Коли сіяти насіння перцю помідор на розсаду

Авторadmin

Коли сіяти насіння перцю помідор на розсаду

Урожай вас порадує: коли та як садити перці на розсаду

Навесні можна без проблем придбати розсаду у спеціалізованих магазинах. Але економні дачники вважають за краще вирощувати її самостійно. Перцям потрібно досить багато часу для того, щоб наростити сильне коріння. Тому їх, як і насіння томатів, можна сіяти навіть у січні.

Про те, як краще це зробити та в яких умовах вирощувати розсаду, пише Bhg.

Коли сіяти перці на розсаду

Різні сорти перцю вимагають різного часу для дозрівання. Солодкому болгарському перцю потрібно всього 60-90 днів, щоб дати плоди, тоді як гострим перцям чилі може знадобитися до 150 днів. В ідеалі посіяти насіння за 8-10 тижнів до останніх заморозків.

Як посадити насіння перцю на розсаду

  • Заповніть окремі горщики або лотки для сівби попередньо зволоженою ґрунтовою сумішшю.
  • Посадіть два-три насіння перцю в горщик або посадкову комірку і засипте насіння шаром ґрунту приблизно на пів сантиметра.
  • Перемістіть контейнери для вирощування у тепле місце.
  • Посадковий матеріал повинен отримувати від 12 до 15 години яскравого світла. Для цього можна використовувати фітолампи.
  • Регулярно поливайте насіння, щоб ґрунт завжди залишався вологим.
  • Накрийте контейнери із насінням харчовою плівкою.

Залежно від сорту насіння перцю проростає від 1 до 5 тижнів. Після проростання насіння зніміть плівку.

Як доглядати за розсадою перців

  1. Після проростання насіння перцю росте швидко, якщо одержують достатньо світла та вологи. Регулярно поливайте розсаду, щоб ґрунт залишався вологим, але не сирим. Ви також можете встановити невеликий вентилятор поруч із рослинами перцю, щоб посилити потік повітря та захистити розсаду від випрівання.
  2. Коли перець досягне кількох сантиметрів у висоту й у нього буде як мінімум два комплекти листя, видаліть найслабші саджанці, обережно висмикуючи їх за коріння або відрізаючи стебла ножицями. Проріджування розсади дає перцям, що залишилися, більше місця для зростання.
  3. Залежно від розміру контейнерів для вирощування, можливо, вам не доведеться пересаджувати перець, доки він росте у приміщенні. Однак, якщо ви помітили, що рослини виглядають скупченими або їх коріння стирчить із дна горщиків, пересадіть рослини у більші контейнери.

Раніше “Телеграф” розповідав, як вирощувати томати у кімнатних умовах. Завдяки цій інструкції можна отримати урожай смачних плодів.

Коли сіяти насіння перцю на розсаду в Україні: найкращі 2 місяці

Наближається сезон посіву перцю на розсаду – це важливий момент для успішного врожаю. З огляду на кліматичні особливості України, визначення правильних термінів відіграє ключову роль у вирощуванні здорової та міцної розсади.

Коли садити перець на розсаду у 2024 році?

Березень – ідеальний час для початку: у більшості регіонів України березень є оптимальним часом для посіву насіння перцю. На цей час припадає останній місяць зими і початок весни, що забезпечує розсаді достатньо часу для підготовки до пересадки у відкритий ґрунт.

Квітень – підходить для багатьох регіонів: у північних і холодних регіонах України, де весна приходить пізніше, квітень також є прийнятним місяцем для сіяння перцю. Це дозволяє уникнути ризиків заморозків і забезпечує сприятливі умови для вирощування міцної розсади.

Розсада перцю на підвіконні

Виберіть якісний ґрунт для розсади, який забезпечить хорошу вентиляцію та утримання вологи. Помістіть горщики з посіяним насінням на підвіконня, забезпечивши насінню достатньо світла для успішного проростання.

Коли сіяти цвітну капусту на розсаду: урожаю позаздрять сусіди

Найкращий спосіб посіву: коли садити огірки на розсаду і як отримати щедрий урожай

Підтримуйте тепловий режим і вологість, щоб створити оптимальні умови для росту. Використовуйте плівку або міні-теплицю для утримання тепла і запобігання пересиханню ґрунту.

Вибравши правильні терміни для посіву і забезпечуючи необхідні умови для розсади на підвіконні, ви створите чудовий старт для успішного врожаю перцю в поточному сезоні.

Вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Про автора

admin administrator