Коли починається кавуновий сезон

Авторadmin

Коли починається кавуновий сезон

Коли достигають кавуни і як визначити ступінь їх зрілості

Кавун люблять за неповторний смак і корисні якості. Регулярне його вживання позитивно позначається на здоров’я серця і судин, нормалізує тиск, покращує травлення, стан шкіри і волосся, знімає запальні процеси, підтримує імунітет, допомагає очистити організм.

Щоб кавун приніс максимум користі, треба вміти його правильно вибирати. Знаючи, коли достигають кавуни і як виглядають стиглі плоди, ви зможете повною мірою насолодитися ягодою. Розбиратися в тонкощах будемо далі.

  1. В який час виростають кавуни
  2. Скільки дозрівають
  3. Що впливає на час дозрівання
  4. В який період дозрівають
  5. Коли достигають кавуни на півдні
  6. Плоди середньої смуги
  7. Терміни дозрівання кавунів по сортам
  8. Як визначити ступінь зрілості ягоди на грядці
  9. Вибираємо стиглий плід при купівлі
  10. Дівчинка-хлопчик
  11. Такий різний вагу
  12. Висновок

В який час виростають кавуни

Кавун – культура теплолюбна. Більшості сортів, щоб вирости, потрібні тепло і сонце. Холоду і велика кількість опадів, недолік світла не дозволять плодам правильно сформуватися і визріти, набрати солодкість і досягти властивих сорту розмірів.

Скільки дозрівають

У середньому вегетаційний період кавуна — 120-150 днів. Раннім сортам, щоб дозріти, знадобиться 60-65 днів з моменту появи сходів. Середньостиглі сорти дозрівають протягом 60-80 днів. Пізнім сортам буде потрібно мінімум 90 днів.

З моменту появи зав’язі до повного дозрівання зазвичай проходить 30-35 днів.

Що впливає на час дозрівання

Час дозрівання безпосередньо залежить не тільки від сорту, але і від регіону вирощування. На півдні Росії клімат для смугастої ягоди оптимальний: довге літо, багато сонця, помірна вологість, тепло. Необхідна для правильного росту і розвитку плодів температура становить +25-32°C, хоча проростають насіння при +15-17°C.

У середній смузі доцільніше вибирати ранньо – і середньостиглі сорти, щоб рослина встигла сформувати плоди, а ті встигли визріти. Ще один спосіб – вирощування в теплицях.

В залежності від сорту розмір плодів варіюється в межах від 1 кг до 10-12 кг Зазвичай кавуни в середній смузі дрібніше, ніж вирощені в південній місцевості.

Довідка. Визначити наявність нітратів у кавуні нескладно. У склянку з чистою водою кладуть шматочок м’якоті. Якщо, полежавши в воді, вона не забарвила рідину і має ледь вловимий рожевий відтінок – все в порядку. Якщо колір вийшов насиченим, кавун може завдати шкоди організму.

В який період дозрівають

Стиглі кавуни зустрічаються практично в будь-літній місяць. Сьогодні з’явилося багато ранніх і ультраранніх сортів, що дозволяє істотно збільшити кавуновий сезон. Але при виборі слід враховувати деякі особливості.

Коли достигають кавуни на півдні

Наприклад, термін дозрівання краснодарських арбузов, вирощених у відкритому грунті – початок серпня. Середньостиглі сорти готові до вживання в липні. Є і суперранні сорту, досягають зрілості в цих місцях вже в кінці червня. На початку літа зустрічаються якісні астраханські кавуни ранньостиглих сортів.

Досвідчені городники радять все ж не поспішати з придбанням бахчевого. Найсмачнішими вважаються пізньостиглі сорти, які виросли в природних умовах з мінімальним використанням хімікатів або зовсім без них. Такі плоди досягають зрілості в початку-середині серпня навіть у теплих регіонах.

Плоди середньої смуги

У середній смузі кавуни, вирощені у відкритому ґрунті, іноді досягають зрілості в кінці липня. Особливо, якщо погода була підходяща, а сорт був обраний ранній або ультраранній. Останні при оптимальних умовах спіють вже в кінці червня. Але найчастіше баштанне визріває до кінця літа у серпні-вересні.

Терміни дозрівання кавунів по сортам

Скільки ростуть плоди до стану зрілості? В залежності від сорту, час на дозрівання зав’язей буде різним:

  • скоростиглим потрібно 30-35 днів;
  • середньостиглі сорти визрівають 40-45 днів;
  • пізно знадобиться 50-60 днів.

Як визначити ступінь зрілості ягоди на грядці

Ознак, за якими визначається стиглість смугастої ягоди на грядці, кілька:

  • плід перестав рости – взагалі, баштанне може досягати 20 кг, але якщо кавун перестав збільшуватися в розмірах, то через 20 днів його вже знімають з грядки;
  • блиск шкірки – у дозріває плода вона матова, ніби з оксамитовим напиленням, у стиглого шкірка стає блискучою;
  • чіткість і яскравість смуг на шкірці – у стиглих баштанних смуги з розмитих стають більш чіткими і яскравими;
  • висихання усика, розташованого в одній пазусі з хвостиком: засох усик – плід готовий до зрізання;
  • сухий, але не пересохлий хвостик – зовсім висохлий свідчить про перезріванні плоду, зелений – про те, що він незрілий;
  • звук – при стисненні стиглої ягоди ви почуєте легке потріскування, а якщо постукати по кавуну, звук буде глухим, не дзвінким;
  • у стиглого плода сторона, на якій він лежить на землі, жовта.

Вибираємо стиглий плід при купівлі

Купуючи кавун на ринку або в магазині, звертають увагу практично на ті ж критерії, що і при виборі ягоди на грядці:

  • надто велике місце, на якому він лежав, у вигляді світлої плями, говорить про те, що умови були не дуже підходящі, невелике жовте – свідоцтво стиглості;
  • якщо постукати по ягоді, дзвінкий звук, а при стисненні плід злегка тріщить;
  • шкірка блискуча і пружна, її не вийде легко зашкодити;
  • смуги — яскраві і чіткі.

Керуватися при виборі сухістю хвостика – справа сумнівна. Він часто буває сухим і при механічному зрізанні з куща раніше терміну. Засихає він буквально за три дні. Але, звернувши увагу на його кінчик, ви зрозумієте, зрізаний він або засох і відламався сам. Хоча, тут теж є небезпека вибрати неякісний продукт. Пересохлі хвостики часто бувають і у перестиглих плодів.

Це цікаво. Народна прикмета для вибору стиглого кавуна: якщо шкірка пошкоджена птахами, точно плід дозрів. Помічено, що ворони, так і інші пернаті, не намагаються розкрити несмачні і недоспелые ягоди.

Дівчинка-хлопчик

Багато городники вважають, що кавуни-дівчатка солодший і соковитіше, ніж кавуни-хлопчики. Як їх відрізнити, якщо поділ на підлогу біля плодів умовне? Уважно розгляньте цятку в тому місці, де раніше був квітка, з якого утворився плід.

Велике і пласке пляма властиво «жіночої статі», невелике і опукле – «чоловічому».

Цікаво. Є думка, що кавуни, як і дині, легко дозрівають після зрізання, але досвідчені городники так робити не рекомендують. В недозрілих кавунах містяться шкідливі для людини речовини і ними можна легко отруїтися. Зрізаними плоди «доходять» не дуже охоче, особливо, якщо їх зняли задовго до дозрівання.

Такий різний вагу

До скількох виростають кавуни по вазі? Діапазон досить великий – від 10 до 100 кг. Найбільшим в Росії вважається плід вагою 61 кг. Світовий рекорд становить 159 кг

По сортам вага ягоди виглядає так:

  • астраханські – 8-10 кг;
  • сорт Мадера – 6-8 кг;
  • улюблений в середній смузі Вогник виростає до 2 кг;
  • сорт Цукровий дитина в середньому важить 4 кг;
  • Чарльстон Грей, середня вага – 12 кг

Читайте також:

Чи є кавун сечогінну чи ні.

Корисний кавун для печінки і чи можна його їсти при печінкових захворюваннях.

Висновок

Тепер ви знаєте, як визначити стиглість кавуна. Щоб вибрати якісний плід і повною мірою насолодитися його смаком та користю, звертайте увагу на основні його характеристики: пляма, звук, шкірка і смужки.

Кавуни краще купувати у перевірених продавців, в інших випадках не соромтеся попросити сертифікат або документацію із санепідемстанції.

Турецкая пора — Очей очарованье!

Большинство туристов едут в Турцию, для того чтобы покупаться в тёплом море и загореть. Именно в этом контексте рассмотрем такое понятие как сезон в Турции.

Сезон в Турции

Наиболее благоприятный период времени для посещения Турции с целью получения максимального количества рекреационных ресурсов, т.е. природных, исторических и культурных, позволяющих восстановить физические и духовные силы человека.

Когда начинается сезон в Турции

Несмотря на то, что Турция прекрасна в любое время года, есть такое понятие как «начало сезона», которое ознаменуется благоприятными погодными условиями и началом купального сезона. Он начинается в начале мая, когда повсюду цветут тюльпаны, открываются придорожные уютные кафе и солнце поливает тёплыми лучами морскую гладь, а отели функционируют по вполне демократичным ценам.

Когда заканчивается сезон в Турции

В зависимости от места отдыха, сезон в Турции заканчивается в разное время. Для северного побережья, омываемого Чёрным и Эгейским морями, он подходит к концу в сентябре. Для курортов Средиземного моря актуальность отдыха не ослабевает до конца октября.

Когда лучше ехать в Турцию

Выбор времени для посещения Турции зависит от запланированного досуга. Так для любителей активного отдыха (серфингистов, парашютистов, поклонников рафтинга) благоприятным периодом времени станет промежуток между маем и октябрём.

Для семейного отпуска с детьми либо для пожилых подойдёт бархатный сезон, так как морская вода уже прогреется, а риск получения солнечных ожогов будет сведён к минимуму. Он продлится с конца августа по октябрь. К тому же осенняя пора изобилует множеством сочных фруктов и спелых ягод.

Для молодёжи прекрасно подойдёт период с июня по август, когда можно хорошо загореть и покупаться. В это время в Турции проводится много клубных и других мероприятий развлекательного характера.

Сезон в Турции по месяцам

ДнемНочьюМореСезон
Январь+14+6+17горнолыжный
Февраль+15+6+17горнолыжный
Март+17+7+17горнолыжный
Апрель+21+11+18экскурсионный
Май+27+16+20Пляжный
Июнь+33+21+23Пляжный
Июль+35+23+26Пляжный
Август+38+23+27Пляжный
Сентябрь+32+20+26Бархатный
Октябрь+27+16+25Бархатный
Ноябрь+17+12+23экскурсионный
Декабрь+15+8+19горнолыжный

Купальный сезон в Турции

Купальный сезон в Турции открывается в мае и длится до конца августа. В это время приезжают туристы, которым нужен именно пляжный отдых, когда ежедневно светит солнце, а дождей практически нет, море хорошо прогревается у побережья. В это время наблюдается самый большой поток туристов. А такие востребованные курорты, как Анталья и Аланья формируют прекрасные условия для отдыха ещё в начале купального сезона.

Горящий прямо сейчас тур в Турцию, успевайте бронировать по вкусной цене:

Бархатный сезон в Турции

С конца августа по октябрь в Турции устанавливается бархатный сезон. Жара спадает, море за лето хорошо прогрелось и хранит своё тепло для всех желающих искупаться. Лиственные деревья обретают золотой наряд, листва окрашивается в жёлтый, золотой и красный цвета. Изобилие фруктов и сниженные цены в отелях привлекают туристов, предпочитающих спокойный и равномерный отдых.

Когда в Турции начинается зимний сезон

Зимний сезон, начинающийся в Турции с декабря, представляет не меньший интерес для туристов. В горах выпадает обильный снег, чем привлекает любителей горнолыжного туризма.

Кроме того, много людей посещают турецкие термальные источники. Здесь можно пройти курс оздоровления, комфортно провести время, поработать над хроническими заболеваниями. Такие источники расположены в разных регионах Турции. Кстати, в зимнее время можно увидеть разнообразные зелёные насаждения — вечнозелёные хвойные деревья, лавры и многие другие.

СПРАВКА. Турецкие заповедные парки — Улудаг, Мунзур-Вадиси, Каратепе-Апсланташ, Дилек, Кепрулу, Олимпос-Бейдагклари — исключительно красивы в любое время года.

Когда в Турцию лучше ехать на экскурсии

Любителям экскурсионных туров лучше всего посещать Турцию после того, как пройдёт изнуряющая жара. Сентябрь и октябрь идеально подойдут для этого. Месяц май также будет очень удачен для экскурсионных поездок по стране, так как тёплые деньки и весенняя свежесть хорошо переносятся в дороге.

Сезон фестивалей

В такой культурно богатой стране как Турция, постоянно проводится множество различных фестивалей. Сезон фестивалей открываются в апреле с показа фильмов на Стамбульском кинофестивале. В течение всего лета проходит множество других фестивалей: песчаной скульптуры и искусств, народной музыки и танцев, фестивали уличной еды.

ВНИМАНИЕ. Даты проведения фестивалей следует уточнять заранее, так как они могут измениться по отношению к прошлогодним.

Сезон полётов на шарах в Каппадокии

Каппадокия - живописный регион в центральной части Турции, обладающий неземными ландшафтами, которые можно обозревать с высоты птичьего полёта, находясь на воздушном шаре. Его можно арендовать непосредственно на месте. Экскурсии на воздушных шарах проводятся ежедневно в течение всего года при наличии благоприятных для полёта погодных условий, т.е. при отсутствии сильного ветра, облаков и дождя. Стоимость экскурсии на воздушном шаре зависит от вместимости корзины и количества человек в ней находящихся. Время полёта составляет около одного часа.

ВАЖНО. Актуальную информацию о возможности полёта всегда уточняйте накануне вечером перед отправкой, так как погода постоянно меняется. Лучше выделить несколько запасных дней для этой экскурсии.

Заключение

Выбор сезона для отдыха в Турции во многом зависит от ваших предпочтений и вашего опыта. Если хочется просто расслабиться и восстановить силы после трудных недель работы, то прекрасно подойдёт пляжный или бархатный сезон. Если же требуется смена впечатлений, планируется множественные походы по магазинам и рыночным площадям, фестивалям и экскурсиям, то тогда границы сезона практически стираются. И уже не важно когда вы приехали в Турцию, важно то, что вы увезли в своём сердце посетив эту сказочную страну.

Редактор сайта. Пишет экспертные статьи по Турции. Путешествует, фотографирует. Готов делиться интересными историями, давать советы и рекомендации.

Про автора

admin administrator