Листя огірків жовте із зеленими прожилками що робити

Авторadmin

Листя огірків жовте із зеленими прожилками що робити

Зміст:

Що робити, якщо жовтіють листя огірків?

Впевнена, багато хто стикався з проблемою, коли на улюблених, буквально облелеянных огірочки, починають жовтіти листя. Що робити? Давайте заглянемо в довідники агрономів, навчимося на досвід бувалих городників і подивимося, як допомогти нашим рослинам. Дізнаємося, чому жовтіє листя, це ознака хвороби або проблема в догляді за культурою (недостатньо хороший догляд або занадто старанний).

Якщо ви шукаєте гарну підживлення для рослин на дачі, то рекомендую зелене добриво в бочці. А ще рекомендую посіяти новий укропчик, адже його можна садити і влітку. Як це правильно зробити читайте тут.

У цей період варто подбати і про полуниці, тим більше якщо вона ще плодоносить або вже ви зібрали урожай, то її потрібно підживити.

Жовтіє і сохне листя огірків у відкритому грунті

Почнемо з причин, чому можуть жовтіти у огірків листя. І таких причин декілька:

  1. Рослинам не вистачає поживних речовин. Або, якщо надлишок мікроелементів.
  2. Недостатній полив або ж, навпаки, перезволоження.
  3. Рослина захворіла або для правильного росту і розвитку йому заважають шкідники.
  4. Кліматичні умови.

І коротко про кожною з причин.

1. Рослина краще засвоює рідкі суміші і комплексні добривами.

За весь вегетаційний період потрібно провести 3 підгодівлі:

  • З появою двох справжніх листочків.
  • Під час цвітіння.
  • З появою перших зав’язей.

Щоб не «перегодувати» рослини, потрібно чітко діяти згідно з інструкцією, що додається до кожного удобрення.

Жовті плями свідчать про нестачу калію, а світло-зелені – ознака дефіциту магнію. А значить, огірки потрібно підживити. Жовтіючі верхні листки бувають при недоліку міді.

2. Існує помилкова думка, що чим більше води для поливу огірків, тим краще. Насправді навіть велику кількість води не врятує, якщо полив був неправильний.

Правила поливу огірків:

  • Поливати кущ під корінь, а не на листя.
  • Час поливу – ранок або пізній вечір, коли сонце вже не пече.
  • Воду краще використовувати теплу, ту, що отстоялась під сонцем.

3. Такі грибкові захворювання, як фузаріоз або питиоз можуть з’явитися з-за перепаду температури, і проявляються у зміні кольору листя на кущі. Щоб попередити ці захворювання, варто обробляти кущі огірків «Фитоспорином».

Від шкідників, таких, як білокрилка або павутинний кліщ, врятують «Антиклещ», «Фітоверм», «Аполло». Впоратися з грибком допоможе 1%-ний розчин бордоської рідини.

Від попелиці можна обприскувати розчином огірки нітроамофоски (3 ст. л. на 10 л води). З павутинним кліщем впорається розчин колоїдної сірки (80 г на 10 л води).

Якщо коріння огірка об’їдають шкідники, або вони були пошкоджені при висадці розсади в грунт, під час прополки або розпушування, листя неминуче почнуть жовтіти.

Не загущайте посадки. По-перше, це обмежує попадання сонячних променів до нижньої частини рослин, із-за чого листя жовтіють і відмирають. По-друге, з’являються грибкові інфекції.

4. Різкий перепад температури або спека можуть призвести до проблеми. Від спеки врятує правильно підібране тінисте місце посадки або натягнута сітка, притіняюча посадку. Від похолодання допоможе оброблення кущиків розчином, стимулюючим зростання. Щоб не дати грибкових захворювань шансів на розвиток, регулюйте вологість повітря, провітрюючи балкон або теплицю.

