Кролик лежить на животі витягнувши лапи

Авторadmin

Кролик лежить на животі витягнувши лапи

У кролика відмовили задні лапи: причини та методи лікування, профілактика

Поширений патологічний стан у кроликів – параліч лап, причому найбільш часто відмовляють задні кінцівки. Коли у кролика відмовили задні лапи, причин тому може бути декілька: травми, порушення функціонування нервової системи, інфекційні патології, збій роботи травного тракту, кальцієвий дефіцит. Якщо кролик вирощується на м’ясо, то його простіше забити, якщо вихованець декоративний, то лікування вибирають з урахуванням причини паралічу.

Можливі причини і необхідні дії при паралічі задніх кінцівок

Щоб правильно лікувати кролика, спочатку потрібно розібратися, що викликало параліч задніх лап. Господар повинен відселити хвору тварину від поголів’я, посадити в невелику клітку, обмежує рухи, які можуть стати причиною погіршення стану. Далі потрібно перевірити, чи є переломи кінцівок або інші травми тіла. Якщо виявиться перелом, то травмовану лапу слід зафіксувати шиною.

Хворого кролика необхідно відвезти в ветеринарну клініку в добре вентильованою перенесенні. Призначає лікування тільки ветеринар.

Недолік кальцію в організмі

Якщо кролик вживає їжу, що містить мало кальцію, то його організм витрачає мінерал, накопичений в кісткових тканинах. Скелет стає слабким, не може підтримувати м’язову масу. Найчастіше кальцієвий дефіцит відзначається у кролиць в лактаційний період. Самка значну частину кальцію віддає з молоком дитинчатам, що негативно позначається на стані її скелета. Буває мінеральний дефіцит і годуються молоком кроленят, якщо у матері утворюється недостатньо молока, або якщо кролиця нерегулярно годує потомство.

Думка экспертаЗаречный Максим ВалерьевичАгроном з 12-ти річним стажем. Наш кращий дачний експерт.Задати вопросДефицит кальцію виникає, якщо кролик вживає багато кормових буряків і злакового зерна. Ці продукти провокують швидке вимивання кальцію з організму, в результаті розвивається рахіт.

Перше, що потрібно робити, щоб нормалізувати вміст кальцію в кролячому організмі, – змінити раціон. У нього потрібно додати продукти, насичені кальцієм:

  • подрібнену яєчну шкаралупу;
  • кісткове борошно;
  • крейду.

Додатково дають препарати кальцію:

  • глюконат (в якості харчової добавки);
  • глутамат (в якості добавки);
  • борглюконат (у вигляді підшкірних і внутрішньом’язових ін’єкцій);
  • гамавіт.

Запор або діарея

Порушення роботи травного тракту, що приводить до відмови задніх лап у кролика, виникає при отруєння неякісними концентрованими кормами або отруйними рослинами. Найчастіше отруєння, що супроводжується відмовою задніх кінцівок, виникає після вживання тваринам свіжої трави, яку господар забув подвяліть. Деякі фермери намагаються заготовити відразу багато трави, навалюють її в купу, але не знають, що при тривалому лежанні в ній корисні сполуки перетворюються на отруйні.

Головний ознака того, що параліч задніх лап викликаний отруєнням, – масове ураження тварин. Хворіє майже все поголів’я, употребившее отруйну їжу.

Для усунення хвороби кроликам забезпечують якісний раціон. Включають в нього комбікорм з конюшиною і люцерною, щоб попередити мінеральний і вітамінний дефіцит. Свіжу траву дають, попередньо подвялив її.

Мозкові запалення

У кроликів задні кінцівки нерідко віднімаються при інфекційних патологіях, що викликають запалення мозку:

  • енцефаліті;
  • менінгіті;
  • энцефаломиелите;
  • энцефалозоонозе.

Хвороби інфекційного характеру, крім паралічу задніх лап, супроводжуються викривленням рухів, викривленням шиї, падінням тварини на бік.

Цікаве: Обезрожування козенят: відомі методи і як зробити в домашніх умовах

Перераховані небезпечні патології, запалення мозку викликає швидку загибель тварини. Тому хворого кролика негайно показують ветеринара. Той призначає антибіотики, протизапальні медикаменти та імуностимулятори.

Лістеріоз

Небезпечну патологію, з-за якої у вагітної кролиці відмовляють ноги, викликає мікроскопічний паразит лістерія. Дитинчата в утробі гинуть, але викидень трапляється не завжди, іноді буває частковим. Залишилися в матці ембріони розкладаються, провокуючи запальний процес, який перекидається на задні лапи.

Хворого кролика забивають. Лікування можливо, але у фермерських господарствах не застосовується, так як вціліле тварина стає рознощиком інфекції. У цьому випадку поголів’я замінюють, проводять ретельну дезінфекцію кролятника. Перед заселенням нових кроликів витримують 2-тижневий карантин. Хутро мертвих тварин спалюють. М’ясо можна вживати, але після 2-годинної варіння. Якщо захворів декоративний вихованець, то ветеринар призначає антибіотики і процедури для відновлення чутливості задніх кінцівок.

Травми

Ноги кроликів часто роблять після травми, викликаної падінням, бійками, невдалими рухами всередині тісної клітки. Параліч задніх лап буває наслідком пошкодження або хребетного стовпа, або головного мозку.

У першому випадку переривається передача імпульсів по хребетним нервах в кінцівки. Виправити це можна. Вихованець залишиться калікою. У другому випадку переривається передача сигналів від зон мозку, що відповідають за рухову активність. У кролика не тільки віднімаються ноги, але і порушується координація.

Якщо у кролика нерухома тільки одна лапа, то, швидше за все, у нього лише перелом. Для підтвердження діагнозу потрібно рентгенографічне дослідження. При паралічі задніх лап, викликаний ушкодженням хребта чи мозку, ветеринар призначає протизапальні препарати, анальгетики, фізіотерапевтичні процедури. Господареві доведеться робити кролику масаж, придбати інвалідний візок для тварин.

Порушення роботи ЦНС

Порушення функціонування нервової системи стає наслідком стресу, сильного переляку, в результаті у кролика відмовляють задні кінцівки.

Кролики – тварини надзвичайно полохливі. Паралізуючий переляк у них можуть викликати:

  • транспортування;
  • галасливі ремонтні роботи;
  • різке включення інтенсивного світла;
  • наближення іншої домашньої тварини;
  • хворобливі ветеринарні процедури;
  • підняття за вуха або загривок.

При порушенні роботи нервової системи ветеринар призначає масаж для відновлення мускулатури. Проводити його нескладно: потрібно однією рукою утримувати тварину на спині, а інший плавними рухами згинати і випрямляти одну і другу задню лапу.

Декоративним вихованцям нерідко проводять голковколювання і апаратні процедури для відновлення онімілою мускулатури.

Інші можливі причини

Рідше ноги у кролика відмовляють з наступних причин:

  • Пододерматит – виразка і травмування підошов лап через антисанітарію або тонкої підстилки на решітчастому підлозі.
  • Дефіцит вітамінів B-групи провокує нервові патології, що супроводжуються порушенням передачі імпульсів в задні кінцівки.
  • Киснева недостатність в результаті легеневих патологій призводить до порушення кровопостачання задніх лап, з-за чого м’язи слабшають.
  • Токсини, що виділяються в кров при кокцидіозі, пастерелізі, інших важких інфекційних хворобах, що викликають порушення роботи мозку і ослаблення мускулатури.

Як зрозуміти кролика, що він хоче вам сказати

Як зрозуміти кролика, що він хоче вам сказати? Спілкуються кролики в основному через жести і запахи. Тим часом кролики теж здатні висловлювати свої почуття – вони вміють муркотіти, бурчати і кричати, якщо відчувають смертельну небезпеку або відчувають сильний біль. Важливий момент взаєморозуміння між вашим кроликом і вами – це мова тіла. Так як зрозуміти кролика, що він хоче сказати вам?

