Композиції з хостою

Авторadmin

Композиції з хостою

Зміст:

Що посадити з хостою: на клумбі, в бордюрі, під деревами

Хосту нерідко можна зустріти в одиночних посадках, тому що вона хороша сама по собі. Однак і в поєднанні з іншими рослинами цей багаторічник виглядає не гірше. Хоста в спільних посадках не тільки не втрачає своєї привабливості, а, навпаки, виглядає ще виграшніше.

  • Хости і однорічники
  • Хоста і ранні рослини
  • Хоста і папороті
  • Хоста і астильба
  • Хоста і троянди
  • Хоста і декоративні чагарники
  • Хоста і хвойні

Хоста вже давно стала улюбленицею багатьох дачників. Різноманітність видів цієї рослини просто вражає: високо- і низькорослі; листові платівки одноколірні, з каймою і з прожилками; листя у різних сортів відрізняються за кольором і бувають насиченно- і блідо-зеленими, з синьовою, золотистими. Серед такого різноманіття кожен садівник знайде собі хосту до смаку.

Однак, мабуть, головне, за що цінують хосту, – її невибагливість до умов зростання і тіньовикривалість. Вона перетворює ті куточки саду, де погано ростуть інші рослини, і здатна привнести родзинку в будь-які посадки. Хоста служить гарним фоном для багатьох квітучих рослин, вигідно відтіняючи їх. За здатність рости під кронами дерев і чагарників цю рослину називають королевою тінистого саду.

Сьогодні ми розповімо, які рослини можна посадити поруч з хостою, щоб вийшла цікава і декоративна протягом усього сезону композиція.

Хости і однорічники

Найпоширеніші варіанти розміщення хости в саду – бордюр з хост уздовж доріжок або спільні посадки хости і однорічників. В останньому випадку хосту мають або в центрі клумби, а низькорослі квіти служать їй обрамленням, або навпаки: високорослі рослини ростуть в центрі, а низькі сорти хост – по краях.

Однак насправді варіантів композицій з хостами існує набагато більше.

Хоста і ранні рослини

Тюльпани, нарциси, примули, проліски та інші квіти, які першими розпускаються навесні, – прекрасні сусіди для хост. Обидва види рослин служать доповненням один одному:

  • раннюцвітучі рослини прикрашають клумбу тоді, коли хости тільки-тільки з’являються із землі;
  • після в’ядання цих кольорів місце на грядці не пустує (порожня клумба з первоцвітами – головний біль квітникарів), тому що до цього часу розростаються хости і закривають своїм листям звільнені місця.

Таким чином, композиція, в якій поєднуються хоста з первоцвітами, виглядає декоративно протягом усього сезону.

Хоста і папороті

Хоста і папороті – це, мабуть, найпоширеніше поєднання. Обидві рослини можуть рости без пересадки багато років і навіть десятиліть, невибагливі до місця виростання і потребують однакових умов вирощування. Папороті і більшість видів хост краще ростуть в тіні, а не на сонці: через палючі сонячні промені їх листя починають жовтіти і засихати, стають непривабливими. З цієї причини рослини висаджують у тих місцях саду, де рідко буває сонце: уздовж парканів, біля будівель і під кронами дерев.

Не забувайте, що багато папороті дуже агресивні і швидко завойовують собі все нові території. Щоб цього не сталося, ще на етапі посадки продумайте, яким способом обмежити поширення цих рослин- «» загарбників «».

Ажурні довгі вайї папороті служать красивим фоном для цільного великого листя хости. Щоб зробити композицію більш цікавою, її можна розбавити квітучими рослинами або додати до неї, наприклад, гейхеру (вона також не любить сонце) або іншу рослину з яскравими листовими платівками.

Хоста і астильба

Дуже ефектне поєднання – хоста з астильбою. З цих двох рослин можна створити величезну кількість абсолютно не схожих один на одного композицій.

