Коли вперше поливати картоплю

Авторadmin

Коли вперше поливати картоплю

Полив картоплі у відкритому ґрунті – основні правила, терміни та норми

Вирощування картоплі займає провідні позиції у галузі сільського господарства. Коренеплоди є основним джерелом харчування для людей та худоби, використовуються для отримання сировини у хімічній та легкій промисловості. Овочева культура невибаглива, але потребує правильного та своєчасного зрошення, від якого безпосередньо залежить якість та кількість врожаю овочів. Полив здійснюють виходячи з якості ґрунту та погодних умов регіону вирощування картоплі.

Полив картоплі після посадки

Висаджують бульби картоплі із проростками у травні. У цей період ґрунт прогрівається до плюс 10-12 градусів за Цельсієм і містить достатньо вологи. Відразу після посадки бульби утворюють коріння, після чого з’являються перші сходи.

Догляд за картоплею після посадки не має на увазі поливів до моменту, поки на поверхні не з’являться стеблові відростки довжиною 5-10 см. Більш ранні поливи призведуть до формування поверхневої кореневої системи. Надалі такі кущі завжди будуть відчувати нестачу вологи.

Кущі картоплі, що підросли, — час першого поливу.

Перший полив рекомендують проводити через місяць після посадки, у центр куща, витрачаючи 3-4 літри води на кожну рослину. Вода не повинна бути холодною, тому її заздалегідь набирають у резервуари та відстоюють на сонці.

Полив проводять дрібно. Спочатку під кущ виливають частину необхідного об’єму, чекають на повне його вбирання, потім вливають наступну порцію. Так досягають рівномірного зволоження ґрунту.

До появи бутонів картопля поливають раз на 7-10 днів. У спеку інтервал між поливами можна скоротити. Необхідність додаткового зволоження перевіряють, опустивши долоню у ґрунт. Якщо нижче за рівень пальців земля суха — картоплю треба поливати. Потрібно пам’ятати, що легкі ґрунти висихають швидше, ніж важкі глинисті та чорноземи.

Терміни та обсяг поливу в спеку

При цьому картопляри зі стажем на запитання: «Чи треба поливати картоплю?» відповідають, що полив необхідний. Адже дощі в літні місяці вкрай нерегулярні, і городник не може бути певен, що коріння рослини не відчуває нестачі вологи. А в низці регіонів спека супроводжується сильними вітрами, що сприяють випару вологи з ґрунту. Як у цьому випадку змінюються терміни, як часто поливати картоплю у відкритому ґрунті у вітряну сонячну погоду?

  • У таку погоду картопля потребує рясного поливу кожні 4-5 днів.
  • Якщо температура повітря помірна, поливати посадки можна не частіше одного разу на 8-10 діб.

Стаття на тему: Як боротися з дротиком картоплі – ефективні методи

Хоча сонячна енергія і тепло необхідні рослинам, нестача вологи або нерегулярні безпланові поливи можуть негативно позначитися і на кількості бульб, і їх якості:

  • Коли поливають картоплю після посадки вперше, це забезпечує зростання надземної частини рослини.
  • Вода, що потрапляє у ґрунт у червні та липні, коли рослини готуються зацвісти, примножує кількість бульб.
  • Пізніші поливи закладають основу для отримання великих повноцінних картоплин.

Як поливати під час та після цвітіння

Поява бутонів на картоплі сигналізує про початок формування бульб. У цей час потреба рослини у волозі різко зростає. Недостатнє поливання картоплі під час цвітіння призведе до зниження врожаю до 30%.

Збільшують поливи з появою перших квітконосів, не чекаючи масового цвітіння. На кожну рослину витрачають 12-15 літрів прогрітої води двічі на тиждень. Для кращого вбирання воду вливають порційно.

Цвітіння картоплі – період посиленого поливу

Проводити поливи потрібно до сходу сонця або ввечері. Воду можна пускати по борознах зі шланга або вдатися до дощування. Добре зарекомендувала себе під час вирощування картоплі система краплинного зрошення.

Після цвітіння бульби, що сформувалися, починають свій зріст. У цьому етапі норму води однією полив збільшують до 20 літрів на кущ. Несвоєчасний та недостатній полив призводить до зростання потворних бульб. Пояснюється це тим, що без вологи бульби зупиняють своє зростання, а після поливу відновлюють розвиток нерівномірно.

