Ковзанка своїми руками

Авторadmin

Ковзанка своїми руками

Чи можна робити ковзанку на газоні. Робимо ковзанку на дачі

Ковзанка на дачі – відмінний спосіб провести час весело і з користю. Особливо якщо у сім’ї є діти. Процедура виготовлення ковзанки на дачі власноруч включає наступні основні етапи:

  • підготовка для подальшого заливання водою;
  • виконання заливання;
  • догляд за катком.

Підготовчі роботи

Ковзанка на дачі своїми руками можна буде зробити тільки при виконанні певних умов:

  • земля повинна бути рівною, без пагорбів та вибоїн;
  • ґрунт повинен промерзнути не менше ніж на 5-7 см у глибину.

Підготовчі роботи включають:

  • розмітку меж майбутньої ковзанки;
  • необхідно укласти достатню кількість снігу на ґрунт чи газон, утрамбувати його.

Поверхня

Заливка ковзанки на дачі проводиться на очищеній поверхні. Усі сторонні предмети мають бути обов’язково видалені. Інакше льоду можливе виникнення дефектів. Вони не тільки заважатимуть кататися, але й сприятимуть руйнуванню. Льодова ковзанка на дачі своїми руками можна розташувати на газоні або будь-якій іншій поверхні. Оптимальним місцем буде асфальтований майданчик.

За відсутності такої можна проводити заливання прямо на звичайному ґрунті. Попередньо потрібно переконатися, що він промерз досить глибоко. Для цього можна скористатися звичайною штиковою лопатою. Досить буде зняти шар землі глибиною не менше 7 см. Якщо він встиг промерзнути, можна приступати до заливання.

Розмітка

Після перевірки глибини промерзання ґрунту можна розпочати розмітку. Достатньо буде просто чотирьох каменів: кожен відмітить кут меж майбутнього льодового майданчика. Можна скористатися іншим способом: протягнути мотузку по межах, прокидати пісок. Згодом усі дії виконуються у зазначених межах.

Як заливати ковзанку на нерівній поверхні?

Як залити ковзанку на дачі, якщо відсутня досить рівна поверхня? Можна скористатися простим способом – сніговою подушкою. Береться досить велика кількість снігу та утрамбовується на всій поверхні майданчика. Для реалізації процедури трамбування, вирівнювання найкраще використовувати:

  • садова ковзанка;
  • мисливські лижі з широкою лижнею.

Трамбування має здійснюватися максимально якісно. Це дозволить уникнути протікання води. Товщина такої снігової подушки має бути не менше 10 см. Дуже важливо зробити досить високі борти. Оптимальна висота становить близько 25 см від землі. Так можна буде не турбуватися про звільнення рідини.

Снігова подушка може вважатися готовою, якщо середньої ваги людина може ходити нею і не провалюватися. Як борти можна використовувати не тільки сніг, але і звичайні дошки (достатньої висоти і товщини). Після проведення всіх підготовчих робіт можна розпочинати заливання. Розібратися, як правильно залити ковзанку на дачі, просто, але слід пам’ятати про деякі важливі нюанси процедури.

Температура заливки ковзанки

Оптимальна температура для нанесення води на майбутній льодовий майданчик: від -5 до -10 С. Причини цього:

  • така температура досить комфортна для людини;
  • рідина не встигатиме промерзати до утворення рівної поверхні на сніговій подушці;
  • при великій величині шланга рідина не встигатиме замерзати всередині нього.

Щоб зрозуміти, як зробити рівним ковзанка на дачі, можна поспостерігати за виготовленням його у спортивних комплексах. Існує своя методика виконання заливання. За виконання таких правил льодове поле буде максимально рівним, комфортним для катання дорослих та дітей.

Етапи заливання

Процес заливки виконується так:

  • береться шланг, вода з нього має подаватися невеликим натиском;
  • спрямовуючи струмінь вгору під кутом 25-300, потрібно розбризкувати воду дрібними краплями по всій поверхні;
  • розподіл рідини виконується від далекого кута майданчика, поступово продовжується просування до протилежного;
  • струмінь прямує за вітром.

Поради щодо заливання ковзанки

Варто уникати лиття рідини просто так. У такому разі промерзання буде нерівномірним. Наслідок – утворення льодової кірки, під якою будуть розташовані порожнечі. Коли після першої процедури «розбризкування» сніг промерз, можна повторити процес. Необхідно досягти максимально рівної, без порожнин та інших вад, поверхні. В іншому випадку кататися буде важко.