У огірків жовтіє листя — що робити (народні засоби)

Крім хімічних препаратів можна використовувати народні засоби, які довели свою ефективність. Найпопулярніші з них:

  • Настій попелу (300 гр.) і сухого коров’яку (200 гр.). Їх потрібно залити водою (10 л) і дати постояти добу. Такий настій повністю заповнить нестачу поживних речовин, якщо поливати їм раз у 7 днів. 1 л. настою під кущ.
  • Можна приготувати засіб на основі соди. Розводять 1 ст. л. соди в 5 літрах води. Кропити цим засобом можна ті рослини, які уражені шкідниками.
  • Ще один спосіб боротьби з шкідниками, тільки більш щадний, застосовують при не сильному пошкодженні рослини. Потрібно ретельно обприскати рослину слабким мильним розчином (виготовляють його з господарського мила). Після чого уражені ділянки присипаються просіяної золою. Якщо з першого разу не допомогло, можна повторити операцію через 3 дні. І так до повного оздоровлення рослини.
  • Під час періоду плодоношення дуже ефективними є підживлення з трав’яних чаїв або настої на засмічених травах.
  • Від комах і хвороб допоможе розчин: 0,5 л. молока (жирність 2%), 20 крапель йоду, 20 р. р господарського мила змішати з 8 л. води. Обробляти кущі раз в 10 днів.
  • У відрі води замочується на 12 годин 500 гр. житнього хліба. Через 12 годин раскисший м’якуш перетирається і у відро вливається 40 крапель йоду. Суміш ретельно перемішується і фільтрується. Цей розчин застосовується раз в 2 тижні, як підгодівля і в якості боротьби з комахами.

Ці способи спрямовані в першу чергу на боротьбу з однією з головних причин пожовтіння листя – хвороби та шкідники.

Що робити, якщо жовтіють огірки в теплиці

Створюючи теплиці, ми прагнемо отримати більш ранній врожай; ми захищаємо рослини від вітрів і морозів. Але іноді цього недостатньо.

Щоб листя на огіркових кущах не жовтіли, потрібно ще:

  • Формувати кущі правильно.
  • Стежити, щоб кущі не загущувались. І не садити рослини дуже близько один до одного.
  • Провітрювати теплицю.

Якщо все це робити, на рослинах не заведуться шкідники і хвороби їм не страшні.

Жовтіють зав’язі на огірках і не ростуть (причини)

Є кілька причин, чому зав’язі на кущах жовтіють:

  • Сортові особливості. Зазвичай це стосується сортів, що дають великі врожаї. Ті зав’язі, що рослина не в силах витримати, кущ «скидає»: вони жовтіють і обпадають.
  • І знову особливість сорту. Серед рослин, що вирощуються в теплицях, зустрічаються і ті, які потрібно запилювати. Без запилення квіти пустоцвіти або зав’язі, які не здатні розвиватися.
  • Якщо кущ не формувати, надлишок пасинків або зеленої маси призведе до загущення куща. Зав’язі просто не отримають в достатній кількості сонячне світло і поживні речовини.
  • Рослині просто не вистачає підживлення. Його потрібно удобрити калійно-фосфорними препаратами.
  • Різкий перепад температур, особливо денних і нічних;
  • Встановилася занадто висока або низька температура повітря;
  • Полив холодною водою або недостатній полив;
  • На пагонах висить багато перезрілих огірків.

Знаючи причини, можна уникнути пожовтіння зав’язей. Так що видаляємо зайві пасинки, збираємо зрілі і формуємо кущ 1 стовбур.

Якщо жовтіють листя по краях

Недолік калію може призвести до того, що краї листя починають жовтіти, при цьому сам лист не змінює свого забарвлення. Вирішити цю проблему легко. Потрібно тільки вибрати комплексну підгодівлю, у складі якої буде калійні добрива.

Можна використовувати і народні засоби:

  • Підгодівлю золою. В ній до 40% кальцію, 12% калію, 6% фосфору, набір мікроелементів, але немає хлору з азотом. Але вона створює в ґрунті сприятливі умови для бактерій, які фіксують азот. Її можна просто розсипати навколо ( 1 склянка на 1 кв. м.) або зробити розчин для поливу (2 ст. ложки золи на літр води — для однієї рослини).
  • В курячому посліді також є калій, фосфор, магній і кальцій. Розвести 0,5 відра посліду в 0,5 відра води, накрити кришкою і поставити перебродити, поки не перестануть виділятися бульбашки газу. Концентрат розводимо водою в пропорції 1:20 і поливаємо огірки (1 л на кущ).