Краплинний полив картоплі

Зменшують полив картоплі у відкритому ґрунті з появою перших ознак в’янення бадилля. На кожен кущ витрачають близько трьох літрів води, поливаючи грядку раз на 10 днів. Повне усихання стебел говорить про зрілість врожаю та необхідність припинити поливи.

Полив картоплі – відео

Основні правила

Щоб правильно розрахувати кількість та частоту поливів, враховують склад ґрунту та кліматичні умови регіону культивування овочів.

  1. Тяжкий, глинистий грунт здатний тривалий час утримувати в грунті вологу. Тому поливи здійснюють у міру просихання ґрунту на глибину 5-7 сантиметрів.
  2. Пухкий грунт з великим вмістом піску краще пропускає вологу, тому просихає швидше.
  3. У регіонах з високою вологістю та рясним опадом звичайні заходи зрошення замінюють на сухий полив.
  4. У посушливих районах кількість поливів збільшують.

Вимоги до температури та складу води

Для здійснення зрошувальних заходів використовують відстоєну, нагріту на сонці воду. Якщо полив відбувається методом дощування або краплинного зрошення, то допустимо використовувати воду зі шланга, колодязя або свердловини.

А ось при попаданні холодної вологи в кореневища кущів виникає ризик розвитку гнильних і грибкових уражень, що значно знизить урожай коренеплодів.

Розпушування та підгортання картоплі

Роботи з розпушування та підгортання картоплі часто називають «сухим поливом». Вони допомагають довше утримувати вологу в ґрунті та сприяють проникненню в неї кисню.

Догляд за картоплею починається відразу після появи сходів. Ґрунт у міжряддях боронують після кожного поливу. Коли стебла підростуть до 10 см, проводять першу підгортання, повністю накриваючи сходи землею.

Підгортання та розпушування картоплі після поливу

Для хорошого врожаю картоплю потрібно підгорнути тричі до того, як з’являться перші квіти. Під час цвітіння розпушувати ґрунт у міжряддях потрібно дуже акуратно і поверхнево, щоб не пошкодити сформовані бульби.

Підвищити ефективність поливів допоможе шар мульчі на картопляній грядці. Для неї використовують скошену траву і сидерати, тирсу, солому. Такий прийом допоможе вберегти коріння від спеки, зберегти вологу, покращити повітрообмін у ґрунті. Згодом мульча перегниває і служить чудовим добривом картоплі.

Висновок

Картопля, як і будь-яка городня культура, потребує догляду, до якого входить і полив. Відразу після посадки зволоження верхнього шару ґрунту небажане: коріння має прагнути в глибину, щоб видобути воду. Якщо вони почнуть розростатися по поверхні, невелика посуха стане згубною для кущів, вам доведеться постійно ходити плантацією зі шлангом. Тільки коли сходи зростуть на кілька сантиметрів, треба полити ділянку.

Полив не потрібно вважати стомлюючим заняттям, він допоможе заощадити площу, сили та засоби. Урожай при правильному догляді буде у 2-3 рази вищим, ніж на занедбаній плантації. Ви посадите вдвічі менше кущів, витратите менше посівного матеріалу, добрив та інших препаратів. Обробляти 1 сотку простіше, ніж 2 або 3, а бульби картоплі після хорошої обробки вийдуть великі та рівні, чистити їх одне задоволення. Не лінуйтеся, зробіть все правильно, а коли на вашому столі з’явиться смачна розсипчаста картопля, ви зрозумієте, що попрацювали недаремно.

Особливості поливу ранньостиглих сортів

Ранньостиглі сорти картоплі розвиваються стрімко, тому для них важливий весняний полив. Нестача вологи спровокує формування малої кількості столонів, і, як наслідок – зниження врожаю.

Хороший урожай ранньої картоплі залежить від весняного поливу

Рання картопля, вирощування та догляд за якою виконується правильно, споживає меншу кількість вологи, ніж пізньостиглі сорти, але робить це інтенсивніше. Поливають його з розрахунку три літри води під кожне коріння кожні 3-5 днів. Під час цвітіння норми поливу підвищують до 6-10 літрів на кущ.

Сухий полив та мульча – ефективне доповнення до поливу

Недарма цей спосіб називають “сухим поливом”. Цей прийом не лише з успіхом затримує воду у ґрунті. Розпушування замінює полив і за достатньої вологості. Картопля погано реагує на надмірно щільні ґрунти. Пухкий же ґрунт легко проникний для поживних речовин і повітря. Однак така робота можлива лише з появою сходів.

