Кучерявість персика заходи боротьби

Авторadmin

Кучерявість персика заходи боротьби

Зміст:

Кучерявість персика – це хвороба або аномалія?

Персики – одні з найулюбленіших фруктів, але, на жаль, багато садівників намагаються уникати посадки цього плодового дерева на ділянці, бо розуміють ступінь відповідальності. Всім відомий факт, що персик – теплолюбна рослина і погодні «гойдалки» і випробування може просто не витримати. Крім цього, персик вважається дуже вразливим, з ним завжди багато клопоту, але якщо урожай дозріє, то він буде відмінним.

Найбільшою небезпекою для персика вважається поява кучерявості листя. Багато садівників халатно ставляться до такої ситуації, від чого і зазнають фіаско в плодоносінні і врожайності. Що ж це за проблема у персика, як кучерявість? Чи небезпечна для рослини? І як допомогти дереву? Давайте розбиратися.

Кучерявість – це хвороба чи особливість будови листка?

Кучерявість – це хвороба, що з’являється через ураження рослини грибком. Бездіяльність може повністю згубити плоди, а також негативно позначитися на вегетації самої рослини, що стане причиною його загибелі.

Як і коли утворюється кучерявість персика?

Кучерявість – це деформація, що є результатом дії спор гриба трофіна. Цей гриб в осінній період потрапляє на майбутні бруньки, глибоко проникаючи всередину. Як результат, навесні рослина вже істотно уражена, а прояв інфекції пройде в два етапи – при розкритті суцвіть і листків. Не варто думати, що гриб атакує сформований лист, адже небезпека загрожує саме молодим листочкам, яким не більше 10 днів.

Ідеальне середовище для розвитку кучерявості – вогкість і підвищена вологість – класичні умови для весняної погоди. Трофін – це той самий гриб, що атакує персик. Він зовсім не новий і вчені практично довели схему і ефективний план боротьби з ним.

Як боротися з кучерявістю персика?

Існують ефективні препарати, що дозволяють буквально за три обробки змінити розвиток рослини і врятувати врожай. Стартує боротьба з грибковою небезпекою, як тільки сформуються «рожеві бутони», зовсім скоро почнуть квітнути персики. Наступний етап «зелені бутони», як тільки почнуть розкриття бруньки, і з’являтися молоденькі листочки. Фінальна обробка повинна припасти вже після завершення плодоношення і збору врожаю.

Боремося з кучерявістю, а створюємо сприятливе середовище для відсутності безлічі хвороб і шкідників. Планові три обробки від кучерявості істотно підвищують «імунітет» рослини, тому клястероспоріоз, моноліальний опік і борошниста роса зовсім не страшні для рослини. Більш того, можна не побоюватися попелиці, довгоносика або східної плодожерки, бо їх атаки будуть рідкістю.

Ефективними препаратами у порятунку персика від кучерявості листя вважаються Хорус, Актара, Енжіо і Свитч. Експерти впевнені, що при планових трьох обприскуваннях можна повністю позбутися від кучерявості. Якщо ступінь ураження дуже високе, то можна провести додаткове, позапланове обприскування під час формування плодів на дереві.

Перелік препаратів може бути набагато більше, бо з кожним роком з’являються все нові фунгіциди, які змогли відмінно зарекомендувати себе, як ефективний засіб проти багатьох хвороб персика, в тому числі і кучерявості листя.

Бездіяльність – це вірний шлях до появи серйозних хвороб персика, таких як кучерявість, тому проводьте профілактичні та планові обробки, аби ваша рослина була максимально захищена від атаки грибкової хвороби.

Щоб не втратити весь урожай: як прибрати кучерявість листя персика

Що викликає кучерявість листя персика і як перемогти підступне захворювання і врятувати дерево.

За красивою назвою – кучерявість персика – насправді ховається одне з найсерйозніших захворювань. Хворіють ним персики, нектарини і абрикоси. Спочатку дерева втрачають листя, опадає цвіт, пагони і плоди. Вже через рік ситуація стає критичною – дерево дає дуже маленький врожай або не плодоносить взагалі. Як виявити кучерявість листя персика, чим обробити дерева і чи можна обійтися без “хімії” – розповідаємо в матеріалі.

Що викликає кучерявість листя персика

Викликає курчавість листя персика збудник – гриб тафріна деформуюча. Він шкодить не тільки дереву персика, але також і абрикосу, нектарину і мигдалю. Дерева, вражені цим грибком, втрачають дуже велику частину врожаю. Провокує захворювання сира і холодна погода, проявляється хвороба найчастіше навесні та влітку.

