Коли восени садити овес

Авторadmin

Коли восени садити овес

Коли і як необхідно сіяти овес як сидерат

Вибираючи овес як сидерат для поліпшення структури ґрунту своєї ділянки та збагачення її поживними речовинами, дачники чинять правильно.

Зміст матеріалу

  • Культура має ряд переваг перед іншими рослинами:
  • Коли сіяти овес як сидерат навесні
  • Залежно від регіону, терміни такі:
  • Коли сіяти овес як сидерат восени
  • Технологія посіву і догляду за сидератом
  • Як і для інших рослин, для сидератів теж готують ґрунт:
  • Коли і як заробляти в ґрунт зелень вівса

Культура має ряд переваг перед іншими рослинами:

  • насіння вівса для посіву легко купити на будь-якому ринку, де продають корм для тварин;
  • ціна на овес набагато нижча, ніж на насіння гірчиці, фацелії та інших відомих сидератів;
  • культура невибаглива, володіє високим відсотком всхожості;
  • швидко зростає, утворюючи багато ніжної зелені;
  • не боїться холоду, проростаючи вже при температурі + 8 градусів;
  • поверхнева коренева система рослини ефективно розрихляє щільний грунт;
  • збагачує ґрунт калієм.

Овес ідеально підходить для висіву після вирощування томатів, картоплі, перцю і баклажанів, полуниці і плодових чагарників. Після нього рекомендується садити цибулю, томати, землянику, капусту, будь-які плодові дерева і чагарники.

Городні грядки займають сидератами до або після вирощування основної культури. Зазвичай це відбувається навесні і восени, але іноді посів злака проводять влітку, після прибирання ранніх овочів і зелені.

Коли сіяти овес як сидерат навесні

Весняний сів проводять дуже рано, відразу після того, як зійде сніг і ґрунт стане придатним для обробки.

Залежно від регіону, терміни такі:

  • середня смуга і Московська область – квітень;
  • Ленінградська область – початок травня;
  • Урал і Сибір – друга половина травня;
  • південь країни – березень.

Поворотні весняні заморозки не страшні вівсу, тому при виборі терміну посіву орієнтуються не на температуру, а на вологість ґрунту. Злак вологий, для дружнього проростання його необхідно помістити у вологий ґрунт.

Коли сіяти овес як сидерат восени

Злак можна висівати відразу після прибирання основної культури, але не пізніше середини вересня (для середньої смуги). Для утворення оптимальної кількості зеленої маси рослині потрібно не менше місяця.

Деякі городники практикують пізній посів (у жовтні) вівса. Його використовують як покровну культуру при посадці озимого часнику і цибулі. Відросла восени зелень служить додатковим захистом від морозу для основної культури. Зачіпається зелень у ґрунт навесні, відразу після танення снігу, поки часник не рушив у зріст.

Влітку використовують овес не тільки як сидерат, але і як захист від пересихання ґрунту. Густо посіяний на доріжках і в міждурядях злак грає роль мульчі, перешкоджає зростанню бур’янів.

Вирощуючи спільно овес і овочі, потрібно пам’ятати про збільшення потреби грядки в поливах.

Технологія посіву і догляду за сидератом

Як і для інших рослин, для сидератів теж готують ґрунт:

  • прибирають рослинне сміття та бур’яни;
  • перекопують або культивують поверхню фрезами, плоскорізом на глибину 8-12 см.

Внесення добрив під овес не потрібно. Якщо ґрунт пересушений, необхідний передпосівний полив.

Норма посіву вівса на сотку при використанні його на сидерат, відрізняється від посіву культури «на зерно». Злак сіють густо, витрачаючи не менше 2 кг при суцільному зачепленні і близько 1 кг при рядовому посіві.

Глибина закладки залежить від структури ґрунту. На легких піщаних грунтах зерно опускають на глибину 5 см, на важких глинистих – 3 см. Після засипання зерна корисно прикатати поверхню ґрунту або добре пролити.

Якщо стоїть суха і спекотна погода, обов’язковий рясний полив після посіву. Для цього використовують лейки з розпилювачем або поливалки типу «равлик», щоб не розмивати грунт.

Густо посіяний овес не вимагає прополки, так як сам заглушає зростання будь-яких бур’янів. Весь відхід полягає в організації поливу, якщо стоїть суха погода. Рекомендується зволожувати ґрунт не менше 1 разу на тиждень, витрачаючи по 10-15 л на 1 кв. м.

Коли і як заробляти в ґрунт зелень вівса

Оптимальний ефект від сидерації настає, коли в грунт закладають ніжну зелень. Вона швидко розкладається, стаючи кормом для ґрунтових мікроорганізмів. Овес як сидерат готовий до прибирання, коли його зелень досягне висоти 15-20 см. Зазвичай це відбувається через 30-45 днів після посіву.

Якщо пропустити цей термін, зелень загрубіє. Овес піде в трубку. Заробляти в ґрунт стеблі без передваритів

Коли сіяти овес як сидерат восени або навесні і чому?

Овес довгими коренями здатний добре рихлити і структурувати грунт, його густі посадки пригнічують бур’яни пригнічують їх ріст, кореневі виділення отпугивающе діють на шкідників, а холодостійкість дозволяє сіяти культуру як рано навесні, так і восени.

Ці якості дають можливість використовувати злак для загального оздоровлення родючого шару ґрунту в широкому діапазоні часу.

Коли треба сіяти овес як сидерат восени, щоб він встиг набрати зелену масу, відновити грунтову структуру і заповнити поживними речовинами ділянку, інформація про це – нижче.

У чому цінність вівса як сидерата?

Дана злакова культура вважається кращим попередником огірків: коріння вівса розпушують землю, роблячи її більш легкою і повітропроникною. За рахунок цього запобігається розвиток кореневих гнилей, від яких огірки страждають при несприятливій погоді. Пухкий грунт дозволяє стрижневим коріння огірка глибше проникати в ґрунт для пошуку вологи і харчування.

Цінним попередником овес є і для інших культур, що не належать до сімейства злакових. Посіяний на 2,5 сотках урожай зеленої маси прирівнюється до 500 кг гною.

Характеристики, якими овес може привертати до себе увагу городників:

  • злак недорогий і доступний, його легко придбати як на ринку, так і в магазині;
  • молоді пагони вівса містять багато калію, необхідного для живлення пасльонових (баклажанів, томатів);
  • на ґрунтах, збіднених азотом, овес сіється в парі з вікою – ці два сидерата чудово доповнюють один одного;
  • злак швидкорослий, йому достатньо 30-40 днів після сходів, щоб бути готовим до скошування.

Городникові важливо знати, що спеки овес не любить, його не варто висаджувати пізньою весною або влітку.

Осінні строки посіву вівса без закладення в грунт

Коли сіяти овес як сидерат восени? Його посів можна починати відразу після збирання врожаю основних культур, поки грунт не висушена вітром чи не забита дощами. Посаджений у такі строки, злак встигає наростити достатню масу зелених пагонів.

Перед настанням холодів можна поступити наступним чином:

  • овес скосити і злегка закласти в землю;
  • скошуючи, залишати зелень на поверхні як мульчу;
  • якщо немає колосків, овес залишається нескошенным, поступово перегниваючи за зиму.

Залишаючи скошену траву на поверхні як ґрунтозахисного шару, овочівник запобігає руйнування природними силами (вода і вітер) верхнього шару ґрунту і його висихання. Навесні залишається тільки розпушити грядки і висаджувати ранні овочі або зелень.

Сіяти овес як сидерат восени занадто пізні терміни не варто; на відміну від жита, від не любить морозів і для підзимового висаджування не годиться.

Як проводиться посів вівса і догляд за ним?

Рекомендується перед тим як помістити насіння в грунт протравити їх 20 хвилин у розчині марганцівки. Далі потрібно промити в холодній воді і підсушити.

Якщо площі великі, сіяти краще віялових способом, на маленьких ділянках застосуємо рядковий метод. Ділянка повинна бути розпушена і чиста від бур’янів. Насіння треба заглибити в ґрунт, для цього доведеться ділянку забороновать.

Овес дружно сходить і швидко росте у вологому середовищі, тому якщо сезонних дощів недостатньо, потрібно буде організувати 3-4 поливу.

Овес менш примхливий, ніж жито, він добре буде рости на торфовищах, глинистих ґрунтах, на ділянках з підвищеною кислотністю.

Весняні строки посіву вівса як сидерата

Коли сіяти овес як сидерат навесні, враховуючи його холодостійкість і скоростиглість? Як тільки ґрунт злегка прогріється і дозволить виходити в город, можна приступати до посіву. Не потрібно чекати, щоб земля просохла, враховуючи, що овес вологолюбний.

Рання весна – найбільш оптимальний строк для посадки вівса. При необхідності прискорити дозрівання, досвідчені городники скошують злак при досягненні ним 10-15 см і таким чином стимулюють подальший активний ріст і збільшують кількість виходу зеленої маси.

Коли настає фаза колосіння, овес можна зрізати, в цей період його зелень накопичує найбільшу кількість поживних речовин. Після скошування маса залишається на ґрунті як мульчуючий шар. Щоб ферментація пройшла прискорено, сидерат змішується з землею або обробляється препаратами ефективних мікроорганізмів.

Сіяти овес навесні як сидерат можна і в більш пізні терміни, але час треба розрахувати так, щоб він встиг вирости до настання спеки. Необов’язково чекати, щоб овес заколосився, його можна скошувати при висоті 20 см і злегка заорювати в землю. Якщо зрізану зелень закопати глибоко, з-за нестачі кисню він почне закисати, що завдасть шкоди грунті.

Між періодами закладення сидерата в грунт і посадкою городньої культури повинно пройти від 2 до 3 тижнів, щоб стебла встигли почати процес розкладання.

ВІДЕО: ззсє як про сидерате

Дізнайтеся більше про те, як саме застосовується овес як сидерат на полях:

Про автора

admin administrator