Ким припадають один одному діти рідних сестер

Авторadmin

Ким припадають один одному діти рідних сестер

Назви сімейних зв’язків: Хто кому який родич

А іноді з усіх сторін – багато братів, сестер, їх дружин, дітей, причому, в родинних зв’язках неважко і заплутатися і, тим самим, кого-небудь із родичів образити.

Щоб цього не трапилося, ми розповімо вам про те, хто кому і ким доводиться серед людей, пов’язаних родинними узами.

Чоловік — чоловік по відношенню до жінки, з якою він одружився.

Дружина — жінка по відношенню до чоловіка, з яким вона одружилась.

Свекор — батько чоловіка.

Свекруха — мати чоловіка.

Тесть — батько дружини.

Теща — мати дружини.

Дівер — брат чоловіка.

Шуряк — брат дружини.

Зовиця — сестра чоловіка.

Своячка — сестра дружини.

Свояк — чоловік своячки.

Зять — чоловік дочки, чоловік сестри, чоловік зовиці.

Невістка — дружина брата, дружина сина для його матері, дружина одного брата по відношенню до дружини іншого брата; уживається також замість зовиця, своячка.

Сват — батько одного з подружжя по відношенню до батьків іншого.

Сваха — мати одного з подружжя по відношенню до батьків іншого.

Дід (дідусь) — батько батька або матері.

Бабуся (бабця) — мати батька або матері.

Двоюрідний дід — дядько батька або матері.

Двоюрідна бабуся — тітка батька або матері.

Онук (онучка) — син (дочка) дочки або сина по відношенню до діда або бабусі.

Відповідно двоюрідний онук (онучка) — син (дочка) племінника або племінниці.

Племінник (племінниця, небога) — син (дочка) брата або сестри (рідних, двоюрідних, троюрідних). Відповідно дитина двоюрідного брата (сестри) — двоюрідний племінник, троюрідного брата (сестри) — троюрідний племінник.

Онучатий племінник (племінниця) — онук (онучка) брата або сестри.

Дядько (дядечко) — брат батька або матері, чоловік тітки.

Тітка (тітонька) — сестра батька або матері по відношенню до племінників. Дружина дядька по відношенню до його племінників.

Єдиноутробні (брат, сестра) — мають спільну матір.

Єдинокровні (брат, сестра) — мають спільного батька, але разних матерів.

Зведені (брат, сестра) — брат (сестра) по вітчимові або мачусі.

Двоюрідний брат — родич по дідові або бабусі з дітьми їх синів і дочок.

Троюрідний брат — син двоюрідного дядька або двоюрідної тітки.

Двоюрідна сестра — дочка рідного дядька або рідної тітки.

Троюрідна сестра — дочка двоюрідного дядька або двоюрідної тітки.

Кум, кума — хрещений батько і мати по відношенню до батьків хрещеника і один до одного.

Мачуха — дружина батька по відношенню до його дітей від іншого шлюбу, нерідна мати.

Вітчим — чоловік матері по відношенню до її дітей від іншого шлюбу, нерідний батько.

Пасинок — нерідний син одного з подружжя, що доводиться рідним іншому.

Падчерка — нерідна дочка одного з подружжя, що приходить рідною іншому.

Приймальний батько (мати) — що усиновили, удочерили кого-небудь.

Приймальний син (дочка) — усиновлені, удочерені кимось.

Приймальний зять (примак) — зять, що прийнятий в сім’ю дружини, живе в будинку дружини.

Є й інші, віддаленіші ступені спорідненості, про які зазвичай говорять, що це “сьома (десята) вода на киселі”. Названі терміни та їх значення приводять словники сучасної літературної мови. Проте далеко не всі ці слова однаково споживані в даний час. Вони зрозумілі людині, але не обов’язково входять в її активний словарний запас. Більш вживаються описові: брат дружини, а не шуряк, дружина брата, а не невістка і т.п.

Колись у східних слов’ян термінів спорідненості і властивості було більше. Існували спеціальні слова для позначення “дядько по батькові” — строй і “дядько по матері” — уй (вуй, вой), витиснені згодом загальним дядько. Замість сестрініч, сестрінець, сестріч“племінник по сестрі”, синовиця “племінниця по братові” в літературній мові стали уживатися племінник і племінниця.