На листках кучерявість видно відразу після розпускання – на верхній стороні з’являються здуття різного розміру червоного, блідо-жовтого або зеленого кольору. На нижньому боці листочків ці ділянки втиснуті. Згодом листя стає бурим і опадає.

Уражені молоді пагони викривляються або товщають і стають жовтуватого або світло-зеленого кольору. Частина уражених пагонів засихає влітку, а частина вимерзає взимку.

У квіток кучерявість змінює розмір і колір пелюсток: вони стають більшими і строкатими, а потім поступово опадають.

Коли кучерявість вражає плоди, то вони стають блискучими і втрачають опушку. Поверхня тріскається і роздувається, з часом фрукти стають маленькі, опадають, втрачають смак.

Якщо кучерявість вражає бруньки дерева, то їхня кількість істотно зменшується, а це значить, що і врожаю буде набагато менше.

Кучерявість персика – народні методи боротьби

Якщо ви визначили, що на персик напала кучерявість листя, потрібно негайно вживати заходів. Для початку потрібно відразу ж видалити уражені грибком листя, пагони, квітки і спалити їх – щоб не допустити поширення. Якщо трапилося так, що дерево практично все всіяне ураженими листям і обірвати його просто нереально, то персик (або абрикос) потрібно обробити.

Якщо говорити про народні засоби, то використовують:

  • перекис водню від кучерявості персика – 50 мл перекису потрібно розчинити в 5 л води і обприскати дерево;
  • розчин тютюну – 1 кг листя тютюну дрібно нарізати, залити холодною водою і настояти протягом 3 днів, потім розчин процідити і обприскати дерево, через 7 днів повторити;
  • відвар деревію – 100 г трави залити 3 л води і прокип’ятити протягом 5 хвилин, настояти 2 години і обприскати дерево, повторити через1 тиждень.

Деякі садівники все-таки вважають, що народні засоби від кучерявості не дуже ефективні, а з цією хворобою жарти погані, тому замість “хімії” радять використовувати біоперпарати. Їх є безліч, тому купувати потрібно тільки в спеціалізованому магазині, де розкажуть про властивості кожного.

Коли бризкати персик від кучерявості, щоб він не захворів

На жаль, кучерявість листя персика вражає практично всі сорти, навіть ті, які вважаються стійкими проти хвороби. Тому садівники радять попередити цю підступну напасть. Грибок, що викликає захворювання, може ховатися в будь-який щілині і тріщинці дерева, тому навесні і восени персикам і абрикосам роблять профілактику:

  • ранньою весною, до розпускання бруньок обробіть дерева 3%-ною бордоською рідиною;
  • у період цвітіння і після – 1%-ною бордоською рідиною;
  • підгодуйте дерево мінеральним добривом – підвищіть його імунітет;
  • пізньої осені обробіть дерева 5%-ним розчином сечовини – щоб знищити грибок, який зимує в тканинах дерева.

Як вже говорилося, уражені пагони і листя, які опали, потрібно прибрати і спалити.

Раніше ми розповідали, звідки береться іржа на груші і як її позбутися.

Вас також можуть зацікавити новини:

Кучерявість листя персика: заходи боротьби, способи профілактики та лікування

Ймовірно, у вашого персика почервоніло і закрутилося (скрутилося) листя після цвітіння. Або ви вже мали такий сумний досвід і хочете більше дізнатися про це небезпечне грибкове захворювання.

Справді, проблема кучерявості листя персика актуальна майже всім регіонів вирощування цієї кісточкової культури, особливо з прохолодним і вологим кліматом.

Далі ви дізнаєтеся, що таке кучерявість листя, які її симптоми (як вона проявляється) і, природно, поговоримо про заходи профілактики та боротьби з цим грибковим захворюванням, які існують препарати для захисту та лікування персика від кучерявості листя.

Імунні сорти

Неможливо гарантувати повністю, що той або інший вид персика не піддасться зараженню описуваним грибком.

Однак все ж таки спробувати варто, і вибрати сорт з кращою стійкістю до цього небезпечного захворювання. Тим більше, що існують різновиди персика у вигляді сортів Ранньої Кубані, Соковитого, Фаворита Мореттіні, Пам’яті Родіонову, Редхайвена, Київського Раннього, Сатурна, Вересневого Жовтого, які не піддаються інфікуванню з боку грибка.

Що вибрати із спеціалізованих засобів?

Зі спеціалізованих засобів рекомендується обробка бордоською рідиною, а також фунгіцидами. Так, популярним у продажу є засіб «Швидкість». Воно не тільки ефективне, а й не токсичне для довкілля та людей. Особливо варто порекомендувати “Біостат”. Цей засіб є практично нешкідливим і вважається чудовою альтернативою народним методам. Можна використовувати також “Абіга-Пік”, “Хом”, “Райок”. Застосовуються вони відповідно до інструкції, вказаної на упаковці.

Профілактичні заходи

Профілактика кучерявості полягає у якісному догляді за фруктовими деревами, а також у застосуванні сезонних обприскування фунгіцидами. Найефективніше використання 1% розчину мідного купоросу. Обприскування проводять навесні та восени, перед і після вегетаційного періоду.

Крім обприскування, садівнику слід проводити щорічне санітарне обрізання дерева, своєчасно видаляти опалі плоди, розпушувати ґрунт приствольного кола. Якщо садівник тільки-но вирішив посадити персик, йому потрібно підібрати найбільш сприятливе для зростання місце. Воно має бути добре освітленим, далеко від джерел вологи. Коли обрана ділянка не відповідає рекомендаціям, ризик зараження грибковими хворобами зростає.

Важливо й те, що не всі сорти персика часто заражаються кучерявістю листя. Деякі види його мають сильніший імунітет, тому рідше страждають від ознак хвороби. Кучерявість персика рідше атакує сорти Сатурн, Жовтий, Багриновський, Мореттіні.

Чим небезпечне захворювання

У занедбаних випадках, при ураженні описуваним грибком, на тлі втрати зав’язей і пагонів дерево уповільнює свій зріст. Персикові плоди втрачають свої смакові якості та стають непридатними для вживання.

Зимостійкість культури падає. У зимовий період уражені пагони гинуть, дерево стає сприйнятливим до заморозків, а потім, у період плодоношення, перестає давати врожаї.

Без лікування, буквально за кілька років, інфікована персикова культура гине.

Термін проведення лікувальних процедур

Обробку дерев від заражень та напастей шкідників слід виконувати не рідше 4 разів, для гарантії захищеності культури та високої врожайності.

Персикову культуру необхідно обробляти у весняний період, поетапно, з дотриманням термінів проведення лікувальних процедур:

  • ранньою весною – наприкінці лютого, на початку березня;
  • у весняний період – у другій декаді березня, до моменту утворення та розпускання нирок;
  • у розпал весни, що припадає початку квітня, на початок висування бутонів;
  • на початку травня безпосередньо після цвітіння.

Також обробку проводять поле опадання листя.

Така послідовність проведення процедур допоможе запобігти інфікуванню та підвищити стійкість до захворювань.

Методи лікування

Хвору на кучерявість культуру важко врятувати, але завдяки методам комплексного лікування можливо. Однак робити це потрібно поетапно, дотримуючись порад фахівців.

Видалення зараженого листя

Процес обрізання з подальшим спалюванням зараженого листя та пагонів є найбільш важливим і невід’ємним методом боротьби з грибковим захворюванням у вигляді кучерявості.

Подібні дії необхідно проводити у травневі дні, у момент прояву явних ознак описуваного захворювання. Спираючись на думки обізнаних садівників, видаляти уражені частини дерева, для більшої ефективності, потрібно поетапно.

Наприклад, перше обрізання можна здійснювати в період вегетації, після цвітіння. Вдруге ж процедуру – проводити до початку поширення суперечка описуваного грибка.

Обприскування

Ще одним, не менш важливим, способом боротьби з кучерявістю листків персика є метод обприскування.

Обприскувати персикове дерево необхідно, суворо дотримуючись інструкції, що додається, а також у безвітряну і не дощову погоду, для запобігання змиванню використовуваних для обробки засобів.

Як профілактичний захід обприскування проводять у весняно-осінній період і після вегетації.

4Глина для боротьби з кучерявістю

При лікуванні хвороби традиційно використовують глину, оскільки цей компонент перевірено роками. Глина з вапном – це чудовий прилипач. Крім цього, глина грає роль адсорбенту та насичує персик алюмінієм, сіркою, кремнієм, сіркою. Ці компоненти допомагають позбутися кучерявості. Глина та вапно сприятливо впливає на характеристики дерева. Завдяки фітоцидним властивостям персик одужує. Можна використовувати чисту глина, але глинисто-вапняний розчин із потрібною концентрацією ефективніший.