Астильба – невибагливий багаторічник, який так само, як і хосту, використовують для прикрашання тінистих куточків саду. Астильба цінується за верхівки суцвіття, присипані дрібними квіточками різних відтінків: білого, рожевого, пурпурового, лілового, червоного. Цвітіння триває близько місяця. Однак і після в’ядання суцвітей рослина виглядає декоративно. Красу йому надають ніжні перисто-розсічені (у більшості видів) листя, розташовані на довгих черешках. Вони чудово виглядають в парі з великими суцільними листовими платівками хост.

Зближують астильбу і хосту також однакові вимоги до умов вирощування. Обидві рослини комфортно себе почувають у тінистих місцях, вимогливі до вологи, під шаром снігу легко переносять сильні морози і не вимагають укриття на зиму.

Хоста і троянди

Троянда, безперечно, гарна і сама по собі, в одиночних посадках, проте фон з хост робить її ще більш ефектною. Складність тільки в тому, що для троянди потрібні зовсім інші умови вирощування. Королева квітів потребує великої кількості світла протягом дня, родючого ґрунту і не переносить надлишку вологи. Поєднати протилежні вимоги хости і троянд можна, дотримуючись таких правил:

  • для спільних посадок з трояндами вибирайте сорти хост, які можуть рости на сонці, не втрачаючи при цьому декоративності. До сонцевиносних належать такі сорти: Sum and Substance (на сонці змінює своє забарвлення з салатово-зеленої на золотисто-жовту), June Fever (під впливом сонячних променів листові платівки стають більш яскравими, проте менш контрастними), Sun Power (найбільш світлолюбний сорт хост), Blue Iv
  • зростаючі на сонці хости слід поливати частіше, ніж ті, що розташовані в тіні, а грунт під ними краще замульчувати;
  • при можливості розташовуйте хости так, щоб опівдні, в самий пік сонячної активності, на них падала тінь від дерев, що ростуть неподалік, або від самих рожевих кущів.

Хоста і декоративні чагарники

Ще один вдалий варіант композиції з хостами – це спільні посадки хости з декоративними чагарниками. Хосту при такому поєднанні мають у своєму розпорядженні на передньому плані. Вона не тільки служить фоном для яскравих суцвітей, але й прикриває нижні – оголившиеся- частини чагарників.

Для спільних посадок ідеально підходять чагарники, які, як і хоста, добре переносять тінь: рододендрон, гортензія, спірея, бульбашкерівник тощо. Такі композиції можна розташувати в зазвичай порожніх місцях – під високими деревами, де не ростуть світлолюбні рослини.

Хоста і хвойні

Часто поруч з хостами на ділянці мають хвойні рослини: ялину, ялівцю, ту чи сосну. Низькорослі хвойні і хости чудово доповнюють один одного і служать красивим фоном для яскраво квітучих рослин.

Часте сусідство цих двох видів рослин пояснюється ще однією причиною. У процесі життєдіяльності хвойні (великі види – сильніші, низькорослі – слабші) закисляють ґрунт. Не всі рослини через це можуть рости поруч з ними. Хоста, завдяки своїй невибагливості, відчуває себе поруч з туєю, ялівцем та іншими хвойними культурами цілком комфортно і не втрачає своєї декоративності.

Як бачите, існує безліч варіантів композицій з хостами. Хотілося б дізнатися, які квіти ростуть поруч з ними у вашому саду.

Лаванда в ландшафтному дизайні — поради і фото

Лаванда, фото якої ви побачите в цій статті, росте в садах різних стилів. Це регулярний і кантрі, природний і хай-тек… Ну і, звичайно, англійський сад важко уявити без лаванди. Вона буває не тільки фіолетовою, а ще й рожевою або білою. Це абсолютно невибаглива рослина, прості правила вирощування якої легко засвоїть навіть новачок в ландшафтному дизайні. То ж лаванди в будь-якому саду має бути багато! І якщо на лавандове поле ви поки не наважуєтеся, то, повірте, і лавандова грядка має приголомшливий ефект. Нехай лаванда на фото нашого матеріалу надихне вас на посадку нових сортів лаванди в самих неочікуваних поєднаннях!

