Ліжкові клопи як з ними боротися

Авторadmin

Ліжкові клопи як з ними боротися

Ефективні методи боротьби з клопами

Однією з найпоширеніших видів домашніх паразитів є клопи.

Однією з найпоширеніших видів домашніх паразитів є клопи. Їх у світі є сотні видів, але реальну небезпеку для людини несе лише один вид, а саме постільні клопи. Виявити їхню популяцію в будинку на ранній стадії складно, а побороти самостійно ще важче.

Розпізнати клопа дуже просто – ця комаха має невеликий розмір (близько 3-4 мм) і відрізняється рудуватим кольором. У голодному стані паразит абсолютно прозорий, але після того, як він нап’ється крові, колір його тільця змінюється на бурий.

Боротися з поширенням клопів потрібно одразу ж, як тільки ви помітили укуси на своїй шкірі. Ці шкідники активні вночі і атакують людину та свійських тварин уві сні. Тому потрібно ретельно оглянути на наявність клопів, в першу чергу, спальні місця та м’які меблі, а також постільні речі, шафи, килими та матраци.

Пам’ятайте, що сусідство з клопами небезпечне для людини. Вони є переносниками багатьох інфекційних захворювань. Крім того, у багатьох людей їх укуси викликають найсильніші алергічні шкірні реакції аж до хронічних дерматитів. Є відмінний спосіб якнайшвидше позбутися цих паразитів – скористатися послугою професійної обробки від клопів у Дніпрі або будь-якому місті. України, де ви мешкаєте.

Що краще: профдезінсекція чи самостійна боротьба з клопами?

Чим раніше почати позбавлятися від клопів, тим більше шансів досягти їхнього повного винищення в будинку. Якщо комах зовсім небагато, можна спробувати їх знищити за допомогою народних методів або придбати засоби для дезінсекції, призначені не для професійного використання. Але не сподівайтеся, що без належного досвіду у цій сфері у вас все вийде з першого разу.

У 90% випадків такі спроби приречені на провал і на це є вагомі причини:

Саме тому фахівці з дезінфекції наполегливо рекомендують звертатися до професіоналів для знищення клопів у Харкові або іншому населений пункт. Спеціальні препарати, що використовуються в комплексній обробці, знищують не лише дорослих особин, а й личинок клопів за 1 сеанс.

Різновиди методів боротьби з клопами

Є кілька робочих методик, які дозволяють позбутися цих паразитів-кровососів. Вони не всі однаково ефективні, і підбирати їх повинен фахівець виходячи з типу об’єкта, що вимагає обробки, його загальної площі, а також ступеня поразки комахами.

І почнемо ми з методики термічної обробки – як високими, так і низькими температурами. Клопи дуже чутливі до різких змін температури, тому такий спосіб їх виведення є досить дієвим.

Але не в усіх регіонах можливо організувати тривале провітрювання житла в умовах сильних морозів – температура повітря має бути нижчою за 20 градусів морозу. До того ж на практиці реалізувати подібне складно без пошкодження систем водопостачання та опалення у квартирі. Крім того, якщо паразити завелися у вас влітку, чекати на зиму для їх знищення недоречно.

Набагато простіше організувати парову обробку приміщення гарячим туманом або жаром за допомогою потужних обігрівачів. Для цих комах згубна температура повітря вище 50 градусів – від неї гинуть і дорослі особини, і личинки, і яйця. Але важливо пам’ятати, що не всі покриття стін та підлоги, а також меблі здатні витримати таку високу температуру.

Якщо ви зупинили свій вибір саме на термічній обробці, її можна доповнити пранням або хімчисткою текстилю та м’якими меблями, де часто можна зустріти клопів. Прати чохли, штори та інше потрібно за високих температур у машинці (не менше 70-80 градусів).

Пам’ятайте, що подібна парова обробка спрямована насамперед не на тотальне знищення клопів, а лише на точкове. Така методика дозволяє обробити окремі частини приміщення, зараженого комахами, де неможливо з тих чи інших причин застосовувати інсектициди. Але загалом цей метод боротьби з клопами трудомісткий та малопродуктивний.