Діти рідних братів і сестер. Який народиться дитина від рідних брата і сестри. Що робити? Які аналізи можна здати, щоб уточнити ризик

Якщо не брати до уваги етичні, моральні та релігійні міркування і сконцентруватися лише на генетиці, то картина буде виглядати так. Є таке поняття, як коефіцієнт інбридингу (англ. «Схрещування близькоспоріднених організмів). У рідних дядька та племінниці він становить 1/8, у двоюрідних братів і сестер 1/16, у троюрідних 1/32, у родичів четвертого коліна 1/64 і так далі. Ці восьмі шістдесят четвёртие говорять про те, що чим далі спорідненість, тим менше схожих (однакових) генів в генетичному апараті кожного родича.

Перша з них пов’язана з їх точними генетичними відносинами. Генетично кажучи, чим ближче до члена сім’ї, тим більше генів буде розділятися. Монозиготних близнюки мають один і той же генетичний склад і мають 100% своїх генів. Батько і дитина поділяють половину своїх генів, як і брати і сестри. Дядько і його племінниця, чи тітка і її племінник, поділяють чверть своїх генів.

Марія і Макс, будучи кузенами, поділяють восьму частину свого генетичного макіяжу. В такому випадку, з чим ризикують Марія і Макс?

Оскільки у них є значна частка їх генів, пара ризикує мати дитини з аутосомно-рецесивним захворюванням. Такий стан зумовлено наявністю «подвійної дози» дефектного гена.

Звідси виходить, що при кровноспоріднених шлюби ймовірність появи хворого потомства безпосередньо залежить від ступеня споріднення подружжя. Свого часу генетик Е. Л. Дада писав про подібні явища. Пояснював він це в такий спосіб. Серед спадкових захворювань є дві групи: перша виникає під дією домінантних генів, а інша – під дією рецесивних.

У нас є два примірники кожного гена – один, успадкований від нашого батька, і один від нашої матері. Для багатьох генів наше тіло може впоратися тільки з однієї робочої копією, але коли обидві копії помилкові, людина отримує аутосомно-рецесивне захворювання. Прикладами таких захворювань є кістозний фіброз, таласемія і атрофія спинного мишечніка.

Більшість з нас несуть в собі жменю або через помилкові рецесивних генів, тому одруження в вашій родині збільшує ваші шанси «зустрітися» з кимось іншим з тими ж дефектними рецесивними генами, що і ви. І розробка ступеня ризику для нащадків Марії і Макса залежить від того, чи має вони відому сімейну історію аутосомно-рецесивного стану.

Навіть в однині домінантний ген веде до хвороби. Це міна сповільненої дії, закладена в організм людини. Як, наприклад, при такому рідкісному захворюванні, як хорея Гентингтона. Воно з’являється при наявності одного-єдиного аномального гена. Людина, що отримав його у спадок, приречений. Ген починає руйнування організму, коли носію виповнюється 30-35 років. Абсолютно здоровий, він за короткий час перетворюється на руїну: перестає рухатися, втрачає пам’ять і мову. Медицина здатна лише полегшити фізичні страждання, але вилікувати не в силах.

У генетичній клініці медичний генетик задав їм питання про здоров’я членів сім’ї, які повертаються на кілька поколінь, і намалював детальний генеалогічне древо. Звіти про інших членів сім’ї, можливо, необхідно буде перевірити, щоб встановити точний діагноз.

Педіатри знають, що ви – брат і сестра?

Якщо у Марії і Макса є сімейна історія аутосомно-рецесивного стану, такого як таласемія, їх ступінь ризику може бути розрахована на підставі того, хто був порушених людиною. Залежно від конкретного стану тестування може бути запропоновано в якості екранування носіїв. У разі талассемии, наприклад, Марії і Максу можна було б запропонувати аналіз крові, щоб шукати зміни в їх клітинах крові, які можуть вказувати на те, що вони є носіями гена таласемії.

Рецесивний ген, на відміну від домінантного, може і не губити свого носія, а спокійно чекати, коли його передадуть наступному поколінню. А ось тут криється небезпека народження хворих дітей, особливо, якщо батьки – родичі і обидва – носії рецесивного гена. Зустріч двох однакових «шкідливих» генів – вірна загибель дітей, народжених в такому шлюбі. Так успадковуються багато важкі хвороби: альбінізм, глухонімота, хвороби нервової системи та хвороби обміну речовин, вроджені вади розвитку.

