Кучерявий салат користь та шкода

Авторadmin

Кучерявий салат користь та шкода

Листовий салат: користь та шкода для організму

У народній медицині є багато способів та рецептів для лікування багатьох захворювань та профілактики недуг.

  1. Під час застуди, щоб зігріти організм, потрібно насипати порошок гірчиці в товсті вовняні шкарпетки і не знімати деякий час.
  2. При болях у суглобах потрібно зробити компрес із гірчичного порошку, солі, солі та оцту та накласти на хворе місце.
  3. Для стимуляції росту волосся знадобиться маска з гірчичного порошку та меду. Тримати на голові під теплою шапочкою трохи більше 20 хвилин. Після цього ретельно промити. Ця процедура дозволить збільшити циркуляцію крові та позбавити надмірної роботи сальних залоз.
  4. Якщо сталося отруєння алкогольними напоями, потрібно приготувати відвар. Він швидко виведе токсини та продукти розпаду від алкоголю.

У кулінарії застосовують зерна гірчиці:

  • Як спецію її додають до м’яса. Вона яскравіше виділяє смак м’яса: свинині надає гостроти, а яловичини м’якість.
  • Для приготування різних соусів та домашнього майонезу.
  • Входить до складу спеції каррі.
  • Для приготування супу можна додати 2-3 зернятка, для створення неповторного аромату.
  • Для запікання риби дуже пасуватиме ця приправа.

Листя кладуть у сендвіч, роблячи різні його варіації. Вважається, що дітям не можна давати гірчицю у складі страв до 7 років, щоб не зашкодити роботі шлунково-кишкового тракту. Слід поступово її вводити до раціону, щоб не виникло алергічної реакції та не було дискомфорту з боку шлунка.

Гірчиця дуже ефективна при схудненні. Вона прискорює обмінні процеси, виводить токсини і має невеликий проносний ефект. Також корисні обгортання із порошку під целофанову плівку. Це допоможе позбавитися зайвих сантиметрів, ознак целюліту і помітно підтягне шкіру.

Калорійність, БЖУ, ГІ

Листя салату, користь та шкода яких сьогодні активно обговорюються, є популярним дієтичним продуктом. Більшість видів цієї зелені здатні задовольнити більшість потреб організму щодо поживних речовин рослинного походження.

Фактично, листова зелень пропонує великий набір поживних речовин. Незважаючи на те, що кожен вид салату пропонує різні переваги для здоров’я, всі вони містять мало калорій і багато клітковини – це означає, що насичення буде досягнуто при вживанні малої кількості калорій. Волокна також покращують стан усієї травної системи. Більшість видів листової зелені мають калорійність близько 10 калорій на порцію (розміром 1 ст.), і вони буквально заповнені вітамінами і мінералами.

Листя салату. Користь та шкода. На фото харчова цінність та склад шпинату.

Вид листової зеленіЩо містить у значній кількостіКБЖУ на 1 ст. продуктуЧим особливо корисний
РоменВітаміни А, С, К та фолат, із мінералів — залізо, калій, фосфор та магній. Має багато клітковини, яке білок налічує всі дев’ять незамінних амінокислот.8/0,5/1/1,5Сприяє здоров’ю серця, запобігає інсультам і зміцнює кістки, підтримує гарний зір та здоровий стан шкіри та слизових оболонок.
Червоний та зелений латукВітаміни А, В6, С, Е, К, фолат та залізо. Відрізняються високим вмістом фітонутрієнтів, бета-каротину, омега-3, омега-6, клітковини та кальцію.10/0,7/0,7/1,4Допомагають знизити рівень холестерину, мають протизапальні властивості. Чим червоніший лист, тим більше в ньому антиоксидантів.
ШпинатВітаміни А, С, Е, К, фолат та тіамін, залізо, калій, фосфор та магній, а також фітонутрієнти, кальцій, марганець та лютеїн.7/0,9/0,7/1Підтримує здоров’я очей та кровотворну функцію еритроцитів, зміцнює кістки, регулює частоту серцевих скорочень та кров’яний тиск, а також бореться із вільними радикалами.
РуколаВітаміни А, С, К, фолат і тіамін, залізо та калій, фітонутрієнти, кальцій та рибофлавін. У рослині налічується багато антиоксидантів. .5/0,5/0,3/0,8Зміцнює кістки, запобігає артриту та анемії, знижує рівень холестерину ЛПНГ, бореться з виникненням серцевих захворювань та захищає від ракових пухлин.
АйсбергВітаміни А та С, інші сполуки містяться у малих кількостях.8/0,5/0,7/1,5Низька калорійність допомагає швидко зменшити вагу при регулярному вживанні.