Чим підживити огірки, якщо вони почали жовтіти

Підгодувати кущі огірків можна:

  • Калієвими добривами: Растворін, Кеміра;
  • При нестачі азоту (листя спочатку блідне, а потім жовтіють). Для обприскування потрібно розвести 15 грам карбаміду (сечовини) в 10 літрах води. Для підживлення кореневої системи розведіть 50 грам сечовини в 10 літрах води. Стежте, щоб розчин потрапляв в грунт в декількох сантиметрах від кореневої системи. Під час плодоношення рекомендують зменшити дози або зовсім припинити використання.
  • Можна удобрити комплексними добривами азотно-фосфорно-калійними
  • Золою. У відрі теплої води розчинити 300 г деревної золи. Поливати під корінь щотижня з розрахунку на 1 м2 грунту. Бажано верхній шар грунту замульчувати перегноєм шаром в 2 див.
  • Зола + сечовина для позакореневого підживлення. На відро води 12 г сечовини і 250 г деревної золи. Цього вистачить на 1 м2 посадок огірка. Обприскують листя 1 раз в 10 днів протягом усього вегетаційного сезону. Це буде сприяти зростанню і великого врожаю. У другій половині сезону потрібно зменшити кількість сечовини — на відро 5 г сечовини і 250 г деревної золи.
  • Борна кислота. Якщо вона в дефіциті, розсада росте вкрай повільно, листя жовтіє, а сама культура стає вразливою. Це оберігає від появи шкідників і хвороб. 5 г борної кислоти (це приблизно 1 чайна ложка) розчиніть в 3 — 4 л. гарячої води. Важливо добре розчинити, щоб не було опіку у рослин. Отриманий розчин в лийте в відро води. Тепер можна обприскувати все листя. Намагайтеся це робити рівномірно.
  • Трав’яний настій — універсальне добриво для багатьох рослин. Як його робити і як підгодовувати читайте тут.
  • Дріжджі для врожайності і зміцнення імунітету. Годувати дріжджовий підгодівлею не рекомендується більше двох-трьох разів. На 10 л теплої води — 2 ст. л. цукру, 3 ч. л. дріжджів.Змішати і настоювати протягом 3 годин. Цей концентрат слід розводити: на 5 літрів води беруть 1 літр концентрату. Використовують для поливу навколо кореня з розрахунку 1 л на кущ.
  • Йод і зеленка рятують від грибків, гнилі, підвищують рівень вітаміну С в плодах, омолоджують рослина. Якщо опрыскиваете огірки в парнику або теплиці потрібно надалі вийти з приміщення. У відро води додають 10 крапель зеленки і 3 краплі йоду. Під рослина ллють не менше 0,5 л розчину. Якщо рослини захворіли, то їх обприскують розчином: по 20 крапель йоду й зеленки додають у 10 л теплої води.
  • Нашатирний спирт — джерело азоту. При тьмяному кольорі листя, жовтизни, ламкості і крихкості батогів, уповільнення зростання і зниження кількості кольорів використовують нашатир. Для обприскування через 10-15 днів після висадки на грядки і при початку цвітіння: 20 мл. спирту на 10 л. води. Під корінь ллють 1 літр розчину для профілактики азотного голодування: 50 мл спирту на 10 л. води. При масовому цвітінні концентрацію збільшують: 90 мл спирту на 10 л. води. Підгодівлю достатньо проводити раз на тиждень, але якщо огіркам явно не вистачає азоту, допускається використання нашатирю кожні 3-5 днів до відновлення балансу.
  • Фітоспорін — розроблений для огірків і рятує від усіх хвороб. Щоб добитися максимального ефекту, рекомендується повторювати обробку кілька разів. Якщо у вас порошок, то потрібно розвести його в теплій воді в пропорції 1:2 і дати настоятися 2 години перед обприскуванням.
  • Метронідазол — лікує бактеріальні та грибкові інфекції. Це недорогий лікарський препарат, що продається в аптеках, людям його призначають при лямбліозі. Для поливу готують з розрахунку на 1 літр води — 1 таблетка, для обприскування — розчиняють 2 таблетки в літрі води.
  • Розчин марганцівки для обприскування (3г марганцівки на 10 літрів води). Обприскуйте три рази через кожні три дні. Зміцнює імунітет.
  • Розчин марганцівки і борної кислоти (5 г борної кислоти і 1,5 грама марганцівки на 10л води ). Борну кислоту розчиняйте окремо в теплій воді. Таке обприскування попереджає і зупиняє розвиток хвороб і заповнює брак мікроелементів.
  • Йодно-мильний розчин (40 крапель йоду; 20 гр. господарського або дегтярного мила; літр молока; 10 літрів води). Раз в 10 днів обприскати для зміцнення імунітету..

