Кози які непритомніють

Авторadmin

Кози які непритомніють

Непритомні кози: опис, відео

Домашня коза по праву вважається одним з найдавніших тварин. Вже більше тисячі років, як люди використовують її молоко, м’ясо і вовна. У минулому часі тварина була диким, але потім його приручили і зробили домашнім. Але у великому різноманітті порід особливої уваги заслуговують Миотонические, яких в народі називають непритомні кози. Цікаво чому? Справа в тому, що, відчуваючи страх або нервовий стрес, тварина відразу втрачає свідомість.

З чого починалося?

Історія породи починається в далекій Америці. Ще в 1880 році Техаський фермер невідомо звідки привів чотири кози і запропонував їх сусідові. Той охоче погодився і точно про це не пошкодував. Це був перший досвід розведення дивовижних кіз.

Через стільки років, в США все так само популярна ця різновид і успішно використовується в сільськогосподарській галузі. Правда, на сьогоднішній день непритомна коза на межі вимирання і тепер її зміст носить більше декоративний, ніж практичний характер.

Незрозуміла особливість

Порода стала домашньою і дуже цікавою для науковців, яким ніяк не вдається вивчити до кінця цей феномен. Так, їм відомо, що непритомність — це наслідок генетичного захворювання, що передається спадково і проявляється в кожному другому поколінні. Але що стало причиною мутації і самих миотоний — не зрозуміло. Крім того, спроби схрестити представників цього рідкісного виду з іншими призводить до одного результату — появи кіз, які схильні падати в непритомність.

З метою не допустити вимирання унікальних тварин, у 1989 році була зареєстрована міжнародна організація по захисту Миотонических кіз. Вони поставили перед собою два завдання: врятувати популяцію і чітко визначити стандарти виду, у відповідності з якими можна займатися їх розведенням.

Причини втрати свідомості

Всі переживання закінчуються непритомністю

Мутація гена, що провокує короткочасний параліч кінцівок при певних обставинах, позбавляє здатності особина рухатися на кілька секунд. Коза падає на спину або на бік, а через якийсь час, знову встає на ноги, як ні в чому не бувало.

Що провокує дивні напади? Основних причин декілька:

  • зовнішній вигляд улюбленої їжі у великій кількості;
  • симпатія до представника протилежної статі;
  • страх перед хижаком або іншою небезпекою;
  • переляк від їде повз на великій швидкості транспортного засобу;
  • боязнь агресивно налаштованої людини.

Простіше кажучи, будь-яке сильне переживання, і коза в непритомності. Чи небезпечно це для тварини? Безпосередньо — ні. Вони не розуміють того, що з ними відбувається, хоч і на момент падіння знаходяться у свідомості. Просто раптова втрата контролю над м’язами може статися будь-де і коли завгодно, а значить приземлення буде на різні предмети. А це пов’язано з ризиком для здоров’я. І, дійсно, у них трапляються травми і удари. Особливо, якщо тварина падає прямо на бігу, перекидаючись і перевертаючись. Але ось що незрозуміло, жодних серйозних ушкоджень ні з однією з кіз зафіксовано ще не було. А це означає, що чудесним чином порода захищена від наслідків. Це ще одна загадка для допитливих учених умів. Чи знайдуть вони відповіді — хто знає, але задуматися їм точно є над чим.

Зовнішність має значення

На батьківщині обморочную козу називають дерев’яною, а рідше — нервової і жорстко ногою. Зовні досить значні розміри. Перевершує своїх побратимів обсягами на 40 відсотків. У висоту вона сягає майже 70 см, а вага її коливається від 70 кг у самок, до близько 100 кг у самців. І це однозначно один з головних приводів займатися їх розведенням. Порода вважається більш м’ясної, ніж молочної, а про смакові якості м’яса ходять легенди. Зовні відрізняється рівним профілем і великими очима на викотив.

Шерсть її і довга і коротка цінується за прекрасний якість, а найпопулярніша забарвлення — чорна з білим і тільки в рідкісних випадках буває інша. Спокійний норов з лінню додає популярності увазі, тому що спрощує догляд та утримання. Інші кози більш рухливі і постійно норовлять вирватися на свободу з місць їх утримання і не даються доїтися і стригтися. Але тільки не непритомна коза. Тваринники з задоволенням відзначають її поступливість і лагідність. Так що ніяких особливих клопоту з нею не буває.

Жорстокі фермери Техасу придумали хитрість і стали використовувати особливість породи в своїх цілях. На ціле стадо заводять одну Миотоническую козу. Навіщо? Все банально просто. Побачивши небезпеку для життя в особі хижака, тварина паралізує, і воно падає на землю. Решта розбігаються в різні сторони, а тим часом, поки «принада» в непритомності, до неї безперешкодно підходить вовк. Готова жертва відволікає, і позбавляє необхідності бігти далі. Так вдається врятувати велике стадо ціною життя однієї особини. Звучить кровожерливо, але така практика має місце і вважається вигідним способом захисту великої кількості особин втратою тільки однієї.

