Коли міняти фільтр на ГБО 4 покоління

Авторadmin

Коли міняти фільтр на ГБО 4 покоління

Зміст:

Як замінити фільтр ГБО?

Щоб забезпечити безперебійну роботу газобалонного обладнання (ГБО) та інших агрегатів автомобіля, в тому числі ДВС, необхідно подбати про якісну очищення палива. Саме для цих цілей використовують фільтри, які видаляють з газу масляні домішки, металеву стружку, конденсат і інше сміття.

Як часто міняти фільтр ГБО?

За регламентом нові витратні матеріали треба встановлювати через кожні 10-15 тис.км пробігу. якщо газобалонне обладнання має мідну магістраль, то після декількох років її експлуатації систему доведеться міняти з інтервалом 7-8 тис.км.

Але за фактом ця процедура може вимагатися і частіше. Незадовільна якість палива стає причиною забивання очисних компонентів набагато швидше. Їзда з засміченими газовими фільтрами тягне забруднення і поломку жиклерів форсунок, редуктора, а також утворення нагару в циліндрах ДВС.

При комплексному технічному обслуговуванні автомобіля встановлювати нові витратні матеріали рекомендується при кожній заміні масла.

Які бувають газові фільтри?

Цін на чорне золото 2 і 4 покоління, яке стало звичним для українських автомобілістів, використовується пара фільтрів. Серед них:

  1. Комплектуючі грубої очистки.
  2. Фільтри тонкого очищення.

Комплектуючі грубої очистки – е ти агрегати призначені для фільтрації палива в рідкій фазі. У них присутні магніти, які притягують металеву стружку і не пропускають її в редуктор. Крім того, всередині цих виробів затримуються інші крупнодисперсні частки, бруд. Їх встановлюють перед редуктором ГБО .
Фільтри тонкого очищення. Завдання даних комплектуючих – видалення домішок і конденсату з палива в пароподібному стані. У цих деталях використовується папір високої щільності, поліестер або скловолокно. Вони встановлюються на виході редуктора і максимально ретельно фільтрують газ перед попаданням в форсунки.

В інноваційному ГБО 5 і 6 покоління такі деталі відсутні. За рахунок цього обладнання стає простіше в обслуговуванні. Але при ціні близько 2000 євро, що приблизно в 4-5 разів дорожче ГБО 4 покоління, вітчизняному автомобілісту просто невигідно переобладнати транспортний засіб, використовуючи такі системи. Притому працюють вони безвідмовно тільки в теорії, а на практиці низька якість палива тягне досить швидкий знос комплектуючих. Тому поки в Україні з обладнанням вище 4 покоління економити не вийде.

Але в цьому інноваційному ГБО є інші фільтри, які дозволяють очистити газ просто під час заправки. Знімні керамічні вироби встановлюються між роз’ємом на балоні і заправних пістолетом.

Ознаки засмічення фільтрів

На необхідність замінити і почистити фільтр ГБО вказує поведінка автомобіля, а саме:

  • транспортний засіб мимоволі перемикається з ГБО на харчування бензином;
  • двигун автомобіля не викладати на повну потужність;
  • автомобіль почав споживати більше палива;
  • газ не надходить у ДВС.

Крім того, можуть спостерігатися провали при відкритті дросельної заслінки, а також ривки під час руху. У будь-якому з цих випадків рекомендується звернути увагу на стан фільтрів ГБО. При наявності в них пилу, бруду, металевих частинок виникає необхідність в установці нових комплектуючих.

Як замінити фільтр грубої очистки?

Процедура заміни цих компонентів досить проста, тому за неї немає необхідності їхати на СТО. У більшості автомобілів фільтр грубої очистки розташований в зручному місці під капотом. Він складається з корпусу, магніту, ущільнювачів гумових кілець і картриджа. Саме останню деталь слід змінювати, а решта – почистити.

Для цього виконайте такі дії:

  1. попередньо перекрийте вентиль на балоні для виключення витоку палива під час роботи.
  2. Позбавтеся від залишків газу в паливній системі. Для цього заведіть двигун і дочекайтеся перемикання автомобіля на бензин. Крім того, випустити паливо можна, послабивши гайки вхідної та вихідної магістралі.
  3. Розберіть корпус фільтра, відкрутивши три болта на кришці. Як правило, тут знадобиться восьмигранник.
  4. Дістаньте старий картридж. Огляньте стан гумок, розташованих зверху і знизу нього. Якщо вони втратили еластичність, деформувалися, рекомендується замінити і їх.
  5. Очистіть внутрішню частину корпусу фільтра від залишків бруду і сміття. Це зручніше за все робити за допомогою пилососа.
  6. Покладіть на низ нову ущільнювальну гумку і встановіть новий картридж (отвір меншого діаметру повинно бути зверху). Використовуйте ще одне кільце ущільнювача, закрийте кришку і прикрутіть її.
  7. Відкрийте подачу газу, повернувши вентиль балона в початкове положення.
  8. Перевірте зібраний корпус на герметичність. Для цього намочіть його мильною водою. Якщо є витік, в місці прилягання кришки почнуть надуватися бульбашки.

