Коли копають моркву та буряк

Авторadmin

Коли копають моркву та буряк

Терміни збору моркви та буряка. Коли саме копати, та як правильно зберігати

Буряк та морква – це продукти, без яких не обійтись на жодній кухні. Вони невибагливі та довго зберігаються.

Буряк має неперевершений смак та корисні мікроелементи.

Терміни викопування буряка.

Все залежить від посадки буряка. Ранні сорти слід збирати в кінці липня та на початку серпня. Однак, в них короткий термін зберігання. Краще одразу вжити такий буряк в їжу. Середньостиглі сорти збирають через 80-95 днів, приблизно наприкінці серпня або у вересні.

Дозрівання буряка.

Все залежить від його сорту. Ранньостиглий буряк дозріває за 50-80 днів, а середньостиглий — 80-110 днів. Потрібно стежити за місячним календарем, щоб не пропустити цей момент.

Терміни збору моркви та буряка.

Якщо на початку осені не спостерігається заморозків та гарна погода, тоді буряк може дозріти вже в середині жовтня. Якщо буряк за літній період набрав достатню кількість цукру, він стійко переносить заморозки до 4 градусів морозу. Те саме стосується й моркви. Однак, її не слід залишати на ділянці, якщо температура повітря становить нижче 3-4 градусів морозу.

Правила зберігання.

Спочатку буряк потрібно правильно прибрати з ділянки. Залишки ґрунту потрібно прибирати зворотнім боком ножа. Бадилля до кінця не обрізайте, необхідно залишити 0,5 см, щоб захистити коренеплід від ушкоджень. Також, відсортуйте гнилі та пошкоджені плоди. Після цього розкладіть буряк по підготовлених ємностях та віднесіть на зберігання.

Коли копати моркву та буряк. Головні ознаки того, що час настав

Щоб врожай зберігався добре, потрібно все робити за правилами. В першу чергу це стосується коренеплодів. Дотримання термінів збору — це найголовніше. Збір врожаю моркви та буряку проходить восени.

Терміни збору врожаю.

Збирати врожай потрібно в середині вересня. Коренеплоди спокійно переносять осіннє похолодання та заморозки, однак не нижче 1-2 градусів. Більш низька температура може завдати шкоди врожаю. Також, не можна збирати його надто рано, інакше коренеплоди будуть рости далі, навіть в місці зберігання. Це призведе до погіршення якості овочів. До початку жнив припиніть полив, інакше лежкість врожаю знизиться.

Зберігайте моркву при температурі 1-2 градуси, щоб бадилля не почало рости. Зріжте з неї верхівку на 2-3 мм. В такому випадку бадилля рости не буде, а термін зберігання продовжиться. Потім обробіть зріз попелом та просушіть.

В квартирі моркву зберігають в холодильнику. Перед цим вимийте овоч, просушіть, зріжте верхівки та покладіть в ящик.

Також, можна нарізати або натерти на тертці буряк та моркву й покласти в морозилку.

Буряк перед зберіганням слід очистити від залишків ґрунту. Найкраще місце для зберігання — льох, при температурі 3 градуси тепла. Верхівку обрізати не потрібно, бадилля залиште 2-3 см, інакше овочі почнуть гнити або в’янути.

Встигніть це зробити: коли викопувати моркву і буряк, щоб вони довго зберігалися

Розповідаємо, як визначити, коли копати моркву і буряк і що зробити перед тим, як відправити їх на зимівлю.

Осінь – пора копати моркву і буряк на грядках. Важливо зробити це вчасно і правильно, щоб коренеплоди повністю дозріли, але й водночас не переросли. Час збирання залежить від кількох чинників. Давайте розберемося, коли потрібно викопувати моркву і буряк.

Якого числа треба прибирати моркву і буряк

На жаль, сказати точно місяць і день збирання буряка і моркви не можна – це залежить від кількох чинників:

  • сорту;
  • клімату;
  • погоди;
  • зовнішнього вигляду.

Основне правило збирання врожаю моркви і буряка – викопувати їх слід відразу ж після того, як вони дозріли. Якщо зробити це раніше або пізніше, то коренеплоди не наберуть або втратять соковитість, втратять частину поживних речовин, і, якщо їх серйозно перетримати, почнуть тріскатися – в результаті отримаємо менш смачний і не такий вже й корисний овоч.

Як зрозуміти, що морква дозріла і можна копати буряк

Розповідаємо, як визначити, що овочі можна копати.

Залежно від термінів дозрівання морква і буряк бувають ранні, середньостиглі та пізні (пізньостиглі). Ранні сорти, як правило, прибирають раніше за всіх, можна вже в червні. Середньостиглі – наприкінці серпня-початку вересня, пізні – починаючи з кінця вересня.

Найкраще взимку зберігаються саме пізні сорти – якщо дотримуватися всіх умов зберігання, то вони спокійно “доживуть” до нового врожаю.

Від клімату також залежить час збирання. Наприклад, у середній кліматичній зоні пізні сорти прибирають наприкінці вересня, у північних регіонах – на місяць раніше, а в південних, навпаки – десь аж у середині жовтня.

Від погоди теж залежить багато чого. Наприклад, якщо осінь тепла, то копати коренеплоди можна пізніше на тиждень-два, якщо, навпаки, рано почалися заморозки – потрібно викопати раніше.

Досвідчені городники радять прибирати моркву і буряк, коли t буде близько 5°С – тоді вони припиняють рости. Але – до перших заморозків, інакше плоди почнуть загнивати і будуть погано зберігатися.

Орієнтуйтеся також за зовнішнім виглядом коренеплодів: якщо нижнє листя почало сохнути і жовтіти – можна викопувати. До речі, ця ознака найточніше вказує на терміни.

Про автора

admin administrator