Немає необхідності притискати кінчик шланга руками. Оптимальним рішенням є використання лопати. Можна просто прив’язати її до шлангу, вода, що стікає по ній, буде розбризкуватися краплями по всьому майданчику. Якщо йшов сніг, слід обов’язково прибрати його з поверхні льоду перед новим етапом заливки. Щоразу варто вибирати інший кут для початку процедури. Так можна уникнути виникнення височин та низин на льодовому полі.

За досить сильного морозу можна завершити всю операцію всього за один день. Якщо ж вам не пощастило і мороз не дуже великий, потрібно кілька днів. Окремої уваги потребує товщина. При інтенсивному катанні протягом дня зрізається ковзанами близько 1 див льоду. При виборі товщини слід враховувати цей момент.

Як зробити кольоровий лід на ковзанці?

Якщо є необхідність зробити лід іншого кольору, для цього достатньо додати в рідину наступні склади:

  • крейдяний розчин;
  • синьку;
  • звичайну гуаш.

Для виконання розмітки можна використовувати водоемульсійну фарбу. Вона цілком безпечна для людини. Товщину ліній варто робити щонайменше 5 див.

Щоб зрозуміти, як залити хорошу ковзанку на дачі, на газоні, варто ознайомитись із керівництвом. Після завершення процедури заливки виконується загладжування гарячою водою. Для цього береться рідина температури від +500 С та проливається на поверхню льоду шляхом заливання. Не варто її розбризкувати. Під впливом позитивної температури верхній шар трохи розтане, щоб потім знову промерзнути. Це дозволить зробити поверхню максимально рівною.

Догляд за катком

Після того як зроблений на дачі своїми руками ковзанка повністю готовий і пройшов перше успішне випробування, важливо вирівняти всі нерівності, що з’явилися на ньому, сколи. Для цього знову ж таки потрібно використовувати гарячу воду. Подавати її можна зі шланга або спеціально виготовленого заздалегідь пристрою. Воно є дерев’яним ящиком без дна. Довжина та ширина його повинна становити приблизно 200×60 см. На нижні краї ящика потрібно прибити гумову прокладку. Можна використовувати звичайний шланг, що розрізає вздовж. Після цього всередину встановлюється бак із приєднаним до нього краником. Пересуваючи всю конструкцію за допомогою снігоходу, власної м’язової сили здійснюється зарівнювання поверхні. Виконувати процедуру шліфування при інтенсивній експлуатації льоду потрібно не рідше одного разу на тиждень.

Можна використовувати для виконання ремонту звичайну домашню швабру, знову ж таки змочуючи лід гарячою водою. Важливо виконувати чистку снігу. Інакше площа поверхні поступово зменшуватиметься. Необхідно відкидати сніг якнайдалі від бортиків.

Зробити ковзанку на дачі можна за допомогою різних підручних засобів. Потрібно обов’язково дотримуватися технології виготовлення, деякі важливі правила. Так він прослужить досить довго, поверхня його буде максимально рівною. При демонтажі слід забезпечити відведення води.

Зима – чудова пора. Білий пухнастий сніг, крижані гірки, веселі катання та маса свіжих емоцій та задоволення. У багатьох з дитинства зима асоціюється з чимось казковим та чарівним. На жаль, не завжди є час і можливість відвідувати якісь розважальні заходи, а так хочеться веселого проведення часу. Власникам дачних ділянок вирішити цю проблему не так уже й складно: необхідно лише знати, як залити ковзанку у дворі своїми руками.

Місце для ковзанки

Багато хто не раз ставив собі питання, як зробити ковзанку своїми руками у дворі будинку або в будь-якому іншому придатному для цього місці. Може здатися, що заливка ковзанки – справа непосильна для людини, яка раніше ніколи такої не практикувала. Однак це не так. Необхідно лише мати деякі знання, завдяки яким лід, дійсно, вийде на славу і радуватиме всіх, хто катається в холодну зимову пору.

Якщо прийнято рішення залити каток своїми руками необхідно, перш за все, знайти відповідне місце на прибудинковій території свого приватного володіння або в будь-якому іншому місці. Важливо врахувати, щоб ця територія не охоронялася спеціальними службами або доступ до неї не був захищений старими спорудами.

На прибудинковій території найкраще використовувати заднє подвір’я. Як правило, там є всі необхідні умови для заливки ковзанки: відносно рівна поверхня землі, доступ до води та можливість постійного контролю за станом ковзанки.

Найбільше для заливки ковзанки підходить тверда поверхня, інакше витрачатиметься великий об’єм води, а лід з часом може потріскатися. Однак, через брак досить твердої поверхні льодовий майданчик можна облаштувати і на газоні. , дотримуючись необхідних правил.

Примітно, що найкращою основою під заливку льоду є асфальт завдяки своїм надміцним характеристикам. Таким чином, лід формується швидко і витримує дуже велике навантаження.

