Коли черенковати пеларгонію восени

Авторadmin

Коли черенковати пеларгонію восени

Як розмножити пеларгонію черенками – покроковий майстер-клас з фото

Пеларгонія – квітка, відома всім любителям кімнатних рослин. Його ще називають “бабусиним” “, оскільки він ріс практично в кожному будинку. Тепер же пеларгонію влітку вирощують у контейнерах або горщиках за вікном, а на зиму переносять у приміщення.

Цей багаторічник з часом витягується у висоту, оголюючи нижню частину, і виглядає непрезентабельно. Тому його потрібно регулярно оновлювати. Рослина розмножується насінням і черенками. У домашніх умовах краще скористатися другим методом, оскільки будуть збережені сортові якості. До того ж черенкування підходить для всіх видів пеларгоній.

Розмножувати таким способом рослину нескладно, і це під силу навіть початківцям квітникарів.

Коли можна черенкувати пеларгонію?

Пеларгонії можна черенкувати цілий рік, але все ж найкращий час для їх вегетативного розмноження – це березень – квітень і серпень – вересень. Укорінені наприкінці літа чорнява, які успішно перезимували, до початку сезону наберуться сил і будуть радувати пишним цвітінням.

Черенки нарізають з найбільш сильних рослин. Втім, черенкування піде на користь і придбаній розсаді пеларгоній, яку вже висадили на постійне місце. Вона стане пишнішою, а її “дітки” “зацвітуть через кілька місяців. Але зрізати в цьому випадку треба верхівки втечі.

Що знадобиться?

Підготуйте все необхідне і приступайте до черенкування, а ми підкажемо всі найважливіші моменти, на які варто звернути увагу. Візьміть:

  • поживний грунт;
  • горщик з дренажним отвором;
  • ножиці;
  • фунгіцид (сірка, активоване або деревне вугілля);
  • стимулятор коренеосвіти;
  • здорові саджанці пеларгонії;
  • вода для поливу.

Крок 1

Зріжте верхівкову втечу з 2-3 парами листя. Довжина череня – 5 см, для рослин карликових видів – в два рази менше. Зріз потрібно виробляти під прямим кутом. Для череня краще вибирати гілки, на яких немає бутонів. Якщо всі верхівки рослини прикрашені кольорами, їх на чореньці потрібно видалити. Вони все одно не розпустяться, а молода пеларгонія лише витратить на них сили і харчування.

Крок 2

У череня зріжте все бокове листя, залишаючи лише верхні 2-3.

Крок 3

Чорняво залиште на кілька годин у недоступному сонячному промені місці. За цей час зріз пеларгонії покриється плівкою, що надалі запобігатиме гниття.

Крок 4

Зрізи на маточній рослині і черенці обробте фунгіцидом (сірою, активованим або деревним вугіллям).

Крок 4

Для кращого результату вигонки коріння використовуйте стимулятор коренеутворення, наприклад, Корневін.

Крок 5

У воді вкорінюються прості різновиди пеларгоній, а махрові і королівські можуть в ній і не дати коріння. Тому краще вкорінювати череня в ґрунті.

Можна використовувати готову ґрунтовну суміш або зробити ґрунт самим. Для цього змішайте 2 частини листового перегну або торфу з 2 частинами дернового ґрунту, частиною піску і частиною деревного вугілля. Грунт, що вийшов, повинен бути легким і повітряним. Ґрунтовну суміш або приготований ґрунт проколіть у духовці при температурі 200 ° С. Це гарантує захист рослин від загнивання.

Крок 6

Для укорінення черенків краще використовувати пластикові стаканчики об’ємом 200 мл або маленькі горщики. У них має бути дренажний отвір. Чернятко заглиблюйте на 2-3 см у попередньо зволожений грунт. На прикопаній частині не повинно бути листя.

Крок 7

Після заглиблення череня землю навколо нього притисніть з усіх боків, щоб рослина стійко трималася в ґрунті. На кілька днів помістіть його подалі від вікна. Спочатку пеларгонія може трохи підвягнути, але незабаром відновиться. Тоді переставте її в світле місце.

Крок 8

При посадці використовувався зволожений грунт, тому перші 2-3 дні черенки не поливайте. Надалі полив здійснюйте через піддон, куди наливайте воду.

Уникайте потрапляння води на листя пеларгонії, тому що вони дуже чутливі, і це може бути згубно для них.

