Коли заборонили бої биків

Авторadmin

Коли заборонили бої биків

Корида – бій биків в Іспанії: огляд і відео

Подорожуючи по світу, можна переконатися в тому, що кожна країна має своєю візитною карткою. Сонячна Іспанія славиться своїм бадьорим духом. Не дивно, що особливо популярні в ній бої биків: відео і фото цих захоплюючих видовищ захоплюють мільйони людей. Зануримося в атмосферу розжарених пристрастей, дізнавшись дивовижні факти про кориду.

  • 1 Історичні відомості
  • 2 Як проходить корида в Іспанії
    • 2.1 Блок 1
    • 2.2 Блок 2
    • 2.3 Блок 3
    • 3.1 Вибір бойових биків
    • 3.2 Арена
    • 3.3 Нагородження
    • 3.4 Жертви
    1. Історичні відомості
    2. Як проходить корида в Іспанії
    3. Блок 1
    4. Блок 2
    5. Блок 3
    6. Особливості кориди
    7. Вибір бойових биків
    8. Арена
    9. Нагородження
    10. Жертви
    11. Відео «Кривава долю матадора»

    Історичні відомості

    Бій биків в Іспанії офіційно називається «корида». Слово corrida походить від дієслова correr, що означає «бігти». Іспанське словосполучення corrida de toros дослівно перекладається як «біг биків». У розмовної мови корінні іспанці замінюють «кориду» на просте слово «бики».

    Ймовірно, що історія кориди почалася ще в період бронзового століття, коли вбивство биків несло ритуальний характер. У середні століття бої з биками були обов’язковою частиною весільної церемонії. Наречений повинен був вступити в сутичку з твариною, встромивши в його холку дротик, заквітчаний стрічками нареченої.

    Наприкінці п’ятнадцятого століття бійка між кабальєро на коні і биком підносилася в якості розважальної програми для панів. У наступному столітті вже жодне свято не обходилося без кориди. Така розвага було схвалено не всіма, тому в середині шістнадцятого століття бої були заборонені під загрозою церковної кари. Однак монарх особисто домігся скасування посилених санкцій.

    Початок вісімнадцятого століття запам’ятався появою пішої кориди. Відтепер видовище стало доступно нижчих верств населення. Андалусія — місце утворення сучасної кориди. Першими відомими тореро того часу були: Х. Родрігес, П. Мартінес, Х. Герра. У двадцятому столітті популярність боїв стрімко зростає, викликаючи величезна кількість як схвалюють, так і обурених поглядів.

    Останні роки значимість кориди неоднозначна. Численні співтовариства щодо захисту прав тварин критично налаштовані проти подібних маніпуляцій з биками. Король Іспанії переконаний, що скасування боїв неможлива, так як є частиною культурної спадщини країни.

    Як проходить корида в Іспанії

    Корида, як і будь-яке шоу, вимагає залучення глядачів. В Інтернеті можна знайти безліч відео та фотознімків, запрошують взяти участь у поданні. По місту розклеюються барвисті афіші із закликом не проходити повз. Корида ділиться на три блоки. Про початок нової терції сповіщає звук труби, що видається представником влади міста.

    Блок 1

    Перша терція називається «пік». Бик вибігає на арену, де його зустрічають помічники тореро з плащами. Перший етап — капоті. Плащ має два кольори: рожевий (який показується тварині) і жовтий. Застосовується для первинного виклику емоцій психічних і рефлекторних.

    Другий етап — вихід пикадора. На арені зображують два білих кола. Завдання пикадора залишитися за межами кола, щоб прийняти атаку під час першої терції. Тореро необхідно утримувати бика в межах кола до нападу на пикадора. Тореро і його помічники стають ліворуч від коня в момент нападу на пикадора. Бик в свою чергу, спричиняє важкі удари в боковину коні.

    Блок 2

    Друга терція називається «бандерилий». Мета полягає у вимірюванні люті бика таким чином, щоб він не втратив фізичні сили. В кінці етапу з’являється головна персона — тореадор.

    Блок 3

    Третя терція вважається сутичкою смерть. Завдання: вбити бика шпагою. Маестро входить в максимально близький контакт з твариною, використовуючи червоний плащ. Досить разъярив і знесилившись його, відбувається кульмінація — вбивство тварини матадором. Бик повинен бути знищений протягом десяти хвилин введенням шпаги в отвір між передніми ребрами і попаданням в серце. Кращі тореадори вбивають тварину з першої спроби.

    Особливості кориди

    Вибір бойових биків

    Для боїв вирощується особлива порода биків, походження яких встановлюється за допомогою крихітного вимпела, вставленого в потилицю. Ідеальним для участі в кориді вважається вік від 4 до 6 років. Вага бика зазвичай становить не менше 450 кг. Шанси на виживання бика після бою — мінімальні. У разі сприятливого результату, тварина використовується для осіменіння, але вихід на арену для нього закритий назавжди.