Але якщо у них немає сімейної історії аутосомно-рецесивного стану, медичний генетик повинен буде покладатися на оцінки ризику, засновані на даних про народонаселення і загальному досвіді. Ми знаємо, що приблизно. Щоб зрозуміти попередній досвід раннього дітонародження серед дорослих індіанських жінок.

Загальноприйнятий підхід до досліджень на основі участі. Перше співбесіду проходило за взаємним погодженням часу і місця і становило в середньому 120 хвилин. Друге інтерв’ю було проведено від 1 до 3 місяців. Був випробуваний зразок зручності з 30 самоназваних дорослих жінок з числа корінних американців, і напівструктуроване інтерв’ю досліджувало їх ранні дітонародження.

Позиція генетиків зрозуміла. Але робити трагедію з любові двоюрідних братів і сестер, мабуть, не варто. Зовсім необов’язково народження хворої дитини в такому шлюбі. Дитина може бути абсолютно здоровим (ймовірність 25 відсотків) або бути носієм рецесивного гена (ймовірність 50 відсотків).

Якщо вже дійсно на кузини «світ клином зійшовся» бажано провести медико-генетичне дослідження. Благо сьогодні такі консультації доступні «простому народу». Зберіть якомога більше даних про здоров’я близьких і далеких родичів: бабусь і дідусів (дуже важливо знати, чим хворіли ці люди, як довго жили, від чого померли), батьків, двоюрідних і троюрідних братів і сестер.

Було проведено інтерпретує феноменологическое дослідження з північно-західного плем’ям. Всі жінки в дослідженні описали стресові дитинства. Були визначені дві основні теми: «Хаотичне дитинство» – представляли собою напружені події в молодіжному середовищі, які вносили або приводили до триваючого хаосу в житті жінок. «Зменшена дитинство» використовувалося для опису ранньої зрілості в результаті прийняття на себе більших обов’язків у молодому віці.

Отримані дані свідчать про те, що описаний учасниками досвід дитинства може бути пов’язаний з ризиком раннього дітонародження. Перспективні дослідження повинні вивчити взаємозв’язок між життям молодих жінок і раннім дітонародженням, з тим щоб розробити заходи щодо їх підтримки у відстроченні вагітності і при вагітності.

Вивчивши ці дані і взявши до уваги результати інших досліджень, фахівці консультації дадуть конкретні рекомендації. А вже далі вирішувати вам, і тільки вам.

До речі, в одній родині з покоління в покоління циркулюють не тільки гени спадкових захворювань, а й набір генів, що визначають розумові особливості. Історії відомі родини, виключно багаті людьми, обдарованими в науках, мистецтвах. Наприклад, сорок шість родичів Баха були професійними музикантами. А прабабусі Льва Миколайовича Толстого і Олександра Сергійовича Пушкіна були рідними сестрами.

Ключові слова: корінний американець, підліткова вагітність, історична травма, вивітрювання, що інтерпретує феноменологія, якість, жінки, дитинство, зловживання. Раннє дітонародження, або наявність дитини у віці 18 років або молодше, поширене серед популяцій корінних американців. Важливо відзначити, що результати дітонародження у підлітків корінних американців були об’єднані з дорослими жінками, що ускладнює ув’язку результатів конкретно з материнським віком в цій популяції.

Ці учасники, як видається, брали гендерні ролі з певними очікуваннями, успадкованими від відповідного соціально-культурного фону кожної жінки. Через послідовної експлуатації громад корінних американців, що призводять до загибелі людей, недоторканності приватного життя, економічної життєздатності і довіри до дослідників, це спільне дослідження включало філософську орієнтацію на спільні дослідження на рівні громад. Дослідники визнали суверенітет племінної нації шляхом послідовного спілкування і схвалення призначеного консультативного комітету.

Легендарна Клеопатра прославилася в століттях і красою, і розумом. Дочка рідних брата і сестри, вона теж виходила заміж за своїх рідних братів.

Бажаючі мати рослих дітей можуть прийняти до відома спостереження німецького антрополога Ф. Нольден. Провівши обстеження декількох тисяч юнаків, він зробив висновок: чим далі один від одного знаходяться місця народження батьків, тим вище зростання спадкоємця.