Кролик сидить в розслабленій позі – краще не заважати.
Лежить на боці, виглядає як мертвий – не хвилюйтеся, кролику затишно, він відчуває себе в безпеці. Кролики часто сплять у такій позі. Вилизує вашу руку – жест розташування і прояви дружелюбності. Точно так же кролик ставиться до свого родича, з яким перебуває в хороших відносинах.
Якщо кролик посилено облизує спітнілу руку, значить, йому не вистачає солі. Поставте йому в клітку соляної камінь. Встав на задні лапки, витягнув шию – проявляє цікавість. Кролика щось зацікавило, і він намагається краще розгледіти цей предмет або тягнеться за протягнутим ласощами.
Копається і риється – будує нору. Це інстинкт.
Штовхається мордочкою – намагається привернути до себе увагу. Погладьте кролика, дайте ласощі.
Вуха притиснуті, дивиться боязко – чимось наляканий. Краще відійти, дати йому час заспокоїтися, потім погладити, погодувати, щоб кролик звик асоціювати вашу присутність з відчуттям безпеки.
Кусається – ви зробили не що, що сильно не сподобалося кролику, наприклад витягли його з клітки проти волі.
Дружньо налаштований кролик спокійно сидить, коли його гладять. Якщо припинити ласки, через якийсь час він або втече геть, або зажадає продовження приємного спілкування.
Якщо кролик лиже і покусує вас, це говорить про його глибокої до вас прихильності. Якщо кролик сильно штовхає вас носом, це означає. що йому перегородили дорогу, і вимагає, щоб його пропустили.

Більшість кроликів подає масу сигнальних жестів вухами (це не ставитися до висловухих кроликам). Одне і те ж рух вухами можна тлумачити по-різному. Якщо кролик розсерджений, його вуха притиснуті до голови. Але те ж саме спостерігається і в тому випадку, коли він чогось боїться. Велике значення має також поза. Звичайно кожен звір індивідуальний, має свої, тільки йому притаманними рисами характеру, вивчити які можна, лише уважно спостерігаючи за ним.

Як правило кролику дуже подобається, коли його погладжують по голові. Можна почухати йому лоб проти шерсті, підстава вух і задній кут щелеп (тільки не низ!), Злегка потягувати вушка (тільки дуже ніжно). Вони люблять, коли їм протирають очі, особливо внутрішні кути. Висловлюю свою симпатію, кролик може вилизувати будь-які належать вам предмети або одяг.

Кролик може від задоволення злегка скреготати зубами, цей звук іноді називають «зубне муркотіння», а деякі кролики «бурмочуть», показуючи як їм приємно. Деякі кролики можуть проявляти агресивну поведінку, домагаючись ласки. Подібну шкідливу звичку слід викорінити.

Також існує кілька поз, які приймає кролик в залежності від того, наскільки комфортно він себе почуває. Кролик лежить на животі, підібравши задні і передні лапи, вуха стоять вгору, мордочка опущена – це означає, що він спокійний, але не випускає з уваги навколишнє оточення. Чим більше розслаблений кролик, тим нижче він опускає спину, верхній контур спини може вирівнюватися паралельно підлозі.
Кролик лежить витягнувши задні і передні лапи (або на боці) – відчуває себе в цілковитій безпеці. Найчастіше кролик застигає без руху на деякий час, закотивши очі так, що видно білки.
Чим важче звірок встає з кого-небудь положення, тим він більш спокійний і розслаблений.

Зате максимальний прояв невдоволення – вуха, притиснуті до спини. Чи не переплутайте це положення з проханням погладити. У того, хто просить ласки кролика підборіддя притиснутий до підлоги. Якщо ж кролик розлютився, то вуха його притиснуті, голова піднята, передні лапи витягнуті для більшої стійкості. Це означає, що вас можуть атакувати. Менш агресивна поза характеризується стислими разом передніми лапами. Якщо ж кролик при цьому повернувся боком, значить, він швидше за переляканий і ображений, ніж розлючений. Сердитий кролик, який налаштований покусати, завжди буде повернений до кривдника мордою. Також розрізняються три ступені агресивного стану кролика.
Вуха повернені в сторони і трохи вниз до спини – попередження.
Положення вух вгору і внутрішньою поверхнею назад -готовность напасти.
Вуха максимально притиснуті до спини – найвища ступінь роздратування, кролик перейде в наступ при першому ж необережному русі з вашого боку.

М.Б.Нерода «Декоративні кролики»

Про автора

admin administrator