для годівлі ремонтних свинок слід використовувати виключно збалансовані комбікорми з нормуванням енергії та поживних речовин.

Основні показники енергії та поживних речовин у кормі для ремонтних свинок різної маси тіла, на голову за добу

Показник годівлі

Для свиней з масою тіла, кг

40–50

50–60

60–70

70–80

80–120

Обмінна енергія, МДж

Суха речовина, кг/добу

Сирий протеїн, г/добу

Лізин, г/добу

Метіонін + цистин, г/добу

Сира клітковина, г/добу

Сіль кухонна, г/добу

Кальцій, г/добу

Фосфор, г/добу

У перший період вирощування, коли формуються мʼязова тканина й кістки, застосовують більш високі норми годівлі та здійснюють профілактику бактеріальних шлунково-кишкових та респіраторних захворювань. З цією метою до складу комбікормів вводять кормові підкислювачі та кормові ферменти. Особливу увагу приділяють вмісту кальцію та фосфору у раціоні, оскільки саме ці елементи впливають на розвиток кістяка.

Другий період також не менш важливий з огляду на те, що саме в цей час відбувається становлення відтворних функцій свинок, а тому годівля їх має бути максимально збалансованою за усіма поживними речовинами.

Комбікорми для ремонтних свинок готують на основі зерна злаків (ячмінь, пшениця, кукурудза) – 40-60 % за масою.

Частка зернобобових і шротів може сягати 10-15%.

Обов’язковими компонентами комбікорму є мінеральні добавки (премікси), рецептури яких розроблено саме для цієї групи тварин.

Для приготування невеликого об’єму комбікорму раціональніше використовувати кормові добавки у яких вже є усі необхідні вітамінні та мінеральні комплекси .

Якщо у господарстві є тільки зерно тоді слід використовувати білкові вітамінні мінеральні добавки (БМВД) (Гровер 15%, Фінішер 10% ).

ГРОВЕР 15%

БМВД добавка для отримання максимальних приростів та інтенсивного розвитку м’язової тканини свиней масою тіла 35 – 65 кг

ФІНІШЕР 10%

Якщо є можливість закуповувати шроти та макухи – тоді можна вводити висококонцентровані премікси (Гровер 3% , Фінішер 3% ).

ГРОВЕР 3%

Премікс для отримання максимальних приростів та інтенсивного розвитку м’язової тканини свиней масою тіла 35-65 кг

ФІНІШЕР 3%

Премікс для отримання м’ясної сировини високої харчової цінності з відмінними смаковими характеристиками

Рекомендований рецепт готового комбікорму для годівлі свинок масою тіла 65-110 кг

Складники комбікорму

Комбікорм на основі БМВД

Комбікорм на основі преміксу

Ячмінь (11% сирого протеїну),%

Пшениця (11% сирого протеїну),%

Кукурудза (8,5% сирого протеїну),%

Шрот соняшниковий (37% сирого протеїну),%

БМВД «Фінішер, 10%», Анкорес-Україна

Премікс «Фінішер, 3%», Анкорес-Україна

Згодовують повнораціонні комбікорми у відповідності до розроблених програм годівлі, де величина їх добової даванки залежить від віку.

Норми споживання комбікорму ремонтними свинками, на голову за добу в період 15-30 тиждень

Вік, тижнів

Добова даванка комбікорму, кг

Вік, тижнів

Добова даванка комбікорму, кг

15

24

16

25

17

26

18

27

19

28

20

29

21

30

22

31

23

Коли вперше осіменяють свинок і як годують в цей період?

Вперше свинок осіменяють у віці 230-250 діб за живої маси 130-155 кг. При цьому слід контролювати товщину шпику на рівні 6-7 грудного хребця, оскільки репродуктивні органи досягають функціонального розвитку лише тоді, коли тварини матимуть необхідний запас жиру. Цей показник у середньому має бути на рівні 15-18 мм (за даними різних досліджень коливання становить від 12 до 20 мм).

Від товщини шпику за першого осіменіння залежить кількість опоросів, одержаних від свиноматок у майбутньому, а також їх молочність, маса і кількість поросят при відлученні та відсоток вибракування маточного поголівʼя.

За 10-14 діб до дати запланованого осіменіння свинок рекомендується годувати досхочу, що сприяє багатопліддю.

При цьому, слід зазначити, що першу охоту рекомендується пропустити, а вказане збільшення рівня годівлі слід робити перед другим приходом тварин в охоту. Ефективність такої стимулюючої годівлі найбільш повно проявляється лише за умови активного моціону ремонтних свинок.

Відразу після осіменіння кількість комбікорму слід зменшити, оскільки годівля досхочу в цей період зумовлює підвищення ембріональної смертності поросят. Надалі свинок годують за програмою годівлі супоросних свиноматок

Як годувати свинку на свиноматку в домашніх умовах?

Порада 1. Проконсультуйтеся у фахівців.

Найкраще заздалегідь придбати усі необхідні корми: зернові, коренеплоди, кормові добавки.

Порада 2. Оберіть оптимальний для вас тип годівлі.

Якщо це сухий концентратний тип – тоді зернові (пшениця, ячмінь, кукурудза) будуть складати 80-90% раціону.

Порада 3. Не нехтуйте рекомендованими раціонами. Не замінюйте одні корми на інші на власний розсуд.

Порада 4. Не користуйтеся кормами зіпсованими, старими, прогірклими. Особливу увагу приділяйте якості шротів та макух.

До складу суміші концентратів не можна вводити ріпаковий шрот, а зерно бобових (соя) краще екструдувати, оскільки воно містить у своєму складі значну кількість антипоживних речовин.

Порада 5. Не нехтуйте соковитими та зеленими кормами, вони урізноманітнюють корм. Свинки охоче їх поїдають.

До основного комбікорму можна вводити соковиті корми ­– 12-20%, сінне борошно – 5-10, а у літній період – зелену масу бобових – 7-20% за поживністю. Можна також використовувати у годівлі ремонтних свинок траву злакових культур.

Коренеплоди згодовують подрібненими (5-10 мм) і краще у сирому вигляді, оскільки термічна обробка зумовлює руйнування наявних у них вітамінів, що в свою чергу негативно впливає на біологічну цінність.

Картоплю краще згодовувати вареною, оскільки у цьому разі її поживність зростає орієнтовно на 10%. Але слід пам’ятати, що варена картопля багата на крохмаль і може призвести до ожиріння свиноматки.

Після успішного осіменіння свинку слід годувати комбікормом для супоросних свиноматок. Більше інформації про годівлю свиноматок супоросних дізнайтеся тут.

Про автора

admin administrator