Крок 8

Через два тижні чорняво вкорениться і розпустить нові листочки. Пересаджуйте його на постійне місце, коли корінці розростуться на весь стаканчик. У маточної рослини за цей час теж з’являться нові бічні втечі.

Чоренкування пеларгонії можна проводити не частіше, ніж раз на два роки, а якщо рослина виглядає слабкою, то і в три. Але черенки можна отримати під час щорічної весняної обрізки, яка йде пеларгонії на користь.

Пеларгонія – розмноження живцями.

І знову у мене сьогодні в огляді красуня пеларгонія, розмноження живцями цієї квітки вважається найпростішим способом. Хоча і насінням вона легко розмножується. Взагалі ця квітка багато тримають за його «лагідну вдачу», хоча деякі вважають застарілим. Але як може застаріти краса?

Цю рослину можна вважати універсальним. Герань багато на літо пересаджують в саду і вона цвіте до осені. деякі спеціально вирощують навесні розсаду, щоб влітку отримати гарні клумби з різнокольорових шапок квітів, а на зиму благополучно забирають рослини в будинок.

Видів пеларгонії досить багато. Ті, до яких ми звикли —

  • пеларгонія зональна, з кулями квітів на високих квітконіжках і листям у розлученнях змінюється забарвлення
  • пеларгонія королівська, з квітами строкатою забарвлення
  • пеларгонія плющевидная, яку ми часто бачимо як ампельну рослину на балконах або терасах, до речі, її листя не мають запаху, якщо ви взагалі не любите аромат герані
  • пеларгонія виолоцветная, акуратні кущики з шикарними суцвіттями, пишно квітучими весь сезон
  • пеларгонія запашна, з неймовірними пахощами імбиру, м’яти або лимона
  • пеларгонія суккулентная має неймовірно оригінальні форми кущів, така рослина для любителів екзотики

Всі види можна досить просто розмножити живцюванням. Процес цей прийнято проводити навесні, починаючи з березня по квітень, або восени з серпня по вересень включно. Але деякі досвідчені любителі кімнатних рослин примудряються розмножувати їх і в зимовий час.

  • 1 Розмноження живцями пеларгонії
    • 1.1 Весняне живцювання пеларгонії
      • 1.1.1 Заготівля живців
      • 1.1.2 Підготовка грунту
      • 2.1 Догляд за пеларгонією
        • 2.1.1 Полив
        • 2.1.2 Прищипування
        • 2.1.3 Підживлення
        • 2.1.4 Пересадка
        • 2.1.5 Розмноження пеларгонії живцями, відео

        Розмноження живцями пеларгонії

        Хто вирощує пеларгонії, ті знають, що її необхідно обрізати, зрізати верхні живці, щоб росли більше бічні відростки і кущик був пишним, а не витягувався вгору. Ось ці самі обрізки і можна використовувати для розмноження

        Не дивлячись на те, що розмножить герань живцями досить просто, так само просто занести на рослину яку-небудь хвороботворну бактерію, за якою може розпочатися гниття. Та й занадто багато вологи для неї погано.

        Весняне живцювання пеларгонії

        Звичайно ж найсприятливіший час для розмноження це весна. Пішли в ріст молоді відростки, так і після зими рослина вимагає «стрижки». Його потрібно освіжити, щоб побільше отримати бічних пагонів.

        Іноді таких череночков виходить досить багато, я залишаю все, щоб після вкорінення перенести їх в палісадник. А для маточного куща така обрізка навесні буде тільки на користь, він буде рости і цвісти набагато пишніше. Та й вкорінені живці вже в кінці літа зацвітуть.

        Живці нарізаємо довжиною близько п’яти сантиметрів, щоб на них було не більше трьох пар листочків. Нарізати потрібно стерильними ножицями, їх можна прожарити або обробити спиртом, щоб не було ніяких інфекцій. У готових живців залишаємо тільки верхню пару листочків, нижні обрізаємо.

        Зрізи на живцях потрібно обов’язково обробити, для цього можна взяти таблетку активованого вугілля і потовкти її. Вугілля наносимо не тільки на зріз живця, але і на сам кущ, звідки він був зрізаний.

        Відразу в грунт поміщати держак рано, зріз ще потрібно підсушити, щоб він не почав загнивати, замість того, щоб відпускати коріння. Достатньо два-три години потримати живці на відкритому повітрі, а в цей час зайнятися підготовкою грунту.

        Укорінювати пеларгонії потрібно в пухкому субстраті, це може бути кокосова стружка, сфагнум, перліт, головне, щоб кислотність була близька до нейтральної.