Непритомні кози, незважаючи на свою рідкість і незвичність – все ті ж звичайні домашні тварини. Що стало причиною порушення в генах і чому він настільки сильний, що непереможний навіть селекцією — наука поки що не знає. Але хіба це головне? Невибагливість і високі смакові якості м’яса — ось що головне в них. І навіть, якщо ніхто і ніколи не дізнається природу феномена, головне зберегти вигляд для прийдешніх поколінь. Нехай і вони дивуються і милуються, продовжуючи естафету розведення та збереження популяції.

Непритомність у кіз: правда чи міф?

Така дивна особливість притаманна лише одному виду. Справа в тому, що в США в штаті Теннесі зустрічається особлива порода, яка при сильному нервовому потрясінні в прямому сенсі слова падає з ніг. Допоможе зрозуміти, чому ці кози непритомніють відео, а також наша розповідь.

Чому падають в обморок кози?

Непритомні або теннесійскіе кози – це досить рідкісний вид. Але своєю особливістю вони отримали інтерес не тільки з боку звичайних людей, а й серед учених. Багато фахівців-тваринники сьогодні відновлюють популяцію цього виду, щоб краще розібратися в дивний феномен.

Справа в тому що кози цієї породи мають генетичну спадкову патологію або хвороба. Але це не зовсім непритомність, а правильніше мускульний параліч. Коли тварини відчувають сильне нервове збудження (не тільки страх і переляк), у них настає параліч. Вони падають з витягнутими ногами і в такому непритомному стані можуть перебувати кілька секунд. Відомо, що такий стан може викликати:

  • переляк або страх;
  • задоволення від улюбленого корму або від передчуття бажаного обіду;
  • статеве збудження при вигляді протилежної статі.

Теннесійская порода

Сьогодні досить складно сказати, як з`явилися такі кози: чи то ген сам мутував, то чи його створили штучно. Сама ж порода непритомних тварин відома ще з кінця 19 століття. Однак в 1980-х роках її представники майже зникли. Втратити такий незвичайний предмет досліджень і якусь загадку селекціонери не могли допустити. Тому сьогодні роботи по відновленню поголів`я породи тривають. У науці цей вид отримав назву – міотоніческіе.

Ген, який призводить до виникнення цього явища (непритомності), передається у спадок. Він рецесивний, тому проявляється навіть у тих випадках, якщо теннесійскую породу схрестити з будь-якою іншою. Найчастіше недуга виникає в кожному другому поколінні. Цікаво, що в 1989-му році була створена міжнародна асоціація по збереженню чистоти теннесійской породи.

міотоніческіе явища

Мускульний параліч у кіз проявляється настанням повної паралізації кінцівок, від чого тварина падає на спину з витягнутими прямими ногами. При цьому тварини залишаються у свідомості, у них немає болю, а лише подив. Хоча таких представниць і називають нервовими, насправді вони є дуже пасивними, навіть ледачими. За зовнішнім виглядом вони трохи крупніше і вгодований звичайних тварин. Вчені говорять, що це пов`язано з недугою.

Чи небезпечно це для здоров`я тварини?

Сама по собі миотония, як нервово-м`язову захворювання, яке виникає у «нервових» кіз, не є небезпечною. У тварин проявляється одна з двох форм недуги, яка пов`язана з паралічем кінцівок. Відомо, що таке явище є результатом локального порушення в 36-нетрансльовані області гена 19-ї хромосоми. Коли коза падає на спину, тобто, нібито в непритомність, вона залишається в свідомості. Але кажуть, що тварини не розуміють свого стану.

Однак це явище може нести загрозу в тому випадку, якщо тварина невдало впаде, наприклад, на камінь або інший небезпечний предмет. Часто тварини падають під час швидкого бігу, від чого можуть перевертатися і навіть перекидатися. Варто зауважити, що випадків розтягувань або сильних ударів ще не спостерігалося. Тому багато хто впевнений, що миотония або, як всі говорять, непритомність, не шкодить козам.

Відео «Міотоніческіе кози»

У цьому відео ви побачите, в яких ситуаціях тварини падають в обморок, а також дізнаєтеся про те, чому у теннесійской породи виникає таке дивне явище.

Чому кози можуть непритомніти під час переляку

Як би дивно це не звучало, але деякі кози в буквальному сенсі слова непритомніють. Провокує подібний стан нервовий стрес або переляк, але трапляється це тільки з певною, рідкісною породою. Міотонічний вигляд, в простогородді непритомний, страждає генетичних порушень, які передаються від покоління до покоління. Так чому кози непритомніють під час переляку?

Зміст матеріалу

Трохи історії

Історія свідчить, що в 1880 році фермер Тінслі, перший хто знайшов цих кіз і запропонував купити їх іншому Техаському фермеру. Було їх всього чотири, і вони є прабатьками тих, які і в наші дні від переляку непритомніють. Відбувається це так: відчуваючи страх, м’язи кінцівок наляканої особини паралізує і втрачають здатність утримувати тіло. Тоді тварина падає на бік або спину, що виглядає смішно і незрозуміло.

