Кріп на зиму

Авторadmin

Кріп на зиму

Кріп на зиму – 7 найкращих рецептів заготовок

Зберігати сезонні зелень і овочі не тільки зручно, але й вигідно. Правильно заготовлені продукти зберігають велику частину цілющих властивостей, вони будуть корисніше тепличних, що продаються взимку. У цій статті підібрані кращі рецепти заготовки кропу на зиму.

Заморожений кріп на зиму

В інтернеті є безліч варіацій заморозки зелені в льоду, контейнерах, олії. У таких варіантах є маса недоліків – в маленькій морозилці контейнер буде займати багато місця, як і заморожений лід, а в останньому варіанті потрібно занадто багато масла.

У запропонованому нижче варіанті, все набагато компактніше, практичніше і зручніше в плані процесу підготовки.

Заморозити кріп на зиму можна наступним чином:

  1. З гілочок кропу зриваються пагони з м’яким стеблом і листочки. Жорсткий стебло мало кому подобається – далі його можна викинути або використовувати для відвару розсолу, варіння м’яса і риби (для додання бульйону аромату і смаку).
  2. У глибоку ємність складаються відібрані листочки зелені і заливаються холодною водою. Протягом декількох хвилин бруд, пил отмокнет, і зелень можна перекласти в друшляк.
  3. Промивається вміст друшляка ще двічі.В кінці зелень залишається в друшляку хвилин на десять, щоб вся рідина скла.
  4. На робочій поверхні розкладається чисте сухе кухонний рушник. Поверх рівномірно розкладається зелень і залишається просушуватись на годину-другу. Протягом всього часу просушування потрібно кілька разів перемішати зелень.
  5. Береться кілька целофанових пакетів зручного розміру. У них розкладається зелень, повітря з пакетів видавлюється і він зав’язується на вузол. Дуже важливо вичавити повітря з пакету, інакше волога, що міститься в ньому, перетвориться на лід. А якщо повітря прибрати, вийде практично спосіб сухої заморозки.

Як правило, заморожена зелень зберігається до наступного врожаю – довше просто немає сенсу зберігати.

Рецепт сушеної зелені

Сушити кріп можна декількома способами. Нижче описані найпопулярніші:

  • вимиті і підсушені рушником / паперовими серветками пучки кропу пов’язують і розвішують на повітрі (в тіні). Сушка може зайняти добу або трохи більше. Готова правильно сушена зелень, зберігає зелений колір;
  • вимитий кріп умочують паперовими рушниками, розкладають на покритий пергаментним папером деко, зверху покривають листом пергаменту і сушать 3-4 години при 40-50-ти град. в духовій шафі. За бажанням перед сушінням зелень можна нарізати;
  • кріп вимити, промокнути, дати трохи полежати на рушник, щоб зайва волога висохла. Далі стебла розкласти на пергаментних аркушах або газеті, на підвіконні / на верхніх кухонних шафах. Через 2-3 дні можна буде її зібрати.

Сушена зелень зберігається в закручених банках, картонних коробках, які щільно закриваються, від півроку до року.

Засолка в банках

У радянські часи було дуже популярно зберігати зелень в вигляді засолювання.

Засолити кріп в банках можна наступним чином:

  1. Зелень ретельно ополіскується, підсушується і ріжеться. Складається в глибоку миску.
  2. Береться сіль в чотири рази менше за кількістю, ніж прянощі. Ретельно перемішується.
  3. Солона зелень розкладається в чисті сухі банки і щільно закручується. При цьому її потрібно добре утрамбовувати, щоб з кропом виділився сік. Два дні він солиться при кімнатній температурі.

Зберігати кріп рекомендується в холодильній камері або погребі. Рекомендується використовувати тару менш ніж 500 мл об’єму.

На замітку. Чим щільніше покладена зелень, тим довше вона буде зберігатися.

Маринована зелень на зиму

З розрахунку на 2,5-3 кг кропу знадобиться маринад з наступного кількості складових:

  • літр води;
  • склянка оцту стіл .;
  • ½ скл. цукру;
  • 3 стол. лож. солі (без гірки).

Додатково використовується:

  • 2-4 головки часнику;
  • кілька листів лаврове листя;
  • запашний перець.

Зелень попередньо обполіскувати, підсушують паперовими рушниками. Ріжемо.

Часник чистимо, ріжемо пластинками товщиною 1-2 мм.

Банки ретельно промиємо з миючим засобом. Рекомендується використовувати банки невеликого обсягу.

На дно кладемо по листку лаврове листя, 4 часникових пластинки і 5 горошин перцю. Далі наповнюємо їх зеленню, щільно придавлюючи її.