Підготовка ділянки

Після того як була підібрана відповідна ділянка, необхідно провести наступні маніпуляції:

Тепер можна приступати безпосередньо до процесу заливки.

Заливка льоду

Ось і настав хвилюючий момент – заливка льоду. До нього потрібно підійти з особливою відповідальністю та дотриматися всі необхідні правила:

З появою невеликих ямок на льоду їх необхідно просто залити холодною водою, після чого поверхня ковзанки знову заливається. Таким чином, катот стане більш рівним.

Знаючи, як зробити ковзанку власноруч, можна заощадити гроші та час на відвідування дорогих міських ковзанок закритого типу. При цьому власний льодовий майданчик, при належному догляді за ним, радуватиме своїх господарів упродовж тривалого часу.

Прикраса території

Прикрасити територію навколо ковзанки можна різними способами, наприклад, виліпити снігових чоловічків, спорудити з гірлянди химерні та хитромудрі фігурки тварин або інші візерунки. І тут політ фантазії автора нічим не обмежений.

Також слід подбати про освітлення ковзанки, тому що катання на ньому, швидше за все, часто відбуватиметься у вечірній час. Тут підуть вуличні LED-прожектори та інші освітлювальні прилади. Головне, підвести мережу електропостачання до катка.

Електричні гірлянди послужать не тільки як висвітлення ділянки, а й створять неймовірно романтичну та чарівну атмосферу.

Створення ковзанки самотужки – не таке складне завдання. Потрібно трохи терпіння, а також знання та дотримання певних правил, ну і, звичайно ж, велике бажання та невгамовна фантазія для втілення задуманого у життя.

Важко назвати улюбленіший вид зимового відпочинку, ніж катання на лижах або ковзанах. І якщо насолода від лижних прогулянок цілком залежить від примхливої ​​природи – в безсніжні зими про них тільки мріяти доводиться, то облаштувати на дачі ковзанка цілком можливо самостійно. Хоча на перший погляд завдання здається гранично простим, знання про те як правильно залити ковзанку все-таки знадобляться. Якісна заливка ковзанки – схожа на мистецтво, недбало налита зі шланга вода, замерзаючи, призводить до утворення нерівної поверхні.

Як залити ковзанку своїми руками

Головна складова успіху – правильний вибір майданчика. Вона повинна бути рівною, ідеальний варіант – заливати асфальтова основа. Втім, непоганий результат можна отримати і при заливанні рівного ґрунтового майданчика. Приступати до роботи можна в тому випадку, якщо грунт промерз на глибину 6-8 см, інакше є ризик, що вода поступово вбиратиметься в сніг.

Вибраний майданчик слід очистити від сміття, сніг на ньому слід розрівняти. Далі можна приступати до його трамбування за допомогою катки або лиж. Товщина снігової подушки в готовому вигляді має бути як мінімум 5 см. Підготовлена ​​поверхня не повинна провалюватися, коли по ній ходять. Для бортиків можна використовувати промерзлі дошки шириною близько 25 см, але можна спорудити їх з того ж снігу і добре утрамбувати.

При якій температурі заливають ковзанку, порядок виконання заливки

Заливати ковзанку слід при температурі повітря нижче -5 градусів, а ще краще -10. Лити воду можна зі шланга, надівши на його кінець розпилювач. Струмінь води направляти при цьому не на землю, а вгору, під кутом 25 градусів. У такому разі вода не тектиме, а розпорошуватиметься і падатиме на поверхню дрібними бризками. Потрібно стежити, щоб шланг довго не залишався лежати одному місці. Виконавши ці рекомендації легко отримати гладку поверхню льоду.

Якщо воду лити зі шланга струменем або залишити надовго шланг на майданчику, то при дуже низькій температурі під замерзлою зверху крижаною кіркою залишиться рідина, що скопилася, і утворяться порожнечі. Верхній шар у такому разі дуже швидко потріскується та деформується.

Як залити ковзанку у дворі будинку – поетапне виконання роботи

Починати заливання майданчика краще віддаленого кута, переміщаючись по діагоналі. Напрямки розбризкування води повинне співпадати з напрямком вітру. Залив тонкий шар слід дочекатися, поки він повністю застигне. Заливку майданчика щоразу починають з іншого кута – у такому разі вдасться уникнути утворення височин. Якщо в перервах між заливкою шарів йде сніг, його слід прибирати з майданчика перед кожною новою порцією води.

Заливати ковзанку слід шарами, поетапно. Якщо мороз досить сильний, то можна впоратися з роботою протягом одного дня. Якщо температура повітря не буде досить низькою, процес затягнеться на кілька діб.