Якщо при цьому видаляти пошкоджені листя з куща, рослина швидко одужає.

Чекаю на ваші коментарі! Дуже хочеться, щоб мої старання щодо пошуку інформації вам знадобилися і допомогли в догляді за рослинами. Заглядайте частіше до мене в гості, у мене завжди знайдеться для вас корисні та цікаві статті, якими ви можете ділитися з друзями у себе в соцмережах!

Чому жовтіє листя огірків (35 фото), і що з цим робити

Почнемо з банальної істини: огірочок в Україні — шановний та улюблений овоч. Його вживають у багатьох видах: від свіжого і хрумкого, прямо з грядки, до засоленого та маринованого різними способами. Огірки вирощують у багатьох місцях: у відкритому ґрунті та теплицях, на балконах багатоповерхівок і навіть у квартирах на підвіконнях. Але зібрати добрий урожай дається далеко не завжди. Овочі потребують певного досвіду і навіть чуття! І серед можливих проблем вирощування, чи не найпоширеніша, знайома кожному городнику — жовтіє листя огірків.

  1. Чому жовтіють огірки?
  2. Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з умовами вирощування.
  3. Неправильний температурний режим
  4. Повітря сухе і дуже гаряче
  5. Низька освітленість
  6. Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з неправильним доглядом
  7. Порушено технологію поливу
  8. Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з перекосом у харчуванні
  9. А може, справа у хворобах та шкідниках?
  10. Хвороби огірків
  11. Шкідники огірків
  12. Жовтіють листя огірків: профілактичні заходи
  13. Висновок
  14. Жовтіють листя огірків: відео про проблему та способи вирішення

Чому жовтіють огірки?

Це нехитре питання задають багато і часто. Але відповісти на нього зовсім не просто. І річ не в тому, що причини пожовтіння листя огірків залишаються для ботаніків нерозкритою таємницею. Навпаки: вони давно відомі та вивчені. Просто таких причин може бути дуже багато. Дозволяючи собі пожартувати, скажімо: їх не менше, ніж різних рецептів приготування огірків! І для кожної причини є своя, відмінна від інших, відповідь: як з нею боротися.

Щоб систематизувати можливі причини, чому жовтіють листя огірків, розділимо їх на окремі групи. Отже, пожовтіння огіркового листя може виникнути, якщо:

  1. Умови вирощування виявляються далекі від оптимальних, необхідні цієї культури.
  2. За огірками ведеться неправильний догляд.
  3. Виникли проблеми у харчуванні огірків.
  4. Огіркова грядка зазнала нападу шкідників чи хвороб.

Тільки озброївшись такою систематикою, вам буде легше вирішити проблему.

Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з умовами вирощування.

Неправильний температурний режим

Огірки – ті ще ніжки! Вони практично перестають розвиватися, коли середньодобова температура знижується нижче 10°. Але їм важко рости й у спекотні дні, при температурах від +25° та вище! Негативно позначається на стані огірків і різкий добовий перепад температур. Він часто спостерігається пізно навесні і на початку літа, коли ночі ще прохолодні, а дні вже спекотні. В усіх випадках листя огірків реагують пожовтінням.

