Кучинські ювілейні курчата

Авторadmin

Кучинські ювілейні курчата

Кучинська ювілейна: опис породи, відмінності півня від курки “

Порода курочок кучинська ювілейна – одна з найпоширеніших по всьому світу. Ці птахи були виведені в Росії і швидко набрали популярність завдяки своїй високій продуктивності. Наведемо опис і особливості цієї породи.

Опис породи, відмінності півня від курки

Кучинські кури – статні та яскраві птахи. У них міцна рівна спина, широкі і випуклі груди. Дзьоб загнуть вниз, шия довга і міцна. Розрізнити півнів від курочок дуже просто: гребінь у півнів листоподібний з п’ятьма зубцями, причому задні помітно довші передніх, у курочок він трохи менше.

Характер у цих птахів миролюбний, вони швидко приручаються і звикають до нових людей, але до чужих курів часто проявляють агресію.

Порада: представників кучинської породи рекомендується тримати в окремому загоні, оскільки спільне проживання з іншими птахами призводить до бійок і смерті.

Кури пристосовуються до життя в клітці, але на особистих підсобних господарствах прийнято утримувати їх у пташниках з вигулом. Цю породу можна зустріти не тільки в приватних подвір’ях, а й на великих птахофабриках.

Характеристики продуктивності несучок

Кучинські ювілейні кури належать до м’ясо-яєчного напрямку продуктивності. Представники цієї породи мають такі кількісні характеристики:

  • вага молодняку (у віці 10 тижнів): пастки – 1,8-2 кг, курочки – 1,4-1,5 кг;
  • вага дорослого птаха: півні – близько 4 кг, кури – 2,8-3 кг;
  • яйценоскість – від 180 до 200 яєць (несушки починають нестися в 6 місяців);
  • вага одного яєчка – близько 60 грам, шкаралупа коричнева;
  • на 10 яєць витрачається близько 2,4 кг комбікорму.

Різновиди породи

Представники породи кучинська ювілейна мають два різновиди забарвлення: окаймлений і подвійний окреслений.

Окаймлений

Відмінна риса півнів – насичений золотисто-коричневий колір пір’я голови. На кожному пір’ячку є чорні смуги, які утворюють наприкінці чорну плямку.

Комір чорний, але до спини переходить в яскравий золотистий. Пір’я хвоста переважно чорні, але є і коричневі. На животі, грудях і крилах помітна чорна кайма.

У курочок пір’я на голові світліше, ніж у півників. Загалом забарвлення самців і самок схожі, але кури трохи світліші.

Подвійний окреслений

Відмінна риса цих півнів – яскрава руда голова. Основний колір коміра – чорний, але є і руді пір’я з таким же яскравим рудим стрижнем.

Хвіст чорний із зеленуватим відливом. У ньому також помітні яскраво-руді пір’я. Груди мають чорний окрас, але на кожному пір’ї є маленьке плямко рудого кольору. Пір’я на животі – сірі.

У курочок голова світло-руда. Пір’я на всьому тілі мають по дві окантовки, що створює ефект чорного напилення. Комір чорно-рудий (на кожному пір’ячку можна розгледіти яскраві руді стрижні).

Особливості розведення та вирощування

Важливо! Головна особливість курочок кучинської ювілейної породи – висиджування курчат. Одна самка може виростити більше 30 малюків одноразово, проте частіше пташенят виводять в інкубаторах.

У племінному розведенні беруть участь тільки найяскравіші представники породи. Курчат містять у сухому приміщенні на підстилці або сітці.

У ньому підтримують такі температурні режими:

  • 1 тиждень – 25 о С у приміщенні, 34 о С під лампою;
  • 2 тиждень – 23 о С у приміщенні, 32 о С під лампою;
  • 3 тиждень – 21 о С у приміщенні, 29 о С під лампою;
  • 4 тиждень – 19 о С у приміщенні, 25 о С під лампою (до місяця прибираємо зовсім).

Курчата не потребують додаткового підігріву, але температура в приміщенні, де вони утримуються, не повинна падати нижче позначки 18-19 градусів (у перші 1-2 місяці життя).