Враховуючи той факт, що за один день експлуатації ковзанка товщина льоду на ньому стає меншою на 1 см, бажано бажано шарувати не менше 15 см. На завершальному етапі лід загладжують за допомогою гарячої води.

Якщо немає достатнього досвіду та знань як залити ковзанку на дачі, то рекомендується спочатку зробити невеликий крижаний майданчик, наприклад 5х4 м – такий буде цілком достатньо для дитячих ігор.

Основні правила догляду за катком

Для того, щоб отримувати задоволення від катання на ковзанах протягом усієї зими, слід знати не тільки як залити ковзанку, а й пам’ятати про те, що за ним потрібно доглядати.

Якщо ковзанка залита правильно, то кілька нетривалих відлиг з ладу її не виведуть. Догляд за катком полягатиме в очищенні його від снігу після кожного снігопаду. Прибирати сніг слід за межі бортиків ковзанки – інакше його площа ставатиме все менше.

Щоб закрити подряпинки або вибоїни, що утворилися на крижаній гладі, використовують снігово-водяну кашку – її трамбують у виїмки, коли вона затвердіє – підрівнюють і заливають водою.

Залежно від частоти використання котки, слід вирівнювати та шліфувати його поверхню, при частому використанні котка – щодня. Щоб відновити поверхню її поливають гарячою водою. Якщо неможливо організувати подачу гарячої води зі шланга, можна спорудити для цього спеціальний саморобний пристрій: збити ящик розміром приблизно 200х60 см, по всьому його периметру прикріпити гумову прокладку, можна використовувати розрізаний вздовж шланг.

На ящик зверху встановити бак із краником. Для переміщення ящика на майданчику можна використовувати снігохід або власні сили. Після заповнення бака гарячою водою краник відчиняють, а ящик починають переміщати вздовж майданчика.

Завдяки гумовим прокладкам, вода, що надходить в ящик, буде рівномірно розтікатися по всій крижаній поверхні. також можна виконувати полірування льоду вручну, використовуючи для цього швабру, змочену в гарячій воді.

Прикрашаємо ковзанку

Надати своїй ковзанці оригінальний вигляд можна використавши розчин крейди, водоемульсійної фарби або вапна. Їх наносять перед заливання двох останніх шарів. Якщо на ковзанці плануються ігри, наприклад – хокей, то буде потрібна додаткова розмітка майданчика. Для цього перед останньою заливкою розміченими лініями наноситься шар водоемульсійної фарби чорного, червоного або синього кольору. Ширина ліній має бути не менше 50 мм. Незвичайність додасть котку додавання у воду для заливання останнього шару яскравого барвника, наприклад, синьки або гуаші.

Також слід подбати про підсвічування майданчика – адже взимку дуже короткі. Як освітлювальні прилади можна використовувати садові світильники, прожектори, приємнішим зроблять процес катання розвішані по периметру катка яскраві гірлянди.

Правила заливання ковзанки на газоні

Заливати ковзанку на газоні фахівці з ландшафтного дизайну не рекомендують: трава під льодом може замерзнути, задихнутися без достатнього доступу кисню або просто випріти в процесі танення льоду. Але якщо все робити із підстраховкою, то залити ковзанку на газоні можна спробувати. Спочатку слід спорудити сніжну подушку товщиною мінімум 20 см. Далі її ущільнюють, заливають водою так, щоб утворилася тонка кірка льоду. Виконувати роботу слід за температури не вище -10 градусів С – вода в жодному разі не повинна вбиратися в сніг. Далі заливку виконують відповідно до описаних вище правил.

Дуже важливо з настанням весняних відлиг подбати про прискорення танення льоду. Для цього можна використовувати механічний метод, але розбивати кригу слід дуже обережно, інакше можна пошкодити газон. Хороший результат можна отримати засипавши поверхню льоду золою або мінеральними добривами (хлористим калієм або карбамідом) – їх гранули зроблять поверхню льоду пухкою. Також можна скористатися газовим пальником або полити поверхню рідиною, що містить спирт, в Німеччині з цією метою використовують відбраковані вина.

При спорудженні ковзанки на заміській ділянці можна використовувати спеціальні набори, що складаються з готової підкладки, бортів, кріпильних матеріалів та інструкції.

Заливка ковзанки у дворі – це дуже крутий проект, який вирішує кілька завдань.

По-перше, на відміну від гірки або снігової фортеці для ковзанки не потрібно багато снігу, а лише доступ до води та температура нижче нуля.

По-друге, це класний проект, що об’єднує сусідів. Якісно залити ковзанку самотужки складно. Потрібні помічники, доступ до води, обладнання та кілька вільних вечорів. До того ж робота відбувається у всіх на увазі, тому що ковзанка заливається в самому освітленому місці.