Що можна зробити? Спробуйте накрити грядку агроволокном, або зробіть щось на кшталт теплички. Це допоможе трохи зрівняти різницю денних та нічних температур, убереже рослину від нічного охолодження. Ідеальний варіант – спорудити теплицю. Щоправда, і тут є своя каверза: у спекотні дні її потрібно добре провітрювати, інакше листя огірків пожовкне від високої температури.

Повітря сухе і дуже гаряче

Якщо попередня проблема характерна для початку літа, то ця виникає пізніше, у липні-серпні. Листя огірків люблять лагідне тепло, щоб при цьому зберігалася достатня вологість повітря. Під час спекотних літніх днів, посилених до того ж суховіями, огіркове бадилля майже напевно почне жовтіти. Крім того, такі умови любить павутинний кліщ, що посилює ситуацію (але про це шкідника поговоримо пізніше).

Як уникнути цієї проблеми? Використовуйте сітку, що затіняє, над грядкою. Поливайте огірки вранці, щоб протягом дня ґрунт зволожував повітря. І не висаджуйте ці овочі на відкритій місцевості, що продувається вітрами.

Низька освітленість

Цю ситуацію також провокують самі садівники, розміщуючи огірки у тіні (наприклад, під деревами). Навесні здається, що місце вдале, але влітку, коли листя розростається, огіркова грядка виявляється в густій тіні, і овочі майже не бачать світла.

Аналогічна ситуація спостерігається, якщо огірки посаджені дуже густо, і вони починають затіняти самі себе.

Рішення проблеми . Вибирайте місце для грядки продуманіше. Висаджуйте овочі, дотримуючись агротехнічних рекомендацій, не загущуйте грядку. Якщо місця мало, а огірків хочеться більше, спрямовуйте їх на шпалери, щоб пагони росли вертикально.

Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з неправильним доглядом

Порушено технологію поливу

Чи не найчастіша причина, чому жовтіє листя огірків! Вона призводить і до інших негативних наслідків, але зараз йдеться лише про жовтизну.

Запам’ятайте 4 основні правила поливу огірків:

  • Овочі не люблять надмірної сухості та надмірної вологи у ґрунті. Поливайте, коли верхній шар помітно вже підсох, але на глибині близько 10 см земля ще волога. Уникайте застою вологи біля коріння.
  • Не поливайте холодною водою, особливо у спекотні дні. Вода за температурою має приблизно відповідати температурі повітря.
  • Зробіть поливи регулярними, але не дуже рясними.
  • Поки не почали зав’язуватись плоди, поливайте помірно. Тільки після цього збільшуйте інтенсивність поливу.

Жовтіють листя огірків: причини, пов’язані з перекосом у харчуванні

Багато недосвідчених дачників, почувши про проблеми в харчуванні огірків, чомусь вважають, що йдеться про нестачу тих чи інших речовин. Але ж практика свідчить: часто все навпаки! Огірки перегодовують частіше, ніж недогодовують . Через це листя жовтіє не менш часто, ніж через голодування рослини.

Якщо ви впевнені, що не могли перегодувати вихованців, але спостерігаєте проблему з листям, можливі наступні причини:

  • листок жовтіє по всій площі, причому навіть молодий — бракує азоту;
  • жовтіють лише прожилки та краї листової пластини — нестача мікроелементів;
  • жовтіє лист, але зеленими залишаються прожилки — огіркам бракує заліза;
  • по краю листя салатово-жовта смужка – не вистачає калію.

Як виправити ситуацію ? Чим полити огірки від жовтого листя? По-перше, якісно готуйте ґрунт під огіркову культуру, завчасно вносячи до неї поживні речовини: перегній, золу, комплексні добрива. Користуйтеся спеціальними комплексами для огірків, наприклад Чистий Лист АКВА . Активніше застосовуйте підживлення по листу (добрий препарат Зелений Гай АКВА Огірок ). Вони діють швидше та ефективніше, ніж внесені до ґрунту.

А може, справа у хворобах та шкідниках?