Тільки переконавшись в тому, що фільтр зібраний правильно і не випускає паливо назовні, можна бути впевненим у безпеці траспортного засобу.

Заміна фільтра тонкої очистки

На відміну від деталі попереднього типу даний виріб нерозбірне, і при вичерпні ресурси змінюється цілком. Виконуйте цю процедуру в такій послідовності:

  1. Перекрийте подачу газу, повернувши вентиль на балоні.
  2. Спустіть залишки палива.
  3. Відкрутіть болти на хомутах, що утримують фільтр, і зніміть його.
  4. поставте нову деталь . При цьому зверніть увагу, що стрілка на корпусі повинна співпадати з напрямом руху газу.
  5. Зафіксуйте деталь хомутами, прикрутивши болти.
  6. Відкрийте подачу газу.
  7. Уже знайомим способом визначте відсутність витоку.

Важливо! Після установки фільтрів заведіть автомобіль, переведіть його на газ і перевірте встановлені компоненти за допомогою мильного розчину ще раз.

Ціна фільтрів ГБО зовсім невисока і їх заміна обійдеться набагато дешевше, ніж ремонт редуктора і інших комплектуючих автомобіля, які можуть постраждати в результаті попадання в них газу з домішками. Тому кожен завбачливий автовласник відповідально ставиться до своєчасної встановленні нових компонентів для очищення палива.

Навіть при бажанні заощадити рекомендується купувати тільки якісні, фірмові фільтри, вартість яких не нижче середнього цінового діапазону. А ось самостійна їх установка, яка досить проста, дозволить заощадити суму, приблизно рівну вартості цих деталей.

Заміна газового фільтра

Обслуговуємо 99% систем ГБО. Всі комплектуючі в наявності. Гарантія на виконані роботи.

Вартість заміни фільтрів ГБО

Заміна ремкомплекту газового редуктора у ГБО 2 покоління

Заміна ремкомплекту газового редуктора у ГБО 4 покоління

Заміна заправного фільтра

Фільтри ГБО відіграють важливу роль, очищаючи рідку фазу ЗПГ та газоподібне паливо від небажаних домішок, які можуть порушити нормальне функціонування газової системи та двигуна авто. Своєчасна заміна газових фільтрів ГБО 4 та в системах інших поколінь забезпечить безперебійну роботу та дозволить максимально продовжити термін експлуатації газового обладнання та силової установки автомобіля. Змінювати фільтри необхідно на кожному регулярному ТО. Але через використання газу низької якості їх заміна може знадобитися і раніше.

Види фільтрів ГБО

Найбільша кількість фільтрів є у газобалонному обладнанні перших чотирьох поколінь, які подають у двигун газоподібну фазу ЗПГ. У ГБО 2-ГБО 4 обов’язкова заміна фільтрів наступних видів:

  • грубе очищення – такий фільтр встановлюється перед редуктором і служить для видалення металевої стружки, бруду та великодисперсних частинок з рідкої фази ЗПГ;
  • тонкого очищення (парового фільтра), який знаходиться між вихідним патрубком редуктора та змішувачем. Цей фільтр видаляє з пароподібної фази газового палива конденсат, що утворюється в редукторі-випарнику та дрібні зважені домішки, щоб вони не потрапили до форсунок;
  • фільтруючого елемента редуктора-випарника – заміна фільтра газового редуктора 2-4 покоління проводиться при заміні його ремкомплекту або появі ознак засмічення;
  • заправного фільтра – він встановлюється за бажанням автовласника відразу після ВЗП та забезпечує початкове очищення ЗПГ при заправці.

Заміна фільтра ГБО 5 покоління може зводитися лише до зміни конструкції, що фільтрує, між балоном і зовнішнім заправним пристроєм, якщо вона встановлена на вашому авто. Адже в цьому інноваційному обладнанні інших фільтрів немає.

Ознаки засмічення газових фільтрів, періодичність їх заміни

До основних ознак, які можуть свідчити про засмічення фільтрів газової системи автомобіля, та необхідність відвідати спеціалізований автосервіс, не чекаючи проведення чергового ТО, слід віднести:

  • мимовільне автоматичне перемикання двигуна з роботи на газу на бензин через те, що газ не надходить у циліндри ДВЗ;
  • збільшення витрати газового палива;
  • втрата потужності силового агрегату при роботі на газу;
  • витікання газоліну на форсунки, що свідчить про засмічення фільтра тонкого очищення;
  • провали в роботі двигуна при відкритті дросельної заслінки;
  • ривки під час руху на 3 або 4 передачі.