Спільне схвалення було отримано співпрацюють народом племені і інституціональним наглядовою радою первинного автора. Розуміння живого досвіду людини, пов’язаного з феноменом, в тому числі з його або її фоном і життєвим контекстом, узгоджується з культурними звичаями корінних американців, які цінують розповідь про своє особисте історії. Гуссерльская феноменологія прагне розкрити універсальну сутність явища. Однак пошук такої абсолютної об’єктивної істини заперечує багату варіацію контекстуалізувати життя людини.

Тим, хто мріє про вундеркінда, потрібно врахувати: в порівнянні з 20-річними у 50-річних батьків ймовірність народження талановитих дітей збільшується в 10 разів. Цього не можна сказати про вік матері. Такі дані показав аналіз родоводів багатьох видатних особистостей.

Рідні брат і сестра розповіли «ФАКТАМ», як полюбили один одного і стали чоловіком і дружиною. Їх доньці виповнився рік

Ці множинні істини відображають простір і час, як вони існують в світі. Такі істини також впливають на інтерпретації дослідників з-за різноманітності їх досвіду. Таким чином, розуміння дослідника є приблизними і назавжди зміною, а не статичним і спрощеним. Тлумачення феноменології не тільки одноманітно підходить для філософського погляду на світ, а й визначає, як фон і життєвий контекст людини впливають на його або її досвід. Крім того, цей метод визнає, що світ, в який народжується людина, буде обмежувати можливості і можливості в житті.

Олегу – 25 років. Світлані – 27. Симпатична пара. Але фотографуватися відмовилися. І так, кажуть, натерпілися. Спочатку – від батьків, потім – від сусідів і знайомих. Дізнавшись, що Олег обрюхатіл сестру, ґречні земляки поламали йому ребра.

І подружжю Сахневич (імена і прізвище змінені) довелося переїхати з маленького райцентру в інше місто, де ніхто не знає їх таємницю і не буде заважати спокійно жити і ростити маленьку Машеньку.

Публічні листівки, оголошують про проект, розміщувалися по всій північно-західній частині Сполучених Штатів і дві місцеві газети. Потенційні учасники зв’язалися з слідчим за місцевим номером телефону, за винятком одного випадку, коли згода на контакт було отримано через члена спільноти. Після початкового відбору потенційних учасників була прочитана копія форми згоди до того, як вони надали письмову згоду. Був зарахований остаточний варіант вибірки з 30 жінок. Всі жінки завершили першу співбесіду, яке проходило за взаємним погодженням часу і місця і становило в середньому 120 хвилин.

«Коли я побачив, як кохана цілується з іншим і сідає в його машину, жити перехотілося»

Олег та Світлана дуже схожі один на одного. Помітивши наші цікаві погляди, глава сім’ї вигукнув:

Так схожі ми, схожі! Але яке це має значення? Вся ця брехня про жахи кровозмішення і яйця виїденого не варта! Подивіться, яка у нас Машенька красива!

Однак за цей короткий час багато жінок були непристойними; тільки 8 жінок завершили другу співбесіду, і тільки 3 жінки завершили третій інтерв’ю. Інтерв’ю записувалися в цифровому вигляді, транскрибуватися дослівно і перевірялися на точність. Заповнені записки і спостереження під час інтерв’ю були задокументовані. Полуструктурированное керівництво для інтерв’ю було розроблено і випробувано за участю жінок з числа корінних американців до їх коригування та використання з учасниками цього дослідження.

З точки зору закону, які родинні шлюби дозволені?

Кожне інтерв’ю починалося з відкритого запрошення: «Розкажіть мені, що відбувається, коли ви завагітніли», щоб знайти відправну точку для жінки, щоб описати її досвід. Зонд, наприклад, «Чи можете ви поділитися спогадом про те, що ви робили, коли підозрювали, що ви вагітні?», Використовувалися для ідентифікації конкретних спогадів. Дані були зібрані до тих пір, поки не було відзначено дублювання інтерв’ю.

– І що, нічим не хворіє?

Абсолютно здорова дівчинка! – посміхається Світлана і стукає по дереву. – Я теж боялася, що народиться якийсь мутант. Адже нас з дитинства страшними історіями лякали. Але, слава Богу, все нормально.

Їх роман почався кілька років тому. Жили з батьками, вчилися. Потім Світла працювала продавцем в продуктовому магазині, Олег закінчував технікум. У кожного була своя особисте життя. Світлана вже було навіть заміж зібралася, але передумала.