Якщо ви, як справжній аналітик, провели ретельний аналіз ситуації та дійшли висновку, що попередні причини жовтого листя у огірків виключені, залишається перевірка на наявність шкідників та хвороб. На жаль, вони також часто докучають овочу!

На замітку! Поява хвороб та шкідників нерідко спровокована неправильним змістом та доглядом. Наприклад: надмірний полив, особливо холодною водою, призводить до виникнення грибкових захворювань.

Хвороби огірків

Найчастіше овоч страждає від грибкових та вірусних збудників. Найбільш типові:

  • борошниста роса;
  • хибна борошниста роса (пероноспороз);
  • фузаріоз;
  • антракноз.
  • Борошниста роса
  • Піноспороз
  • Фузаріоз
  • Антракноз

Важливо! При грибкових захворюваннях зазвичай жовтіє не весь лист повністю. Спочатку з’являються невеликі круглі цятки, які швидко розростаються, причому активніше під час вологої погоди. При пероноспорозі також видно плями білого нальоту внизу листа, що нагадують дрібне борошно. При звичайній борошнистій росі такий білий наліт видно зверху листа.

Що потрібно зробити, щоб позбавитися хвороб огірків? Від грибкових захворювань допоможе обприскування листя та грядки різними сучасними фунгіцидами . Найпростіший, але дуже популярний і дієвий метод – обприскування 1% розчином бордоської суміші або 0,5% розчином мідного купоросу. Також непоганий варіант – використовувати препарати Фітоспорин, Топаз, Превікур, Цілитель . Помилкову борошнисту росу добре «збивають» ОксиХОМ (2 г на літр води) або Консенто (2 мл на півлітра води).

Обробку проводити не менше 2-х, а то й 3-х разів, з інтервалом 10 – 12 днів.

Увага! Усі ці препарати дієві на початкових стадіях хвороби. Якщо грибок сильно вразив листя, огірки врятувати не вдасться. Більше того, на цьому місці не можна висаджувати їх і наступного сезону.

Ще одна порада – використовуйте нові, сучасні сорти та гібриди огірків. Вони стійкіші до грибкових захворювань.

Шкідники огірків

Їх може бути чимало. Але на практиці огіркам зазвичай докучають всього три:

  • попелиця;
  • павутинний кліщ;
  • білокрилка (набагато частіше вона відвідує тепличні огірки, ніж рослини відкритого ґрунту).
  • Попелиця
  • Павутинний кліщ
  • Білокрилка

Чим обробити огірки від цих шкідників? На щастя, виявити їх досить просто; заглянувши під листок, на його внутрішню поверхню. Тлю побачити легко; особливо багато її накопичується на молоденьких листках, що розвиваються. Обробити рослини можна одним із інсектицидів , яких зараз безліч. Наприклад, хороші препарати Актара, Іскра, Конфідор . При невеликому зараженні достатньо одноразової обробки.

Павутинний кліщ дрібніший за попелицю, і візуально не завжди визначається. Але його «видає» тоненька павутинка, яка покриває всю нижню частину аркуша. Листові пластини ураженої рослини скручуються, жовтіють і швидко сохнуть. Павутинний кліщ здатний за тиждень знищити всю огіркову грядку!

Важливо! Згадайте: кліщ обожнює суху, спекотну погоду, через яку листя теж жовтіє. Це посилює ситуацію.

Для перемоги над кліщем слід використовувати акарициди : Антикліщ, Фуфанон, Енвідор. Можна застосувати колоїдну сірку (80 г на 10 л води), або провести обробку біопрепаратами, наприклад Фітоверм (він непогано працює проти кліща і попелиці одночасно). Проводити обробку потрібно щонайменше 2-х разів.

Увага! Ми навмисно не вказуємо, як розводити препарати, про які йшлося. Усі інструкції із застосування виробники поміщають на упаковках.

Жовтіють листя огірків: профілактичні заходи

Ми приділили увагу заходам, які варто вжити, коли проблема жовтого листя в огірків вже виникла. Немає сумніву: краще її попередити, ніж потім виправляти помилки та лікувати хворі рослини. А для цього, окрім правильного догляду, потрібно заздалегідь подбати про посилення імунітету огірків. Як це зробити?

