Коли прибирати листя з винограду восени

Авторadmin

Коли прибирати листя з винограду восени

Кущі не загинуть від холоду: що обов’язково зробити з виноградом у жовтні

Жовтень відмінно підходить для того, щоб створити сприятливі умови для зимівлі рослин, у тому числі винограду. Від якості догляду за рослиною восени залежатиме врожай наступного року.

Обов’язкові роботи з виноградом спрямовані на те, щоб захистити рослину від шкідників та захворювань, а також щоб вона заклала родючі лози й перевелася в “режим спокою”. Тому винограду у жовтні потрібен полив, підживлення, обрізання та зимове укриття.

Полив винограду восени

Це одна з основних процедур у винограднику у жовтні. Полив особливо важливий, якщо восени стоїть суха погода.

Вологозарядний полив захистить лозу від вимерзання взимку. Процедуру проводять, коли листя з винограду вже опало і температура повітря не підіймається вище 10 градусів.

На кожен дорослий кущ потрібно щонайменше 5-10 відер води. Через кілька днів після поливу потрібно пропушити ґрунт навколо кущів, щоб забезпечити доступ повітря до коріння.

Підживлення

Під час осіннього поливу виноградник підгодовують комплексними мінеральними добривами. Вони мають містити фосфор, залізо, магній. Можна використовувати для винограду деревну золу. Її або закладають у ґрунт при перекопуванні, або розводять 300 г речовини в 10 літрах води та поливають ґрунт.

Профілактика хвороб

Після опадання листя необхідно обробити виноград препаратами для захисту від хвороб. Найбільш популярними засобами для цієї мети є мідний та залізний купорос.

Обрізка

Найкращий час для обрізання винограду – жовтень. Її проводять вже після заморозків, коли рослина скинула листя.

При обрізанні залишають тільки визрілу частину пагонів. Якщо на ній більше ніж 12 бруньок, її потрібно вкоротити, залишивши 8-12 бруньок. Усі обрізані залишки потрібно винести та знищити. Лозу, що залишилася, необхідно пригнути.

Укриття

Виноград вкривають після того, як температура падає і тримається не вище -5 градусів. На пригнуту після обрізки лозу накидають сухе листя, солому або лапник. Зверху рекомендується накрити виноград спанбондом чи іншим матеріалом зі схожими функціями. Важливо залишити невеликий отвір, щоб лоза провітрювалася і не пріла.

Раніше “Телеграф” розповідав, які рослини слід сіяти на ділянці після збирання врожаю. Вони наситять ґрунт корисними речовинами.

Коли і як підрізати виноград на зиму: важливі поради експертів

Фахівці зазначають, що осіння обрізка винограду – основна. Як і коли правильно проводити її, розповідаємо далі.

Що треба знати про обрізку винограду восени

Зазвичай до обрізки винограду приступають після перших заморозків, коли обпало листя. У цей час стануть помітними молоді зелені та зрілі коричневі пагони.

У перший рік восени в лози без гілок зрізають верхівку так, щоб залишилось 3–4 бруньки. Наступного року з неї виростуть дві бічних пагони – їх треба буде восени разом із верхівкою вкоротити до 2 бруньок,
– зазначив експерт.

На 3 рік на лозі буде 6 гілок. Їх знову треба коротити так, щоб залишилося 3 – 4 бруньки на свіжих приростах, при цьому старіші частини будуть зі здерев’янілою корою. На четвертий – знову вкоротіть тільки зелені прирости, залишаючи 4 бруньки.

Сенс цієї обрізки в тому, що таким чином формуються рукави – міцні бокові лози (схожі на скелетні гілки дерев),
– пояснив експерт.

Додав, що під час обрізки бокового пагона до 2 – 3 бруньок з нього утворюється сучок заміщення. Він дає декілька пагонів, які зазвичай обрізають, а один залишають на плодоношення.

До речі, під час вкорочення пагонів варто залишати пеньок до 3 сантиметрів над брунькою. Якщо з одного місця ростуть 2 – 3 пагони, то залиште найміцніший. На рукавах, як і на скелетних гілках дерев, – по 3 – 4 цьогорічні лози. Тогорічні, які вже відплодоносили, треба обрізати.

Про автора

admin administrator