Лізуни як позбутися на городі

Авторadmin

Лізуни як позбутися на городі

Як позбутися гризунів на городі: природні засоби і жодної хімії

Щоб позбутися гризунів на городі, необов’язково застосовувати хімікати – відлякати мишей допоможуть певні рослини. Вони не тільки стануть екологічним способом боротьби зі шкідниками, а й позбавлять від ризику хімією нашкодити вашому майбутньому врожаю.

Про це передає видання “Час Дій”.

Які види рослин – природні засоби боротьби з гризунами – використовують досвідчені садівники:

Ця рослина називають найефективнішим засобом, оскільки її запах добре відлякує мишей і щурів, при цьому для людського носа – практично не відчутна.

Рослину висаджують на городі, а коли чорнокорені восени відцвітають, слід викопати коріння і розкласти в місцях проживання миші – ті відразу тікають якомога далі. Радять висаджувати чорнокорінь біля цибулинних, таким чином гризуни до них не наблизяться протягом усього сезону. А взимку можна розкласти корінь чорнокореня в дачному будиночку.

Ще садівники висаджують чорнокорінь на ділянці ближче до дерев і господарських будівель. Зазначається, що на 6 соток вистачить 25 рослин.

Будьте уважні – з чорнокоренем потрібно бути обережним у поводженні, адже коріння і насіння рослини отруйні.

Це помірно отруйна рослина також добре відганяє гризунів через свій неприємний запах.

Бузину здавна садили в селах біля госпбудівель, уздовж парканів, укладали гілки в скирти сіна і прив’язували до стовбурів плодових дерев.

Сильний гіркий запах полину жене від ділянки мишей і щурів.

Цю рослину використовують так само, як і бузину.

Свіжу, суху м’яту або спиртову настоянку з неї садівники застосують як проти мишей, так і проти комах (мурах, комарів, молі).

Розкладені в потрібних місцях пучки пижма добре відлякують мишей.

Також рослина ефективна і від багатьох комах: мух, молі, клопів і бліх.

У квітів ромашки досить сильний аромат. Висушені пучки квітучої рослини відлякують гризунів.

Всі ці рослини об’єднує сильний, часом різкий запах, що дуже не люблять гризуни. Людині вони не завдають шкоди, за винятком отруйного чорнокореня.

Раніше ми розповідали про народні засоби, які використовують, щоб підгодувати моркву, й отримати багатий урожай.

А також писали про посівний календар на червень 2022 та розповідали, що потрібно встигнути посадити, і коли заборонено працювати з землею.

Гризуни забудуть до вас дорогу: як відлякати шкідників із городу, не застосовуючи “хімію”

Свій город необхідно захищати від шкідників, зокрема гризунів, які можуть зашкодити коренеплодам та овочам. Але необов’язково при цьому використовувати шкідливі хімічні речовини, є щадні способи прогнати з ділянки непроханих гостей.

У матеріалі TSN експерти розповіли, як відлякати шкідників за допомогою лише кількох рослин, які необхідно висадити на городі. Річ у тому, що гризуни не переносять їхній запах, тому обходитимуть його стороною.

Як позбутися гризунів на городі

М’ята чи меліса

Можна висадити ці рослини на дачній ділянці, тому що у вас, крім іншого, будуть додаткові ароматні спеції до страв, або взяти рослини у висушеному вигляді й розкидати навколо дерев або кущів, коріння яких атакую гризуни.

Нарциси

Гризунів, як кажуть експерти, відлякують саме цибулини нарцисів. Просто викопайте їх улітку і вкопайте по грядках, а потім накрийте зверху мульчею. Також відвадити шкідників допоможуть цибулини тюльпанів.

Чорнокорінь лікарський

У народі цю рослину не дарма прозвали мишегоном”, адже її специфічний запах відлякує гризунів настільки, що вони забувають назад дорогу. А ще насіння у рослини досить шорстке, тому може залишатися на шерсті непроханих гостей.

Аптечна ромашка

Її запах також не подобається гризунам, тому ромашка входить до списку рослин, які мають бути на дачній ділянці. Крім того, її стебла можна розкидати в місцях зберігання врожаю.

Піжма

Багаторічна трав’яниста рослина із сильним запахом, який не подобається шкідникам. Піжму рекомендують висаджувати поруч картоплею, морквою, буряком, оскільки саме ці коренеплоди найбільше страждають від навали гризунів.

“Телеграф” писав раніше, як відлякати ос та шершнів з ділянки. Дачникам підказали кілька способів.

Як позбутися гризунів на ділянці та не нашкодити городу

Крім всіляких комах, на наш город роблять набіги і гризуни. Однак використовувати хімікати безпосередньо там, де ви вирощуєте їстівні овочі — ідея не надто вдала. Ми порадилися з експертами та готові розповісти, які засоби захисту від гризунів будуть максимально екологічні та, головне, абсолютно безпечні для вашого врожаю, інформує Ukr.Media.

Котячий запах

Непоганий спосіб віднадити гризунів — поселити на ділянці кота. Причому підійде і сусідський кіт, якого можна заманити смачним частуванням. Багато хто воліє проганяти занедбаних тварин, але ми не радимо цього робити, принаймні пухнастий звір діятиме на нерви вашим хвостатим шкідникам. Але якщо ви не переносите кішок, спробуйте випросити у сусідів котячу шерсть, що залишилася після вичісування, і розподіліть її там, де гризуни найчастіше хуліганять. Після першого ж разу миші подумають, чи варто зв’язуватися з вашим небезпечним городом.

Рослинні відлякувачі

Ще один робочий спосіб — використовуйте трави, які миші та щури просто не виносять. До таких трав можна віднести м’яту, ромашку, полин та коріандр. Можна придбати ефірну олію, яка буде в кілька разів ефективніша за саму траву, оскільки запах олії дуже різкий. Миші не тільки обходитимуть стороною ваші грядки, де ви розкладете змочені в олії ганчірочки, але й взагалі підуть з вашої ділянки.

Пастки з клеєм

Спіймати мишу на клей — безпечно та ефективно. Ви просто розставляєте клейові пастки у проходах грядок. Що привабливо в такій пастці, так це відсутність будь-яких звуків, чим не може похвалитися звичайна мишоловка. Одна така клейова пастка може допомогти в затриманні відразу кількох невеликих особин, правда, якщо ви маєте справу з щурами, клей може не втримати такого великого гризуна.

Про автора

admin administrator