Можна спробувати по-старому знищити клопів механічно. Цей метод простий, але дуже трудомісткий та малоефективний. Для цього вам потрібно самим знайти все, причому без винятку, гнізда клопів, а також їх окремих особин і просто вручну їх розчавити. Складно навіть сказати, які позитивні аспекти має ця методика. Та й аромат від клопів у приміщенні стоятиме просто жахливий, особливо якщо в будинку багато їх гнізд. До того ж навряд чи в такий спосіб ви знищите 100% комах – окремі представники цього виду виживуть та продовжать розмножуватися.

Тож найдоступнішою та найдієвішою методикою боротьби з постільними клопами вважається хімічна обробка за допомогою спеціальних препаратів для дезінсекції. На ринку доступні десятки коштів, які підходять як для побутового, так і для професійного застосування за умови їхньої правильної експлуатації.

Але найкраще звернутися за допомогою до спеціальної служби дезінсекції, щоб гарантувати собі повне звільнення від клопів. Її співробітники не тільки правильно підготують приміщення до майбутньої обробки, але й дотримуватимуться всіх правил безпеки при використанні хімічних засобів. До того ж дезінсекція дозволить провести повну обробку житла від паразитів, а не точково їх знищити.

Серед сучасних методів боротьби з клопами великою популярністю користуються генератори туману – як холодного, так і гарячого. Це один із найефективніших способів знищення паразитів, але, на жаль, він підходить лише для виробничих приміщень.

У житлових багатоквартирних будинках застосовувати його не можна, тому що туман, що складається з сильнодіючих препаратів, здатний проникнути в сусідні квартири та призвести до отруєння їхніх мешканців, а також домашніх улюбленців. Генератор гарячого туману чисто технологічно не призначений для використання у закритих приміщеннях – за його допомогою від паразитів обробляються об’єкти на відкритому повітрі.

Застосування генераторів сильно обмежує перелік інсектицидів, адже більшість з них не розраховані на те, щоб використовуватися разом з таким обладнанням. Важливо розуміти, що обробка генераторами туману має як незаперечні переваги, так і вагомі обмеження щодо застосування.

Правила підбору методики знищення клопів

Той чи інший метод знищення цих комах не завжди демонструє однаково гарні результати на різних об’єктах. Його варто підбирати, виходячи з наступних умов:

  • призначення приміщення – воно може бути виробничим або житловим;
  • загальний санітарний стан об’єкта;
  • площі;
  • кількості людей, які мешкають у приміщенні;
  • причини, через які постільні клопи завелися – вони могли потрапити від сусідів, разом із колишніми постояльцями, меблями або у валізах після відпустки в теплих країнах;
  • наявність у мешканців алергії на різні види хімічних речовин, що входять до складу інсектицидів;
  • наявності серед мешканців вагітних та маленьких дітей.

Якщо ви у своєму будинку вперше зіткнулися зі шкідниками та не знаєте, як їх позбутися, звертайтеся за допомогою до професіоналів. Вони не тільки проведуть попередній огляд приміщення та виявлять потенційні місця проживання клопів, але й підберуть найбільш дієвий спосіб боротьби з ними.

Самостійно досягти повного знищення клопів, причому за допомогою коштів, які можна купити в магазині, нереально. Щоб не ризикувати, по-перше, своїм здоров’ям, а також уникнути повторної появи клопів у будинку краще проведіть професійну обробку від комах.

Усі препарати, які використовуються службою дезінсекції, крім своєї високої ефективності, ще мають тривалий залишковий ефект. Навіть якщо в приміщенні її залишаться окремі особи клопів, вони вже не зможуть розмножитися по всій його території. До таких засобів по боротьбі з клопами відносяться концентрати суспензій, порошки, що змочуються, гранули, які розчиняються у воді.

Обробку від клопів у Полтаві та інших містах України можна провести не тільки в житловому будинку, але й на інших типах об’єктів:

  • виробничих приміщеннях – складах, магазинах, заводах та фабриках;
  • закладах громадського харчування;
  • дитсадках, школах, літніх таборах, туристичних базах, готелях, хостелах, лікарнях.