Препарати для обробки

Лікувати грибкове захворювання потрібно комплексно, з використанням біологічних, хімічних та народних засобів.

Кошти нового покоління

Для боротьби з грибковою патологією застосовуються нові засоби, при розробці яких за основу бралися віруси, бактерії і навіть токсини, чия пригнічує вплив, при проведенні дослідів, негативно позначалося на шкідниках і захворюваннях саду.

Коли і як правильно робити обрізку персика для формування дереваЧитати

До таких засобів нового покоління відносять:

  • Планріз – біопрепарат із захисту від грибних та бактеріальних захворювань, що застосовується для обробки прикореневої галузі культури у співвідношенні 330 мілілітрів на відро води;
  • Триходермін – засіб з пригнічуючим ефектом і здатністю до вироблення певної стійкості до повторного зараження грибком.

Важливо! До використання вищеописаних засобів, що застосовуються для обробки плодових дерев від грибка, необхідно приступати, озброївшись спеціальними дихальними масками, і тільки при дотриманні рекомендацій, даних в анотації, що додається.

Народні рецепти

Часто досвідчені садівники використовують для протистояння інфекції народні засоби у вигляді, наприклад:

  1. Настою тютюну, приготовленого з одного кілограма тютюнової суміші та залитого 5 літрами води. Засіб наполягають три дні, а потім розводять водою у пропорціях 1:2. Обприскують відразу і для закріплення ефекту ще раз через півмісяця.
  2. Змішаних компонентів – гашеного вапна, глини і води в співвідношенні 90 г/350 г/10 літрів. Дерева, що зазнали зараження, обробляють відразу після приготування розчину.

Застосування глини

До класичного народного засобу відносять глину (350 грам), розмішану у воді (10 літрів) та у складі з вапном (90 грам). Однорідна емульсія, що вийшла, є так званим адсорбентом і засобом, що підживлює дерево мінеральними речовинами.

Сучасні хімічні засоби

Обробка хімічними засобами проводиться у весняний період всіх етапах, але з деяким чергуванням, оскільки подібні препарати викликають звикання. До основних хімікатів, які зарекомендували себе з позитивного боку, відносять:

  1. Мідний купорос, що діє переважно на кучерявість та інші захворювання персика. Обробку проводять у весняний період мідним купоросом, змішаним з водою, у пропорціях 300 г/5 літрів.
  2. Швид – швидкодіючий фунгіцид; розлучається водою у співвідношенні 2 мл/8 літрів води.

Оброблення бордоської рідини

Регулярна обробка 3% бордоської рідини, при захворюванні у вигляді кучерявості листя персика, практично завжди дає позитивний результат. Але засіб доцільніше використовувати у боротьбі з кучерявістю, що триває вже не перший рік.

Як прискорити відновлення ушкодженого персика?

Реабілітація дерев після хвороби можлива при вжитті наступних заходів:

  • Забезпечте надходження потрібної кількості поживних елементів: систематично підживлюйте ґрунт мінералами та органікою.
  • У осінь подбайте про запобігання слабким саджанцям від промерзання взимку.
  • Якщо дерева постраждали від морозної погоди, проведіть правильне обрізання для реабілітації листя. У сильно пошкоджених – видаліть усі зав’язі.
  • Проводьте обробки різними імуностимулюючими препаратами, стимуляторами росту, фітоактиваторами стійкості до хвороби: («Стимунол», «Новосил», «Циркон»).

Обрізати пагони персика потрібно в залежності від рівня ураження деревини:

  • якщо вимерзла частка нирок, а деревина не пошкоджена, вирізуйте гілки без квіток;
  • при ушкодженні всіх зав’язей чи відмороженні пагонів вирізайте поздовжні гілки до 4-5 річної деревини, переведіть їх у бічне розгалуження;
  • при ураженні скелетних пагонів, обрізку проведіть влітку (у червні), коли з нирок, що прокинулися, відростуть нові гілки і вдасться оцінити картину зараження деревини.

Правильно виконані дії щодо відновлення персика після перенесеної недуги збільшать шанси на лікування дерева та отримання хороших урожаїв.

Садівник у своєму відео розповідає про те, як він рятував персик від «кучерявості листя»:

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator