Коли додається вода в колодязі

Авторadmin

Коли додається вода в колодязі

Що робити, якщо впав рівень води в колодязі?

Для власника приватного будинку або дачної ділянки не секрет: рівень води в колодязі непостійний. Він може, наприклад, впасти під час сильної посухи і піднятися після зливи — без жодних наслідків і, звісно, без необхідності рити новий колодязь. Інша річ — значне падіння рівня або навіть повне зникнення води. Чому таке відбувається і що робити, якщо «здоров’я» колодязя залишає бажати кращого, читайте в нашій статті.

Зникла вода в колодязі: 4 найпоширеніші причини

Найчастіше рівень води в колодязі падає, різко і без подальшого самостійного відновлення, через:

  1. Порушення герметичності шахти. У разі, коли води в колодязі стає менше, проте після дощу рівень трохи піднімається, щоб через деякий час знову опуститися, має сенс насамперед перевірити цілісність кілець та інших захисних конструкцій. Найчастіше вони пошкоджуються на етапі встановлення, і поступово мікротріщини переростають у повноцінні прорізи; рідше порушення герметичності пов’язане з підземними зсувами, зокрема зі зсувом кілець одне відносно одного.
  2. Замулювання дна. У цьому разі надходження нової води в колодязь ускладнюється наростаючим на дні шаром мулу. Найчастіші причини замулювання — відсутність або недостатня якість гравійного відсипання, а також неправильні вибір або встановлення донного фільтра.
  3. Появу ще одного або декількох колодязів, що живляться з одного підземного джерела. Обсяг води в останньому практично постійний — а отже, чим більше «підключено» користувачів, тим менше кожному з них дістається води. У такій ситуації рівень води в колодязі може і не падати — однак для його заповнення потрібно більше часу, ніж раніше.
  4. «Відход» водоносного шару. Джерело може бути виснажене як внаслідок обладнання потужного водозабору, так і через природні процеси, пов’язані з рухом материкових плит. Ознака проблеми — майже повне зникнення води, особливо якщо воно трапляється в період очікуваного підвищення рівня, тобто навесні або восени.

Якщо в колодязі знизився рівень води, не варто одразу братися за обладнання нового: у наступному розділі ми наведемо кілька порад, які можуть допомогти розв’язати проблему меншими зусиллями.

Що робити, якщо в колодязі знизився рівень води

Вибір способу відновлення рівня води в колодязі залежить від передбачуваної (або встановленої за допомогою фахівців) причини:

  • У разі порушення герметичності необхідно встановити, де саме локалізовано протікання і в чому воно виражається: наприклад, у зсуві кілець або частковому руйнуванні одного з них. Далі слід відновити герметичність, заклавши виявлені пошкодження водонепроникним складом.
  • У разі замулювання потрібне ретельне розчищення дна з подальшим обладнанням гравійного відсипання і встановленням правильно підібраного фільтра. Зверніть увагу: не можна проводити роботи, стоячи на замуленому дні — воно занадто хитке і ненадійне. Для очищення потрібно скористатися підвісною люлькою — або звернутися по допомогу до фахівців.
  • У разі збільшення кількості користувачів водоносного шару логічно буде поглибити колодязь, щоб досягти більш насиченого джерела, або задуматися про буріння свердловини.
  • У разі «відходу» підземного джерела води єдиним виходом залишається обладнання нового колодязя, «підключеного» до іншого водоносного шару, або артезіанської свердловини.

Яким би не був спосіб вирішення проблеми, не забувайте про безпеку: переконайтеся, що вода з відновленого або нового колодязя придатна для пиття. Відправте пробу колодязної або свердловинної води в лабораторію «УкрХімАналіз» — і отримайте достовірну відповідь!

Контроль якості води з підземних джерел

Лабораторія «УкрХімАналіз» виконує дослідження водопровідної води, води зі свердловин, колодязів і будь-яких інших джерел. Ми встановимо, чи є у вашій воді важкі метали, небезпечні органічні сполуки, небезпечні бактерії, віруси, водорості та грибок. Наші послуги доступні в Києві, Київській області та на всій території України. Пийте чисту воду — і нехай ваш колодязь завжди буде повний!

У Вас є питання або Вам потрібна консультація?

Перевірте колодязь: три робочих лайфхака дізнатися про жорсткість, нітрати та солі у воді

Звичайно, найнадійнішим методом оцінки якості води у колодязі є її аналіз у спеціалізованій лабораторії. Проте ви також можете спробувати оцінити якість води і в домашніх умовах.

Для роботи з водою з колодязя можна скористатися кількома доступними методами та з використанням бюджетних засобів. З ними ви можете перевірити якість рідини на жорсткість, нітрати та мінеральні солі. Про це пише pixelinform.

Засіб для миття посуду

Для визначення ступеня жорсткості води в колодязі. Наповніть невелику ємність чистою водою з колодязя, потім додайте кілька крапель мийного засобу і добре перемішайте, поки не утвориться піна. Нестача піни або її слабке утворення вказує на високий рівень жорсткості води, який може бути обумовлений високим вмістом солей та лужних металів.

Заморожування

Якщо у вас є підозри на вміст нітратів у воді, ви можете провести простий експеримент, щоб підтвердити або спростувати свої припущення.

Наповніть контейнер водою та помістіть його в морозильну камеру. Після замерзання води перевірте наявність плівки на поверхні – це може свідчити про наявність нітратів у воді. У разі виявлення такої плівки, краще очистити воду перед вживанням.