Харчування курчат і дорослого птаха

Птахи кучинської породи невибагливі до раціону. Їх годують як збалансованими комбікормами, так і зерном, і вологою їжею. Курчатам з перших днів життя дають дрібно нарізане варене яєчко, яке обвалюють в манці.

У міру росту в раціон вводять зелень, відварену картоплю і морквину, різні добавки (кісткове борошно тощо), сир, рибу. У віці 2-3 тижнів курчата починають знайомитися з крупами і зерном (перший час їх перемелюють).

Дорослих курей годують сумішами з різних видів зерна або комбікормом. В окремих годівницях повинні бути мінеральні добавки і гравій.

Раз на день курочкам дають вологу мішанку, але стежте за тим, щоб така їжа не стояла в пташнику довго, так як вона швидко прокисає. Вода повинна бути біля курчат і курей цілодобово (стежте за тим, щоб поїлки не забруднювалися).

Поширені хвороби та лікування

Зверніть увагу: схильність до ожиріння – головна проблема курей кучинської породи. При великій кількості корму птиці починають хворіти, що призводить до зниження продуктивності.

Ось список захворювань, які розвиваються при неправильному годуванні птиці:

  • Авітаміноз, або дефіцит вітамінів в організмі курей. Негативно відбивається на зростанні і продуктивності. Симптоми: уповільнений розвиток, поганий апетит, судоми, кон’юнктивіт, розлади травлення. Лікування просте – включення в раціон необхідних вітамінів.
  • Канібалізм, або розклювши курів. Спостерігається при дефіциті білка в раціоні. Лікуванням є годування птиці повноцінними комбікормами.
  • Гастроентерит, або розлад кишечника. Причина – годування птиці неякісними продуктами. У курей підвищується температура тіла, знижується апетит, кал стає зеленуватим і рідким. Курей переводять на полегшені раціони і дають їм антибіотики.

Гідності та недоліки породи

До позитивних сторін кучинських курей відносять: невибагливість до вмісту, можливість вирощування в клітинах і на вигулах, добові курчата відрізняються за статевою ознакою, відмінні продуктивні показники (якість м’яса і яйценоскість), великі яйця, високий відсоток виведення молодняку.

До недоліків сторонам птиці відносять: кури у віці 2 років і старше схильні до ожиріння, також у курей старше 2 років помітно знижується яйценоскість.

Відгуки про породу кучинська ювілейна

Фермери у відгуках зазначають, що кури породи кучинська ювілейна досить нервові та активні. Яйця у них некрупні. При перекормі кури починають нестися гірше, тому слід стежити за об’ємом скармливаної їжі. Багатьом фермерам подобається те, що ці птахи мчать навіть при низькій температурі (+ 3. + 5 градусів).

Кучинські ювілейні кури – улюблена порода багатьох птахівників. Вони мають високу продуктивність, скороспели, відмінно пристосовуються до будь-яких умов утримання. Обов’язково стежте за режимом годування, і тоді кучинські курочки не принесуть вам великого клопоту.

Кучинська Ювілейна

Виведена радянськими селекціонерами після Другої світової війни, порода увібрала в себе кращі якості Австралорпа, Нью Гемпшира, Плімутрока, Род Айленда і Легорна. Щоб надати їй необхідну стійкість були використані Орловська Лівенка – місцеві кури, на той момент майже повністю зникли. До 1990 року поголів’я досягло 1 млн. особин, і тоді “Кучинську Ювілейну” визнали офіційно. У зв’язку зі святкуванням ювілею птахофабрики “Кучинська”, де порода і була створена, до назви додали приставку “ювілейна”. Сьогодні це одні з найулюбленіших курей на приватних подвір’ях.

Тип продуктивності: м’ясо-яєчні

Вага півня: важкий (понад 3,6) кг.

Вага курки: середньотяжкі (2,1-3,5) кг.

Несучість: висока (200-250) шт. на рік.

Розмір яєць: середні (45-60) гр.

