Композиції з трояндами в саду

Авторadmin

Композиції з трояндами в саду

Зміст:

Найкращі партнери для троянд — поради від професіоналів

Успішне вирощування англійських троянд в садах базується на нескладних агротехнічних прийомах: сонячне місце, правильна посадка, поливання в спеку, мульчування, підживлення до та після першої хвилі квітування, своєчасне обрізування та обприскування від хвороб і шкідників за потреби. Створення сприятливих для зростання умов забезпечує хороший старт троянді, кращу стійкість до хвороб і шкідників, а відтак — пишне квітування і здоровий вигляд. Та мало просто мати красиву троянду – хочеться троянд в красивому саду! Найкраще троянди вписувати в змішані посадки — так звані міксбордери, де їхня краса підкреслюється супровідними рослинами – до, під час і після цвітіння самих королев саду. З якими партнерами ростуть троянди в саду Девід Остін Роузес (колисці всіх англійських троянд)? Знову на екскурсію з блокнотами і настроєм!

Найкращі партнери для троянд — поради від професіоналів

Як вдало поєднати троянди з іншими рослинами в квітниках?

Для цікавого, гармонійного саду життєво необхідним є створення посадок, які б були декоративними протягом всього сезону — з весни до зими. Про це ми розповідали в статті Англійські троянди в міксбордері – рекомендації Девід Остін Роузес .

Поєднання кольорів

Дуже важливо вдало підібрати партнерів для підкреслення краси троянд: врахувати колір та форму квітів, листя супровідних рослин, визначитися з колористичним наповненням, настроєм, які несуть задумані композиції.

Так, наприклад, білі троянди у поєднанні зі сріблястим листям створюють спокійний, безтурботний настрій. Партнерами троянд можуть бути наступні сріблясто-листяні рослини: чистець (стахіс), лаванда, полин.

Романтичний і завжди безпрограшний настрій створюють квітники, де рожеві троянди поєднуються з рослинами, які цвітуть синьо-фіолетовими квітами. Ці ж партнери (про них окремо — далі) можуть з успіхом супроводжувати троянди будь-яких інших кольорів.

Бронзові, золотаві, жовті, червоні квіти та листя в поєднанні з трояндами різних кольорів створюють різний настрій. Романтичний, затишний – у поєднання ніжних жовто-помаранчевих тонів троянд з бронзово-коричневими травами. Важливо пам’ятати: чим більше кольорів використовується і чим яскравіші вони, тим більш емоційними квітники виходять.

Поєднуючи троянди різних кольорових палітр, варто пам’ятати: чим яскравіше – тим більше експресії. Більші площі поглинають більше кольорів, на менших ділянках гармонійніше будуть виглядати квітники, вирішені в одному основному тоні. І, звичайно, ваш квітник – тільки ваш, тому орієнтуватися варто, в першу чергу, на свої вподобання і світосприйняття, милуватися і отримувати задоволення – вам.

Білі троянди – завжди свято. На фото торжество троянди Дездемони з астранцією

Англійська троянда Port Sunlight м’якого абрикосового тону попереду підбита зеленими та коричневими низенькими травами, позаду — філігранними колосками вищих трав

Кущова англійська троянда Lady of Shalott в пишному міксбордері. Попереду розташовані нижчі рослини, позаду – вищі

Поєднання фактур і форм

При задумі квітників варто поєднувати різні фактури різних рослин. Так, тонкі повітряні трави надають легкості статним трояндовим чагарникам, створюючи цікаву комбінацію. Тонкі, загострені суцвіття шавлії цікаво виглядають на тлі повного розквіту троянд. Поєднання на передньому плані квітника сріблястого, м’якенького широкого листя чистецю та тонких сріблясто-сірих трав представляє інтерес та різкий контраст з більшим, темним листям гейхер.

Поєднуючи декілька сортів троянд в одній колористичній тональності, досягаємо тонкого різновиду — їх квіти відрізняються формами. Посадивши попереду них рослини-супутники компактної форми, створюємо додатковий інтерес до посадок, дещо врівноважуючи різноманітність квітів.