Усі листові салати відрізняються дуже низьким глікемічним індексом. Це означає, що вони не викликають стрибків цукру в організмі та не збільшують потребу в інсуліні. В результаті почуття голоду не посилюється, а потяг до вуглеводів не збільшується. Це дозволяє нормалізувати раціон та уникнути зривів під час дієти.

Користь та шкода для вагітних жінок

Поговоривши про користь в цілому, хотілося б торкнутися саме чоловічого та жіночого здоров’я. Почнемо, мабуть, із прекрасної статі. Обговоримо дуже важливу тему: «Листя салату при вагітності: користь та шкода».

Як відомо, вагітні жінки повинні дуже суворо стежити за раціоном свого харчування та правильно підбирати потрібні продукти. Фахівці радять майбутнім матусям обов’язково включати до раціону листя салату. Ці продукти позитивно впливають на нормалізацію емоційного стану вагітної, сприяють повноцінному і правильному внутрішньоутробному розвитку плода. Фолієва кислота, що входить до складу салату, допомагає уникнути передчасних пологів, викиднів і появі дефектів у плода. Кальцій, що міститься в салатному листі, допомагає сформувати міцну кісткову систему, а білок служить чудовим будівельним матеріалом для м’язової системи.

Як правило, у вагітних жінок дуже порушується стан гормонального фону. Так ось, часте вживання листя салату допомагатиме його нормалізації та стабілізації. Під час буяння гормонів у вагітних псують нігті, волосся та шкіра. Речовини, що містяться в листовому салаті, допоможуть нормалізувати роботу сальних залоз, звести нанівець появу прищів, усунути сухість шкіри, зміцнити нігтьову пластину, зменшити випадання волосся і т.д.

Жінки, які вже стали щасливими матусями, також не повинні забувати про листя салату у своєму харчуванні. Постійне їх вживання сприяє лактації, збільшенню кількості молока.

Листя салату, крім того, допомагає боротися з гінекологічними захворюваннями, є профілактикою появи ракових утворень у грудях.

Салатні культури

Існує понад сто видів зеленого салату. Найбільш популярні з них такі сорти:

  • Ромен – хрумка, соковита салатна культура. Саме цей сорт використовується у приготуванні відомого салату «Цезар», має горіховий смак та тонкий аромат, часто застосовується разом з іншими салатами.
  • Руколла – з тонкими стеблами і сірувато-зеленими листочками незвичайної форми, має гірчичний смак і пряний аромат, чудово поєднується з сирами, морепродуктами і м’ясом.
  • Батавія – має велику розетку із зеленим, хвилястим по краю листям, зустрічається і бурого забарвлення. Хрумкий, із солодкуватим присмаком салат, дуже популярний у кулінарії.
  • Латук – найпопулярніший його сорт – лоло-росо. Відрізняється поєднанням зеленого та бордового кольорів, має легкий горіховий присмак, багатий на калій, додається в овочеві салати та м’ясні страви.
  • Оакліф – різновид качанного салату. На вигляд він нагадує дубові листочки, дуже ніжний і витончений на смак, добре поєднується з грибами, копченою рибою та авокадо, зберігається не більше доби.
  • Айсберг – нагадує білокачанну капусту. Салат має трохи гіркуватий присмак і поєднується практично з усіма продуктами. Листя часто використовують як міні-салатниці, викладаючи страву прямо на нього.
  • Крес-салат – має різкий гострий смак, який швидко проходить, залишаючи приємний післясмак, з успіхом доповнює собою салатні мікси.
  • Корн – польовий салат з дрібними листочками, має ніжний аромат та пряний смак. Найкраще він поєднується з яблуками та волоськими горіхами, підходить для багатьох салатів.
  • Кучеряві салати – такі як фризе, ескаріль та ендівій, мають гіркий смак і чудово поєднуються з чебрецем, часником та цибулею, часто використовуються для приготування рибних та сирних салатів.

