Красиві кущі з квітами

Авторadmin

Красиві кущі з квітами

Зміст:

Цвітуть весною: які кущі стануть справжньою окрасою вашого саду

Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!

Весна – насичена пора для садівників. Важливо подбати про ґрунт, зробити підживлення та посадити кущі, що стануть справжньою окрасою саду, даючи тривале та пишне цвітіння.

OBOZ.UA зібрав найкращі чагарники для садової ділянки. Це доволі невибагливі види, що не потребують ретельного догляду, а деякі з них будуть радувати цвітінням вже починаючи з ранньої весни.

Форзиція

Жовті квіти форзиції є справжніми вісниками весни. Цвіте кущ вже у другій половині березня, однак час і тривалість цвітіння також залежать від виду і сорту рослини. Форзиція – один з найпростіших у вирощуванні та догляду садових кущів.

Бузок

Ароматний бузок має нетривалий період цвітіння, однак його насичений приємний аромат не сплутати ні з чим. Садівники часто обходять увагою цей кущ, зважаючи на короткий час цвітіння, помітну агресивність та низьку декоративність за сезон, коли чагарник не цвіте (а це більша частина року). Але селекціонери вивели сорти бузку, які відрізняються компактністю, більш тривалим цвітінням і різноманіттям кольорів.

Дафна

Інша назва цієї рослини – вовчі ягоди, і деякі види є токсичними. В садах вирощують гібридні сорти дафни які є найбільш зимостійкими. Цвітіння починається весною і може тривати до місяця, а вже восени на кущах з’являються вовчі ягоди.

Магнолія

Раніше магнолії в наших широтах зустрічалися нечасто, адже це дуже теплолюбні рослини. Найкраще в садах приживуться наступні сорти: магнолія суланжа, магнолія кобус, загострена, лебнера, трипелюсткова. А от магнолію зірчасту (Magnolia stellata) варто саджати обережно – вона дуже страждає від морозів та повільно зростає. Магнолія – витривала рослина, що практично не хворіє і любить слабокислий ґрунт.

Мигдаль

Це ще одна теплолюбна рослина, тож з вибором сорту варто бути обачними. Підійдуть наступні види: мигдаль степний, чи низький (Prunus tenella), мигдаль трилопатевий (Prunus triloba), який частіше називають квітучою сливою, грузинський (Amygdalus georgica), ледебура (Prunus ledebouriana).

Рододендрони

Садівники радять обрати рододендрон даурський, що має ніжні дрібні квіточки. Основна його перевага – у морозостійкості. Рододендрони ростуть у напівтіні та люблять кислий ґрунт.

Вейгела

Декоративний кущ, залежно від сорту, виростає від 50 см до 3-х метрів. Найбільш ранні види цвітуть на початку травня, вкриваючись яскравими рожевими, білими чи жовтими квітами. Вегейла може цвісти двічі на рік: навесні та восени, ближче до вересня. Вибагливістю вони не відрізняються: ростуть і в напівтіні, і на сонці практично на будь-яких ґрунтах, нормально переносять посуху.

Дейція

Дейцію вважають одним з найпростіших у вирощуванні чагарників. Росте вона практично на будь-яких ґрунтах, віддає перевагу сонячним ділянкам, але може розвиватися і в напівтіні. Цвітіння має пишне, біле або рожеве.

Спіреї

Є багато видів спірей: одні цвітуть весною, інші – восени. Це морозостійкі рослини, що цвітуть виключно білими квітами на пагонах минулого року. У догляді спіреї невибагливі, стійкі до шкідників і хвороб.

Раніше OBOZ.UA розповідав, чим підживити півонії весною, щоб отримати рясне цвітіння.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Важливе

Формула 30+40+30. Міносвіти розповіло, як планує організувати оплату навчання у вишах

Українцям перерахували пенсії: названо нові розміри виплат

Донька переможця “Шансу” Павла Табакова розвернула всі крісла журі польського “Голосу діти”. Відео

TOP NEWS

Цинічно та кровожерливо: Трамп через Орбана озвучив “мирний план” по Україні. Чому це ще не зрада

Окупанти вдарили по будівельниках у Харківській області: є загиблі та поранені. Фото

“Вже викликали паніку”: в ГУР прокоментували операції “Свободи Росії”, РДК і “Сибірського батальйону” у прикордонні РФ

Життя

Чому у СРСР постійно стояли черги у магазини: купити не виходило навіть цигарки

Хто розбагатіє до кінця березня: три знаки зодіаку отримають шалені прибутки

Цвітуть весною: які кущі стануть справжньою окрасою вашого саду

Думки

Путін битиме у больову точку німців

Міф про те, як Трамп нібито сказав Орбану, що не дасть Україні ані копійки

12 фраз, які вживають токсичні люди: як себе захистити

Часів Яр у пріоритеті росіян: коли чекати пік наступу

Поки ви спали, ЗСУ працювали! Що насправді розбомбили цієї ночі в Росії

Путін: військовий злочинець, дітокрад

Лікарі з Африки та управлінці із солдатів: як у Росії борються з дефіцитом кадрів