Лаванда — 25 фото в дизайні саду

Лаванда в ландшафтному дизайні

Лаванда і каміння

В природі лаванда росте на сухих кам’янистих ділянках. Тому, однозначно, окремі кущики розкидані між камінням різноманітної форми будуть виглядати абсолютно природно, а значить – гармонійно.

Бордюри з лаванди

Подивіться на фото лаванди в бордюрах – вони неперевершені! Здається, що досягти такої досконалості дуже важко, але це не так. Насправді лаванда легко піддається стрижці, і боятися цього не варто. Уявіть, що ви прогулюєтеся доріжкою в обрамленні квітучої лаванди, постійно торкаючись кущів ногами… Відчули, як вона пахне? До речі, пахне не тільки квітуча лаванда, але й кущі після і перед цвітінням.

Лаванда як маскувальний елемент

Бордюри з лаванди можна робити не тільки вздовж садових доріжок, але і біля не дуже привабливих місць в садку. Лавандою можна прикрити бетонний фундамент будинку, некрасивий каналізаційний люк чи свердловину.

Лаванда в міксбордерах

Лаванда в міксбордерах – це класика англійського саду. Так само часто використовують цю рослину для створення міксбордерів у природних садах. Лаванда, фото нашої підбірки це доводять, ідеально поєднується з рослинами синьо-фіолетової гамми, або, навпаки, створює ефектний контраст поряд з рослинами, що мають листя чи квіти жовтого кольору.

Срібна сантоліна з жовтими квітами, насичено фіолетове цвітіння шавлії, ясколка, декоративні трави… Всі фактурні чи мереживні рослини стануть гарним фоном для лаванди. Головне, щоб вони не затуляли їй сонце.

Лаванда і троянди

Це, знову ж таки, класичне поєднання для англійського саду. Але тут вже лаванда виступає партнером зірки, вдало підкреслюючи красу троянд. Правда, треба враховувати один нюанс: на фото лаванда і троянди виглядають дуже ефектно в компанії один з одним, але при цьому вони вимагають трохи різного підходу в догляді. Крім того, троянди можуть закривати лаванді сонце. То ж створюючи таку композицію в саду, добре продумайте всі деталі.

Самотня лаванда

На нашу думку, лаванди в саду має бути багато, але якщо ви поки що не вірите, що багато лаванди вам під силу, посадіть всього один кущик. Він може рости абсолютно самостійно десь на газоні, або біля входу в будинок. Біля нього під час цвітіння завжди буде багато бджіл і метеликів, і ви час від часу обов’язково будете присідати біля лаванди, щоб насолодитися її ароматом і наслухатися отого «бджиииии…» біля квіток…

Лаванда в горщику

Лаванду можна і треба вирощувати в горщику. Вона стане ароматною прикрасою зони відпочинку на терасі чи відкритій веранді. При цьому її можна вводити в композиції з іншими пряно-ароматичними рослинами — розмарином, шавлією, м’ятою, материнкою… Вони також можуть рости і в горщику, і у відкритому ґрунті (розмарин, зауважте, у нас не зимує в саду).

Лаванда на городі

Якщо вам близьке поняття декоративний город, то вам сподобається, як лаванда росте поряд з кабачками, огірками чи іншими овочами. Так, лаванда може бути партнером не тільки ароматичних трав, а й овочів. При цьому не тільки зробить ваші грядки більш красивими, але і, як чорнобривці, відлякуватиме шкідників від культур, що ростуть на городі.

Лавандове поле

Про лавандове поле ми вже писали, прочитайте нашу статтю. Тут тільки зазначимо, що якщо для поля у вас нема поки ні землі, ні ресурсів, то і грядка з лаванди принесе вам радість, користь і насолоду. Спробуйте! Потренуйтесь на «котиках» — висадіть разом кущиків 30-40 лаванди рядочками. А там і лавандове поле – не за горами!