З появою цих ознак потрібна діагностика газової системи, яка і визначить, чи потрібно міняти фільтри, чи є інша причина подібних збоїв.

Заміна фільтрів на ГБО 2-4 покоління має проводитися через 10 тис. км пробігу, крім фільтра газового редуктора, який входить у ремонтний комплект цього вузла і підлягає заміні через кожні 75 тис. км.

Заміна заправного фільтра на ГБО 5 проводиться при необхідності або при регулярному через 45 тис. км пробігу.

Як проводиться заміна газових фільтрів у ГБО 2 та ГБО 4

Фільтр грубої очистки встановлюється під капотом і складається з корпусу, магніту, картриджа та гумових ущільнювачів у вигляді кілець. Заміні підлягає тільки картридж та ущільнювачі (за потреби), а внутрішню порожнину корпусу потрібно просто почистити. Для заміни рідинного фільтра ГБО необхідно:

  1. перекрити вентиль подачі газу на мультиклапані;
  2. виробити залишок газової суміші в системі, для чого слід запустити двигун на газу і почекати, поки він автоматично не переключиться на бензин. Залишок газу в паливній магістралі можна також стравити, послабивши гайки на трубці, що виходить і входить;
  3. зняти кришку з корпусу газового фільтра та витягти картридж. Оцінити стан гумових кілець. Якщо вони стали жорсткими та деформувалися, їх також потрібно замінити;
  4. очистити корпус від сміття та бруду;
  5. вставити всередину корпусу кільце ущільнювача, новий картридж, другий ущільнювач і встановити кришку на місце, закріпивши її болтами;
  6. відкрити вентиль на мультиклапані та перевірити корпус фільтра на герметичність за допомогою мильної води.

Заміна фільтра тонкого очищення в ГБО 2, 3 і 4 покоління виконується аналогічним чином, з лише різницею – його не потрібно розбирати, а слід замінити всю конструкцію. Для зняття газового фільтра парової фази потрібно:

  1. відкрутити болти на хомутах, якими до його патрубків кріпляться гумові шланги подачі газу;
  2. зняти засмічений фільтр, а при необхідності поміняти гумові шланги;
  3. встановити новий фільтр, одягнувши на його патрубки шланги та затиснувши їх хомутами.

При заміні фільтра редуктора необхідно перекрити вентиль подачі газу на мультиклапані балона і позбавитися залишків газу в системі, а потім зняти кришку фільтра на редукторі і замінити сам фільтр.

Після заміни всіх фільтрів необхідно запустити двигун авто на газ і ще раз перевірити герметичність всіх замінених вузлів.

Заміна фільтрів ГБО у Києві, в автосервісі «Час газу»

Якщо на вашому автомобілі засмічилися фільтри газобалонного обладнання, зробити їх заміну у Києві, Ірпені та Борисполі стоїть у спеціалізованих автосервісах мережі «Час газу», оскільки у нас:

  • є сучасне діагностичне та ремонтне обладнання;
  • використовуються для заміни оригінальні запчастини та якісні витратні матеріали;
  • працюють сертифіковані фахівці з великим досвідом встановлення та обслуговування ГБО;
  • можна виконати заміну газових фільтрів ГБО 2-4 покоління за доступною ціною, якісно та в стислий термін;
  • є 7 станцій автогазу, і ви можете вибрати найбільш зручну локацію, розташовану ближче до вашого будинку або місця роботи.

Записатися на зручний час для заміни фільтра в системі авто газу 2-4 покоління в будь-який з наших автосервісів можна за телефоном, вказаним на сайті, або в месенджері телеграм.

Ми маємо всі необхідні державні дозвільні документи, в т.ч. дозвіл Держгірпромнагляду на роботу підвищеної небезпеки.‍‍

Газовий фільтр: який вибрати, скільки часу займає заміна та скільки це коштує

Газовий фільтр є одним із найважливіших елементів системи ГБО в автомобілі. Газ, як і раніше, залишається популярним паливом. Здебільшого це пов’язано з його низькою ціною. Що потрібно знати про заміну газового фільтра? Основна причина, через яку газ такий популярний серед автомобілістів, – це його ціна. Однак газова установка потребує набагато більш ретельного обслуговування. Одним із компонентів, який необхідно регулярно замінювати, є газовий фільтр.

Газовий фільтр – для чого він потрібен?