    Арена

    На етапах становлення корида організовувалася на прямокутних площах міста. Коли були прийняті основні правила проведення боїв, при яких бик не повинен забиватися в куток, почалося будівництво круглих майданчиків. Першою була площа Ла Маэстранска в Севільї, зведена в 1733 році. Plaza Monumental в Мехіко має 55 000 місць і вважається на сьогоднішній день найбільшою ареною для кориди в світі.

    Нагородження

    Бики, заслужили своєю відвагою і майстерністю любов публіки, на прохання глядачів можуть отримати помилування. Таке рішення приймається президентом арени і може бути прийнято в тому випадку, якщо матадор залишився цілий. У сучасній кориді прощення стало нормою, головне завдання матадора — розкрити вміння бика, здивувавши тим самим публіку.

    Досвідчені матадори стають володарями пам’ятних трофеїв. В якості додаткової нагороди присуджуються вуха або хвіст тварини. Часто публіка просить вподобаного тореадора зробити урочистий коло пошани і навіть носить його на руках, вихваляючи відмінне майстерність. Як і за будь-яку роботу, тореадори отримують солідну грошову винагороду. Гонорар відомого матадора може досягати ста тисяч доларів за один бій.

    Жертви

    Щороку проводиться декілька тисяч корид, при проведенні яких гинуть близько тридцяти тисяч голів. Такі цифри волають широкий резонанс серед громадськості, адже з кожним роком кількість жертв невпинно зростає. Крім тварин, трапляється смерть і серед матадорів і їх помічників. У мадридської арени Лас-Вентаса споруджені меморіали загиблим матадорам. Там же розташований пам’ятник Флемингу, який вивів пеніцилін, скоротивши тим самим відсоток летальних результатів.

    Такий суворий дозвілля може викликати різну реакцію. Оцінити жорсткість заходу зможе далеко не кожен. Людям зі слабкою психікою і вагітним жінкам бажано утриматися від перегляду. Але для любителів драйву — це відмінний варіант провести час з азартом.

    Відео «Кривава долю матадора»

    У цьому відео ви побачите чим небезпечна професія матадора і як відбуваються криваві бої.

    Факти про бій биків, його потворний бік, культурні аспекти та багато іншого

    Корида має багато різних варіацій, але за своєю суттю корида — це фізичне змагання, у якому тореадор і тварини намагаються знерухомити, приборкати або вбити бика.

    Цей вид спорту відомий у всьому світі та проводиться за певними правилами, культурними очікуваннями та рекомендаціями. Існують деякі форми кориди, які передбачають стрибки через бика, танці навколо або навіть спроби втримати предмет, прив’язаний до рогів бика.

    Іспанська корида є найвідомішим видом кориди у світі. Це практикується в багатьох частинах світу, таких як Іспанія, Південна Франція, Португалія, Мексика, Колумбія, Венесуела, Еквадор і Перу. Іспанська корида відома своєю агресією та фізичною формою. Корида вважається суперечливою майже в усіх частинах світу через різні причини. Фінансування, релігія і, що найважливіше, добробут тварин завжди були головними проблемами. Багато країн вважають бій биків кривавим видом спорту, але в таких країнах, як Іспанія, корида вважається видом мистецтва або культурним заходом. Це законно в Іспанії та Португалії, а також у деяких частинах Південної Франції та деяких країнах Латинської Америки. Окрім цього, більшість країн вважають цей вид спорту незаконним. Кориду завжди асоціювали з мужністю та мужністю, але з 20-го століття було багато жінок-тореадорів. Однією з цих тореадорів є Кончіта Цінтрон, яка вбила понад 750 биків за свою кар’єру з 1936 по 1950 роки.

    Факти про кориду

    Ось кілька фактів про кориду, які вас шокують.