        Я укореняю зазвичай в суміші з покупного універсального грунту і перліту, в рівних частинах. Така суміш добре утримує вологу, легка і пухка.

        До речі, не рекомендується вкорінювати живці пеларгонії у воді, вони починають загнивати перш, ніж з’являться корені.

        Для вкорінення підійдуть маленькі пластикові стаканчики або інші невеликі ємності. Якщо вони будуть з-під харчових продуктів, тоді їх потрібно ретельно промити і продезинфецировать. Грунт теж необхідно обробити будь-яким фунгіцидом або пролити марганцівкою.

        На дні склянки обов’язково потрібно зробити кілька отворів для зливу води, це дуже важливо для вкорінення пеларгонії. В стаканчики поміщаємо злегка зволожений грунт і в середині робимо поглиблення, туди ми увіткнемо держак, він повинен доходити майже до дна стаканчика.

        Сам стаканчик потрібно поставити на піддон, через нього ми будемо поливати живці. тобто не зверху, а знизу, щоб не намочити листя. Саме тому не можна прикривати зверху живці плівкою або банкою. щоб не створювати конденсат і підвищену вологість.

        Перші кілька днів посадки не потрібно виставляти на світло, листочки будуть трохи зів’ялі й сонце їм в такому стані ні до чого. Потім, коли листочки оговтаються, можна поставити їх на сонячне місце.

        Поливати живці пеларгонії потрібно тільки тоді, коли грунт почне підсихати, поливати по можливості знизу, в піддон, зайву воду зливати.

        Залежно від сорту і умов, корені починають відростати вже на третьому-четвертому тижні. Тоді пагони можна буде пересаджувати на постійне місце проживання.

        Як черенковать пеларгонію восени

        Осінній процес живцювання в принципі такий же, як і весняний. Вкорінені у вересні живці за зиму зміцніють, а навесні ви отримаєте пышноцветущее доросле рослина.

        Як виростити пеларгонію з черешка

        Вже укорінені живці готові до пересадки. Для пеларгонії не потрібно великих горщиків, діаметр 12 см, це самий підходящий варіант.

        Для неї потрібна пухка і родючий грунт, добре підійде суміш листової і садової землі з додаванням перегною і піску. Перед тим, як висаджувати рослину, грунт потрібно пролити темно-рожевим розчином марганцівки, пісок повинен бути добре промитий, дивіться, щоб він був без включень глини.

        На дно горщика обов’язково укладаємо два сантиметри дренаж з керамзиту або битої цегли, насипається грунт і в поглиблення в середині висаджуємо рослина.

        Догляд за пеларгонією

        Ось тут деякі роблять помилку, приділяють надто багато уваги рослині і просто переливають квітка. Поливати потрібно тоді, коли грунт повністю висохне, герань не любить вологи. Так само в піддоні не повинно бути зайвої води. Поливати потрібно тільки відстояною або талою водою кімнатної температури, не потрапляючи на листя.

        Це обов’язкова процедура. Перше прищипування роблять молодому рослині, отриманому з черешка навесні, в червні, видаляють верхні точки зростання, тим самим пробуджуючи бічні нирки.

        Друге прищипування потрібно провести в серпні, у тих пагонів, які витягнулися більше п’яти сантиметрів. заодно потрібно видалити всі бутони. така процедура дозволить набратися сил рослині, щоб отримати потужний, здоровий кущ.

        Третє прищипування потрібно провести наприкінці лютого, коли пагони ще не почали бурхливо рости. Потрібно прищепнуть всі верхівки, по всьому кущу. Це потрібно для того, щоб отримати більш пишне цвітіння.

        Через два тижні після пересадки починаємо підживлювати рослину комплексним добривом, розбавляємо в чотири рази сильніше, ніж потрібно згідно з інструкцією. Проводимо підживлення два рази на місяць, в зимові місяці знижуємо в два рази частоту підгодівлі.

        Пересадку пеларгонія переносить досить легко. Якщо ви укорінені живці висадили у відкритий грунт, то восени, до настання похолодань, потрібно пересадити рослину в горщик і помістити в будинку.

        Взимку температуру і полив потрібно скоротити, щоб дати кущика відпочити перед цвітінням, Активний ріст почнеться тільки в березні, а в квітні вже будуть розквітати квіти.

        Розмноження пеларгонії живцями, відео

Про автора

admin administrator