Кущова троянда Tranquillity зі святковими великими шапками білих квітів на контрасті з вузькими свічками вероніки — цікаве поєднання

Фіолетові партнери для англійських троянд — найвигідніші

Фіолетові рослини — особливо вдалий вибір для поєднання з трояндами в змішаних посадках. Від ніжних відтінків до насичених тонів — фіолетовий відтінок доповнить будь-який колір троянди. Можна вибрати невеликі ніжні фіолетові квіти, такі як вербена або герань, або створити текстуру за допомогою високих, загострених фіолетових квітів, таких як лофант, шавлії.

ДО Роузес спонукають (спокушають?): «Доповніть свої троянди пурпуровим фіолетовим … вибирайте будь-який відтінок від бузкового до сливового…»

Англійський шраб Emily Brontë з геранью Rosemoor

Найкращі рослини з фіолетовими квітами для поєднання з трояндами (за рекомендаціями ДО Роузес):

  • Лофант (Agastache) сорту Cotton Lady;
  • Декоративна цибуля (Allium) сорту Purple Sensation;
  • Айстра (Aster) багаторічна Monch;
  • Астранція (Astrantia) сорту Moulin Rouge;
  • Дельфініум (Delphinium) сорту Black Knight Group;
  • Черсак звичайний (Dipsacus fullonum);
  • Головатень звичайний, або Мордовник (Echinops ritro) Veitch`s Blue;
  • Герань (Geranium) сорту Rosemoor;
  • Герань Кларка (Geranium clarkei) Cashmir Blue;
  • Лаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia);
  • Котяча м’ята (Népeta);
  • Перовскія (Perovskia) сорту Blue Spire;
  • Шавліядібровна,або гайова (Salvia nemorosa) сорту Eastfriesland;
  • Горошок запашний (Lathyrus odoratus) сорту Karen Louise;
  • Вербена(Verbena bonariensis).

Доповніть свої троянди пурпуровим кольором. Тут троянда Roald Dahl у поєднанні з дрібним ніжним цвітом герані Кларка ‘Kashmir Blue’ (попереду праворуч) і геранью ‘Rosemoor’ (зліва позаду)

Насолода життєрадісними кольорами з кухонного вікна: троянда Vanessa Bell в поєднаннів з аргентинською вербеною

Одна з улюблених троянд Tottering by Gently у виставковому саду в компанії з черсаком звичайним

Невисока кущова англійська троянда Olivia Rose чистого ніжно-рожевого кольору в дуеті з блакитно-фіолетовими квітами котячої м’яти

Схема квітника в ніжних абрикосових тонах в рустикальному стилі

Схема квітника «Сільський абрикос» — тепла і приваблива своїми ніжними персиковими та абрикосовими тонами. Додавання глибоких мідних елементів надає їй рустикального, «потертого» забарвлення, тоді як додавання світло-зелених та золотистих трав надає бадьорої свіжості (ред.: з французської мови «rustic» перекладається, як «грубий», «сільський».)

Для створення квітника в рустикальному стилі в м’яких абрикосових тонах поєднуйте троянди різних тонів цього забарвлення з рослинами, що мають листя мідних відтінків, золотистими травами. Важливо враховувати колір листя та квітів партнерів з кольором квітів троянд. Три різні сорти абрикосових троянд дають ніжний відтінок теплого цвітіння, яке продовжується далі золотистими травами та доповнюється темними седумами мідних тонів. Додавання світло-зелених трав позаду доповнює темно-зелене листя троянд.

Схема квітника з трояндами «Сільський абрикос»

При створенні квітника «Сільський абрикос» використані наступні рослини (нумеранція відповідно до схеми):

  1. Англійська кущова троянда «Ларк Асцендін» (The Lark Asdending) висота – 150 см, діаметр – 150 см;
  2. Кортадерія (пампаська трава) Pumilia – висота 120-180 см, діаметр – 90-120;
  3. Англійська кущова троянда «Леді Шалот» (Lady Shalott), висота 125 см, діаметр – 125 см;
  4. Осока теракотова (Carex Testacea), висота 30-60 см/діаметр 45-60 см;
  5. Англійська кущова троянда «Роялд Дал» (Roald Dahl). Висота 90 см, діаметр 110 см;
  6. Очиток Purple Empreror, висота 30-60 мм, діаметр – 45-60 см.

