Квашена капуста як правильно вживати

Авторadmin

Квашена капуста як правильно вживати

Квашена капуста: рецепт хрусткої закуски для любителів консервації

Приготувати квашену капусту нескладно, якщо знати правильний рецепт.

В умовах квартири найзручніше готувати квашену капусту в банках / vseretsepti.ru

Рецептів квашеної капусти існує ціла безліч. Соковита і ніжна, з морквою, яблуками, журавлиною або кмином. Більш того, квашена капуста корисніша за свіжу завдяки молочнокислим бактеріям, які утворюються в процесі закваски. В умовах квартири найзручніше готувати квашену капусту в скляних банках.

Швидка квашена капуста

Капуста, приготовлена за таким рецептом, зберігається довго. Якщо є погріб можна заготовлювати багато. Добре зберігається до весни. І в умовах квартири дуже зручно: приготували банку і в холодильник, з’їли: знову приготовили.

Інгредієнти на одну 3-х літрову банку: капуста 1 кг 600 гр, морква 1 середня (100 гр), 1 л кип’яченої води, 2 ст. л. солі, 1 ст. л. цукру.

Приготування: воду закип’ятити і поставити остигати. Потім додати сіль, цукор. розмішати. Капусту нашаткувати. Моркву натерти на крупній тертці. Перемішати. Частину капусти покласти в банку, дерев’яним товкачем обережно утрамбували. І так до плічок банки. Залили розсолом. Накрили капроновою кришкою. Банку поставили в миску або глибоку тарілку (при бродінні розсіл може виливатися з-під кришки). Залишили на 3 дні при кімнатній температурі. Через 3 дні дерев’яною паличкою зробили поглиблення у капусті, щоб вийшла гіркота і залишили на кілька годин. Якщо є можливість краще винести на цей час на повітря. Капуста готова.

Хрустка квашена капуста – рецепт:

Інгредієнти: капуста білокачанна – 2 кг, морква – 2 шт (250 г), вода – 2.5 л сіль – 4 ст. ложки (без гірки), цукор – 2 ст. ложки (без гірки), перець духмяний – 7 – 9 горошин лавровий лист – 2 – 3 шт.

Приготування: готуємо продукти. Потрібно вилок капусти близько 2 кг, пару великих морквин, сіль, цукор і спеції. Капусту потрібно вибирати білу, зелена молода капуста не підійде. У каструлю наливаємо 2.5 літра води і ставимо на вогонь. Додаємо сіль, цукор, лавровий лист і запашний перець. Доводимо до кипіння і знімаємо з вогню. Залишаємо остигати. Шаткуємо капусту. Для цього можна взяти спеціальну шатківницю або просто нарізати ножем капусту. Моркву тремо на крупній тертці. Змішуємо моркву і капусту і злегка сминаем їх руками, тоді вони швидше пустять сік. Складаємо капусту з морквою в банки, по можливості щільніше трамбуемо. Заливаємо маринад (холодний) до самого горлечка банок. В процесі бродіння частина рідини буде переливатися через край, тому банки бажано відразу поставити в миски або на тарілки. Залишаємо капусту в теплому місці на 3-4 дні, щоб вона добре заквасилась. Час від часу протикаємо капусту ножем, щоб бульбашки газу виходили назовні. Якщо цього не робити, капуста може набути неприємної гірчинки. Готова капуста виходить хрусткою і дуже смачною. При подачі в неї можна додати нарізану ріпчасту цибулю, а також полити її рослинним маслом. Зберігати капусту краще в холодильнику або підвалі. Більшу частину маринаду краще злити, тоді капуста не набере зайвої солі, і викладати її на тарілку буде набагато легше.

Квашена капуста класичний рецепт:

Інгредієнти: капуста — 1 качан вагою 2,5 кг, морква — 3-4 шт. сіль — 2 ст. л. цукор — 2 ст. л. вода — 0,5 літра (приблизно)

Приготування: капусту шаткуємо будь-яким із способів. Зручно мати спеціальну терку, а можна просто нарізати за допомогою ножа тонкими смужками. Капусту викладаємо в глибоку миску. Моркву натираємо на крупній тертці і додаємо до капусти. Руками просто перемішуємо обидва ці інгредієнти. Причому, капусту обжимать не слід, інакше вона може стати м’якою. Беремо чисту 3-літрову банку і складаємо в неї капусту з морквою, злегка утрамбовувавши. Наповнюємо всю банку. Зверху на капусту ложкою додаємо сіль і цукор. Капуста повинна обов’язково кваситься в розсолі. Просто заливаємо капусту холодною некип’яченою водою (тільки не хлорованою) до самого горлечка банки. Протикаємо капусту в декількох місцях дерев’яною паличкою, щоб вийшли гази, які скупчилися під час бродіння. Під час закваски капусту бажано протикати дерев’яною паличкою хоча б 1 раз в день. Банку з капустою накрийте марлею і стежте, щоб розсіл покривав всю капусту. Капуста при кімнатній температурі повинна постояти 2-3 дні. Після цього можна її закрити кришкою і прибрати для зберігання в холодильник.

Квашена капуста в банках:

Інгредієнти: капуста — 1 качан вагою 2 кг, морква — 1 шт. сіль — 1 ст. л. з гіркою цукор — 1 ч. л.

Приготування: капусту і моркву шаткуємо і складаємо в глибоку миску. У склянці змішуємо сіль і цукор, їх ми будемо додавати поступово в капусту. У цьому рецепті капусту ми будемо розмішувати і розтирати руками ніби місимо тісто. Капуста повинна виділити сік. У 3-літрову банку поступово утрамбовуємо капусту і кожен шар пересипаємо сіллю з цукром. Наповнюємо банку до самого верху. Банку закрити пластмасовою кришкою, під низ ставимо блюдце або миску. Капуста кваситься 3 дні при кімнатній температурі. Не забуваємо 1-2 рази в день проколювати капусту дерев’яною або пластмасовою паличкою. Після цього готову капусту ставимо на зберігання в холодильник.