Початок яйцекладки: середня (6-8 місяців)

Особливості: Невибагливі до умов, Смачне м’ясо, Смачне яйце, Хороші квочки, Для Північних регіонів

Доступність: широко поширена

Підійде новачкові: так

Коротка інформація

Це великі, витривалі кури з відмінними столовими якостями і високою несучістю – до 240 яєць на рік. Чудовими властивостями породи є низький відхід молодняка і хороша адаптивність до різних умов. Кучинки скоростиглі, півники у віці 5 місяців важать до 2,4 кг, курочки – близько 2 кг. Вага дорослої птиці становить 3-4 кг.

Умови утримання

Кучинські Ювілейні переносять утримання в закритих приміщеннях, але все ж краще обладнати невеликий вигул, де вони могли б побігати. Оскільки несучки не переривають кладку яєць в зимові місяці, пташник утеплюють і забезпечують додаткове освітлення в курнику. Годують птицю комбікормами з добавкою цільного зерна, кісткового борошна, черепашнику і зелені. Корисним буде внесення овочів і трав’яного борошна в зимовий час. Врівноважені кури показують виняткові материнські якості, віддано висиджуючи і виходжуючи курчат. Квочка може не їсти і не пити, перебуваючи на гнізді, тому власнику потрібно вчасно знімати куру з кладки, інакше вона може загинути від виснаження.

Зовнішній вигляд

У півня одиночний листоподібний гребінь і великі сережки насиченого червоного кольору. У курочки гребінь і сережки невеликі, різних відтінків червоного, що залежить від несучості – у наседок колір блідіше, у несучок – яскравіше.

В одному стаді можуть бути кури різних варіацій золотисто-ситцевого забарвлення. Зустрічається також дуже ефектне червоне забарвлення, з чорними грудьми і зеленувато-чорним хвостом.

Дата публікації: 13 кві 2019

Кучинська ювілейна

Порода названа на честь 25-го ювілею племінного заводу «Кучинський» (Московська область) в 1954 році. Там були виведені кучинські кури — в результаті складного схрещування російської білої, нью-гемпшира, род-айленда, австралорпа, лівенської та білих перламуток. Роботи з удосконалення кучинської породи велися протягом 4 десятиліть. Спочатку кури-несучки були занадто великими, тому не відрізнялися високою несучістю.

Селекціонери звертали насамперед увагу на продуктивні показники породи, життєздатність молодняка, високу стійкість перед інфекційними хворобами, а також хорошу переносимість негоди. Виділяючи ці якості, вчені вклали їх у переважній кількості в стандартну генетику породи курей кучинська ювілейна.

Пізніше, в 1990 році, назва була змінена на кучинських ювілейних.

Стандарт породи

Забарвлення пера кучинських курей — золотисто-коричневе або світло-коричневе. Пух під пір’ям має сірий колір. У півнів допускається наявність червоного відтінку оперення з кількома чорними хвостовими пір’їнами. Чорні вкраплення допускаються на крилах і грудях птиці. Голова середніх розмірів. Мочки вух і гребінь яскраво-червоного кольору. Гребінь має мінімум 5 зубців. Тулуб курей великий, ноги — короткі, м’язи грудей і лап добре розвинені, м’ясисті.

Маса півня може досягати 4,5 кг, а курка важить близько 3 кг.

Господарська характеристика

Великою перевагою породи вважається здатність легко переносити несприятливі кліматичні умови. Несучки гарно переносять суворі зими і при цьому продовжують нестися навіть без обігріву курника. Важливо, щоб у приміщенні не було протягів і вогкості. Кучинські кури рідко хворіють, курчата також відрізняються високою життєздатністю.

Особливістю курей є добре розвинений материнський інстинкт. Вони охоче сідають на яйця і дбайливо ставляться до пташенят. Курчата дуже швидко ростуть і відмінно набирають вагу.

Несучість за рік становить до 250 яєць. Породу можна віднести до скоростиглих, так як кури починають нестися з 6-місячного віку і здатні відкладати яйця в зимовий період. Здатність нестися не втрачається в них і на другому році життя.

Кури кучинської породи швидко ростуть і в 2,5 місяці жива маса півня становить близько 2 кг, а курочки — 1,5 кг. М’ясо соковите й ароматне.

Про автора

admin administrator