Поєднання квітів з хостами у ландшафтному дизайні саду

Унікальність використання хости у вуличному інтер’єрі полягає у її комунікабельності. Рослина можна вписати практично в будь-який дизайн, класична форма, видова різноманітність лише сприяють цьому.

Серед різновидів хост зустрічаються карлики та гіганти, рослини із зеленим, жовтим і навіть голубуватим листям.

Універсальні властивості куща:

  1. Варіативне поєднання.
  2. Невибагливість.
  3. Легке вкорінення, розмноження.
  4. Багатий вигляд.
  5. Тривала декоративність.

Застосування у ландшафтному дизайні та сумісність з іншими рослинами

Ландшафтний дизайн хости представлений як композиціями яскравих відтінків, так і скромними кольорами клумбами. Збираючись поєднувати великий лист контрастного або однотонного забарвлення з яскравими кольорами, необхідно мати, як мінімум, базові знання про габарити рослин, їх вегетативному періоді, сортах.

Скромні на вигляд хости не загубляться навіть у яскравому квітнику

У разі обрамлення хостій клумб, ділянки поряд з альтанкою, гаражем або парканом, можна сміливо експериментувати, головне, щоб ландшафт гармонував в цілому, мав єдиний стиль, задум, сюжет. Численні фото оформлення хостої ділянки в саду зачаровують достатком фарб, у період з початку літа і до кінця осені.

Хости можуть бути як повноцінною частиною квітника, так і формувати бордюри та обрамляти садові доріжки.

Відмінною рисою є те, що кущ добре почувається протягом десятків років без пересадок. З часом хоста набуває лише більш пишного вигляду, незважаючи на щорічне зрізання листя. На додачу, ця дивовижна рослина цвіте, зазвичай не яскраво, нетривалий час. Фото в дизайні саду демонструє, з якими квітами поєднується хоста.

На фото хоста сорту “Грін Фонтейн” у період весняного цвітіння

Листя, стебла чутливі до прямих сонячних променів. Рекомендується уникати сонця, при виборі ділянки для розташування хости.

Прийнято групувати рослини, виходячи з їхньої висоти. Сорти блакитного забарвлення, що досягають 60 см, доречно розбавляти яскравими нотами, такими як astilbe, наприклад.

Хоста та астильби на одній клумбі – висаджені разом рослини здатні зберігати свою декоративність до настання заморозків

Класифікація

На сьогоднішній день існує більше 600 сортів. Виходячи з їх параметрів та особливостей, застосовується кілька варіантів категоризації за групами.

  • глянсові;
  • матові;
  • строкаті;
  • з білою або зеленою облямівкою на краю.

По гамі зеленої маси:

  • довгі;
  • круглі;
  • ланцетоподібні;
  • серцеподібні;
  • вузькі;
  • широкі.

По висоті куща (без урахування квітконоса):

  • мініатюрні (карликові) – до 10 см;
  • маленькі (ґрунтопокривні) – 20 см;
  • середні (бордюрні) – 30 см;
  • великі – 45 см;
  • гігантські – понад 60 див.

Тінистий квітник на вашій ділянці

Єдиного міжнародного стандарту за параметрами кожної категорії немає, тому часто у різних країнах спостерігаються відмінності між зарахуваннями видів до тієї чи іншої групи.

У поєднанні з іншою тіньолюбною рослинністю

Будь-який вид хости можна посадити в тіньовій частині саду, поруч з багаторічниками, що не вимагають великої кількості світла. Найбільш поширені композиції:

  • із флоксами;
  • з астильбою;
  • обрамлення квітників;
  • біля основи хвойників.

Дуже сильна коренева здатна заглушити більш делікатні види рослин. Тому квіти, що вимагають простору, декоративні карликові чагарники бажано висаджувати далеко від хост.

Папороть, як і хоста, невибаглива до ґрунту, місця, сонячного світла. Після вкорінення його також важко позбутися. Для створення зеленого куточка з карликовою сосною, папоротею та хостами, наприклад, буде потрібна ізольована територія, що триває газоном або тротуарною доріжкою.