Цвітіння роянди Dame Judi Dench відрізняється особливо насиченим абрикосово-оранжевим відтінком, красиво зливається до країв

Троянда Roald Dahl, підбита котовником та очитком, обступила місце відпочинку ліворуч лави

Праворуч лави троянда The Lady Gardener з гвоздикою та котовником продовжують композицію довкола місця відпочинку

Сорт троянди The Lark Ascending – гарна абрикосова троянда в рустикальному стилі

Схема квітника з трояндами в прохолодних рожевих тонах

Для створення квітника в прохолодних рожевих тонах поєднуйте світлі та яскраво-рожеві троянди з блакитними тонами лаванди та котячої м’яти, сріблястими травами та темним листям інших рослин.

Прохолодний рожевий з дотиками темно-фіолетового та сріблястого кольорів створює спокійний, романтичний настрій цього квітника. Важливо враховувати колір листя та квітів супутників з кольором цвітіння троянд. Три різні сорти рожевих троянд дають ніжний відтінок рожевого. Додавання фіолетової шавлії та темного листя гейхер надає певної глибини квітнику. Сріблясті дотики чистецю і трав додають світла композиції. Поєднуйте різні фактури рослин разом.

Квітник з трояндами в прохолодних рожевих тонах

При створенні цього квітника в холодних рожевих тонах використані наступні рослини (нумеранція відповідно до схеми внизу):

  1. Англійська кущова троянда «Хайд Холл» (Hude Hall), висота 150 см, діаметр – 150 см;
  2. Плакун прутяний, або Дербенник прутовідний
  3. Англійська кущова троянда «Сайлас Марнер» (Silas Marner), висота 110 см, діаметр 140 см;
  4. Шавлія дібровна, висота 60, діаметр 40 см;
  5. Англійська кущова троянда «Олівія Роуз Остін» (Olivia Rose Austin), висота 110 см, діаметр 110 см;
  6. Чистець візантійський, висота 20-60 см, постійно розростається широким килимком;
  7. Гейхера Obsidian, висота 25-60 см, діаметр – 30-45 см;
  8. Вівсяниця блакитна, висота 30-60 см.

Схема квітника з трояндами в прохолодних рожевих тонах

Правила розміщення троянд і їх парнерів в міксбордерах

1.Розміщуйте рослини в залежності від їх висоти

Створютей ваш мікс в залежності від висоти рослин, посадивши більш високі кущові троянди та рослини-супутники до задньої частини квітника. Попереду розмістіть нижчі, бажано запашні троянди та супутні рослини.

2. Використовуйте високі рослини, щоб розділити посадки

Розбийте середину квітника високими квітучими однорічними або багаторічними рослинами, такими як наперстянка, декоративна цибуля, коровяк та дельфініуми.

3. Використовуйте для бордюру низькорослі рослини

Надати вашому задуму завершального штриха допоможе створення низенького мальовничого вічнозеленого бордюру. Такий бордюр, крім того, що приховає оголені стебла, ще і помістить вашу композицію в своєрідну раму, підкресливши витвір, зроблений своїми руками.

Милуємося та насолоджуємося, як постійно радять в Девід Остін Роузес, літом, англійськими трояндами і тим, що вони роблять з нашими садами в зговорі зі своєю свитою. І — робимо для себе!

Всі фото та поради з сайту розплідника Девід Остін Роузес.

Троянди садові та композиції з них

Троянди садові та композиції з них. Мрієте, щоб ваш сад розцвів буйством фарб і ароматів троянд, які будуть радувати кожного, хто переступить його поріг? Троянди століттями вважалися королевами садів, а їх незліченна кількість сортів, форм і кольорів дозволяє створювати неповторні композиції. У нашій статті ми допоможемо вам розкрити секрети вибору ідеальних троянд, які прикрасять ваш домашній рай.

Вам цікаво, яких правил слід дотримуватися при оформленні саду, щоб троянди в ньому були не тільки красивими, але і здоровими? Ми познайомимо вас з основними поняттями компонування розарію, що дозволить створити гармонійний та естетично вишуканий простір. Не обійдемо увагою і питання підготовки ґрунту, яка є основою правильного розвитку цих благородних квітів.