Дзеркало

Метод визначення рівня мінеральних солей у воді. Нанесіть невелику кількість води на поверхню дзеркала і дайте їй висохнути. Якщо після висихання на дзеркалі залишаються каламутні сліди, це може вказувати на високий вміст мінеральних солей у воді. Її слід вживати з обережністю.

Раніше ми розповідали, як дезінфікувати ґрунт для розсади рослин. Також “Телеграф” писав, як знищити мошки у розсаді та кімнатних квітках.

Чому в колодязі жовта вода: шукаємо і усуваємо причини

Зміна кольору колодязної води завжди змушує задуматися, наскільки безпечно нею користуватися. Потрібно відзначити, що жовта вода в колодязі не завжди говорить про потенційну загрозу. Але, природно, ставити експерименти зі своїм здоров’ям нікому не хочеться. Причин, чому в колодязі жовта вода, може бути досить багато. І далеко не всі з них несуттєві. Що робити, якщо ви помітили зміну кольору води, читайте далі.

Чому в колодязі жовта вода: шукаємо причину

Жовта вода в колодязі може бути явищем тимчасовим (сезонним) або ж постійним. Буває, що вода з колодязя жовтіє після сильних дощів або навесні, коли сходить сніг. Також каламутною вода може бути безпосередньо після облаштування колодязя. Згодом вона стає прозорою. Причини такого явища – механічне забруднення. Пісок і глина надають колодязній воді каламутний жовтуватий колір. Але можуть бути й інші причини того, що в колодязі жовта вода.

  1. Іржа. Якщо в колодязі іржава вода – це досить серйозна проблема. Пити таку воду або використовувати її для прання та купання неможливо. Тим часом, це досить поширена проблема. Причиною може стати надлишок заліза в самій воді або ж зношені металеві конструкції в колодязі. Вступаючи в реакцію з киснем, залізо окислюється. Ось чому вода з колодязя жовтіє. Причому спочатку вона може бути прозорою, а постоявши деякий час на повітрі, набуває вираженого жовтуватого відтінку.
  2. Механічне забруднення. Пісок і глина в колодязі можуть бути не тільки сезонним явищем, якщо допущені помилки в конструкції самої колодязної колони (погана герметизація швів між кільцями). Якщо сам колодязь неглибокий, туди теж можуть легко потрапляти глина і пісок, від чого і з’являється жовта вода в колодязі.
  3. Танін. Ця речовина міститься в корі, листі, плодах багатьох рослин. Присутність у воді таніну характерна для ґрунтів, багатих торфом. Якщо колодязь розташований саме в такій місцевості, то танін і буде причиною того, що в колодязі жовта вода.
  4. Сміття. Найчастіше в тому, що в колодязі жовта вода, є вина самого господаря, який не подбав про елементарний захист від сміття. Листя, пил, сніг і дощ – все це призводить до потрапляння в колодязь сміття. Листя гниє у воді, надає їй жовтуватого відтінку і неприємного запаху.
  5. Застій води в колодязі, якщо ним користуються нерегулярно, також може привести до зміни кольору і появи неприємного запаху.
  6. Неправильне розташування колодязя. Якщо неподалік є звалище. каналізаційний колектор або підприємство, то можливість потрапляння стоків у ґрунтові води, а звідти в колодязь – дуже велика.

Чим небезпечна жовта вода в колодязі?

Зміна кольору води вже говорить про наявність певних проблем. Речовини, які роблять воду з колодязя жовтою, можуть негативно відбитися на вашому здоров’ї.

  1. Вода з підвищеним вмістом заліза може викликати подразнення шкіри, дерматит та інші алергічні реакції. Крім того, потрапляючи в організм, залізо вступає в реакцію з іншими хімічними речовинами, утворюючи часто небезпечні для здоров’я сполуки.

Вживання води з підвищеним вмістом окису заліза може негативно відбитися на роботі печінки і нирок, привести до утворення каменів.

  1. Якщо в колодязі жовта вода через велику кількість органічних речовин, то її вживання може викликати серйозні розлади травлення і навіть отруєння.

З огляду на можливі наслідки, проблему «кольорової води» потрібно оперативно вирішувати.

Жовта вода в колодязі: способи очищення і профілактика

Залежно від того, що стало причиною жовтизни води, методи очищення будуть відрізнятися. Так, якщо проблема тільки в механічному забрудненні, буде достатньо регулярного чищення. Також не забудьте зробити кришку на колодязь, щоб уникнути попадання туди сміття.

Якщо причина жовтої води в потраплянні в колодязь каналізаційних стоків, то доведеться встановити дуже потужний фільтр, а ще краще, обладнати колодязь в більш підходящому місці.

Якщо в колодязі іржава вода, то вирішити проблему допоможе встановлення спеціальних фільтрів. Щоправда, варто відзначити, що фільтр на колодязь можна встановити тільки в тому випадку, якщо вода з нього подається насосом.

Для видалення глини і піску підійдуть так звані фільтри механічної очистки. Якщо проблема в неякісному монтажі колодязної шахти, то шви між кільцями потрібно буде загерметизувати.

Танін у воді, хоч і робить її жовтою, для здоров’я нешкідливий. Але якщо вас бентежить зовнішній вигляд рідини, то можна встановити простий вугільний фільтр – і вода стане прозорою.

Жовта вода в колодязі – привід звернутися в лабораторію і здати проби на аналіз. Після точного встановлення причини, можна говорити про ефективні способи поліпшення якості води.

Про автора

admin administrator