Пряні трави

Це зелені рослини, які застосовуються лише як приправа. Всі трави мають ті чи інші лікувальні властивості. Їх існує багато, перерахуємо лише основні.

  • Материнка, або орегано – ароматний багаторічник. Зустрічається у дикому вигляді та росте на ділянках. У західноєвропейській кухні додають у салати та соуси, приправляють м’ясні страви. А італійці використовують материнку в приготуванні піци. У нас сушену траву материнки заварюють у чай. У медицині застосовується у складі грудних зборів.
  • Ісоп – багаторічна трав’яниста рослина з красивими квітками і різким приємним ароматом. Застосовується в маринадах та соліннях. За бажання додають у салати.
  • М’ята буває різна: перцева, лимонна. Але будь-яка прикрашає сад і може розростись так, що доведеться рятуватися від неї радикальними методами. При цьому має неповторний смак і аромат, незамінна в коктейлях. Чай з м’ятою – постійний атрибут дачних посиденьок. Сушену м’яту використовують при маринуванні м’яса для шашлику.
  • Любисток – багаторічний кущ із різким, але приємним ароматом. Листок любистка, доданий в засолювання, зробить її смак незабутнім.
  • Чебрець, або чебрець – дуже декоративний багаторічник. Вирощується як багаторічна городня культура і зустрічається в дикому вигляді. Сушені гілочки і листя чебрецю мають м’яку відхаркувальну дію. Смачні у чайних зборах. Використовується як приправа для приготування стейків. Шеф Рамзі часто рекомендує свіжий чебрець.
  • Чабер – однорічна пряна трава з гострим запахом та смаком. Чудово поєднується з м’ясними стравами. Схожий на чебрець лише назвою. Аромат, смак та зовнішній вигляд цих рослин різні.
  • Естрагон, або тархун – багаторічна культура. При вживанні свіжої трави естрагону ротова порожнина приємно охолоджується. Через це його властивості екстракт тархуна додають в освіжаючий напій. Застосовують як приправу до рибних страв. Сушену зелень заправляють у супи.

При вирощуванні на ділянці потрібно для естрагону вибирати добрив грунт і раз на два-три роки пересаджувати, інакше зелень витягується, дичає і втрачає аромат.

Фотогалерея: пряна зелень

Неможливо уявити, наскільки збідніє наша звична їжа, якщо в ній відсутні яскраві, соковиті, зелені, свіжі трави.

Види листових салатів та все, що вам потрібно знати про них –

Ви любите їсти різноманітні свіжі листові салати? А що ви знаєте про їхню користі та властивості? Смачно 24 підготував для вас цікаві факти про найпопулярніші види свіжих салатів.

Салат Айсберг – один із найпопулярніших видів салату, відомий своїми хрусткими листами. Ззовні салат схожий на головку білокачанної капусти та його смак ви не спутаєте ні з чим.

Салат Айсберг містить 13 ккал на 100 грамів, чим дуже корисний для людей, що стежать за фігурою та дотримуються дієтичного харчування. Лист салату Айсберг містить 96% води та при цьому, у ньому багато вітамінів та мінералів, корисних для організму.

Айсберг внормовує обмін речовин, покращує перистальтику кишківника, покращує якість крові, виводить холестерин.

З салату Айсберг ви можете приготувати різноманітні салати та поєднувати з будь-якими свіжими овочами, рибою та м’ясом.

Салат Ромен – також відомий як кос-салат, використовують у приготуванні свіжих овочевих салатів з додаванням овочів, риби, морепродуктів та білого м’яса.

Ромен багатий на мінерали та вітаміни, серед них: кальцій, фосфор, магній та калій.

Салат Ромен містить 17 ккал у 100 грамах продукту.

Високий вміст калію у салаті допомагає покращити роботу серцево-судинної системи, а вітаміни А і С запобігають накопиченню холестерину.