Догляд за трояндами може здатися складним, але з нашими практичними порадами він буде простим і приємним. Ви дізнаєтеся, як садити троянди та доглядати за ними, щоб насолоджуватися їх красою протягом усього сезону. Крім того, ми покажемо вам, як за допомогою троянд створювати колірні контрасти, які пожвавлять ваш сад і додадуть йому індивідуальний характер.

Плетисті троянди – відмінний спосіб використання вертикального простору в саду. Ми розповімо, як їх ефектно використовувати для створення зелених стін і романтичних куточків.

Троянди в саду – вибір правильних сортів троянд для вашого саду

Вибір правильних сортів троянд має вирішальне значення для створення чудової композиції в саду. При виборі варто звернути увагу на кілька важливих аспектів, від яких залежить успіх вирощування. Перш за все, слід враховувати клімат і умови у вашому саду – одні сорти більш стійкі до холодів, інші вимагають багато сонця. Крім того, важливо звернути увагу на:

  • Висота кущів – різні сорти досягають різної висоти, що впливає на композицію саду.
  • Період цвітіння – вибираючи різні сорти, ми можемо насолоджуватися квітами довше.
  • Колір квітів – правильний підбір кольорів створить гармонійне та естетичне ціле.

Наступний крок – подумати про призначення троянд у нашому саду. Вони повинні бути самостійним декоративним елементом або поєднуватися з іншими рослинами? Паркові троянди чудово підійдуть як солітери, а плетисті троянди стануть ідеальним вибором для посадки пергол або альтанок.

Також варто пам’ятати про бордюрні троянди, які чудово доповнюють квіткові композиції. Плануючи облаштування саду з трояндами, не можна забувати про:

Грунтові умови – троянда потребує родючого водопроникного ґрунту з відповідним pH.
Стійкість до хвороб – вибираючи стійкі сорти, ми уникнемо частих обробок догляду.
Вимоги до догляду – одні сорти вимагають більше уваги, інші більш самодостатні.

Створення композицій з троянд – основні правила створення композицій з троянд в саду

Створення вражаючих композицій з троянд в саду вимагає врахування кількох ключових аспектів. Перш за все, підбір сортів повинен бути адаптований до умов в даному місці – як за освітленістю, так і за якістю ґрунту. Також слід пам’ятати про сумісність троянд з іншими рослинами, щоб забезпечити гармонійне і здорове співіснування в саду. Ось кілька основних правил, які допоможуть створити приголомшливі композиції:

Групування – троянда – рослина, яка найкраще виглядає в групах. Посадка троянд невеликими гронами дозволяє створити сильний візуальний ефект.
Висота і форма – зверніть увагу на висоту і форму троянд, щоб забезпечити відповідну структуру і глибину композиції.
Кольори – вибір кольорів повинен гармоніювати із загальною колірною гамою саду та враховувати послідовність цвітіння різних сортів.

Планування простору – ще один важливий елемент при проєктуванню розарію. Ви повинні розташувати окремі групи троянд так, щоб їх було добре видно, але також щоб вони не конкурували одна з одною за увагу. Використання троянд як центрів композиції може надати вашому саду унікальний характер. Також варто пам’ятати про практичний аспект – троянда потребує достатнього простору для росту та розвитку, тому їй слід забезпечити достатню площу та легкий доступ до догляду. Нижче наведено кілька практичних порад щодо правильного розміщення троянд у саду :

  • Доріжки та алеї – вміле розташування троянд уздовж садових доріжок дозволяє створити мальовничі проходи.
  • Альтанки й перголи – рододендрони й плетисті сорти троянд відмінно підходять для створення зелених куточків і романтичних куточків.
  • Сезонність – плануючи композиції, варто враховувати різноманітність періодів цвітіння, щоб сад радував око протягом усього сезону.

Троянди садові – як підготувати ґрунт для троянд у саду?

Підготовка ґрунту для троянд – ключовий етап, від якого залежить подальше здоров’я і краса цих королівських квітів. Пам’ятайте, що троянди віддають перевагу сонячним і добре дренованим місцям, тому вибір правильного місця так само важливий, як і стан самого ґрунту. Перед посадкою варто проаналізувати pH ґрунту, який для троянд повинен бути від 6,0 до 6,5. Якщо pH є невідповідним, його можна відкоригувати за допомогою вапна або сірки.

Підготовка ґрунту також вимагає внесення відповідних поживних речовин. Компост або гній є чудовим джерелом органіки, яка покращує структуру ґрунту, підвищує його родючість і водоутримувальну здатність. Перед посадкою троянд ґрунт необхідно ретельно перекопати, очистивши від бур’янів і каміння, які можуть перешкоджати розвитку рослин. Крім того, варто використовувати спеціалізовані добрива для троянд, які забезпечать необхідні поживні речовини в відповідних пропорціях.

Троянди садові – посадка та догляд за трояндами – Практичні поради щодо розміщення троянд у саду

Щоб троянди в нашому саду радували око пишним цвітінням, необхідно на етапі посадки забезпечити їм відповідні умови. Вибір місця має вирішальне значення – троянди люблять сонце, тому вони найкраще ростуть на добре освітлених місцях, трохи далі від великих дерев і кущів, які можуть конкурувати за воду та поживні речовини. Ґрунт має бути родючим, водопроникним і слабокислим до нейтрального (pH 6-7). Перед посадкою варто збагатити ґрунт компостом або гноєм, що дасть рослинам найкращий старт.

Догляд за трояндами – процес, який вимагає регулярності. Навесні, одразу після останніх заморозків, ми проводимо обрізку, яка стимулює рослини до росту та рясного цвітіння. Обрізка троянд залежить від сорту – плетисті троянди вимагають іншого підходу, ніж кущові або бордюрні. Також варто пам’ятати про регулярне підживлення, бажано спеціальними добривами для троянд, які забезпечують усі необхідні поживні речовини. Полив повинен бути помірним, але регулярним, з акцентом на глибоке зрошення, яке стимулює коріння глибше рости в землю.

Захист троянд від хвороб і шкідників так само важливий, як правильна посадка і догляд. Грибкові захворювання, такі як борошниста роса або чорна плямистість – часті проблеми, з якими стикаються любителі цих квітів. Застосування фунгіцидів і регулярний огляд ваших рослин допоможуть зберегти їх здоровими.

Створення колірних контрастів з трояндами в садовій композиції

Гармонійне поєднання кольорів є запорукою створення ефектної садової композиції з трояндами.

Правильний вибір сортів дозволяє досягти дивовижних контрастів, які притягують погляд і підкреслюють красу окремих рослин. Наприклад, насичено-червоні троянди, такі як «Ingrid Bergman» або «Mr. Лінкольн», чудово виділятиметься на тлі пастельних, ніжних кольорів троянд «Боніка» або «Жак Картьє». Такий контраст не тільки підкреслює фарби квітів, але і додає динаміки всій композиції.

Використання троянд різних відтінків одного кольору – ще один спосіб створити гармонійну, але водночас динамічну композицію. Градієнт кольору, що переходить від світлих до більш темних тонів, може створити ілюзію глибини та візуальної насиченості. Наприклад, поєднання ніжно-рожевого «New Dawn» з темно-фуксійним «Burgundy Ice» і закінчуючи майже чорним «Black Prince» створює вражаючу колірну палітру, яка одночасно є елегантною та сучасною.

Плетисті троянди – як ефективно використовувати вертикальний простір?

Використання плетистих троянд в саду – відмінний спосіб оживити вертикальні конструкції, такі як перголи, решітки або стіни. Ці чудові рослини можуть створити вражаючі зелені стіни, які не тільки красиві, але також можуть забезпечити приватність і тінь у спекотні дні. Наприклад, троянда «New Dawn» славиться рясним цвітінням і сильним зростанням, що робить її ідеальною для посадки великих споруд. Своєю чергою «Golden Showers» з жовтими квітками стане гарним колірним акцентом.