Квашена капуста на зиму в розсолі і без нього: ТОП-3 кращих рецепта

Розповідаємо, як готується капуста квашена швидко і без проблем.

Зазвичай у таких страв, як квашена капуста, рецепт передається з рук в руки. Однак перевірені варіанти існують і поза домашніми куховарськими книгами.

Приготована квашена капуста на зиму в розсолі є джерелом вітамінів. Також вона нормалізує холестерин і нормалізує обмін глюкози.

Квашена капуста – рецепт класичний

Квашена капуста в банці готується просто і виходить дуже смачною. Для того щоб приготувати цю хрустку закуску без розсолу, досить взяти:

  • капусту – 2,5 кг;
  • сіль – 2 ст. л.;
  • моркву – 1 шт.

Капусту і моркву шаткуємо на тертці і додаємо спеції. Перемішуємо салат руками, але не мнемо, інакше не буде хрустіти! Щільно трамбуємо капусту в банку і залишаємо на три дні. В процесі ферментації виділиться рідина і може з’явитися неприємний запах, але пізніше він зникне.

Якщо хочете, щоб у вас вийшла квашена капуста з яблуками, то цей рецепт також підходить. Просто додайте 400 г крупно нарізаних фруктів і ставте їх кваситися разом.

Квашена капуста – рецепт з розсолом на швидку руку

Квашена капуста в розсолі готується майже також, але тільки потрібно додатково приготувати сам маринад для заливки. Для того, щоб у нас вийшла квашена капуста в розсолі з медом в банці беремо:

  • капусту – 2,5 кг;
  • сіль – 1,5 ст. л.;
  • моркву – 1 шт.;
  • мед – 1,5 ст. л.
  • воду – 1 л.

Воду доводимо до кипіння і додаємо сіль. В теплому маринаді розчиняємо мед і залишаємо повністю остигати.

В цей час шаткуємо наші овочі. Потім поміщаємо салат в банку/банки і заливаємо розсолом. Ми залишаємо їх кваситися на 48 годин. Час від часу треба помішувати салат дерев’яною лопаткою. Зберігати закуску потрібно в холодильнику, а подавати краще з ароматним маслом.

Квашена капуста – рецепт швидкого приготування з буряком

Квашена капуста з буряком також передбачає приготування маринаду. Для салату знадобиться:

  • капуста – 3 кг;
  • вода – 1 л.;
  • перець горошком і запашний – по 5 шт.;
  • оцет – 1 ст. л.;
  • лавровий лист – 3 шт.;
  • буряк – 1 кг;
  • сіль – 2 ст. л.;
  • цукор – 1 ст.

Капусту крупно нарізаємо так, щоб нас вийшли квадратики. Приблизно також подрібнюємо буряк – шматки не повинні бути товстими. У киплячу воду додаємо всі спеції (крім оцту) і варимо близько 10 хвилин. Потім додаємо оцет, залишаємо ще на хвилинку і вимикаємо.

Салат поміщаємо в банку і заливаємо остиглим маринадом. Через три дні він буде готовий.

Раніше ми розповідали, як готуються помідори квашені.

Вас також можуть зацікавити новини:

Квашена капуста класична

Пропонуємо вам приготувати корисну квашену капусту. Класичний рецепт можна готувати без маринаду, цукру або оцту. Ви легко зможете приготувати таку смачну квашену капусту і їсти улюблений салат всю зиму. Також із квашеної капусти можна приготувати багато різноманітних страв, які ви зможете подавати до святкового столу і дивувати гостей.

Інгредієнти

Капуста білокачанна 3 кг
Морква 200 г
Чорний перець горошок 10 шт
Перець духмяний 5 шт
Лавровий лист 3 шт
Сіль 75 г

Приготування

З капусти знімаємо 2-3 верхніх листочки, моркву очищаємо від шкірки та всі овочі миємо під проточною водою.

Капусту нарізаємо ножем не сильно дрібно. Для любителів хрусткої капусти не рекомендуємо нарізати дуже тонко через те, що в процесі квашення капуста просто стане м’якою.

Потім натираємо моркву на спеціальній терці для корейської моркви. На три кг нашаткованої капусти потрібно приблизно 200 грамів тертої моркви.

Нашатковану капусту перекладемо в зручну глибоку миску. Перед тим, як додавати моркву, перетираємо її руками, щоб капуста пустила трохи соку.

Додаємо в миску з капустою нашу натерту моркву. Також ми додаємо гострий і запашний перець горошком до нарізаних овочів.

Також у миску з морквою і капустою додаємо 3 ст. л. солі та ретельно перемішуємо, щоб сіль, морква і перець рівномірно розподілилися в капусті.

Капусту перекладаємо в чисту банку невеликими частинами і щільно її утрамбовуємо за допомогою дерев’яної ложки. Після кожного шару капусти під стіночку банки укладаємо лавровий лист.

Коли ми вже переклали капусту, ми виливаємо з миски той сік, який у нас залишився, в банку. Потім накриваємо кришкою і ставимо на тарілку, щоб розсіл, який витікатиме в процесі бродіння, не забруднив нам кухонний стіл або тумбочку.

Ми залишаємо капусту в теплі на 4-7 днів. Час від часу потрібно буде випускати з банки повітря, що накопичилося, для цього просто проткніть капусту в декількох місцях, інакше капуста у вас вийде гіркою. Смачного!

Про автора

admin administrator