Саме за фахівцями з дезінсекції буде вибір як методу знищення паразитів, так і засобів, за допомогою яких проводитиметься обробка. Всі вони мають пролонговану дію і знищують яйця, личинки й дорослих особин даного виду комах. На кожен із препаратів, які використовуються фахівцями компанії “Ліквідатор”, є сертифікат якості державного зразка. Він гарантує безпеку застосування речовини для винищення комах-шкідників.

Хто такі постільні клопи і як з ними боротися?

Клопи – це комахи, які не мають крил. Харчуються вони за допомогою хоботка. Одні з них – “вегетаріанці”, які висмоктують сік рослин, а інші – “вампіри”, що висмоктують кров у тварин і людини. Наслідки цього можуть бути різними: чума, тиф, лихоманка та інші небезпечні захворювання.

Ці шестиногі тварюки живуть довго, а розмножуються швидко. Окремі види клопів, такі як “черепашки”, завдають непоправної шкоди сільському господарству, харчуючись зерновими культурами, а, наприклад, нічні клопи приносять користь, знищуючи шкідливих комах і їх личинок – тлей, гусениць, мух. Мабуть, найвідоміші супутники людини, які отруйні їй життя – постільні клопи. У цій статті ми розповімо, що це клопи і як боротися з ними.

Нічний кошмар у ліжку

Постільний порожній – це частий гість наших диванів і за сумісництвом нічний кошмар людини.

Чим менш чистоплотний чоловік, тим у нього більше шансів для нічних зустрічей з клопами. Цей “кошмар” у довжину близько чотирьох міліметрів, коричневатого кольору. Розмножуються ці тварі наступним чином: самка відкладає в меблевих щілинах, а також в інших місцях близько п ‘ятдесяти білих яєчок по чотири рази за рік. Незабаром з них з ‘являється цілий виводок цих огидних паразитів. Вони легко переносять сильні морози, тривале голодування. Ці тварюки не переносять денного світла, тому виходять на полювання лише вночі.

Де ще ховаються постільні клопи, і як з ними боротися

Ці паразити ховаються не тільки в диванах, а взагалі де їх душеньці буде завгодно.

Це можуть бути щілини старих меблів, килими, коробки із взуттям, побутова електроніка та інші місця. Домашніх способів боротьби з цими мерзенними тварюками існує досить багато, та ось тільки в більшості випадків всі вони – марні. Ви не виведете клопів самостійно, якщо вони вже розселилися по всьому будинку – запам ‘ятайте це! Але якщо поразки мають локальний характер, наприклад, “заражений” тільки диван або тільки крісло, то є кілька способів того, як труїти клопів.

Боремося своїми силами

Наприклад, постільних клопів добре відлякує концентрований оцтовий розчин. Обробіть оцтовою кислотою те місце, де оселилися клопи. Краще це робити з пульверизатора. Крім цього, в щілині дивана можна всунути суху полин або піжму, що прекрасно відлякує паразитів. Як варіант, змішайте розчини гасу і скипидара з крутим окропом, а потім, як і у випадку з оцтом, обробіть “вогнище” поширення паразитів. Можна скористатися пилососом, ретельно обробивши ним “клопівник”. Зрештою, викиньте той диван або те крісло, де завелися клопи. Як з ними боротися, якщо вони “захопили” весь ваш будинок – знають фахівці!

Викликаємо фахівця

Як було сказано вище, в особливо важких випадках доручіть знищення цих тварів фахівцям, адже тільки вони зможуть грамотно оцінити і вирахувати, де у вас в будинку розселилися клопи і як з ними боротися. Дезінфектори проведуть комплекс професійних заходів з використанням сучасних хімічних засобів, що дозволяють повною мірою позбутися цих настирливих нічних тварів! І наостанок: частіше змінюйте постільну і натільну білизну, робіть у будинку вологе прибирання, приймайте душ перед сном, і ви ніколи не дізнаєтеся, що таке постільні клопи і як з ними боротися!

Про автора

admin administrator