Троянди садові – надихаючі приклади оформлення саду трояндами

Великі клумби з трояндами є серцем багатьох садів, привертаючи увагу інтенсивністю кольорів і багатством форм. Плануючи композицію, варто почати з вибору троянд, які будуть головним елементом композиції. Крупноквіткові троянди чудово підійдуть як солісти, а плетисті троянди можуть прикрасити альтанки або перголи, створивши мальовничі зони відпочинку.

Дизайн саду з трояндами вимагає врахування їх потреб щодо сонячного світла та ґрунту. Ось кілька кроків, які допоможуть вам створити ідеальне місце для цих квітів:

  • Вибір відповідного місця, яке забезпечить трояндам не менше 6 годин сонячного світла в день.
  • Забезпечення родючого водопроникного ґрунту зі слабокислим або нейтральним pH.
  • Регулярні підживлення і полив, щоб троянди могли насолоджуватися здоровим ростом і рясним цвітінням.

Включення троянд до існуючих садових композицій може змінити їхній характер і додати новий вимір. Троянди можуть бути гарним фоном для багаторічних або однорічних рослин, а також можуть створювати колірні акценти серед вічнозелених чагарників. Нижче наведено приклади, які показують, наскільки різноманітні троянди можна використовувати в саду:

  • Створення барвистих бордюрів з троянд різних сортів, які будуть цвісти в різний час, забезпечуючи привабливість саду протягом усього сезону.
  • Використання троянд в поєднанні з рослинами зі сріблястим або сіро-зеленим листям, що підкреслить їх колір і додасть композиції глибини.
  • Інтеграція троянд з низькими кущами або ґрунтопокривними рослинами, які забезпечать природну мульчу та захист від бур’янів.

Цікаві способи застосування троянд в ландшафтному дизайні

Для декорування ділянки важко придумати квітка краще троянди. Грунтопокривні, що плетуться, штамбові, мініатюрні та інші сорти активно і різноманітно застосовуються в ландшафтному дизайні. В даному матеріалі зібрані ідеї для натхнення і поради для їх реалізації на присадибній ділянці або в саду.

Використання розарію в ландшафтному дизайні

Цей спосіб декорування ділянки вважається найпопулярнішим в застосуванні Королеви квітника. Розарій виглядає самобутньо і завжди оригінально. Неважливо, чи будуть це екземпляри одного або декількох сортів. Шикарний моноцветнік можна зібрати в тому числі з троянд, різних по висоті, забарвленню і типу. Це добре видно на фото.

Увага! Культурі необхідно сонячне тепло і відсутність протягів. Врахуйте це при посадці.

Розарій розбивають на просторому партерному ділянці. Вийде величезний квітник з доріжками і декоративними елементами в середині. У композиції з квітами добре виглядають арки, перголи, скульптури, міні-водойми, фонтани. Для вирощування використовуються будь-які види троянд:

  • штамбові;
  • чайно-гібридні;
  • бордюрні;
  • мініатюрні;
  • поліантові;

Порада. Не потрібно компонувати все підряд і намагатися показати якомога більше різновидів троянд в ландшафті. Поєднання повинно виглядати стильно і об’ємно.

Як правильно облаштувати розарій

Перед початком робіт продумайте розміри і схему розташування груп. Поради фахівців:

  1. Врахуйте потреби в зимовій захисту у різних видів квітки. Загальна рекомендація – висадка невеликими групами простої форми.
  2. Для додання квітнику обсягу висаджуйте на задньому плані ремонтантні, паркові та чайні різновиди.
  3. Найпишніші і довгограючі в питаннях цвітіння поліантові троянди висаджують на перший план.
  4. Грунтопокривні квіти доречно використовувати в розарії з ухилом на захід або південь.
  5. Краї квітника оформляють бордюрними видами.

У розарії все ж потрібно висадити деякі супроводжують культури – щоб підкреслити домінантну роль «головної героїні»:

  1. Газонний килим стане фоном для яскравого «коктейлю» бутонів.
  2. Листопадні чагарники і вічнозелені рослини виділять конкретні групи троянд.
  3. Багаторічні рослини теж служать хорошим фоном. Також вони компенсують недолік цвітіння в розарії навесні.