Але причин, від яких коза непритомніє, набагато більше і вони наступні.

  • симпатія до карколомного представника протилежної статі;
  • достаток улюблених продуктів;
  • нависаюча небезпека у вигляді хижака;
  • гучний шум від проноситься на великій швидкості автомобіля;
  • страх смерті, який викликає грізна і агресивна людина.

Які вони – кози, що лякаються

Зовнішні характеристики: сягає до 65 см. у висоту і важить часом до 79 кілограм. І це тільки самки, а самці досягають 100 кілограмів. Дуже примітні великі очі навикаті і прямий профіль. Основний відмінний забарвлення кіз чорно-білий. Рідко бувають і іншого кольору. Інтерес становить їхню шерсть. Вона хоч і не така, як у ангорових, але має хорошу якість.

А взагалі порода спокійна і навіть ледача, великі розміри роблять її популярною для розведення. Ці кози більше м’ясні, ніж молочні і, якби не специфічна особливість, то вони більше нічим би не відрізнялися від своїх побратимів. Але кози цієї породи так легко непритомніють, що лякають оточуючих і спочатку навіть господарів. Триває цей стан всього секунд 15, після чого вони знову стають на ноги і поводяться, як ні в чому не бувало.

У чому секрет затребуваності

Порушений ген козлики отримують у спадок, правда спостерігається він тільки в кожному другому поколінні. Результатом схрещення породи з іншими стало збереження незвичайної особливості. Але, якщо у нас люди їх називають нервовими або непритомними, то на батьківщині в Америці їх величають дерев’яними або жорстко-ногими. І незважаючи на нез’ясовну патологію, даний вид з успіхом розводять.

Популярність обумовлена не тільки перевищують інші різновиди майже на 40% вага, а значить в результаті більша кількість м’яса. А ще завдяки можливості відвернути небезпеку від цілого стада. Як саме? Помітивши наближення хижака, а це одна з причин, від яких коза непритомніє, щоб її на час паралізувало, всі інші особини розбіглися і тільки одна, лежачи без свідомості, стала легкою здобиччю. Жорстоко і негуманно, але деякі скотарі з успіхом користуються цим вивертом, приносячи в жертву одну особину заради порятунку інших.

Цікавий факт, але любителі даної породи ще 1989 році зареєстрували міжнародне товариство шанувальників Міотонічних кіз. Головним своїм завданням вони поставили збереження виду і формування стандартів, яким потрібно слідувати при їх розведенні надалі. Численні відео підтверджують унікальні вміння породи і дивують тих, хто бачить подібне вперше. На сьогоднішній день порода визнана вимираючою і знаходиться під охороною на всій території США.

Як не парадоксально, але це тільки збільшило до них інтерес. І, якщо раніше фермерів підкуповував їх лагідний норов, що полегшувало їх вміст. У порівняння з іншими, набагато швидшими і жвавішими, нервові кози виграють тим, що їх простіше стригти і лікувати. Вони не скачуть через огорожі і славляться смаковими якостями м’яса. Дрібні господарства з радістю розводили саме Міотичних. А тепер вони рідкісні, а значить ще цінніші, ніж раніше. І заводять їх вже з іншою метою – як домашню тварину. Так, вони розумні і доброзичливі. До речі, в Америці їх використовують ще й для показу в модних телевізійних шоу. Ось так з нестачі вийшло зробити пікантну особливість.

Ризик для здоров’я

З’ясувавши, чому кози непритомніють, резонно дізнатися – чи небезпечне це явище для них. Сама міотонія, хоч і хвороба, але точно не становить ніякої небезпеки для тварин. Існує дві форми захворювання і обидві викликані генетичним порушенням. Якщо коза непритомніє на спину, то вона все одно залишається при свідомості, але абсолютно не розуміє, що з нею відбувається. І ось тут виникає ризик травми від невдалого приземлення на якийсь предмет, який може перебувати в місці її падіння. Інший варіант сценарію, падіння під час бігу. В результаті цього вони перевертаються і кувиркаються, отримуючи розтягнення і пошкодження. Сильних забоїв і переломів поки ще не було зафіксовано, що дозволяє зробити висновок про відсутність шкоди обдуманих нападів у конкретної породи.

Непритомні – різновид звичних нам кіз, тільки зі специфічним умінням. Хвороба проявляється в надзвичайних обставинах і не становить небезпеки тварині. Тепер не тільки фермери, але і вчені зайнялися її вивченням, що дає шанс збільшити популяцію феноменальних рогатих і не допустити вимирання виду. Новачкам у розведенні кіз саме Міотонічні представники, будучи покладистими і повільними, стануть відмінним досвідом, який точно не відіб’є полювання до цього заняття.

Про автора

admin administrator