Вузька клумба вздовж північної стіни будинку – підходяще місце для посадки хости та папороті

Фото з астильбою у ландшафтному дизайні зачаровують цвітінням. Особливо ефектно поєднання високих флоксів, astilbe, і кількох сортів хости різного розміру та забарвлення.

Гарно виглядає міксбордер з хостою та астильбою, де рослини висаджені за зростанням

Зелена красуня поверне витонченість території, яка тривалий час страждає від переливу (низини, ділянки поряд з альтанкою, під дахами, з яких стікає вода). Хоста здатна укорінитися і виглядати гідно там, де неможливо засіяти газон або розбити клумбу.

Хости прикрасять тінисті садові доріжки

Добре поєднуються з карликовими представниками сімейства спаржових невигадливі гейхери. Вони також не люблять сонця, по колірній гамі здатні відтіняти будь-які види та сорти королеви тіней.

Комбінація хост і гейхер стане відмінним рішенням для оформлення стволового кола плодового або декоративного дерева.

Оскільки “принцеса” росте відносно повільно, рекомендується посипати оголені ділянки трісками, декоративним каменем. Як грунтопокровник допускається посадка очитка, який, поряд з витонченим листям, що проклюнулося, надасть весняній клумбі екзотичний вигляд.

Очиток закриє поверхню ґрунту між хостами і запобігає розвитку бур’янів.

Види

Відомі близько 40 видів, кожен з них характеризується високою декоративністю та невибагливістю у догляді. Зустрічаються як тіні, так і ті, які виростають на сонячних ділянках. Нижче в алфавітному порядку представлено опис найпопулярніших із них.

Білоокаймлена

Свою назву отримала через присутність білої окантовки, центр пофарбований у насичений зелений тон. Середньоросла, діаметром до 70 см. Одна з найвитриваліших і невибагливих.

Здута

Відзначається велике листя у формі серця з темно-зеленою матовою пластиною. Коренева система розміщується поверхнево. Квіти бузкові або фіолетові.

Вазони для квітів: вуличний декор з бетону своїми руками

Хвиляста

Родом із Японії, один із найпоширеніших на території регіонів у. Листи дрібніші, ніж у інших представників роду, загострені. Відрізняються білою смугою посередині. Висота сягає 30 див.

Зібольда

Одна з найкрасивіших, відрізняється великими сіро-зеленими пластинами (розміром 40*25 см) у формі овалу із загостренням та нальотом. Квіти бузкового забарвлення, оформлені в пензлі.

Кучерява

Акуратні кущі з білою окантовкою, трохи хвилясті по периметру. Квіти фіолетові, розміщені на високих стеблах.

Ланцетолистна (вузька)

Характерні пишні великі пластини (до 15-17 см завдовжки) на високих черешках. Розетка прикоренева, широка. Квіти у формі вирви зібрані в кисть, розміщуються на довгих (до 50 см) гладких стеблах-квітконосах. Цвітіння відбувається у липні.

Тротуарна плитка своїми руками: поради щодо виготовлення

Мала

Мініатюрні карликові, зростом до 15 см. Листя подовжене, акуратне. Квіти фіолетові.

Подорожникова

Один з найцікавіших та красивоквітучих видів. Масивний, з характерними «ребрами» по всій пластині. На високих квітконосах (до 70 см) розпускаються великі квіти-лілії. Відзначається тонкий приємний аромат та тривале цвітіння до серпня-вересня.

Запах та солодкий сік на квітконосах може приваблювати мурах та чорну попелицю.

Прямолиста

Ареал поширення – Далекий Схід. Характерні невеликі прямостоячі, спрямовані вгору кущі.

Форчуна

Компактна, густа, серцеподібна, квіти світло-лілові. Добре поєднується з іншими, відтіняючи яскравіші або строкаті.

Яйцеподібна

Виростає заввишки до 40 см. Цвітіння кистей невеликих квітів посідає липень-серпень.

Садові композиції з контрастно пофарбованими хостами

За наявності достатньої кількості розносортних рослин, великої території, ставка, доречно облаштувати клумбу з одних хост. Для таких цілей часто використовують контрастні види, різні за висотою, з додаванням у центрі великого однотонного варіанта.

Світло-жовта хоста розкішно виглядає під блакитною ялиною.

Контрастування надасть неповторний краєвид клумбі. Ділянка, оформлена за допомогою даного методу, виглядає дорого та незвично. Слід використовувати відповідні тони, враховуючи габарити, доповнюючи клумбу іншими рослинами подібної тематики. Поки хоста не розростеться, можна розбавити простір однорічниками, досипати тріски, влаштувати мозаїку за допомогою каменів. Максимального розміру хоста досягне приблизно другого року після посадки.

Строкаті хоста добре почуватиметься і на сонячній клумбі, якщо висадити її в притіненні більш високих багаторічників

Така композиція створить почуття каскаду. Тому для рівномірного переходу між кущами дизайнери заздалегідь видаляють квітконоси. Переконатись у правильності форм можна переглянувши клумби з хостами фото в мережі.

Фахівці виділяють зелену хосту, білу та жовту.

На відміну від однотонного екземпляра, контрастні рослини (зелені, салатові з білим) мають більш тонке листя, меншу висоту. Через такі характеристики яскраві види найбільш поширені на клумбах, альпійських гірках, менш затемнених місцях. Пишність створюють рослини, розташовані поруч із хвойними. Фігурне різання чагарників, обрамлене контрастними хостами – класика палацового жанру.

Невелика клумба посередині газону з козацьким ялівцем та хостами

Карликові сорти яскравого забарвлення чудово доповнять привабливі дрібні квіти килимового типу. Симпатичні листя з білою облямівкою можуть стати самостійною композицією, у разі висадження строгою формою (квадратом, прямокутником).

Якщо дрібні хости посадити частіше, то через кілька років з них вийде чудовий садовий килимок.

Багато варіацій сьогодні застосовні з використанням хост:

  • супровід пішохідних доріжок;
  • посадка біля ганку будинку, декорування фасадів, парадного входу;
  • поєднання контрастних видів із однотонними;
  • розташування у підніжжя хвойних;
  • оформлення троянд.

Висаджуючи контрастні представники хост, необхідно пам’ятати, що рослини одержують опіки від потрапляння прямих сонячних променів крізь краплі води. Тому поливати кущі краще під корінь, або пізно увечері, інакше хоста втратить усю привабливість. В іншому шикарна зелень з білими променями, або смарагдово – зелена, відповідально прикрашатиме сад все літо, і в будь-яку погоду.

Вологолюбну хосту часто використовують для прикраси водойм.

Хоста на альпійській гірці

Базові сорти культури досить великі. Для альпійських гір вони мало придатні. Але зусиллями селекціонерів виведено карликові види рослини. До того ж покращено деякі їх властивості. Наприклад, стійкість до сонячних опіків, декоративність квіток.

Нові гібриди хост

Таких гібридів отримано близько 20. Найефектніші з них:

  • Венера – рослина з дрібним, блискучим, серцеподібним листям;
  • Shining Tot відрізняється красивими блідо-бузковими квітами;
  • Variegata – виходець з Японії, має бежевого кольору листя із салатовою та зеленою облямівкою;
  • longissima Maekawa відрізняється вузьким смарагдовим листям з оборчастою облямівкою;
  • Ground Master — володарка вузького і довгого листя, яке обрамлено жовтою смугою, і дуже густою кореневою системою. Її можна садити для зміцнення ґрунту на березі водойми;
  • Kabitan Відмінна риса виду ланцетоподібне, складчасте листя з салатовим центром і густо-зеленою смугою по краю.

Хоста зелена подорожникова Венера

Також чудово виглядають хости Lemon Lime, Vanilla Cream та Geisha. Вони всі жовті відтінки.

Карликові хости

З карликових блакитних користуються великим попитом:

При неможливості набуття карликових форм цілком можна обійтися базовими сортами. На альпійській гірці на сонці у них листя буде дрібніше, ніж у тіні.

Важливо! Гібридні сорти ростуть повільніше, ніж базові.

Все ж таки в альпінарії хости рекомендують розмістити в тіні каміння або інших рослин. У жодному разі їх не слід садити на вершині, варто вибрати містечко біля підніжжя гірки. Ще краще, якщо квітник підходить до водойми.

Ландшафтні хитрощі та правила складання композицій з хостами

Розробка ландшафтного дизайну досить складний процес. Але, хоста у фахівців викликає лише позитивні емоції – це одне з улюблених рослин, що найчастіше використовуються, у декоруванні вуличних зон.

Завірюха гортензія в композиції з хостами

Нерідко дизайнери вдаються до цікавих прийомів посадки хости як опори для більш високих квітучих рослин. Гортензія або іриси, оточені надійною живоплотом, кущ півонії, що підтримується товстими стеблами з широким листям – неповний список цілеспрямованого озеленення. Гладіолуси, лілії, примула прихильно приймуть сусідство з хостою.

Хоста з ірисами на вузькій клумбі вздовж фасаду заміського будинку

Хоста та лілійники на одній садовій клумбі

Існують деякі правила посадки рослин згідно з їхньою висотою:

  • екземпляри до 25 см зазвичай удостоюються висадки вздовж схилів, невеликих квітників;
  • від 30 см до півметра добре контрастують із середньорослими квітучими рослинами;
  • високі сорти обрамляють цілі зони, або є центром уваги авангардних клумб.

Ведуться суперечки про доцільність сусідства хост із трояндами. Тут результат залежить від місця зростання, якщо коріння троянди притінене, можливо, відступивши півметра, додавання хости до них. Якщо ж розарій на світлі (як це зазвичай буває), сусід із потужною кореневою поглинатиме основну вологу, не даючи троянд рости.

Щоб хости не заважали троянам, тінелюбні рослини висаджують на відстані 40-50 см від королеви саду

Перш ніж обзавестися шикарним садом із видатною композицією, радять для проби вкоренити невеликі живці у різних куточках двору, щоб зрозуміти, де рослини почуваються найбільш комфортно.

Обов’язковими умовами для формування гарного куща є:

  1. Розташування у півтіні, тіні.
  2. Своєчасний полив.
  3. Дотримання параметрів висоти різних сортів.

Деякі фото використання хости в саду можна сміливо зарахувати до ландшафтних хитрощів, наприклад, вирощування в горщиках. Таке рішення доступне для низькорослих видів. Будь-якої миті декорацію можна перемістити, прибрати від прямого сонця, доповнити клумбу або пересадити в ґрунт, на місце рослин, що відцвіли.

На бідних ґрунтах хости бажано підгодовувати тричі за сезон: ранньою весною, в період цвітіння та після закінчення цвітіння

Хоста невибаглива, не вимагає спеціальної підготовки до зими. Але, якщо не полінуватися, обрізати листя під корінь, зверху присипати грунтом, що торфить, на наступний рік кущ віддячить вам, порадувавши новими втечами чудової краси.

Виділяючись на тлі інших рослин, хоста може стати акцентом у ландшафтному дизайні.

Ще один варіант посадки хости, з назвою солітерний, має на увазі самодостатність рослини, контраст на загальному тлі. Нюанси таких маніпуляцій полягають у цільовому призначенні:

  • зонування (створення кордонів);
  • акцентування (привернення уваги).

Щоб Хоста виділялася на основному тлі, слід вибирати великі сорти з широким листям і однотонним забарвленням. При хорошій підготовці ґрунту, внесенні добрив, догляді, солітерний спосіб подарує родзинку саду.

Хоста з широким листям – сорт “Зібольда Елеганс”

Прикладів композицій із хостами безліч. Якщо підійти до справи з розумом і відповідальністю, результат перевершить очікування, адже зовсім небагато рослин дозволяють створити декор за допомогою красивого зеленого листя, а у королеви тіней це виходить з особливою гармонією, грацією і величчю.

Про автора

admin administrator