Кошти від сірої гнилі на полуниці

Авторadmin

Кошти від сірої гнилі на полуниці

Як позбутися сірої гнилі на полуниці: народні методи

Грибок під назвою Botrytis cinerea вражає ослаблені рослини і з’являється на нижньому листі, потім переходить на стебло. Ягоди починають гнити з плодоніжки. Одним із методів боротьби є пересадка полуниці на інше місце.

Як повідомляє канал ” Сучасна дача “, причиною хвороби може бути густа посадка кущів або довгі дощі. Методів звільнення від зараження є кілька.

Як урятувати полуницю від гниття — потрібні кроки

Насамперед позбавляємося старих кущів, яким вже 4-5 років. Молоду полуницю висаджуємо на нові місця. Вибирайте такі ділянки, які добре освітлені в денну пору дня і де водночас є хороша циркуляція повітря.

Далі слід робити:

  • мульчування подрібненою соломою;
  • регулярний помірний полив;
  • регулярне прополювання — для виключення занадто густої посадки дотримуйтесь інтервалу 20-30 см між кущами.

Не допускайте застою вологи. Надмірна вологість та літнє тепло – ідеальні умови для розмноження грибків та бактерій.

Чим обприскати від сірої гнилі?

Як профілактику від хвороби можна окропити грядки фунгіцидами. Можна використовувати готові засоби на основі карбендазиму або біологічні фунгіциди на основі природної бактерії Bacillus subtilis – вони допомагають позбутися сірої гнилі.

Раніше ми розповідали, що не можна робити з полуницею у серпні. Порушуючи ці правила, ви можете залишитись без урожаю наступного року.

Старий дідівський метод: що робити, якщо полуниця сохне і гниє

Розповідаємо, чому гниють зелені ягоди полуниці і що робити, щоб врятувати червоні.

Гниття полуниці – дуже поширена проблема у багатьох городників, а також одна з найчастіших причин втрати великої кількості врожаю. Найчастіше, джерело гнилі – грибок, і УНІАН готовий розповісти, як позбутися від сірої гнилі на полуниці.

Що робити, щоб полуниця не гнила – кращі методи боротьби

По-перше, варто розуміти, що гниль на полуниці буває різною – в залежності від збудника. Різні грибки в результаті призводять до гнилі білого, сірого або чорного кольору. Способи боротьби майже не відрізняються – вони універсальні.

Налагодити графік поливу

Надлишок вологи – часта причина того, що полуниця сохне і гниє. Оптимальна періодичність в жарку погоду – 1 раз в 3-4 дня. Якщо ягода росте на глинистому грунті, то полив можна проводити рідше, якщо на піщаній – частіше.

Допомагати рослині під час дощів

Дощова погода загрожує великою кількістю води, яка заливає грядки. Вам потрібно вирити канавки для відводу води, а сам грунт проткнути вилами, тоді волога буде йти швидше. Крім того, можна купити в магазині спеціальні підпори для підняття ягід над землею, щоб вони не стикалися з вологим грунтом. Також не зайвим буде і мульчування грунту тирсою, соломою і сіном – мульча відмінно вбирає воду.

Загущенность так само, як і дві причини, описані вище, призводить до того, що дачники ламають голову над тим, що робити, щоб полуниця не гнила. Занадто густі посадки – це ідеальні умови для розмноження грибка, так як в “дрімучому лісі” вода сохне повільніше, сонячні промені висвітлюють і прогрівають гірше. Дотримуйтесь графіка – 30 см – в ряду, і до 60 см – між рядами.

Не порушувати графіка підгодівлі

Пам’ятайте про те, що в період плодоношення полуниці досить 3-4 рази за сезон отримати добрива. Ні в якому разі не можна переборщувати з азотом – він підсилює розвиток зеленої маси. В результаті листя закривають ягоди, вони не отримують сонця, в тіні починають гнити.

Чи варто використовувати фунгіциди від кореневої гнилі полуниці

Якщо ви виявили у себе на грядках згнилі ягоди, дотримуйтесь інструкції:

  • зірвіть заражену полуницю і спаліть (просто викинути не можна);
  • всі посадки обробіть фунгіцидом з інтервалом в 10-15 днів.

У разі, коли грибок вразив всі посадки, нормальних ягід немає або майже немає, краще викопати кущі, спалити їх подалі від городу, а в наступному сезоні посадити нові, але в іншому місці – там, де ця культура ніколи не росла.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator