Кури пушкінської породи

Авторadmin

Кури пушкінської породи

Пушкінські кури – справжня знахідка для фермерів

Пушкінська порода курей – ідеальна для індивідуального господарства, завдяки своїй високій несучості і м`яса з хорошими смаковими якостями. Стаття присвячена пушкінським курям, дано їх опис, історія походження, особливості розведення. До статті додаються фото і відео, що дають більш повне уявлення про породу.

  • 1 огляд породи
  • 1.1 походження
  • 1.2 Зовнішній вигляд
  • 1.3 продуктивні характеристики
  • 1.4 Здоров`я і деякі відмінні риси
  • 1.5 характер
  • 2 особливості розведення
  • 2.1 Раціон харчування
  • 3 Фотогалерея
  • 4 Відео «Про курей породи Пушкінська»

огляд породи

Зовнішній вигляд пушкінських курей нічим не привабливий – звичайна сільська курка форель, але головна її особливість – нести велику кількість яєць і смачне м`ясо. На сьогоднішній день це одна з найпоширеніших порід.

походження

Свою назву порода отримала завдяки місту Пушкіну в Ленінградській області, де вона була виведена. З`явилася вона приблизно в 1995 році. Однак офіційно підтвердити існування пушкінської породи змогли тільки в 2007 році. Для виведення схрестили білого леггорни і строкатого австралорп, так як ці породи продуктивні в яєчному і м`ясо-яєчному напрямку. Таке схрещення дозволило пушкінської породі курей мати високу несучість.

Що стосується м`яса, то варто зауважити, що для збільшення ваги курей в процесі схрещування брав участь також бройлер московської породи «Бройлер-6». Результат цього схрещування ні ефективним, через те, що кури пушкінської породи набагато менше за розмірами, ніж тушки бройлерів. Але при цьому дуже підвищилася якість м`яса.

Варто зазначити, що сьогодні пушкінська порода курей ділиться на 2 підвиди. Один був виведений в Санкт-Петербурзі, інший – в Сергієвому Посаді. Підвиди відрізняються тим, що для виведення породи з Сергієва Посада бралося меншу кількість порід курей, що зробило породу більш стабільною. Однак пітерські кури мають велику несучість, володіючи дуже маленькою вагою. На фото пушкінські представники: півень і курка.

Зовнішній вигляд

За зовнішнім виглядом пушкінську курку дуже просто відрізнити від інших порід. Вона має строкатий або смугасте забарвлення, однак, в більшості випадків у півень не строката забарвлення, а біла. Крім того, пушкінської породі характерний високо піднятий хвіст. Їх оперення пухнасте з білим красивим подпухом, який надає птаху привабливий товарний вигляд.

Існують кури, у яких забарвлення незвичайний, смугасто-білий, але тоді таких курей намагаються виділити в окреме стадо. Таких птаства не змішують зі стадом, в якому строкаті особини, а виділяють в окрему лінію породи. Птахи з смугасто-білим забарвленням живуть окремо від основного стада.

Пушкінським курям характерні досить високі ноги, які дають їм можливість без проблем прогулюватися навіть за дуже високій траві. Голова курей має злегка видовжену форму, яку вінчає високий яскраво-рожевий гребінь з шипом. Шия не товста, має яскраво виражену гриву. Точно описати дзьоб цих птахів словесно не вийде, так як він має особливу форму. Тому краще подивитися форму дзьоба на фото. Він різко загнутий, має середню довжину і колір слонової кістки.

Мочки вух збігаються за кольором з гребенем, проте бувають випадки, коли мочка блідіше або взагалі біла. Шкіра у курей біла без будь-яких плям. Очі пушкінської породи курей мають помаранчевий колір, однак в стандартах породи вказується, що для оцінки породи це не може виступати критерієм.

продуктивні характеристики

Жіночі особини цієї породи курей важать 2 кілограми, а чоловічі можуть вирости до 3 кілограм. Смак м`яса пушкінської курки захоплює навіть найбільш вимогливих гурманів.

За один рік курка тієї породи зносить приблизно 222 яйця, проте трапляється, коли цей показник досягає позначки в 300 яєць.

Яйця великі з красивим жовтком. Шкаралупа яєць має чисто-білий і кремовий колір. У перший рік життя особин спостерігається найвища активність у знесенні яєць, потім поступово знижується. Маса одного яйця пушкінської несучки приблизно 58-65 грам.

Відомо, що процентна оплодотворенность яєць становить близько 90 відсотків, що дає можливість без особливих проблем розводити особин цієї породи. До того ж цьому сприяє те, що птахи дорослішають дуже рано. За 170 днів життя курка може дати хороше потомство. Як і у всіх яйценоских порід, зайвих птахів забивають а також курей у віці приблизно 4-6 років, коли знижується їх продуктивність.

Здоров`я і деякі відмінні риси

Молоді птахи мають дуже високу виживаність – близько 90 відсотків. Однак дорослих птахів з різних причин може гинути до 13 відсотків. Найчастіше причиною смерті птахів стає якась хвороба, яка внаслідок прогресування призводить до летального результату.

Якщо ви помітили будь-які ознаки того, що курка поводиться не так, стала млявою або погано мчить, то негайно потрібно перевірити її у фахівця. Можливо, курка підхопила якусь хворобу, яка може привести як її до смерті, так і всіх птахів в стаді.

Літати пушкінські кури не вміють, що дуже радує фермерів, яким не потрібно утримувати птахів у клітках, які доводиться закривати. Курей можна випустити у відкриті вольєри і не боятися, що вони зможуть вилетіти.

Якщо брати до уваги показники в цілому породи, то порода пушкінських курей стане ідеальним варіантом для невеликого фермерського господарства. Це пояснюється тим, що розведення цієї породи дозволяє зберегти високі показники у виробництві м`яса і забезпечити великою кількістю якісних і смачних яєць. Свій товарний вигляд тушка забитої курки зберігає дуже тривалий час. Позитивні відгуки про цю породи не дивні, так як вона дійсно стоїть.

характер

Ці кури мають дуже спокійний, доброзичливий характер, тому в курнику не статися бійок або сварок. Скоріш за все такий спокій пояснюється тим, що при селекції і виведення пушкінської породи були використані кури, яким властивий спокійний і розмірений ритм життя, вони не схильні до істерик. Несучки ніколи не сваряться між собою ні через гнізда, ні через корми.

У породи цих курей є властива тільки їм специфіка поведінки. Якщо особина відчуває небезпеку, то вони не почнуть піднімати паніку, шалено носитися по курятнику і руйнувати все на своєму шляху. Навпаки, вони стануть присідати близько до землі і намагатися так сховатися. Тому перед забоєм цих курей найлегше ловити.

Вони добре уживаються з іншими породами курей. За відгуками фермерів, птиці дуже поступливі – ця особливість є однією з причин їх популярності на присадибних ділянках. Вимоги своїх господарів ці курки розуміють відразу. Півнем в курнику визначаються всі відносини. Він сам керує групою, яка складається з 20 особин.

У разі якщо в пташнику кількість птахів не відповідає кількості курок, то варто очікувати сутичок між птахами. Кращим рішенням даної проблеми буде розташування птахів у різних курятниках або забій деяких курей.

Опис пушкінської породи курей

Роботу по виведенню породи вели з 1976 по 2007 роки в Науково-дослідному інституті генетики і розвитку сільськогосподарських тварин, розташованому в місті Пушкін Ленінградської області. За назвою міста і отримала свою назву нова порода курей. Генетичною основою послужили кури яєчної продуктивності білий леггорн, і чорно-строкатий австралорп, а так же крос бройлер-6 м`ясної продуктивності.

Схрещування курей цих трьох порід і дозволило створити пушкінську породу з високими показниками по несучості і м`яса. Звичайно, за вагою пушкінська порода не дотягує до бройлерів, проте якість м`яса у неї перевищує показники курей яєчних порід.

В даний час існує два підвиди курей пушкінської породи – виведених в Ленінградській області, і в Сергієвому Посаді Московської області. Кури, виведені в Ленобласті, краще несуться, зате порода, отримана в Підмосков`ї більш стабільна, тому що в їх виведенні брало участь менше порід.

Опис зовнішнього вигляду

На фото смугасто-строкаті пушкінські кури

Порода відрізняється строкатим чорно-білим забарвленням. Причому в оперенні курочок більше чорного кольору, а у птахів – білого, іноді півні бувають чисто білими. Крім того, всередині породи зустрічаються особини смугастого забарвлення, в дослідних господарствах смугастих курей намагаються виділити в окрему лінію, а в домашніх і фермерських пташниках вони ростуть разом зі строкатими особинами.

Тулуб широке, трапециевидное, голова злегка подовжена, шия довга, у півнів добре проглядається пір`яна грива. Очі яскраво помаранчеві, з віком стають трохи бляклими. Дзьоб недовгий, загнутий. Вушні мочки червоні або білі. Крила довгі, трохи приспущені, ноги високі, широко поставлені, хвости підняті.

Гребінь яскраво-червоний, невеликий. При виведенні селекціонери враховували побажання жителів північних регіонів Росії, які нарікають на те, що гребінці у домашньої птиці швидко замерзають при сильних морозах, і постаралися прищепити пушкінської породі замість звичайного, високого, листоподібних гребеня гребінь розовідний – невеликий, кучерявий і як би притиснутий до голови . В результаті пушкінських курей можна розводити навіть на півночі.

Особливості породи пушкінських курей

До особливостей пушкінської породи відносять смачне м`ясо, високу несучість, висока якість яєць, стійкість до низьких температур.

Крім того, за відгуками фермерів, пушкінські кури володіють спокійним, рівним характером, який вони успадкували від генетичних прабатьків. Крім того, в разі небезпеки вони не бігають по курятнику або загону, а присідають, намагаючись стати непомітними, тому їх легко ловити для забою.

Найчастіше, кури, вирощені на промислових підприємствах, дуже бояться людей, тому що там один працівник на 250 тисяч курей, і коли людина входить у вольєр, вони розбігаються хто куди, пушкінські ж, навпаки, досить ручні і не полохливі.

На несучість промислових курей впливають навіть сторонні гучні звуки – у них може початися істерика або навіть незапланована линька, і вони можуть зовсім перестати нестися. А пушкінські кури спокійно ставляться до шумів і звуків, не знижуючи продуктивності.

На відміну від курей інших порід, на стадо з 20 курочок досить одного півня, якщо птахів буде більше, вони почнуть змагатися і битися, тому кожну сім`ю краще містити в окремому приміщенні, або відправляти зайвих птахів на м`ясо.

На відео кури пушкінської породи.

Ще однією особливістю породи є те, що пушкінські кури зовсім не літають, і погано бігають, тому їх можна розводити в відкритих загонах.

показники продуктивності

Жива вага дорослої півня досягає 3 кг, а дорослої курки – 2-2,3 кг. Однак м`ясо у них досить смачне, і навіть найдосвідченіші гурмани дають про нього хороші відгуки. На відео зважування заморожених тушок пушкінських курей.

Курочка пушкінської породи починає нестися у віці 4 місяців, і за рік дає 220-230 яєць, проте є особи-рекордсмени, що дають по 290 яєць за рік. Вага яєць – 65-70 грам, шкаралупа білого кольору. Найактивніше кури несуть яйця в перший рік життя, потім продуктивність знижується, і стадо потрібно оновлювати.

На відео зважування яєць курей пушкінської породи і курки вушанки.

Виживання курчат досягає 90%, виживаність дорослих курей – 85%, в основному, гинуть вони від хвороб.

Корми і зміст

На фото курчата пушкінських курей.

Для курей пушкінської породи не потрібно ніяких особливих умов утримання і харчування, тут використовуються ті ж прийоми, що і для вирощування інших курей яєчно-м`ясний спрямованості. Взагалі птах цієї породи відрізняється невибагливістю і до кормів, і до умов в курнику а на вільному вигулі самі знаходять для себе їжу. Крім того, пушкінські кури легко пристосовуються до будь-яких кліматичних умов, і підходять для утримання в усіх регіонах Росії, і в країнах СНД.

Основною проблемою розведення породи фахівці називають покупку якісних курчат. Молодняк, отриманий в домашньому господарстві, може бути не чистопородних, тому краще купувати їх у перевірених постачальників. Хоча, фахівці стверджують, що навіть не чистопородні пушкінські кури зберігають всі відмінні якості породи, а за деякими з них навіть перевершують чистопородних.

На закінчення можна сказати, що кури пушкінської породи за всіма показниками ідеально підходять для домашніх і фермерських господарств, розташованих в будь-яких регіонах країни.

Пушкінська порода курей

Багато хто думає, що Пушкінська порода курей – це незвичайні, можливо примхливі і аристократичні птиці, але поспішаємо Вас переконати, пушкінська порода курей – це типові сільські несучки. Саме цих птахів вважають ідеальними для умов російської зими, у них відмінна несучість, смачне м`ясо, спокійна вдача, дуже витривалі і невибагливі. Пушкінська курка не вміє літати, їх дуже легко зловити, адже бігають вони дуже повільно. Але звідки взялася така незвичайна назва? Спробуємо розібратися.

Відео: Порода курей Пушкінська прекрасний вибір для особистого господарства

Пушкінська порода курей

Трохи історії

Така порода – результат багаторічної селекції, адже птахи вийшли надзвичайно яйценоскі, а м`ясо дуже смачне. Спочатку таку породу вивели в Ленінградській області, в місті Пушкін, тому і з`явилася така назва. Щоб вивести нову породу курей вирішили схрестити австралопов чорно-строкатих і леггорнів білого кольору. У отриманих птахів був дуже красивий, строкатий або смугасте забарвлення, але при цьому вага у них дуже маленький, так що м`ясною породою їх назвати було складно. Несучість у таких виставкових птахів теж постраждала, тому вчені вирішили вдосконалити породу.

Наступним кроком стало схрещування птиці з кольоровими бройлерів для поліпшення її м`ясних характеристик. Завдяки цьому вага особини став більше, а м`ясо смачніше, так що Пушкінська курка стала претендувати на звання м`ясної породи.

Але досконалості немає меж – виявилося, що в умовах російської зими птиці себе не дуже добре відчували, особливо часто вони відморожували гребені, які у птиці були дуже красиві, високі і стоячі. Але красою довелося пожертвувати – селекціонери вирішили схрестити Пушкінську з Московської білої куркою, завдяки чому у птаха з`явився цікавий гребінь розовідний форми, холоду птах стала переносити значно краще.

Стандарт цієї породи остаточно встановився всього кілька років тому – в 2005 році. Результатом стали спокійні, ручні, яйценоскі домашні кури з відмінною стійкістю до морозів і непоганими м`ясними характеристиками. Саме таких птахів і називають Пушкінській породою.

Опис зовнішнього вигляду курки

Завдяки кільком зовнішніми характеристиками птахів цієї породи легко відрізнити від побратимів інших видів.

  • Корпус у птиці щільний і сильний, довжина і висота тіла приблизно однакові. Тулуб прямокутної форми, завдяки чому особини на фото здаються дуже привабливими і міцними.
  • Голова у птиці невелика, надбрівні дуги у представників цієї породи не дуже виражені;
  • Шия у курки довга, пір`я красиві і пишні;
  • Хвіст красивий, вертикальний з пишними пір`ям;
  • Груди у птиці широка і міцна;
  • Гребінь розовідний, на фото виглядає привабливо, як і красиві довгі білі сережки.
  • Оперення смугасто-строкате, непомітне, за відгуками курчат легко відрізнити один від одного, так як забарвлення кожної індивідуальний.

продуктивність птахів

Завдяки багаторічній селекції, вченим вдалося створити практично ідеальну породу для сільських умов породу, вона відмінно себе почуває як в жарких південних регіонах, так і в північних широтах з суворими зимами.

Середня вага Пушкінських курок близько 2, 5 для півня, трохи менше, до 2 кг для курки – ці птахи не дуже великі але м`ясо їх поживна і смачна. Заводчики відзначали привабливий вигляд такого м`яса, воно вигідно відрізняється на вітринах продавців, виглядає більш свіжим і апетитним.

Відео: Пушкінська порода курей!

Продуктивність – близько 270 яєць в рік, але деякі заводчики спостерігали і результат в 290 яєць. Це досить непоганий результат для такої невибагливої птиці-несучки. Ця строката курка несе яйце зазвичай велике, з яскравим красивим жовтком, яке відмінно виглядають на вітрині, володіє прекрасними поживними характеристиками, підійде для дитячого або дієтичного харчування.

Курчата відмінно вилуплюються в інкубаторі, зазвичай особини сильні, з хорошим імунітетом і апетитом. Виростають курчата дуже швидко, виживаність молодняка несучок дуже висока – майже 95%, смугасто-строката курка володіє міцним імунітетом, з віку 165 днів придатна до розмноження.

Характер Пушкінських курей

За відгуками, Пушкінські курки – самі спокійні, вони ідеально підійдуть для новачків, навіть якщо вони помітивши небезпеку, то вони не будуть кидатися, клюватися, метушитися, а лише притискаються до землі. Ця строкатий птах не вміє літати, повільно бігає – зловити її не важко. Цих курчат і дорослих курей можна назвати практично ручними, вони доброзичливі і не агресивні.

Дифірамб пушкінської породі курей. СФГ Карейва. Август 20

Що кажуть власники про породу

Відео: смугасті-строката Пушкінська порода курей

Власники таких курей підтверджують, що така порода ідеальна для дрібного чи середнього фермерського господарства. На відміну від птахів, які проживають на фабриках, представники цієї породи дуже тихі та спокійні, курчата невибагливі, несучість висока. Вони не вимагають особливої температури змісту, стійкі до перепадів, не вимагають суворого світлового режиму. Їм підходить практично будь-який вид комбікорму, доглядати за ними дуже просто. До того ж пушкінські курки відмінно себе почувають навіть в невеликому курнику, не вимагають щоденного вигулу, але, тим не менш, на свіжому повітрі їм показано перебувати для зміцнення імунітету.

Про автора

admin administrator