Попри надзвичайно велику користь салату Ромен, він може поглинати важкі метали з ґрунту у якому його вирощують. Радимо вам ретельно обирати продукт та цікавитись у продавця, щодо умов вирощування салату.

Рукола – надзвичайно смачний та вітамінний салат із легким гіркуватим присмаком. Вона багата на вітаміни групи В, йод, А, С, Е, К, фосфор, магній.

Рукола містить 26 ккал у 100 грамах свіжого листя. Вживання руколи налагоджує обмінні процеси та покращує травлення. Також, рукола має сечогінні та дезінфікуючи властивості. покращує стан шкіри та нігтів.

Салат Лолло Біонда та Лолло Россо – це різновид салату латук. Лолло Россо та Лолло Біонда вважають універсальним салатом, адже його можна використовувати у салати, для бутербродів, як гарнір до м’яса та для оздоблення страв.

Салат Лолло Россо

Цей салат надзвичайно легко засвоюється шлунком та вважається одним із найїстівніших салатів на планеті. Завдяки вмісту великої кількості фолієвої кислоти салат рекомендують вживати в їжу дітям та вагітним жінкам.

Салат Лолло Біонда

У 100 грамах салату міститься всього 32 ккал.

Види салатів/фото Смачно 24

Салат Радічіо – це різновид багаторічної рослини цикорій. Саме цей салат користується фантастичною популярністю в Італії, а про корисні властивості Радічіо знали ще у Середньовіччі.

Радічіо покращує роботу серця, очищає кров та допомагає схуднути. Ще одна відмінна властивість салату – його можна зберігати у холодильнику до декількох тижнів.

У кулінарії Радічіо використовують як у салатах, так і для декору різноманітних закусок.

У 100 грамах свіжого салату всього 20 ккал.

Салат Дубовий лист зелений/червоний – назва цього салату походить від дуба, адже його листя схоже на нього. Салат Дубовий має приємний горіховий смак і чудово поєднується у стравах із різноманітними грибами.

Салат Дубовий лист зелений та червоний на грядці

Якщо ви стежите за своїм харчуванням, салат Дубовий чудово підійде для раціону. У 100 грамах свіжого листя всього 16 ккал.

Салат Фрізе – цей вид салату вивели спеціально, щоб він був не таким гірким, як решта листових рослин. Його листочки надзвичайно соковиті та виглядають дуже оригінально.

Фрізе багатий на бета-каротин, аскорбінову кислоту, фосфор, натрій, магній та цинк.

Салат Фрізе знизує ризик виникнення інфекцій, пом’якшує негативний вплив електромагнітних хвиль та радіації.

У 100 грамах Фрізе всього 14 ккал.

Цикорій – він же Індівій смакує як у свіжому, так і у тушкованому вигляді. Його частенько використовують як свіжу тарілочку для подачі салатів та закусок.

Його склад багатий на солі калію та каротин. А інсулін, що присутній у листі регулює обмін речовин та використовується як цукрозамінник у харчуванні діабетиків.

У 100 грамах цикорію всього 17 ккал.

Мангольд – це листовий буряк, листя якого нагадують шпинат. Мангольд багатий на вітамін К, який відповідає в організмі людини за згортання крові.Оскільки цей вітамін у листі мангольда руйнується при тепловій обробці, його потрібно вживати у сирому вигляді.

Мангольд зберігається у холодильнику не більше 2 днів, тому не зволікайте із його споживанням.

У 100 грамах листя мангольда всього 18,9 ккал.

Шпинат – особливо смачний салат, у вмісті якого понад 90% води. Шпинат налічує у собі велику кількість мінералів та вітамінів, серед яких мінеральні солі, вітаміни групи В та каротин.

Його рекомендують вживати людям із проблемами підшлункової залози, адже він позитивно впливає на травну систему.

Також, у шпинаті міститься лютеїн, який піклується про зір людини.

Шпинат не втрачає свої властивості при термічній обробці, тому ви сміло можете його тушкувати та запікати у пирогах та булочках.

У 100 грамах шпинату всього 22 ккал.

Щоденно споживайте у своєму раціоні свіже листя салатів та збагачуйте його вітамінами та корисними для організму мінералами. Смачного!

Про автора

admin administrator