Коли посіяти квіти на розсаду

Авторadmin

Коли посіяти квіти на розсаду

7 квітів, які потрібно посіяти на розсаду вже у березні

У березні 2024 року садити рослини варто у такі дати: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 13, 14, 17, 18, 19, 26, 27, 28, 29, 30, 31. А от 7, 11 та 25 березня сіяти насіння на розсаду не слід. Більше про те, які квіти можна садити вже наступного місяця, розповість 24 Канал.

Лаванда

У березні варто посіяти лаванду – рослину, яка відома своїми цілющими властивостями. Вона почне сходити вже через 2 тижні. Пересаджувати квітку потрібно тоді, коли закінчаться морози. Зазвичай лаванда цвіте до жовтня.

Вербена

Вербена є досить невибагливою у догляді, тому часто привертає увагу садівників. Сіяти на розсаду її також починають у перший місяць весни. Паростки з’являються через 15 днів, а рослина цвіте аж до заморозків.

Аліссум однорічний

Аліссум часто можна побачити на клумбах, адже він має дуже ніжний медовий аромат. Рослину рекомендують сіяти в середині березня, проте можна це робити й на початку квітня. Зазвичай вона проростає через 12 днів.

Аліссум має приємний медовий запах / Фото Canva

Петунія

Петунію можна вирощувати як у горщику, так і в саду. Сіяти насіння на розсаду потрібно, коли пройдуть морози. Тоді перші сходи з’являться через 1-2 тижні, а рослина цвістиме аж до осені.

Клеома

Сіяти клеому також потрібно у березні. Саджанці повинні бути на відстані 50 сантиметрів, а ґрунт варто пересаджувати десь у кінці травня. Зазвичай квітка цвіте з червня й аж до того часу, поки не почнуться перші заморозки.

Флокс однорічний

Якщо посадити флокс у березні, то рослина проросте вже через 5-8 днів. У відкритий ґрунт квітку варто пересаджувати у квітні або травні. Адже тоді земля достатньо нагріється після холодної зими.

Левиний зів

Левиний зів краще посіяти на розсаду у березні, а садити у ґрунт лише тоді, коли він не буде занадто холодний. Ви побачите перші паростки вже через 10 днів, якщо перемішаєте насіння з піском, трохи засиплете їх землею та ретельно поливатимете.

Левиний зів починає сходити через 10 днів / Фото “Фермер”

Ось що сіють на розсаду в січні досвідчені городники: гарантія шикарного саду

Деякі рослини варто сіяти взимку, щоб набагато раніше побачити, як вони цвітуть.

Якщо ви не знаєте, які квіти можна посіяти в січні, тоді можете ознайомитися з цілим списком / колаж УНІАН з фото ua.depositphotos.com і pixabay.com

Далеко не всі навіть найдосвідченіші городники-любителі знають, що сіють на розсаду в січні. Як виявляється, саме в цей період варто посіяти в посудини для розсади (наприклад, можна використовувати касети) деякі квіти й трави. Таким раннім посівом можна буквально обдурити природу – завдяки цьому дворічні квіти будуть цвісти вже у перший рік. Давайте розбиратися в деталях.

Які квіти садять на розсаду в січні

Взимку можна робити розсаду з квітів, які належать до низки груп. Йдеться про такі культури:

  1. Квіти, які вимагають тривалої стратифікації (насіння має довго зберігатися при певній температурі, щоб воно швидше проросло). Стратифікувати квіти радять при температурі +3. +5 градусів.
  2. Рослини, які довго розвиваються на початкових етапах (наприклад, пеларгонія, еустома, діхондра, гербера, калібрахоа, бакопа, петунія, геліотроп, гацанія, флокс).
  3. Квіти, які сіються для подальшого зберігання.
  4. Дворічні (цвітуть на другий рік, а якщо їх посіяти рано – то можуть зацвісти і в перший рік після висадки).

Квіти на розсаду в січні можна посіяти дуже різні. Зокрема, до першої групи належить лаванда, аквілегія, вербена, дельфініум, клематіс (можна посіяти в кінці грудня), птілотус джой, меконопсис, примула і тирлич.

Ось які дворічні квіти сіють взимку:

  • маргаритка;
  • фіалка рогата;
  • віола;
  • ромашка;
  • дзвіночок;
  • гвоздика.

Ще в січні необхідно посіяти бегонію – саме ця квітка потім сформує бульбу, яку вам потрібно буде пересаджувати. Чим більшою буде бульба – тим вище ймовірність того, що рослина не пропаде.

Ось що садити в січні на розсаду, крім квітів

Можете посіяти трави – розмарин і материнку. Завдяки ранньому посіву можна отримати масивну соковиту зелень. Також сіється в січні харчовий фізаліс, оскільки у нього дуже тривалий термін від моменту посіву до плодоношення. Крім того, наприкінці січня сіють кореневу селеру.

Встигніть до середини лютого: 6 квітів, які вже потрібно сіяти на розсаду

Зокрема, йдеться по примулу, дзвіночок карпатський та гвоздику турецьку. Які ще цвіти потрібно посіяти на розсаду до середини лютого, читайте у матеріалі.

Примула

Примулу найкраще сіяти у середині лютого, адже тоді красиві квіточки тішитимуть вас вже ранньою весною. Рослину не варто садити надто глибоко у горщик, бо тоді земля почне пересихати. Насіння потрібно ретельно розподілити та додати у ґрунт води. Однак вона не повинна застоюватися.

Геленіум осінній

У середині лютого геленіум осінній потрібно сіяти на розсаду у спеціальний ящик. Місткість обгортають поліетиленовим пакетом та ставлять у холодильник десь на один місяць. Згодом її необхідно перемістити у тепле приміщення, де є доступ до штучного освітлення.

Геленіум осінній потрібно посіяти до середини лютого / Фото Pexels

Меконопсис Шелдона

Меконопсис Шелдона любить родючу та пухку землю. Приміщення, у якому ви збираєтесь тримати розсаду, має бути добре освітлене та мати температуру повітря 12 градусів. Як тільки побачите, що починають з’являтися перші паростки, їх одразу потрібно пересадити у різні горщики.

Гвоздика турецька

Деякі садівники починають садити гвоздику турецьку ще у січні. Однак можна це робити й у лютому. Рослину сіють разом з сумішшю з піску та листового перегною. Насіння має бути на глибині 1 сантиметр та на відстані 3 сантиметри. Після посадки його варто накрити папером.

Дзвіночок карпатський

Насіння дзвіночка карпатського є досить дрібним. Тому його потрібно садити в легкий та водонепроникний ґрунт, який перед тим необхідно добре зволожити. Насіння не варто сіяти дуже глибоко. Крім того, перед тим його обов’язково обприскують водою. Сходити рослина починає вже через два-три тижні.

Ампельна петунія

Найголовнішими етапами догляду за ампельною петунією є видалення сухих суцвіть, регулярний полив та додавання добрив. Якщо все робити правильно, то рослина цвіте з червня й аж до перших заморозків. Крім того, вона є дуже стійкою до дощів та вітрів, які ще можуть бути навесні.

Про автора

admin administrator