Заощадити поливну воду і трохи розтягнути терміни поливу картоплі можна, активно використовуючи на грядках мульчу зі скошених сидератів, тирси та іншої органіки. При настанні літньої спеки мульча забезпечує рослинам комфортну прохолоду, конденсує вологу з повітря і в міру переперевання стає підживленням.

Полив картоплі – відео

Ознаки неправильного поливу картоплі

Для картоплі небезпечний не лише недолік вологи, а й її надлишок. Полив картоплі потрібно проводити, орієнтуючись на погодні умови та стан кущів. Так, на посуху рослина реагує опущеним посвітлілим листям, бутонами, що не розпустилися, що усихають раніше часу стеблами.

Надмірний вміст вологи у ґрунті проявляється такими симптомами:

  • Водянисте опущене листя;
  • Мокнучі плями в нижній частині стебел та розвиток грибка;
  • Гниєння бульб.

Чорна парша – грибок на стеблах картоплі
Особливо важливо стежити за появою цих симптомів і проводити належний догляд за картоплею під час цвітіння, інакше бульби будуть дрібними.

Полив у період появи та зростання бульб

Вкрай важливо зволожувати ґрунт у період утворення бульб, що відповідає проміжку часу між появою перших бутонів та масовим цвітінням картоплі. Не можна чекати, коли бутони з’являться масово, навіть поодинокі квітконоси – це знак початку поливу, який не забариться позначитися збільшенням врожаю на 15-30%.

Ще один критичний період, коли поливати картоплю після посадки надзвичайно важливо, пов’язаний із зростанням бульб.

  • Початок цього проміжку часу збігається із закінченням цвітіння.
  • Закінчується ж дозрівання майбутнього врожаю з відмиранням гички.
  • За один полив рослини мають отримувати близько 20 літрів води, саме така кількість може повністю промочити орний шар.

Щоб уникнути розвитку фітофторозу поливати картоплю потрібно так, щоб до ночі, коли температура повітря падає, листя було сухим.

Зрошення

Зрошення виробляють за допомогою розсіяного струменя води малого напору. Цей спосіб ще називають дощуванням. Виробляють із шланга з розпилювальною насадкою. Струменя розбивається в дрібний пил, вона не розмиває землю і не оголює бульби. Метод хороший для посушливих регіонів.

Зрошення має бути безперервним. Постійна зволоженість ґрунту призведе до утворення грибкових хвороб, його ущільнення, потреби у частому розпушуванні.

Зверніть увагу. За будь-якого способу поливу обов’язково розпушувати грунт, щоб не утворилася поверхнева кірка, що перешкоджає доступу кисню до коріння.

По борознах

Поливовий полив можна також робити за допомогою борозен. Цей спосіб відмінно підходить тим, хто має простий дачний город на нерівному ділянці. Щоб зробити гребені, беруть сапку або мотику, а потім вручну нарізають борозни з кроком 70 см, утворюючи по краях земляні гребені.

Потім таким самим способом створюють поперечні борозни з кроком вже 5-6 м. Кожен другий гребінь прорізають з обох боків так, щоб вода могла циркулювати. Інші гребені зарівнюють, борозни ущільнюють. Оформлена таким чином ділянка дозволяє воді краще циркулювати та ефективніше живити ґрунт.

Далекий край рядів закривають, а потім за допомогою шланга вливають у борозни воду. Через кілька днів необхідно буде розпушити ґрунт і згрібти земляні купи там, де їх розмило. Перший раз цю процедуру проводять після першого підгортання, другий – після цвітіння.

Важливо! Якщо ділянка має ухил, то шланг можна просто укласти у борозенку, і вода стіче до кінця ряду сама.

Про автора

Молодий, але досвідчений агроном із багаторічним досвідом у сфері сільського господарства. Моє захоплення роботою з землею та рослинами почалося ще з дитинства, коли я допомагав на сімейній фермі. За ці роки я накопичив велику кількість знань та практичних навичок якими хочу поділитись із своєю аудиторією.
Запрошую вас читати мої статті та використовувати ці знання для розвитку вашого господарства.

Коли поливати картоплю

Картопля – це садові рослини, які потребують частого поливу, щоб їх бульби мали чудовий розвиток (а також смачний смак). Але настільки ж поганим, як відсутність води, є її надлишок.

Щоб ви могли уникнути втрат, я поясню вам коли поливати картоплю. Таким чином я запевняю вас, що ваші рослини залишатимуться належним чином зволоженими 🙂.