News in English

“He is an inadequate person”: Zelenskyy names Putin’s main goal in the war against Ukraine

Russian IL-76 catches fire mid-air and crashes into forest belt. Photo

The draft US budget for 2025 includes $482 million for Ukraine – State Department

Life

Що робити батькам, коли у дитини істерика

Що таке віртуальна реальність та її переваги в терапії

5 порад, як розвинути або повернути втрачену звичку до читання

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин України та світу сьогодні

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на ресурсі OBOZREVATEL дозволяється лише за умови обов’язкового посилання на OBOZREVATEL, а для інтернет-видань – розміщення прямого, відкритого для пошукових систем, гіперпосилання на сторінку OBOZREVATEL, на якій розміщено оригінальний матеріал. Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук і подальше поширення інформації, яка містить посилання на “Інтерфакс-Україна” www.interfax.com.ua, суворо заборонено. Всі опубліковані фотоматеріали Getty Images та УНІАН не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі без письмового дозволу компаній. Редакція OBOZREVATEL може не поділяти точки зору, викладену в авторському матеріалі. Відповідальність за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах, несе рекламодавець.

© 2024 Всі права захищені, ТОВ “Золота середина”.

Кущі з білими квітами – 7 прекрасних рослин для вашого саду

Різноманітні кущі є чудовим способом додати краси саду чи подвір’ю, тож вони широко використовуються в ландшафтному дизайні. Сьогодні мова піде про кущі з білими квітами – невибагливі та популярні в Україні види та сорти.

  • 1 Декоративні кущі які цвітуть білими квітами
    • 1.1 Спірея сіра
    • 1.2 Калина Бульденеж
    • 1.3 Спірея Вангутта
    • 1.4 Пухироплідник калинолистий
    • 1.5 Садовий жасмин
    • 1.6 Гортензія деревоподібна
    • 1.7 Жилолист

    Кожен із представлених далі кущів добре адаптований до наших кліматичних умов та підходить для висадки від полісся до буковини.

    Декоративні кущі які цвітуть білими квітами

    Всі ці білі кущі є багаторічними рослинами, тож притягуватимуть погляди багато років.

    Спірея сіра

    Найпопулярніший сорт спіреї сірої – Грефшейм (Grefsheim) , її витончено пониклі до землі гілки, оточені білими квітками, надають рослині форму білосніжного водоспаду. Повз точно не пройдеш – настільки вона прекрасна.

    Спірея сіра досить великий чагарник, діаметр крони дорослої рослини досягає 2 метри, враховуйте це при посадці!

    Квіти до 1 см в діаметрі, сніжно-білі, зібрані в парасолькові суцвіття, густо покривають весь кущ. Листя невелике, вузьке, сіро-зелене, саме тому спірея має таку назву. Восени спірея набуває золотисто-жовтого забарвлення і дуже прикрашає сад!

    Цвітіння відбувається на пагонах минулого року, тому формувальну обрізку проводять одразу після цвітіння. Тривалість цвітіння – близько 3 тижнів у травні-початку червня.

    Калина Бульденеж

    Калина Бульденеж – надзвичайно красивий кущ з білим цвітом. Навесні, у квітні-травні, рослина покривається великими, ефектними суцвіттями-кулями, що мають 7-15 см в діаметрі. Цвітіння триває близько місяця.

    Коли цвітіння тільки починається, квіти мають зеленуватий відтінок, але потім стають яскраво-білими. Вони настільки об’ємні, що від їх ваги пагони можуть нахилятися донизу.

    Навіть по закінченню цвітіння цей декоративний кущ матиме привабливий вигляд аж до пізньої осені, завдяки красивому різьбленому листю. Чудового виглядає як самостійно, так і в групових посадках на тлі листяних дерев.

    Найкращі місця для висадки калини Бульденеж – сонячні або злегка затінені ділянки. Кущ вологолюбивий, відмінно росте на поживних, пухких ґрунтах, від помірно-кислих до лужних. Добре піддається формуванню обрізанням.

    Спірея Вангутта

    Спірея Вангутта – декоративний кущ з білими квітами (численними, мальовничими, у вигляді каскадів дугоподібними гілками). Є швидкорослим, невибагливим, відрізняється вкрай рясним щорічним цвітінням.

    Один з небагатьох красиво квітучих чагарників, які мають прекрасний вигляд як у вільній формі, так і при стрижці. Виростає до 2 метрів у висоту.