По-третє, ковзанка – це незвичайно. Загальна ялинка та крижана гірка є у кожному дворі. А ковзанка – це вже найвище світло.

По-четверте, це є універсальним. Гірки для дітей. А на ковзанах катаються практично всі – будь-якого віку та соціальних статусів. Це місце тяжіння. Особливо якщо грає музика.

Отже, ви вирішили залити ковзанку у себе у дворі.

Ось п’ять речей, які вам знадобляться.

Вам знадобиться рівний майданчик від 100 кв. м. Очевидно, чим більше ковзанка, тим зручніше на ньому кататися. Коли ми залили свої сто метрів, усім одразу захотілося більше. Проте треба пам’ятати – що більше площа, то довше її заливати та складніше підтримувати. Оновлювати поверхню доведеться кілька разів на тиждень. Порівнюйте свої можливості та терпіння.

2. Доступ до води.

Для заливки вам знадобиться гаряча та холодна. Потрібно наперед знайти джерело. У більшості сучасних будинків на перших та цокольних поверхах є підсобні приміщення, де є спускні крани, мийки та ін. Це можна уточнити в КК, ТСЖ, сантехніка, двірника, старожилів або ініціативних сусідів. У найгіршому разі можна домовитися «за печінки» з жителями перших поверхів.

І ще важливо. Приєднуватися краще безпосередньо до труби, а не через змішувач. Так втрати води будуть меншими, а тиск достатнім, щоб вода дотекла до місця заливки.

Вам знадобиться кілька десятків метрів шланга. Потрібну довжину виміряйте кроками. Пройдіть від джерела води до найдальшого кута майбутньої ковзанки.

Шланг треба вибирати з розумом. Більшість із них виготовлені на основі пластику. Ціна низька, але на морозі вони задубіють і перестануть гнутися. Наступивши на такий шланг або занадто зігнувши, ви ризикуєте його зламати. Я рекомендую гумові. Вони дорожчі, але зручніші і довговічніші.

На першій та останній стадіях заливки вам знадобиться пристрій, який рівномірно розподіляє воду по поверхні, поліруючи її.

Цю функцію може виконати ганчірка, що постійно змочується гарячою водою. У народі її називають «волокушою».

Як зібрати тяганину, допоможе інтернет. Нашу зварили знайомі майстри. Це швабра з дуже довгою поперечкою, в якій виготовлено з десяток отворів. Вся конструкція порожниста, оскільки нею йде вода. На швабру надівається ганчірка (краще товстий рушник або шматок вовняної ковдри). Через отвори вода змочує ганчірку, яку заливник тягає по катку, поліруючи поверхню.

Вам потрібні помічники. Не тільки для того, щоб прискорити процес, а й щоб ваша ідея виглядала масовою для всіх, хто висловлював сумніви чи навіть протест.

Отже, ви виконали всі пункти підготовки, і ми розпочинаємо роботу.

1. Підготовка майданчика.

Майданчик повинен бути рівним і з бортиками, щоб вода, що заливається, залишалася всередині. Зчищати весь сніговий покрив до землі чи асфальту не потрібно. Можна залишити щільний сніговий наст, який не провалюється під вагою дорослої людини.

Бортики можна робити за технологією грядок – використовувати широку дошку як опалубку: ставиш на ребро і з одного боку набиваєш під неї сніг. Якщо бортики зробити досить високими і широкими, то фігуристи, що відпочивають, їх будуть використовувати як лавки.

2. Доставка води.

Підключення має бути максимально технологічним. Не можна просто відкрити змішувач, на який одягнений шланг: втрати води будуть високими, а тиск у шлангу низьким. Для грамотної запитки вам знадобляться муфти, перехідники та інші фітинги.

3. Перший день. Створення крижаної кірки.

Потрібно зміцнити сніговий наст: створити крижану кірку, яка буде дном вашої ковзанки. Воду треба поступово розподілити по всій площі. Робити це можна за допомогою волокуші. Якщо на цьому етапі ви їй ще не придбали – використовуйте лійку. Але наповнювати її доведеться не один десяток разів.

Пам’ятайте: чим рівніший базовий шар – тим рівніше і глаже буде ковзанка.

У нас кірка вийшла так собі: гаряча вода посилила горбиста рельєфу.

4. Дні з другого до п’ятого. Заливка об’єму.

Тут вам потрібен лише шланг, з яким ви повільно ходите майданчиком, рівномірно заповнюючи поверхню водою. Лити за рази великий шар не варто. Вода замерзає нерівномірно, тому створити “дзеркало” не вдасться. Утворюються напливи, лід лопається через повітря, що потрапило всередину, і перепадів температур.

Ми за один раз заливали 1-2 див.

Загальну товщину заливки визначайте самі. На кортах норма – 10 см. Нам вистачило й п’ятьох.

Якої температури має бути вода, сказати не можу. Ми заливали холодною, щоб вона не плавила попередній шар. Але є любителі, які на всіх етапах використовують лише гарячу воду.

Перед заливкою чергового шару раджу проходити по майданчику зі скребком або залізною лопатою і збривати великі нерівності.

Як тільки ви заллєте шар, який здасться рівним, – завершуйте етап.

5. День передостанній. “Варка” льоду – загладжування.

Вам знову знадобиться волокуша та гаряча вода. Завдання – зробити поверхню ковзанки гладкою. Для цього гарячою водою трохи плавиться верхній шар, виступаючи своєрідною поліроллю, яку ви розподіляєте важкою мокрою ганчіркою.

6. День останній. Відкриття.

Після заливання ковзанки не варто скромно йти убік. Це має стати подією для вашого будинку. Тільки так можна долучити людей до таких проектів. Влаштуйте маленьке свято: призначте час, розважте оголошення, зваріть глінтвейн, посмажте м’ясо, прикрасьте майданчик, запустіть феєрверк, розріжте червону стрічку, зробіть фотозвіт та розішліть сусідам, опублікуйте у соцмережах. Нехай на ваше відкриття прийде вся пара людей. Важливим є сам факт того, що ви позначили реалізацію задуманого. Ви довели справу до кінця.

7. Подальша підтримка.

Так, на цьому не все. Лід треба оновлювати. Один-два рази на тиждень необхідно повторювати процедуру загладжування: возити волокушу з гарячою водою, щоб закладати смуги та вибоїни, які залишають фігуристи.

FAQ

Бюджет та як його формувати.

Готуйтесь до того, що всі витрати ляжуть на плечі ініціативної групи. Якщо ви вирішите залучати гроші на першому етапі – ідея помре у зародку. Спробуйте зібрати кошти із сусідів вже після відкриття ковзанки. Ви навряд чи вийдете навіть у нуль. Але так ви дізнаєтесь, хто із сусідів вас підтримує.

Чи треба проводити збори мешканців.

Я б не став. Навіть якщо з формального погляду це неправильно, навіть якщо вам здається, що весь будинок проти ковзанки.

Зробіть оголошення про проект ковзанки, обзаведіться парою союзників та сміливо приступайте до реалізації. Як тільки люди побачать, що ви перейшли від слів до справи, кількість незадоволених зменшиться в рази.

Навіщо це тим, хто не катається на ковзанах?

Тому, що будь-які покращення та ініціативи підвищують вартість житла у вашому будинку. Це інвестиції, які обов’язково окупляться. Подивіться, як зараз рекламують та продають квартири. Їх просувають через інфраструктуру, статус сусідів, благоустрій території, громадські та соціальні об’єкти. Людям вже недостатньо просто купити чотири стіни. Їм потрібен двір, майданчик, облагороджена територія. Будівельні компанії витрачають на це мільйони. А ви просто отримуєте задоволення, заливаючи ковзанку.

Всі знають, що ковзанка – це рівна, крижана поверхня, на якій можна кататися на ковзанах, санках, грати у хокей. Діти та дорослі отримують масу задоволення, проводячи погожі зимові дні на крижаній арені. Це звичайне диво під силу спорудити своїми руками у себе на дачі, у дворі.

Природна ковзанка

Будь-яке завмерло водоймище може стати місцем, придатним для катання на ковзанах. Головне переконайтеся, що товщина льоду становить не менше п’ятнадцяти сантиметрів. Для цього подивіться на колір. Якщо він від синюватого, зеленого до прозорого, то це говорить про хорошу якість. Якщо є можливість прорубати кригорубом дірку, то виміряйте, наскільки промерзла вода в найглибшому місці, рулеткою.

Перевагою такої поверхні буде легкість у виконанні. Недоліком є ​​те, що протягом зими товщина льоду може змінюватися. Якщо на вулиці протягом трьох діб стоїть нульова температура, то товщина льоду зменшується на двадцять п’ять відсотків.

Штучна ковзанка

Це рівний майданчик, який заливається водою. Її можна зробити прямо у себе у дворі. Кататися на такому льодовому майданчику набагато безпечніше, ніж на природному. Але при спорудженні цього виду ковзанки, треба витратити трохи більше зусиль та коштів.