Інтерпретує герменевтический аналіз

Інтерпретує феноменологія слід ітеративному, рекурсивному процесу, де аналіз і інтерпретація тривають при зборі даних. Нова інтерпретація інформує про майбутнє зборі даних. Всі інтерв’ю, польові замітки і інтерпретаційні записки були транскрибуватися і імпортовані в якісну програмну програму, яка допомагає кодування, організації, інтерпретації та тематичного аналізу. Коди були розроблені, переміщаючись назад і вперед між частинами кожного інтерв’ю, шукаючи відмінності і подібності, по суті беручи участь в герменевтична колі, щоб виявити ідеї і значення досвіду.

Я зрозуміла, що не люблю цього хлопця, – каже вона. – Симпатія була. Справжня любов так і не прийшла. А жити з людиною по симпатії Це неправильно.

В житті Олега були різні дівчата. Нарешті він, здавалося б, знайшов ту, яку шукав усе життя.

Її звали Ніна, – згадує він. – Була на рік молодший за мене. Зустрічалися ми десь місяці три. Казала, що любить. Я сам закохався в неї, дня не міг прожити, щоб не зустрітися. І раптом друзі розповіли, що бачили її з іншим.

А дитина – це випадковість? Або навмисно?

Випадки, що викликають серйозну заклопотаність або складні значення, включали випадки парадигми. Для ілюстрації подібностей і контрастів були використані приклади або конкретні приклади з тексту. Обидва випадки парадигми і приклади запропонували досліднику можливість зайнятися в світі жінки, наблизившись до реальності її пережитого досвіду.

Який ризик появи хворої дитини у родинних батьків?

У дослідженні використовувалися стратегії, описані для підвищення достовірності дослідження. Щоб допомогти обробити і розпізнати упередження, первинний слідчий зберіг рефлексивний журнал, щоб задокументувати її концептуальну структуру розуміння, включаючи її культурне походження як індіанську жінку і її досвід як старшу дитину молодої матері. Крім того, результати були перевірені за допомогою перевірки членів за участю жінок, які брали участь в дослідженні. Експертне дослідження, проведене членами дослідницького співтовариства Університету, додало строгості дослідження.

Мені не хотілося вірити. Вирішив влаштувати перевірку. Підійшов до будинку Ніни і подзвонив їй, що сьогодні ввечері не зможу прийти. Ніна спокійно сприйняла цю новину. Хвилин через двадцять до ганку під’їхали «Жигулі». З під’їзду вискочила моя улюблена, радісно підбігла до водія, поцілувала в губи. Потім вони сіли в машину і поїхали.

Я був приголомшений. Жити перехотілося. Батьки давно розлучилися, але жили в одній квартирі. Батькові було нікуди діватися. До нас, в общем-то дорослих і самостійних дітей, їм, по суті, не було діла. Кожен жив своїм життям, об’єднувала їх тільки дах.

Хаотичний дитинство: «Так мала бути життя»

Отримані результати представлені тематично за допомогою допоміжних примірників. Більшість жінок закінчили середню школу або отримали диплом про загальну освіту. Середній вік під час першого інтерв’ю становив 5 років. Багато описали своє власне вживання психоактивних речовин і ризикована сексуальна поведінка.

Смерть, розлучення і використання батьківських субстанцій

Порушення взаємовідносин у сім’ї часто характеризувалися травматичними переживаннями в дитинстві і найкраще узагальнювались як час, заповнене «великим плутаниною». Часто кульмінація смерті, розлучення і використання батьківської субстанції сприяла відчуття необхідності бігти: піти сім’я і застереження «піти в школу-інтернат в іншому місці» далеко від дому або стати «диким дитиною», які займаються ризикованою поведінкою.

І одного разу зимовим вечором, коли мати з батьком розбрелися по друзях і подружкам, а Світі треба було допізна залишитися на роботі, я наповнив ванну водою і полоснув себе небезпечним лезом по венах.

Співрозмовник замовкає, затягується сигаретою і відганяє дим подалі від Машенькіна коляски. Відчувається, йому важко згадувати таке. Світла посувається до чоловіка і стискає його руку.

Тепер розумію: самогубство – слабкість, – продовжує Олег. – Але тоді мені було так хреново Закрив очі, лежу в теплій воді і чекаю, коли втрачу свідомість.

Ви знаєте, я тепер вірю, що нічого в житті не відбувається випадково, – говорить Свєта. – Того вечора власниця магазину, де я працювала, вирішила закритися раніше. Днем якісь алкаші розбили вітрину, працювати в холоднющей приміщенні було неможливо.