    • Корида – давній вид спорту, найбільш відомий в країнах Іспанії, Португалії та деяких країнах Південної Америки.
    • Найбільшою ареною для кориди в світі є Plaza de Toros Mexico, розташована в центрі Мехіко. Він вміщує 48 тисяч осіб.
    • Найстаріша арена для кориди в світі – La Maestranza, розташована в Севілья, Іспанія . 1765 рік став роком, коли ця стара арена для кориди вперше була використана для спорту.
    • Іспанська корида, яка є однією з найвідоміших боїв биків, – це боротьба на смерть.
    • Іспанська корида також відома під назвою Корида де Торос.
    • Сучасна корида має правила і норми.
    • Видно три чіткі стадії. Кожен окремий етап починається звуком труби.
    • Тореро або групи тореадорів виходять на арену парадом із фоновою музикою Paso Doble.
    • У параді тореадори салютують усім високопоставленим особам на арені для кориди.
    • Франциско Монтес Рейна (13 січня 1804 – 4 квітня 1851), або Пакіро, встановив правила, костюми та традиції кориди. Він був найбільшим матадором свого часу.
    • Семеро чоловіків складають команду тореадора. Лідером групи є матадор. Матадор має шість помічників, які беруть участь у драмі.
    • Матадора (людину, яка вбиває бика) впізнають за золотом їхніх traje de luces, що перекладається як масть вогнів.
    • Андалузький одяг 18-го століття надихнув костюм тореадорів.
    • Наприкінці йде «третя смерть», також відома як tercio de muerte.
    • Цього разу матадор знову виходить на ринг, один із червоною накидкою та мечем. Червона накидка відома як мулета.
    • У серії передач матадор намагається залучити бика. Ця вистава називається фаена.
    • Коли бій биків наближається до кінця, тореадор намагається змусити бика зайняти позицію.
    • Потім бика проколюють мечем по лопатках і в серце. Цей останній акт називається естокада.
    • Якщо матадор робить помилку, бик прямує до тореадора і вбиває його рогами.
    • Манолете був тореадором, убитим у віці 30 років. На аренах для кориди є екстрені операційні, але іноді рятувати матадорів буває пізно.
    • В Іспанії є школи кориди, і учні ходять до них з 14 років.
    • Школи кориди дозволяють учням спочатку тренуватися на підроблених биках, а потім переходити до биків. Лише після суворої підготовки їх підпускають до дорослих биків.
    • Через ці жорстокі вбивства биків зоозахисні організації протистоять жорстокому поводженню з ними.
    • У деяких регіонах Іспанії заборонили бої биків.
    • Канарські острови були першим регіоном Іспанії, який заборонив бої биків, і досяг цього в 1991 році.
    • Каталонія заборонила бої биків у 2012 році, але в 2016 році уряд Іспанії скасував це рішення.
    • Однак багато міст у регіоні, як-от Барселона, оголосили себе містами, які забороняють кориду.
    • Болівія, Домініканська Республіка, Канада, Таміл Наду (Індія), Американська вільна корида, Танзанія практикують безкровну кориду.
    • Червоний колір не злить биків, насправді справжньою причиною їх роздратування є рух червоної накидки.

    Історія кориди

    Ось трохи історії цього виду спорту.

    • Коріння цього виду спорту можна простежити в доісторичній Месопотамії та середземноморському регіоні, де поклонялися бикам і приносили їх у жертву.
    • Окрім цього, історія спорту величезна, оскільки корида існувала протягом тисячоліть.
    • У настінних розписах, датованих 2000 роком до нашої ери в Кноссі на Криті, були зображення чоловіків і жінок, які борються з биком.
    • Потім маври удосконалили кориду в Іспанії. Спорт, який раніше практикувався, був грубим із завойованого Вестготи .
    • Тоді маври перетворили це на гру з биками, яку грали на свята.
    • У цьому модифікованому виді спорту маври на конях вбивали биків.
    • Потім приходить сучасна корида, де матадори борються з биками пішки. Його започаткував Франциско Ромеро в 1726 році.

    Значення кориди

    У деяких частинах світу корида має величезне значення. Давайте дізнаємося деякі факти про кориду та їхнє значення.

    • Бої биків мають важливе значення для латиноамериканської культури та історії, і ця гра за багатьох обставин поставила іспанську культуру на карту світу.
    • Для деяких культур в Іспанії ця гра є не просто бійкою, а історичним ритуалом жертвопринесення.
    • Це форма мистецтва, яка символізує танець смерті між звіром і людиною.
    • Бика вирощують спеціально для цього випадку, а матадору просто дають меч і червону накидку.
    • У кориді використовується особлива порода биків. Назва породи – іспанський бійцівський бик або Торо Браво.
    • Експертам вдалося простежити походження цього бика до іберійських биків, яких використовували на римських аренах.
    • З часів історії цей вид спорту набув значення.
    • Місцеві дикі бики на Піренейському півострові тероризували села, завдаючи їм шкоди та вбиваючи всіх між ними.
    • Відтоді це захоплення залишилося в людях і призвело до цього виду спорту.
    • Незважаючи на те, що цей вид спорту отримав визнання завдяки асоціації з чоловіками та биками, є жінки-тореадори, які відомі в усьому світі.
    • Ви можете насолодитися історією цієї традиції, якщо відвідаєте Las Ventas у Мадриді – найбільшу арену для кориди в Іспанії, де також є музей кориди.

    Потворна сторона кориди

    Багато хто любить кориду, але є люди та організації, які наголошують на потворній частині цього виду спорту.

    • Іспанський стиль кориди завжди є фатальним для биків. Це лише завдає тварині болю для нашого задоволення.
    • В Іспанії це не вважається коридою, якщо немає небезпеки.
    • Іноді матадора також вбивають бики під час бою. За останні три століття загинуло близько 534 матадорів.
    • До сучасної ери коней використовували для матадорів. Цих тварин зазвичай били і вбивали. Вони вважалися малоцінними або взагалі не мали жодної цінності. Це також серйозна небезпека для тварин.
    Написано

    Рітвік має ступінь бакалавра англійської мови Делійського університету. Отриманий ступінь розвинув його пристрасть до писання, яку він продовжував досліджувати на попередній посаді автора контенту для PenVelope і на своїй нинішній посаді автора контенту в Kidadl. На додаток до цього, він також пройшов навчання CPL і є ліцензованим комерційним пілотом!

Про автора

admin administrator