Порада. Зіставляйте планування композиції з конфліктністю цих квітів. Деякі рослини (в тому числі троянди інших видів) виступають для них домінуючими конкурентами в боротьбі за харчування і вологу.

Використання в’юнких троянд в ландшафті

Цей вид квітучих рослин застосовується в дизайні пергол, арок, огорож і альтанок. Крім декоративного ефекту в період цвітіння зелені батоги прекрасно маскують непривабливі стіни, огорожі, споруди і т. П. Варіанти прикраси:

  1. Поєднання з низьким білосніжним парканом-штахетником. Допоможе розмежувати функціональні зони ділянки.
  2. Вертикальне обплітання фасаду будівлі, особливо його вхідної зони. При цьому стилістика не важлива. Тепло і умиротворено виглядають пахучі бутони на натуральній кам’яній кладці.
  3. Оформлення хвірток, які є входом в тінистий сад.
  4. Обплітання арок над садовими доріжками. Використовуйте металеві конструкції – вони практичні і швидко замаскує зеленими батогами.
  5. Оформлення дерев’яних підставок і решіток, шпалер, садових трельяжів, розставлених в будь-яких місцях в саду.

Порада. Покрити трояндами вертикальні площині допоможуть шпалери з дротяних ниток в пластиковій оплетке. Їх фіксують на стіні або глухому паркані, що дати опору різок.

Троянди в ландшафті: поєднання з іншими кольорами

Клумбу в саду можна оформити тільки з троянд або об’єднати їх з іншими квітучими культурами. Загальні рекомендації для моновисадкі:

  • кілька фарб в одному місці використовувати не можна;
    червоні троянди не мають бути сусідами з рожевими, фіолетовими або помаранчевими квітами;
  • добре поєднуються блідо-рожевий і блідо-блакитний, помаранчевий і жовтий – з фіолетовим, білий – з блакитним, червоний – з блакитним, бузковим, зеленим;
  • бажано використовувати тільки один сорт.

Щоб грамотно об’єднати троянду в ландшафті з іншими рослинами, потрібно дотримуватися ключових принципів:

  1. Муськарі, крокуси, Сцилли, проліски підтримають декоративність посадки ранньою весною.
  2. Чагарники з красивим цвітінням або плодоносінням гармоніюють з клумбою. Тільки розміщувати їх потрібно на відстані не менше 1 м. Подібним ефектом володіють ялівець, туя, ялина, магнолія, кизильник, пираканта.
  3. Хороші компаньйони для трояндових кущів – снежноягодник, бирючина, бузок, жовта акація, бересклет, бузок.
  4. Поруч з трояндами добре виглядають інші квітучі культури, які мають блакитні, лілові, сріблясті або сині бутони або листя. Але їх відтінки не повинні бути занадто яскравими.
  5. Вдалою вважається комбінація троянд з колосистої травами, плетуться ліанами.

Поради квітникарів по використанню троянд в ландшафті

Якщо у вашому дачному або садовому інтер’єрі домінують рожеві кущі, висаджуйте самі пахучі сорти на перший план. Інші рекомендації:

  1. Блакитний колір фону найкраще підкреслить красу квітки. Білий додасть композиції неробства і сентиментальності.
  2. Не варто поміщати квіти в центр зеленого газону. Це порушить затишок і створить труднощі в догляді за травою.
  3. Краще, коли все супутники троянд на ділянці цвітуть до або після неї. Також важливо, щоб вони не перебивали аромат Королеви квітів.
  4. Не забудьте посадити поліантові види в місцях відпочинку, біля лавок і альтанок. Вони довго цвітуть і радують погляд.
  5. Для висадки троянд готуйте клумби тільки квадратної або прямокутної форми. Округлий варіант не виглядає в поєднанні з цією квіткою.

Троянди цілком самодостатні в декорі. Це стосується і дикорослих різновидів. Чагарники чудово виглядають на краях ділянки. Крім декоративності вони також послужать живоплотом, місцем гніздування птахів. Фахівці стверджують: правильна висадка троянд благотворно впливає на їх зовнішній вигляд і тривалість життя.

Троянди в ландшафтному дизайні ділянки: відео

Related Posts:

Про автора

admin administrator