В автомобілі з газовою установкою встановлено два фільтри, це

Вони використовуються, тому що газ міг бути забруднений під час транспортування. Він може містити металеву тирсу та інші частинки та речовини. Від якості фільтрації залежить довговічність приводу та газової установки.

Навіщо потрібен фільтр рідкої фази?

Газ знаходиться у рідинному баку автомобіля. Газовий фільтр рідкої фази розташований між баком та випарником. Газ очищається, поки він ще рідкий. Цей елемент має форму циліндра з отвором.

Навіщо використовується фільтр летких фаз?

Цей тип фільтру використовується для захисту форсунок. Газ у рідкому вигляді надходить у редуктор, де змінює свій агрегатний стан на леткий. Потім він іде до газового фільтру LPG. Він розташований між редуктором і газовими форсунками. Ви легко його знайдете – найчастіше це алюмінієва чи пластикова банка.

Газовий фільтр LPG – ознаки несправності

Засмічення є найбільш поширеною причиною проблем із газовим фільтром LPG.

Симптоми несправності такі:

  • оберти гойдаються на неодружених
  • потужність падає
  • з’являється підвищене горіння газу
  • відчуваються проблеми з редуктором та форсунками, елементи сприйнятливі до забруднення.

Щоб уникнути вищезазначених проблем, ви повинні регулярно обслуговувати вашу установку. Заправляйте лише на перевірених АЗС, щоб знизити ризик заправки бака неякісним газом.

Газовий фільтр LPG – коли міняти?

Обидва фільтри слід замінювати кожні 10 000 чи 15 000 км пробігу. Для отримання докладної інформації див. поради виробника для вашої установки. Деякі моделі вимагають заміни фільтрів навіть через кожні кілька десятків кілометрів. Ефективність фільтра залежить площі фільтрації, тобто. від кількості затримуваних ним домішок. Якщо ви їздите на короткі відстані, часто зупиняєтеся на світлофорах і стоїте у пробках, вам доведеться частіше міняти газовий фільтр. Якщо автомобіль використовується нечасто, рекомендується періодично змінювати фільтр кожні 12 місяців.

Газова установка також змушує частіше міняти олію. Воно може споживатися за наявності кислих продуктів згоряння.

Чи можна замінити газові фільтри самостійно?

Замінити газовий фільтр можна самостійно. Однак для цього потрібні деякі знання щодо встановлення. Все це має бути щільним, інакше воно може вибухнути.

Фільтри рідкої та летючої фаз – заміна

Ось як замінити фільтри:

  • Вимкніть подачу газу з балона
  • Запустіть двигун, щоб витратити газ, що залишився в установці.
  • Зупиніть двигун і від’єднайте газові магістралі, що ведуть до фільтру
  • Зніміть фільтр
  • Замініть старі ущільнення на нові
  • Встановіть новий фільтр
  • У разі багаторазових фільтрів замінюється лише внутрішній елемент
  • Перевірте встановлення на герметичність

Якщо у вас немає досвіду роботи із газовими установками, рекомендується віддати автомобіль перевіреному механіку. Дуже важливо правильно замінити газовий фільтр. Неправильне встановлення може призвести до пошкодження системи, а в гіршому – до вибуху.

Скільки коштує заміна газових фільтрів?

Заміна фільтра летючої фази коштує близько 500 грн. Це триває до 30 хвилин. Один тільки газовий фільтр із летючою фазою коштує близько 60грн. Ціна заміни фільтра рідкої фази є аналогічною. На те, скільки саме коштує заміна газових фільтрів, також впливає тип установки та марка.

Як обслуговувати автомобіль із газовою установкою?

Якщо ви хочете, щоб автомобіль з газовою системою експлуатувався довго та безвідмовно, вам необхідно подбати про систему запалення. Газова суміш має вищий опір, тому слід використовувати спеціальні свічки. Зверніть увагу на стан проводів запалювання, щоб уникнути проблем із двигуном у майбутньому

Чи варто вибирати газову установку в автомобіль?

Ось переваги встановлення газової системи на автомобіль:

  • економічність – газ набагато дешевше бензину
  • газовий автомобіль набагато екологічніший, оскільки не сприяє утворенню смогу
  • будь-якої миті можна перейти на бензин
  • інвестиції в газову установку мають окупитись після пробігу близько 10 000 кілометрів

Пам’ятайте, що газова установка найкраще працює в автомобілях, якими ви користуєтесь щодня. Заміна газового фільтра не становить складності. Однак для цього потрібне знання конструкції газової установки. Неякісно виконана заміна газового фільтра LPG може призвести до серйозних наслідків. Безпека над усе, тому слід звернутися до кваліфікованого спеціаліста з обслуговування.

Про автора

admin administrator