Приходжу додому – в квартирі ніби нікого, тиша, а світло горить. Подумала, що Олежка з Ніною пішов, а світло забув вимкнути. Ще не знала про їх сварку.

Раптом чую у ванній плескіт води. Постукала – мовчання. Відкриваю двері – вода рожева, Олежка весь білий-білий. Таким його ніколи не бачила. Витягла з ванни, наклала джгути, викликала «швидку».

«Ми не відчували, що робимо щось неправильне»

Брат втратив багато крові, – продовжує Світлана. – Його відвезли в лікарню.

– А що батьки?

Так так – відповідає Світу. – «Ну і кретин!» – сказав батько. Мені іноді здається, що ми з ними стали чужими, ще коли вони розлучилися. Мама, правда, переживала за нас.

Через три дні Олега виписали. Світла спробувала дізнатися, що його спонукало на такий жахливий крок. Брат навіть маленький ніколи не плакав. А тут

Їй стало так шкода Олега, що вона, намагаючись заспокоїти його, поцілувала. А він раптом відповів. Тоді вперше все і сталося.

Можливо, відбулася зустріч двох самотностей, зневірених в життя і які скучили за взаєморозуміння, ніжності, – каже Світлана, злегка почервонівши. – Так, для більшості це жахливе збочення. Але ми не відчували, що робимо щось неправильне. Батькам, природно, не сказали. Олег більше не побивався за Ніні. На людях, природно, не видавали своїх почуттів. Зате по ночах, користуючись тим, що жили в одній кімнаті, Олег перебирався в моє ліжко або я до нього

З того часу я перестав сприймати Світла як сестру, – зізнається Олег. – Вона стала для мене чимось більшим, ніж улюблена жінка. Ми стали і кращими друзями, і улюбленими одночасно. Так добре, як зі Свєтою, мені ні з ким не було. І не буде. Ми знаємо один одного з дитинства. Я жодного дня не намагався бути краще, ніж є насправді. Так само і вона. А коли тебе люблять тільки за те, що ти такий, як є, що ти просто є на світі, а не за щось – це, напевно, справжня любов.

– Невже батьки ні про що не здогадувалися?

Мама почала підозрювати, – говорить Свєта. – Одного разу сказала: «Що це ви весь час разом? Люди Бог знає що подумають ». Адже ми майже чотири роки жили таємно від усіх. З більшістю друзів розійшлися. Уже й не знаю, чому так вийшло. Але нам було добре. І ніхто не заважав.

– А дитина – це випадковість? Або навмисно?

Ні, не випадковість. Це любов, – каже Олег. – Ми ніколи не оберігалися. Коли Світу сказала, що вагітна, я зрадів. Вирішили залишити дитину. Набридло ховатися. Ми що, злочинці які? Хіба любов – злочин?

Ми не очікували такої дикої реакції людей, – говорить Свєта. – Я, звичайно, розуміла, що будуть труднощі. Навіть думала виховувати дитину одна, без Олега, щоб відвести від нього і від себе підозри. Але зрозуміла, що один без одного не зможемо. І коли у мене вже було помічено животик, ми все ж вирішили сказати правду батькам. Сотні разів обговорювали, як це краще зробити! Думали, найрідніші люди зрозуміють, пробачать Тим більше що відносини мами і батька на той час почали поліпшуватися. Нас це радувало.

Почувши новину, батько почав нас по-всякому обзивати і навіть вдарив Олега. Мене схопив за волосся і вдарив головою об стіл. Шокована мама не намагалася зупинити батька, а лише мовчки спостерігала. Правда, Олег дав здачі і кинув батька на підлогу. Піднімаючись, тато сказав, що у нього більше немає дітей. Мені дуже прикро, що мама навіть не заперечила йому.

Коли Олег відкрив шафу, щоб взяти куртку, батько раптом заявив: «Куди лізеш? Ти, чи що, купував ці речі? »Ми з ним пішли з дому в домашньому одязі. Брели по зимовій вулиці в тонких спортивних костюмах і шльопанцях. Перехожі оберталися. Знайомі питали, що сталося. Що ми могли відповісти?