З самої весни годуйте грядку готовими комплексними добривами. Їх зараз легко можна знайти в будь-якому садовому центрі. Якщо ви є прихильником «старих добрих добрив», скористайтеся наступним розчином. Візьміть 10 літрів води і розчиніть у ній калійну сіль, суперфосфат і аміачну селітру (по 10 г кожної речовини). Таким складом робіть підживлення 2 рази на місяць, але тільки після того, як з’явилися перші зав’язі.

Хтось засумнівається: ось, мовляв, усі рекомендації щодо добрива та хвороб пов’язані виключно з хімією. Адже її хотілося б уникнути! Чи це можливо?

Звісно, можливо! Більше того, саме різні народні засоби добре зарекомендували себе як профілактичні. Їх, як і сучасних хімічних препаратів, також багато. Наведемо кілька.

  1. «М’яке» трав’яне підживлення . Підходить як для обприскування, так і для протоки під корінь. У другому випадку концентрацію можна збільшити майже вдвічі. 1 кг свіжої трави (краще кропиви або живокоста) подрібнити та наполягати у відрі з водою 7 днів. Отриманий настій перед застосуванням розводити водою пропорції 1:10.
  2. Настій деревної золи та гною для поливу. 1 літр золи залити цебром гарячої води. Коли вода охолоне, додати приблизно літр свіжого коров’яку або 2 літри гною, що перепрів. Наполягати 2-3 дні під кришкою, поливати огірки під корінь раз на 2 тижні.

Такі підживлення дадуть огіркам необхідне харчування, при цьому плоди можна буде вживати весь час, не побоюючись попадання хімії в організм.

Увага! Такі засоби добре працюють як профілактичний захід, або коли зараження грибком (шкідником) тільки починає розвиватися. Якщо проблема вже серйозна, пожовтіння листя огірків значне, краще використовувати сучасні хімічні препарати, оскільки народні методи діють м’яко і відразу.

Хороші результати дають народні засоби і проти хвороб та шкідників:

  1. Використання сироватки . Вона не тільки захищає огірки від розвитку грибкових захворювань, а й паралельно стимулює зав’язування плодів, подовжує період плодоношення. Потрібно у відрі води розчинити 2 л. сироватки та 150-200 грам цукру. Цією сумішшю обприскувати листя огірків, яке ледве почало жовтіти. Найкраще це робити заздалегідь, як профілактику.
  2. Настій цибулиння . Він є чудовим м’яким підживленням по листу і ефективно відганяє комах-шкідників. Рецептів з лушпинням цибулі існує чимало. Наводимо чи не найпростіший.

Літрову банку лушпиння цибулі залити 5 літрами води і довести до кипіння. Щільно накрити і наполягати не менше 12 годин. Потім настій процідити, додати ще 5 л води. У результаті вийде близько 10 літрів настою. Для обробки по аркушу на кожен його літр додайте 4 літри води (1:4) і обприскуйте кущі огірків, а також землю під ними.

Ще один ефективний засіб – розчин соди. Він є хорошою профілактикою від появи грибків. Звичайну харчову соду (півтори-дві ложки) розвести у відрі води, і раз на 10 днів обприскувати огірки. Особливо важливо проводити таку процедуру у першій половині літа.

Висновок

Як бачите, причин, чому жовтіє листя огірків, може бути багато? Тут розглядався лише варіант, коли огірки ростуть у відкритому ґрунті. Якщо їх утримувати у теплиці, квартирі на підвіконні, виникають нюанси. Хоча загалом і шкідники, і методи боротьби будуть схожими.

Головна складність – правильно визначити причину пожовтіння огірків . Адже, як відомо, від точного діагнозу залежить успіх лікування. Повторюємо, що жовтизна може бути викликана кількома факторами одночасно. В цьому випадку потрібно проводити комплекс заходів: наприклад, обробляти фунгіцидами, і водночас налагодити правильний полив.

Про автора

admin administrator