Воду закип’ятити, розвести в ній всі необхідні для маринаду компоненти. Заливаємо отриманим відваром зелень, прикриваємо кришками. Банки ставимо в глибоку широку ємність. Наливаємо дуже теплу воду в ємність так, щоб вона покрила банки трохи вище, ніж наполовину. Ставимо на середній вогонь, після закипання трохи зменшуємо. Коли маринад в банках почне трохи кипіти, тобто з дна почнуть підніматися бульбашки, засікаємо третину години і стерилізуємо. Після закупорюємо, перевертаємо догори дном, укутуємо ковдрою і залишаємо на час охолодитися.

Смачний рецепт: як готувати часникові стрілки на зиму

Зберігати маринований кріп потрібно в погребі.

Чи можна консервувати кріп?

Консервування кропу на зиму – давно відомий спосіб збереження зелені. Продукт використовується при приготуванні різних страв. Безсумнівно, в такому способі заготовки кропу є і деякі мінуси – консерваційні речовини руйнують частину корисних речовин і мікроелементів, та й запах / смак у такого продукту менш приємний, ніж у свіжій прянощі.

Замороження в формочках для льоду

Досить популярний спосіб збереження зелені в формочках для льоду:

  • свіжу, вимиту зелень дрібно рубають, змішують з м’яким вершковим маслом, заморожують протягом доби, після чого готові кубики перекладають в пакет і зберігають у морозильній камері, використовуючи в разі потреби;
  • зелень також дрібно рубають, щільно утрамбовують в формочки, заливають оливковою олією і заморожують.

На замітку. Кріп можна змішати з іншими видами зелені.

Кропове масло на зиму

Кропове масло можна використовувати для салатів, засмажкою, приготування багатокомпонентних заправок і соусів. Готується воно дуже просто: свіжа зелень робиться, щільно укладається в невелику баночку і заливається рафінованим соняшниковою / оливковою олією. Солити заготовку не потрібно.Баночку щільно закривають кришкою і зберігають у холодильнику. Масло буде готове до використання вже через пару тижнів.

Як зберегти кріп на зиму в свіжому та сухому вигляді

Для багатьох господарів залишається актуальним питання, як зберегти кріп на зиму, навіть попри те, що цю зелень завжди можна купити в супермаркеті. Взимку вартість кропу сильно зростає, а цієї прянощі часто потрібно додати лише дрібку для гарного аромату. Отже, як заготовити кріп на зиму – читайте в матеріалі ТСН.ua.

Чому потрібно заготувати кріп на зиму

Їсти цю зелень дуже корисно, адже вона містить вітаміни P та С, а також залізо, каротин і інші корисні речовини. А пряний запах кропу з’являється завдяки клітковині та ефірному маслу. Якщо часто споживати кріп, підвищується імунітет та покращується апетит.

А ще ця зелень має заспокійливу і відхаркувальну дію, це відомий спазмолітик та антиоксидант. Ось чому так важливо знати, як зберегти кріп на зиму.

В чому можна заготовити кріп на зиму

Щоб кріп на зиму зберігав всі свої властивості, його можна засолити в баночці, заморозити в морозильній камері, замаринувати з використанням оцту або просушити в духовці чи на вулиці. Кожен із цих способів має свої плюси на мінуси, які розглянемо нижче.

Якщо ви хочете просто зберегти кріп свіжим протягом місяця чи півтора, можна взяти звичайну банку чи вакуумний пакет. Зелень промивають, просушують і просто кладуть цілий пучок.

Часто господині використовують целофанові пакетики чи харчову плівку, в яких замотують кріп. Якщо ви вирішили зберегти зелень таким способом, не забудьте зробити невеликі дірочки, щоб вона “дихала”.

Слід запам’ятати, що перед тим, як зберегти кріп на зиму в пакетику, зелень потрібно обгорнути паперовим рушником. А мити його можна лише в ємності з водою, давши йому там трішки полежати.

Як зберегти кріп на зиму: перевірені способи

Як засолити кріп на зиму

Така пікантна приправа стане чудовим доповненням до супів, салатів, гречки чи картоплі. Кріп, який заготовили цим способом, зберігається протягом цілого року.

Спосіб приготування дуже простий:

  1. Стебла кропу потрібно промити та ретельно обсушити за допомогою паперового рушника. Потім зелень ріжеться, кладеться в окремі баночки та засипається сіллю (в пропорції 1:2). Останнім шаром повинна бути саме сіль.
  2. Не забудьте утрамбувати кріп і закрити баночку кришкою. Зберігається засолений кріп на найвищій поличці холодильника.