«П’яні земляки поламали Олегу ребра»

Напередодні Олег по оголошенню знайшов квартиру, – продовжує Світлана. – Ми збиралися піти від батьків, але по-доброму, як відокремлюються дорослі діти, які вирішили жити самостійно. І ось сидимо, думаємо, як жити далі, як раптом лунає дзвінок у двері. Мама принесла наш одяг і 300 гривень. Сказала: «Живіть, як хочете. До нас не заявляв »

Ми і жили. Обидва працювали. Але грошей катастрофічно не вистачало. Майже всю мою зарплату з’їдала плата за квартиру. І все одно була щаслива, що прокидаюся поруч з коханим, що в мені зріє нове життя. Мені ніколи ніхто не говорив таких ніжних слів, як Олег. Ми ні про що не шкодували.

Подумати тільки, стільки років я шукала кохання, а вона, виявляється, була поруч!

Одного разу увечері несподівано прийшла мама. Наговорила мені такого, що я трохи не збожеволіла. Що мені ні в якому разі не можна народжувати, що в подібних випадках народжуються монстри та інше. Я була близька до істерики. Олег, дуже терпляча людина, ледве заспокоїв.

Але це були тільки квіточки. По всьому райцентру незабаром обговорювалася новина, що Олег Сахневич обрюхатіл рідну сестру. Якщо тверезі земляки тільки витріщалися на мою погладшав талію, то п’яні одного разу зав’язали бійку з Олегом, зламали йому два ребра. Не знала я, що люди бувають такими злими. Адже нам практично у всіх магазинах перестали продавати товар! Скажіть, за що?

Коли я прийшла ставати на облік до гінеколога, вона почала прийом з питань: «Ти зовсім хвора? Ти розумієш, що можеш народити виродка? І взагалі крутити любов з братом (вона сказала значно грубіше, не хочу вам переказувати) – ні в які ворота не лізе! Чим ти думала, дура? »

Я мовчки злізла з крісла і в сльозах пішла, так і не провівши обстеження. Незабаром нас і з роботи вигнали. Без пояснень.

Ми змушені були переїхати в інше місто, де нас ніхто не знає. Інакше у мене точно був би викидень. Я мало не щовечора плакала. На новому місці було дуже важко починати. Але життя поступово налагодилося. І тут нас ніхто не дорікав, не обговорював, чи не насміхався. Олег влаштувався на роботу. Нам дали кімнату в гуртожитку. Я незабаром народила дівчинку. Коли лікарі сказали, що наша дочка – красуня і здоровенька, розридалася.

– Педіатри знають, що ви – брат і сестра?

Ні. А навіщо? Я вже поспілкувалася з однією лікаркою. Ми і так наслухалися і начиталися, які жахи можуть нас очікувати. Хіба вони можуть нам допомогти? Гени пересадять? Буде як буде.

– Ви не думали одружитися офіційно?

Думали. Навіть обговорювали цю тему. Все-таки ще є страх, що дізнаються.

– Чи не боїтеся, що відхилення в розвитку дитини можуть виявитися не відразу?

Співрозмовники надовго замовкають. Відчувається, що душа Олега болить. Він мовчки хитає маленьку Машу. Світлана перебирає пальцями світленькі волоссячко дочки.

Боїмося, – каже вона. – Дуже боїмося. Але намагаємося про це не думати. Інакше можна звихнутися. Зрозумійте, ми розуміємо всю небезпеку. Але не винні, що з усіх людей на світі саме ми з Олегом один одному найбільш потрібно. А любов допомагає жити наперекір всьому.

Любов між рідними братом і сестрою не така вже й рідкість в цьому світі. Її не уникли навіть відомі люди. У ХIХ столітті знаменитий поет і лорд Джон Гордон Байрон, настраждався від невдале особисте життя, я не можу встояти перед красою, розумом і чарівністю своєї сестри Августи. Жінка відповіла взаємністю швидше з доброти і жалості. Від цього роману у них народилася дочка. У манірною Англії поета піддали громадському осуду, і він поїхав воювати в Італію і Грецію. Позашлюбна дитина був відданий в монастир, що знаходився в місцевості з сирим кліматом, а приміщення не опалювалися. Як свідчить письменник Андре Моруа, дівчинка тужила за батьком, просила його приїхати. Байрон не приїхав, про що дуже шкодував, особливо коли дізнався, що в віці п’яти років вона померла. Про конкретний діагноз відомостей немає. Сміємо сподіватися, що причиною смерті не була інцест.

