Коріння дерева взимку

Авторadmin

Коріння дерева взимку

Коріння дерев ростуть і взимку

Коріння дерев ростуть і взимку
Таке твердження садівникові&not-любителю може здатися дивним. Адже в літературі ми читаємо наступне: «Коріння продовжують свою життєдіяльність, якщо температура в поверхневому корнеобитаемом шарі грунту позитивна». Все правильно, і садівники&not-городники маломірних садово&not-городніх ділянок, а це люди допитливі, наполегливі, нерідко досвідченим шляхом підтверджують вищевказане висновок. Так, в нашому садівництві при осінній обробці ґрунту ми крім органічних і мінеральних добрив (калій, фосфор) вносимо і азот. Який жах! – вигукне «ерудований» читач, – як це можна? Адже азотні добрива вносяться в грунт тільки навесні. Мало того, восени ми ще і деревну золу розсипаємо під деревами. Здавалося б, в цьому немає сенсу, т. К. Взимку коріння «сплять» і дерево знаходиться в біологічному спокої.
Проте, його коріння продовжують свою життєдіяльність і в зимові місяці. Ще в минулому столітті помітили, що коріння і пагони дерев мають дві фази інтенсивного росту. Надземна частина зростає і розвивається в теплу пору року, але коріння поводяться інакше, така їхня природа – вони продовжують зростання і взимку. У яблуні, наприклад, вони можуть рости навіть в січні, якщо температура навколо них не опуститься нижче -1 . – 2 ° C.

Багато що залежить від запасів вологи і поживних речовин в грунті, ґрунтового розчину і води, які вбирають коріння. За допомогою грамотної агротехніки садівник може цілеспрямовано і своєчасно сформувати необхідну, велику масу коренів дерева і подовжити період їх зростання. Дослідним шляхом встановлено, що коріння, що з`явилися восени і взимку, стійкіше і довговічніше весняних. Про це знає мало хто з садівників&shy-любителів, але це дійсно так. Дослідження вчених показали, що коренева система рослин поглинає з землі поживні речовини не тільки восени, а й взимку, якщо грунт не надто промерзла зверху. Так вона і не може промерзнути сильно, якщо покрита товстим шаром снігу (це краще укриття надземної частини рослин від морозів). досить 20&not-30 см снігового покриву, щоб захистити коріння від промерзання, а вже якщо ми цей сніжний бугор доведемо до висоти 120&not-150 см, то навіть у найлютіший мороз температура під ним не опуститься нижче -6 . – 10 ° C, В самому грунті вона ще довго зберігає плюсові показники. Це дозволяє корінню продовжувати накопичувати поживні речовини, готуючись вже до весняного росту.
Так, рослини переводять мінеральний азот в органічний, накопичуючи його в кореневій системі. При гарному догляді за деревом вміст азоту може з початку жовтня по січень збільшитися вдвічі! Тоді як на погано удобрених ділянках воно може вирости лише на 10%. У зв`язку з цим, дуже корисно вносити в грунт восени і взимку селітру або сульфат амонію. З усього сказаного робимо важливий практичний висновок: не треба боятися восени підгодовувати дерева і чагарники азотними добривами. Ці добрива не зашкодять на грунтах Нечорнозем`я, що не відрізняються високою родючістю. Однак подібна підгодівля корисна тільки тим рослинам, які добре плодоносили в цьому сезоні.

Важливе значення в захисті рослин від низьких температур мають їх адаптаційні можливості. Так, в зимовий період зростають запаси речовин, що захищають рослинний організм від холоду: цукру, білки і ліпіди, є по суті кріопротекторами або антифризами. вони&not-то і дозволяють рослині уникнути або знизити наслідки стресових ситуацій.
Однак в умовах екстремально низьких температур багато рослин гинуть&not-за того, що їх внутрішньоклітинна рідина замерзає, і клітини піддаються руйнуванню. У морозостійких видів рослин цього зазвичай не відбувається, т. К. Вони зсередини захищені внутрішньоклітинними речовинами антифризного або кріопротекторними дії.
І. Кривега

Коріння дерева взимку

Дерева восени перебувають у стані серйозних змін та реорганізації. Дерево стає в стані спокою. Дерево, яке прямує до зими, буде відчувати зміну температури і світла і підкорятися вбудованому в листя режиму спокою. Механізми, які називаються ” старінням “, – це те, що підказує дереву закритися на майбутню зиму.

Діяльність дерев взимку

Зимою дерева можуть виглядати неактивними, але справа в тому, що вони продовжують регулювати свій метаболізм і лише уповільнюють деякі фізіологічні дії. Це зменшення фотосинтезу та транспірації починає фазу спокою дерева. Дерева все ще продовжують повільно відрощувати коріння, дихати і приймати воду та поживні речовини.

Зима – важкий час для дерева. Бездіяльне дерево все ще потребує захисту (утеплений) , щоб залишатися здоровими і вільними від хвороб і комах. Погана новина полягає в тому, що зимова погода спонукає руйнівних шкідників тулитися і чекати весни, щоб оживити їх руйнівний життєвий цикл. Невеликі інвестиції в правильний догляд за своїми деревами можуть окупити великі прийдешні весни.

Обрізка

Обрізайте мертві, хворі та перекриваються гілки пізньої осені. Це сформує та зміцнить дерево, заохочує до нового сильного зростання навесні, мінімізує майбутні збитки від шторму та захищає від зимуючих хвороб та комах. Пам’ятайте, що обрезання у стані спокою має ще одну перевагу – це простіше робити під час зимового спокою, ніж навесні.

Виправити структурно слабкі гілки та кінцівки. Видаліть все мертве дерево, яке добре видно. Правильно обріжте гілки, які можуть торкатися землі при завантаженні дощем та снігом. Листя і гілки, які контактують з грунтом, викликають небажаних шкідників та інші проблеми. Видаліть пошкоджені та спадаючі гілочки, гілки та кору або будь-які нові паростки, що виросли біля основи дерева або вздовж стебел та гілок.

Мульча і аерація

Молоді дерева особливо вразливі до коливань температури і вологи і потребують захисту від мульчування. Мульча – це хороше страхування того, що обидві умови будуть рівномірно керовані під час холоду та посухи. Мульчування – хороша практика як для сплячих, так і для повнорослих вегетативних дерев.

Нанесіть тонкий шар компостованої органічної мульчі, щоб покрити грунт глибиною в кілька сантиметрів. Покрийте територію, принаймні таку велику, як розгалуження гілки. На додаток до захисту живильних коренів, мульча також переробляє поживні речовини безпосередньо до цих коренів.

Провітрюйте грунти та ущільнюйте мульчу, якщо вони перезволожені або погано дреновані. Насичений і щільний грунт може задушити коріння. Дуже важливо не пошкодити коріння дерев у ґрунті, коли ви це робите, тому працюйте лише на тих кількох сантиметрах на поверхневій корі. тому працюйте лише на тих кількох сантиметрах на поверхні кори.

Удобрювати та поливати

Удобрюйте підгодівлею мульчі збалансованим добривом, якщо основних елементів не вистачає в грунті. Обов’язково використовуйте азот злегка, особливо під великими, зрілими деревами та навколо нещодавно посаджених дерев. Ви не хочете вегетативного «змиву» росту протягом пізніх осінніх періодів потепління. Велике застосування азоту спричиняє це зростання.

Сухі заклинання взимку або жаркі денні температури дуже швидко осушать дерево. Полив може знадобитися там, де ґрунти прохолодні, але не мерзлі, і мало опадів. Зимові посухи потребують обробки водою так само, як і літні посудини, за винятком того, що взимку набагато простіше поливати.

Сплячий спрей

Спячий спрей може бути гарною ідеєю для листяних дерев, декоративних рослин, фруктових дерев та чагарників. Але пам’ятайте, що не обприскуйте, поки не обріжете. Очевидно, що ви втратите значну частину своїх зусиль і витрат, якщо відріжете оброблені кінцівки.

Важливий вибір хімічних речовин. Сплячі спреї включають комбінації вапна, міді та сірки для знищення зимуючих мікроорганізмів. Спляча олія контролює комах та їх яйця. Вам може знадобитися кілька типів спреїв та масел, щоб бути ефективними.

Уникайте обприскування будь-якого з цього матеріалу на гарячому сонці, оскільки це може пошкодити сплячі бруньки. Отримайте конкретні хімічні рекомендації від місцевого агента з розширення округу.

Про автора

admin administrator