Якщо ви хочете зберегти кріп на зиму без додавання солі, можете скористатися таким способом:

  1. Кріп промиваєте, висушуєте, нарізаєте.
  2. Потім зелень розкладається в банки і заливається олією.

Варто пам’ятати, що солити кріп на зиму можна лише в стерилізованих банках. Деякі господині беруть звичайні чисті ємності, що негативно впливає на терміни зберігання.

Маринуємо кріп на зиму

Цей рецепт дуже оригінальний. Для маринування беруться лише гілочки кропу без стебел. А далі запам’ятайте такі кроки:

  1. Зелень промивається та обсушується. Потім розкладається в окремі баночки та заливається маринадом.
  2. Маринад готується дуже просто: сіль та оцет заливається окропом.
  3. Банки потрібно простерилізувати.

Як заморозити кріп на зиму

Заморожування серед господинь вважається одним із найбільш популярних способів зберегти цінні властивості та свіжість продуктів. Кріп можна зберігати цілим або нарізаним. Для цього його спочатку промивають, обсушують. Потім прибирають в пакети чи контейнери. Зелень потім розморожувати не потрібно. Її просто дістають та додають до страви.

Заморожений кріп зберігає свій смак і аромат протягом 9-10 місяців. Але він все ж трішки буде відрізнятися від свіжої зелені, тому його варто додавати лише до готових страв, але не до салатів.

Як правильно сушити кріп на зиму

Засушити зелень можна двома способами: в духовці або на свіжому повітрі. Саме такий кріп залишається дуже ароматним та смачним.

На повітрі висушити кріп на зиму можна так:

  1. Обмийте зелень та обсушіть її. Дрібно наріжте кріп і залишіть на сонці на 2-3 дні.
  2. Після цього можна пересипати сухий кріп у чистий мішечок.

Кріп також можна висушити в духовці:

  1. Кріп потрібно розкласти на деко, заздалегідь застелене пекарським пергаментом.
  2. Виставте температуру не вище 40 градусів і тримайте зелень в духовці кілька годин.
  3. Потім температуру можна збільшити до 70 градусів.
  4. Дверцята духовки повинні бути відчиненими.

Цей спосіб варто обирати лише в тому разі, якщо у вас немає інших можливостей, як зберегти кріп на зиму. Адже цей метод хоч і швидкий, проте позбавляє зелень її основного аромату.

Висушений кріп може зберігатися дуже довго. Його додають у супи, до риби та м’яса. Аромат трішки відрізняється від свіжого кропу, тому його не додають до салатів.

Як зберегти свіжим кріп на зиму: 3 рецепта досвідчених господинь

Літо – час корисних заготовок на зиму. Кожна господиня намагається заморозити багато ягід, фруктів та зелені.

Кріп і петрушка ідеальний варіант для супу, випічки та приготування страв. Взимку зелень коштує дуже дорого та не завжди можна знайти свіжий кріп або петрушку.

Пропонуємо вам дізнатися 3 найпростіших способи, як зберегти кріп свіжим на зиму.

Як зберегти кріп, щоб він був свіжим

При покупці кропу або петрушки обов’язково дивіться на корінці. Вони не повинні бути млявими та м’ятими.

Наберіть невелику чашку води та поставте зелень. Такий лайфхак допоможе якомога більше зберегти свіжість кропу.

Як зберегти кріп на зиму в свіжому вигляді

Для супу або борщу можна зберігати кріп в пакеті. Добре помийте зелені гілочки, дрібно порізати та перекладіть в пакет.

Щоб зелень не злипалася, після миття обов’язково висушіть кріп.

Як заморозити кубики кропу на зиму

Купіть невеликі пластмасові форми для льоду. Вимийте зелень та подрібніть в блендері.

У кожен квадратик перекладіть по чайній ложці кропу та збризніть лимонним соком.

Додаємо пару крапель води, щоб кубики встигли заморозитися.

Відправляємо в морозилку на пару годин. Дістаємо кубики та перекладаємо в пакет.

Ідеальний кріп на зиму готовий.

Як зберегти кріп на зиму без заморозки

Якщо ваша морозилка забита ягодами і фруктами, а без свіжого кропу і петрушки не обійтися, тоді пропонуємо вам унікальний варіант кропу на зиму без заморозки.

Гілочки кропу або петрушки добре вимити, повністю висушити та дрібно порізати.

У чисту банку перекласти кріп та щільно закрити. Можна додати трохи солі.

Зберігати кріп тільки в холодильнику в невеликій кількості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Про автора

admin administrator