В Україні, як і в більшості країн світу, Сімейний кодекс не допускає шлюб між родичами – рідними та братами і сестрами, двоюрідними братами і сестрами, з тітками і дядьками, племінниками і племінницями, а також в разі, якщо хтось із пари визнаний судом недієздатним внаслідок душевної хвороби або недоумства. У той же час подібні цивільні шлюби не переслідуються законом. Не є злочином кровозмішення у Франції і Нідерландах. А в державі Ємен за законом одного з племен позбавити дочку невинності повинен її батько.

Щоб дізнатися, як наші співгромадяни ставляться до інцесту, ми провели невелике опитування житомирян. Повністю негативно ставляться до цієї проблеми практично всі люди у віці від 30 до 50 років. Зате серед молоді від 16 до 30-ти кожен десятий допускає сексуальні відносини між родичами. А якщо це любов?

Бачу, доля так насолила цим хлопцям, що поки навряд чи є сенс умовляти їх обов’язково пройти медико-генетичне консультування в спеціалізованій установі, – коментує «ФАКТАМ» доцент кафедри медичної та лабораторної генетики Національної медичної академії післядипломної освіти імені Петра Шупика, кандидат медичних наук , лікар-генетик вищої категорії Лариса Шейко. – Такі зараз є в кожному обласному центрі. У них працюють висококваліфіковані лікарі-генетики і фахівці, які займаються лабораторної генетикою. Вони не тільки проводять медико-генетичне консультування, аналізують родовід, інформують майбутніх батьків, які перебувають в кровній спорідненості, як і де можна обстежитися, щоб запобігти тим спадкові захворювання, які найбільш часто зустрічаються в українській або іншої популяції, але і зберігають сімейні таємниці, щоб люди не потрапили в біду, як герої цієї публікації.

Олег і Світлана не перші і швидше за все, не останні, хто, перебуваючи в кровній спорідненості, полюбив один одного, – продовжує Лариса Шейко. – До мене за 22 роки роботи генетиком чотири рази зверталися або родичі двоюрідних братів і сестер, або вони самі. До відома Олега і Свєти, кровну спорідненість – не тільки їх проблема. Світ дуже тісний. Наукою встановлено, що проблеми генетичного характеру нині можуть бути навіть у вступили в шлюб зовсім чужих людей, якщо вони мають одні і ті ж так звані рецесивні (слабкі) гени. Імовірність народження хворої спадковою патологією дитини в такому шлюбі становить 25 відсотків. Для цього необов’язково бути кровними родичами. Досить, щоб кілька поколінь родини жили в одному і тому ж місці і нікуди не виїжджали. Для лікаря-генетика при аналізі родоводу відстань 25 кілометрів між населеними пунктами, на якому жили вступили в шлюб, вважається близьким. Особливо це помітно нам, генетикам, в Західній Україні. «Бо хлопцi до дiвчата далi сусiднього села лiнуваліся ходити» Чим замкнутому середовищі, тим більша ймовірність зустрічі рецесивних генів, що може бути причиною вродженої і спадкової патології.

Що ж стосується родинних шлюбів, то ймовірність того, що родичі мають одні і ті ж рецесивні гени при першого ступеня споріднення (рідні брат і сестра, або батьки та їхні діти) становить 50 відсотків. При другого ступеня споріднення – бабуся, дідусь і їхні онуки; тітка, дядько та рідні племінники – 25 відсотків. При третього ступеня спорідненості – а це двоюрідні брат і сестра -12,5 відсотка. Між троюрідними – ще менше. І так – по низхідній.

Якщо любов все-таки спіткала близьких родичів, перш ніж думати про дитину, ми радимо їм все ж заздалегідь обстежуватися в спеціалізованому медико-генетичному центрі. Адже багато спадкових захворювань не завжди відразу себе проявлять навіть при народженні, тобто у здоровенького здорованя з часом можуть з’явитися дуже серйозні генетичні проблеми (у зовні здорових батьків народжується хвора дитина, яка спочатку теж буде здоровим, а проблема з’явиться пізніше). Якщо є можливість обстежитися до виникнення серйозної проблеми, то чому це не зробити і по можливості не запобігти її? Лікар-генетик тільки рекомендує і радить, що потрібно і можна обстежити ще до вагітності. Рішення приймають саме подружжя: чи потрібно їм це? Ніхто не повинен втручатися в сімейне життя і позбавляти людей права на щастя.

Про автора

admin administrator