Будуємо ковзанку на дачі самі

Природна ковзанка

  1. Очистіть від снігу область потрібного розміру. По кутах пробуряйте маленькі ополонки, щоб у разі сильних морозів лід не став кришитися, а при відлизі коробитися.
  2. Заберіть все сміття. Інакше, катаючись, можна впасти, отримати травму.
  3. Природний лід може бути ідеально гладким. На ньому завжди будуть присутні нерівності, вибоїни, тріщини, ямки. Намагайтеся згладити їх. Найбільш високі нерівності зрубайте сокирою або льодорубом, тріщини закладіть мокрим снігом, дайте застигнути. При наявній нагоді, найкраще вибоїни залити зі шланга з розпилювачем.
  4. Пам’ятайте, що за катком на водоймі теж потрібно доглядати.

Штучна ковзанка

Головною умовою, щоб ковзанка на вулиці вийшла гарною, є підготовка правильного майданчика під нього.

  1. Його розмір не може бути маленьким. Ідеальні параметри 20 х 15 метрів.
  2. Температура повітря при спорудженні крижаної ковзанки має бути не вище -10 o C.
  3. Заливка ковзанки на вулиці проводиться в тиху, безвітряну погоду.
  4. Для якісного заливання краще використовувати розпилювач. Шланг тримайте під кутом 30 градусів.
  5. Воду лийте за годинниковою стрілкою, повернувшись спиною до вітру, віяловим способом.
  6. Лід заливається на висоту 10-15 сантиметрів.
  7. Для вирівнювання поверхні між заливками можна використовувати дерев’яну швабру.
  8. Якщо між заливками випадає сніг, треба обов’язково ретельно прибрати.

Це загальні правила, нижче ми розглянемо, як залити ковзанку на різних поверхнях своїми руками.

Асфальтована поверхня

Добре, коли у вас на ділянці є рівний асфальтований майданчик під ковзанку. Залити її буде не важко.

  1. Очистіть ділянку від каменів, сміття. Сніг утрамбуйте, вирівняйте. Якщо його багато, рекомендується усунути верхній шар.
  2. По краях майданчика зробіть борт з прибраного снігу, залитого водою.
  3. Заливка проводиться у кілька етапів.

На першому етапі змочуємо поверхню теплою водою, потім ллємо холодний шар. Чекаємо, доки лід перестане ламатися.

Другий етап. Вирівнюємо поверхню котка теплою водою тонким шаром, зверху знову холодна вода. Чекаємо, поки замерзне.

Повторюємо всі операції ще раз.

Ґрунтова поверхня

Споруджувати своїми руками майданчик треба, коли земля промерзне на 7 см. Можна зробити крижану ковзанку декількома способами.

Перший простіше і менш затратний.

  1. Робимо розмітку майбутнього льодового майданчика.
  2. Заберіть все сміття.
  3. Добре утрамбовуємо ділянку. Для цього можна використовувати газонний валик або пострибати, побігати. Спробуйте пройтися підготовленим снігом, якщо ноги не провалюються, значить, все зроблено правильно.
  4. Зробіть своїми руками невисокий борт приблизно 15-20 сантиметрів. Його можна спорудити із снігу, залитого водою, землі, дощок, приморожених у землю.
  5. По периметру ковзанки на відстані двох метрів від зовнішньої сторони бортика розчистіть практично до голої землі. Туди буде забиратися сніг, що знову випав.
  6. Залиште підготовлений майданчик на два дні, щоб поверхня промерзала.
  7. Починайте лити воду з далекого карая, уважно стежачи, щоб не було пропущених ділянок.
  8. Заливаємо перший шар, даємо замерзнути. Приблизно через 1,5-2 години ллємо новий шар. Повторюємо у тій самій послідовності до потрібної товщини.

Другий спосіб спорудження своїми руками майданчика для катання вимагатиме трохи більше зусиль, зате ковзанки у дворі, виконані за цією технологією, можуть витримувати невеликі відлиги. Підготовку до встановлення ковзанки починають восени, поки не випав перший сніг.

  1. Підготовляємо майданчик, прибираємо всі камінчики, гілочки, використовуючи граблі.
  2. Збиваємо з дощок встик борт, його можна використовувати і на наступний рік. Із зовнішнього боку скріплюємо дошки за допомогою накладок шурупами по 4 штуки.
  3. По кутах на відстані метра від бортика вкопуємо кілочки. Вони повинні бути вищими за бортик на 10 сантиметрів.
  4. Розкочуємо всередині майданчики без складок та бульбашок світлу плівку, закладаємо у кути. Кріпимо її із зовнішнього боку за допомогою накладок. Плівка має лежати вільно на землі.
  5. Коли надворі температура впаде -1 o C, починайте своїми руками заливати ковзанку.
  6. Воду ллємо тонким струменем повільно протягом 2 годин. На другу добу процедуру повторюємо. Заливку проводьте щодня, доки до краю бортика не залишиться 5 см.

