Міль у шафі

Авторadmin

Міль у шафі

Як назавжди позбутися молі у шафі: три корисних лайфхака

OBOZ.UA підготував лайфхаки як позбутися молі. Дізнайтеся практичні поради щодо запобігання проникненню молі у вашу шафу та ефективні методи, щоб позбутися її назавжди.

Профілактика кедром та лавандою

Щоб запобігти нашестю молі на ваш гардероб, можна використовувати натуральні репеленти, такі як кедрові блоки або саше з лавандою. Обидва ці засоби ефективно відлякують міль і не дозволяють їй завестися у вашій шафі. Крім того, необхідно підтримувати чистоту і порядок у шафі, регулярно пилососити і наводити порядок, щоб видалити потенційні укриття для комах.

Комплексне прибирання

Якщо ви зіткнулися з проблемою молі, то для її повного знищення необхідно провести ретельне прибирання. Приберіть з шафи весь одяг та аксесуари та пропилососьте всередині, намагаючись прочистити кожен куточок.

Стіни, полиці та плінтуси слід протерти, щоб знищити всі наявні яйця та личинки комах. Після прибирання дуже важливо випрати або здати в хімчистку весь одяг, перш ніж повертати його в шафу, щоб ефективно знищити всіх метеликів і личинки.

Регулювання температури

Моль живе в теплих і вологих умовах, тому контроль температури в шафі дуже важливий для запобігання її появі. Використання осушувача для зниження рівня вологості в повітрі створює середовище, менш сприятливе для виживання шкідника. Крім того, підтримання нижчої температури в шафі може ще більше знизити активність та розмноження молі.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Найпростіший спосіб позбутися від молі в шафах: зробіть захист самостійно

Навесні однією з найбільш неприємних проблем у квартирі стає поява молі. Найчастіше міль з’являється через неправильне зберігання речей в шафах і вогкості. Також міль може потрапити у квартиру через вікно або вентиляцію, або разом з пакетами з магазину і навіть на одязі людини та шерсті тварин.

Як можна швидко позбутися від молі простими доступними засобами – читайте нижче.

Зараз на ринку повно різноманітних засобів від молі, проте в умовах війни такі засоби можуть бути недоступні або ж не по кишені. Тому можна використовувати звичайні засоби, які є практично на кожній кухні. І до речі, такі засоби бувають часто більш ефективні, ніж різноманітна хімія.

Міль у квартирі буває різна, але найчастіші види у квартирі – платтяна, шубна, зернова і капустяна. Просто знищувати міль – марно. Потрібно знайти гніздо, звідки міль з’являється і розмножується.

Шукайте це гніздо в темних і важкодоступних місцях – комора, шафа, антресоль, книжкові полиці. Якщо виявите, то річ швидше за все буде безнадійно зіпсована, зберігати або відновлювати її не варто, просто викидайте. А потім розкладіть спеціальні мішечки із захистом.

Як зробити мішечок із захистом

Міль боїться сонячного світла, високих або низьких температур і певних запахів. Оскільки забезпечити сонячне світло в шафі неможливо, а морози вже пройшли, використовуйте домашні засоби.

Найнеприємніші запахи для молі – це гвоздика і лавровий лист. Візьміть гвоздику, подрібніть в кавомолці. Зі старих капронових колготок зробіть мішечки та покладіть туди по 1 чайній ложці гвоздики. Такі ж мішечки можна зробити з лавровим листом.

Розкладіть ці мішечки в шафах, на полицях, в складках одягу, в кишені. Можна покласти в взуття з натуральним хутром.

Ще можна використовувати: траву ромашки, лаванду, тютюн, полин, пижмо, лаванду. Можна розкласти апельсинові скоринки та каштани. Найефективніші засоби – часник, гвоздика і розмарин.

А також розповідали про те, як правильно пофарбувати волосся в домашніх умовах – поради професійного стиліста.

Про автора

admin administrator