    Спірею Вангутта можна використовувати як живопліт, але тоді її цвітіння не таке рясне. Тож більш ефектно виглядає в чагарникових групах, солітерних посадках.

    Саджанці рослини досить недорогі (невеликі можуть бути менше 100 грн), тож придбати такий кущ для свого саду може кожен.

    Пухироплідник калинолистий

    Пухироплідник калинолистий – прекрасний чагарник, який часто можна зустріти в садах, і це не випадково, адже він красивий і невибагливий, зимостійкий. Основний догляд за полягає у формувальному обрізанні, що може потребувати до трьох стрижок кущорізом за літо.

    Завдяки різноманітності сортів, можна використовувати при посадці в композиціях, висаджувати в живоплоти. Навіть один кущ пухироплідника має дуже ефектний вигляд! Особливо, якщо його формувати в кулю! А формується він відмінно.


    Пухироплідник, залежно від сорту, може бути із зеленим, жовтим, червоним листям. Два найпопулярніших сорти – бордоволистий Діабло і жовтолистий Лютеус, а також сорт Хамелеон із цікавим варієгатним забарвленням. Можуть рости як на сонці, так і в півтіні.

    Залежно від сорту, висота куща сягає 1,5-2,5 м, а діаметр крони 1-1,5 м. Крона досить щільна, злегка розлога. Цвіте в червні красивими суцвіттями білого кольору, з яких восени дозрівають плоди (неїстівні).

    Садовий жасмин

    Жасмин садовий – досить популярні кущі з білими квітами, які є зимостійкими, невибагливими, прекрасно почуваються в тінистих місцях. Коли цвіте, очей неможливо відвести, а деяким сортам приємний аромат додається бонусом.

    Під час цвітіння весь чагарник вкритий білими пластівцями квітів – махрових або простих (залежно від сорту), але цвітуть дуже рясно всі.

    Садовий жасмин, зазвичай, висаджують як солітер, але також ефектний вигляд мають поєднання, наприклад, з хостами.

    Найкраще підходить для сонячних чи напів-сонячних ділянок, а при нестачі світла втрачає рясність цвітіння. Цвіте кущ в червні-липні.

    Гортензія деревоподібна

    Це красиво квітучий листопадний чагарник з округлою широкорозкидистою кроною. Виростає заввишки в середньому до 1,5 метра. Суцвіття мають форму величезних округлих шапок розміром до 20-30 см у діаметрі та схожі на кучугури снігу (у сортів які цвітуть білим кольором).

    Цвіте гортензія деревоподібна рясно і дуже тривало починаючи з середини літа і до самої осені. Рослина віддає перевагу сонячним місцям, добре росте в півтіні. Найкращий ґрунт – добре зволожений, родючий, слабокислий.

    Володіє хорошою морозостійкістю, але навіть підмерзання не позначається на її декоративності, оскільки цвіте гортензія на пагонах поточного року.

    Сортів гортензії деревоподібної зараз дуже багато, серед популярних білих: “Annabelle”, “Strong Annabelle”, “Bella Anna”, “Bounty”, “White Dome”, “Grandiflora”, “Hayes Sturburst”, “Hills of Snow”, “Polar Bear”.

    У ландшафтному дизайні застосовується в якості солітера, в групах, масивах, міксбордерах.

    Жилолист

    Жилолист (дейція) – ефектний кущ з білим цвітом (простими або махровими квітками сніжно-білих, ніжно-рожевих чи бузкових відтінків залежно від сорту), зовні схожий на жасмин, але без запаху. В ландшафтному дизайні жилолист люблять за виняткову декоративність суцвіть.

    Рослина віддає перевагу поживному, середньо-зволоженому ґрунту, бажано з додаванням перегною, піску і торфу. Висаджувати необхідно там, де буде захист снігу і будівель, слід уникати посадки на відкритих продувних ділянках.

    Через те, що коріння розташоване неглибоко, необхідно стежити за зволоженням ґрунту, особливо в спекотне літо при відсутності дощів. Після поливів необхідно розпушувати ґрунт на 25-30 см.

    Жилолист добре реагує на обрізку, яку роблять восени для стимулювання кущіння і рясного цвітіння. На зиму необхідне сухе мульчування та укриття повітропроникним матеріалом.

    Напишіть у коментарях які кущі з білими квітами зі добірки вище вам сподобалися найбільше? Які кущові рослини, що цвітуть білим, є у вашому саду?

    Цікавлюсь урбаністикою, новобудовами, нерухомістю та багато чим пов’язаним з цими сферами. У вільний час пишу на сайт та знімаю відео на Ютуб-канал «Набудували».

Про автора

admin administrator