Догляд за катком

Під час експлуатації, за катком, зробленим своїми руками, необхідно доглядати. Будь-яка зміна погоди позначається на якості льоду. Під час сильного снігопаду рекомендується, не чекаючи на його закінчення, чистити майданчик.

Перед початком катання, використовуючи снігоприбиральну лопату, залізний скребок, мітлу, пройдіться по катку. Цим ви відшліфуєте сліди від лез ковзанів, дрібні тріщини.

Для надання поверхні скляного блиску використовуєте один простий спосіб:

  • Полийте кригу тонким шаром гарячої води, а потім дерев’яною шваброю акуратно розподіліть її по поверхні;
  • Великі вибоїни, ямки заповнюються мокрою сніжною кашкою. Після того, як вона застигне, залити ковзанку в один шар;
  • Поновлювати поверхню треба хоча б раз на тиждень. Але це залежить від інтенсивності використання льоду. В ідеалі слід заливати після кожного катання. Заливання краще робити на ніч.

Щоб зробити ковзанку барвистим, додайте у воду перед двома останніми заливками, водоемульсійної фарби будь-якого кольору. Можна домогтися ефекту веселки, якщо кожен шар додати свій колір. Для цього візьміть фарбу розбавте її водою і тонким шаром полийте ковзанку, після того, як вона підмерзне, залийте водою зі шланга.

Самостійно зроблена ковзанка доставить багато приємних хвилин близьким. І, хоча ця кропітка робота коштуватиме вам праці та часу, ці зусилля не зрівняються з тим задоволенням, яке відчуваєш від катання на ковзанах разом із рідними, друзями.

Робимо ковзанку на подвір’ї

Якщо на подвір’ї є досить просторий горизонтальний майданчик, зробити ковзанку буде легко. Досить залити її, використовуючи у якості гідроізоляції, наприклад, плівку. Це трішки дорожче, ніж просте заливання вирівняного майданчика, занесеного снігом при потрібній температурі, але результати тут будуть кращими. Огорожу для такої ковзанки можна зробити ще за теплої погоди, а, оскільки вода всередині огорожі ізольована, то ковзанка витримає відлигу без протікання. Елементи конструкції ковзанки можна використовувати ще й на наступний рік. Тому перші капіталовкладення не будуть марними.

Розміри ковзанки визначаються площею подвір’я та розмірами плівки, яку можна підібрати. Ковзанка розмірами 3х6 м добре підходить для малюків, а ковзанка розмірами приблизно 9х15 м – навіть для хокейних тренувань та фігурного катання. Ще треба брати для уваги, що плівка має бути світлою, оскільки темна швидше нагрівається на сонці та лід тане швидше.

Відновлювати рівну поверхню ковзанки краще вночі, коли температура повітря знижується. Найпростіший метод – розлити по льоду теплу воду. Вона розтопить льодяні скалки а потім швидко змерзнеться з льодом. В результаті будемо мати гладку горизонтальну льодяну поверхню.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Воду можна розливати зі шлангу, але простіше та швидше це зробити за допомогою пристосування у вигляді Т-подібного продовжувача на шланг, складеного зі стандартних водорозподільних фітингів. Їх лише треба згвинтити та на нижньому боці горизонтальної частини цього пристрою просвердлити ряд отворів. Цим пристосуванням працюють як мітлою. Крізь маленькі отвори на поверхню льоду рівномірно буде литися тепла вода. Щоб вода у шлангу та пристосуванні не замерзала слід не забувати зливати її.

1. Дошками огороджують периметр ковзанки.

2. Дошки огородження з’єднують встик з зовнішнього боку накладками перерізом 25х100 мм. (З кожного боку стику по чотири шурупи довжиною 40 мм).

3. Встановивши дошки огородження перевіряють його прямі кути методом прямокутного трикутника зі сторонами 3-4-5. Цей метод в тому, що на відстані 3 м від вершини на ребрі дошки огорожі роблять позначку. Далі на другому катеті (дошці) помічають відтань у 4 м…

4. …тоді гіпотенуза, тобто відстань між цими позначками має дорівнювати 5 м. Якщо це не так, дошки пересувають, доку не досягнуть прямого кута.

5. Щоб гострі гілки, металеві речі або скалки скла не пошкодили плівку, граблями обшукують всю поверхню майбутньої ковзанки.

6. Біла плівка краще темної, оскільки вона не так сильно нагрівається сонцем. Її розкладають по ковзанці таким чином, щоб не було зморшок та пузирів.

Про автора

admin administrator