Коли поливають картоплю?

Картоплі потрібно багато води; насправді це часто становить 15% від постійної вартості ферми. З цієї причини дуже важливо добре спланувати, коли їх зрошуватимуть, оскільки таким чином ми можемо поліпшити управління водними ресурсами, а також зробити цікавим кінцевий урожай. Так що, Коли їх поливати? Це буде залежати від фази, в якій вони перебувають:

  • Посадка бульб: на цій фазі не потрібно буде їх поливати; Звичайно, їх потрібно висаджувати в кінці зими, щоб скористатися вологістю ґрунту та можливими дощами, які можуть випасти.
  • Лист, що проростає: зараз це коли ви повинні почати їх поливати, але не надмірно. Грунт повинен бути просто вологим, свіжим, оскільки бульба містить майже всю воду, яка потрібна листю.
  • Формування бульби: на цій фазі відбувається формування бульб, які згодом будуть спожиті. Це також коли рослинам потрібно більше води. Ось чому доводиться поливати вночі, щоб уникнути випаровування, дуже часто, майже щодня.
  • Зростання обсягу бульби: починається після цвітіння. На цій фазі їй також потрібно багато води, крім органічних добрив (наприклад, гуано), щоб бульби набули хороших розмірів. З цієї причини необхідно запрограмувати систему крапельного зрошення, щоб вона поливала їх щодня.
  • Остаточне дозрівання: між 90 і 100 днями після посадки бульб у саду картопля буде готова до збору.

Яким має бути зрошення?

Зображення – Wikimedia / Basotxerri

Полив дуже важливий, щоб картопля могла мати чудовий розвиток і дозрівання. Але будьте обережні, води немає, і все, але вся земля повинна бути добре зволоженою так що коріння мають життєво важливу рідину протягом цікавого періоду часу.

Отже, беручи це до уваги, ви можете поливати за допомогою шланга, лійки або, бажано, системи крапельного зрошення, але щоб заощадити якомога більше води, радимо мати на увазі наступне:

Зрошення шланга

Поливати рослини шлангом швидко і комфортно, але вода виходить з великою потужністю, і тому, щоб уникнути значних втрат води дуже доцільно робити зрошувальні канави глибиною приблизно 20 сантиметрів приблизно на таку ж ширину паралельно тому, де була висаджена картопля. Таким чином зрошення буде справді корисним.

Зрошення лійкою

Полив картоплі з лійки може бути цікавим, якщо посаджено не так багато і якщо на ділянці немає електрики або генератора. Але, як і використання шланга, необхідно зробити канаву паралельно тому, де знаходиться картопля; хоча, якщо хочете, замість цього ви можете зробити коло дерев коло решітки і залити водою.

Крапельне зрошення

Полив картоплі системою крапельного зрошення є найкращим варіантом, особливо коли клімат дуже жаркий і сухий, а земля має тенденцію до ерозії або вразлива до ерозії. Тепер, якщо ви хочете, щоб це було автоматизовано, вам знадобиться електроенергія або принаймні генератор на сонячній батареї; але якщо ви хочете його зробити саморобним з кількома пластиковими пляшками та трохи винахідливості, ви отримаєте його (для отримання додаткової інформації, натисніть тут).

Які основні догляди за картопляною рослиною?

На завершення ми розповімо, як доглядати за вашими картопляними рослинами:

  • Розміщення: вони повинні знаходитися надворі, на повному сонці.
  • Земля: вони ростуть у ґрунтах, багатих органічними речовинами, з хорошою здатністю поглинати та фільтрувати воду.
  • Riego: Це буде залежати від фази, на якій вони перебувають, як ми вже коментували вище. Як тільки її листя проростуть, вам доведеться поливати 2-3 рази на тиждень або більше, якщо погода спекотна і суха, або трохи менше, якщо вона прохолодніша та / або дощова.
  • Абонент: бажано сплачувати їх протягом усього сезону добривами органічного походження. Компост, мульча, гній, серед іншого, дуже цікавий для них, щоб рости здоровими.
  • Відстань між картоплею: їх потрібно висаджувати на відстані не менше 30-40 сантиметрів.
  • Урожай: приблизно через 4-5 місяців, коли починають з’являтися квіти, картопля буде готова.

Ми сподіваємось, ви отримаєте хорошу продукцію. 🙂

Повний шлях до статті: Садівництво на » JARDINERÍA » Овочевий пластир » Коли поливати картоплю

Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator