Молоко після сиру

Авторadmin

Молоко після сиру

Утримувати.

Ми вважаємо, що ви використовуєте засоби автоматизації для перегляду нашого сайту.

Будь ласка, підтвердіть, що ви людина

Ідентифікаційний номер: #14ca3e48-deca-11ee-8bcc-c1f24f998b5a

Це може статися в результаті наступного:

  • Javascript вимкнено або заблоковано розширенням (наприклад, блокувальниками реклами)
  • Ваш браузер не підтримує файли cookie

Будь ласка, переконайтеся, що Javascript та файли cookie включені у вашому браузері та що ви їх не блокуєте.

Powered by PerimeterX , Inc

Робимо сир вдома. Все, що треба знати сировару-початківцю

Свіжі, натуральні, домашні сири набагато смачніші, ніж магазинні аналоги. Якщо ви вирішили приготувати свій власний сир вдома, скористайтеся цією підбіркою порад і відповідей на найбільш поширені запитання і хай вам щастить у ваших починаннях!

  1. Чому у сироварінні краще використовувати молоко, яке попередньо витримане у холоді (наприклад, 3–4 дні)?
    Молоко містить кальцій, який відіграє важливу роль у формуванні сирного згустку. Молоко, яке зберігається в холоді, вивільняє кальцій.Чим більше кальцію у молоці, тим краще воно згортається.
  2. Чому у сироварінні краще використовувати сире (цільне) домашнє молоко, а не пастеризоване?
    Процес пастеризації молока призводить до зменшення кількості кальцію у ньому. В результаті час на згортання молока збільшується згусток виходить не стійкий та крихкий. Для компенсації втрати кальцію, в молоко у масовому виробництві додають хлорид кальцію — це збільшує вихід сирної маси. У домашніх умовах це робити зовсім не обов’язково, тим паче, традиційні сироварні Франції, наприклад, не використовують взагалі ніякі добавки окрім ферменту та бактеріальних культур у виробництві, оскільки вважають, що це впливає на смак сиру. Якість, а не кількість має бути на першому місці!
  3. Нагрівання молока.
    У більшості рецептів сиру, який можна приготувати вдома, потрібний поступовий, повільний нагрів молока. Найкраще це робити на водяній бані (менша каструля ставиться у більшу з водою). Якщо згідно з рецептом потрібно витримати молоко деякий час при стабільній тепрературі, каструлю з водяної бані краще не виймати. Щоб розрахувати з якою інтенсивністю треба нагрівати молоко, розділіть загальний час нагрівання молока на кіцеву (вказану у рецепті) температуру. При нагріванні сирну масу потрібно постійно помішувати, щоб запобігти злипання сирного зерна та його осіданню на дно.
  4. Додавання у молоко ферменту та закваски.
    Порошкоподібні культури висипайте на поверхню молока, залиште на хвилину (не поспішайте перемішувати, порошок за цю хвилину поглине вологу, а так він можу злипнутися чи утворити грудочки). Через хвилину шумовкою повільно перемішуйте молоко рухами зверху вниз (10–20 разів). Це дозволить рівномірно перемістити культури без потрапляння у ємність великої кількості повітря (що гальмує ріст бактерій). Фермент потрібно попередньо розчинити у кип’яченій, охолодженій до кімнатної температури воді. Щоб не завадити роботі ферменту, вода обов’язково має бути кип’ячена (без хлору), з тої ж причини не використовується йодована сіль (до того ж, хлор та йод інгібують розвиток бактерій). Перемішування ферменту також краще робити зверху вниз (щоб рух рідини якомога швидше зупинився).
  5. Перевірка готовності сирного згустку.
    Для цього використовується метод перевірки на “чистоту зрізу”. Для цього опустіть ніж у сирну масу під кутом 30 і підніміть до поверхні. Якщо згусток розколовся або зламався, зріз рівний — сирну масу можна нарізати. Якщо зріз нерівний та незначний — залиште ще на кілька хвилин і спробуйте знову.
  6. Нарізання сирного згустку.
    Потрібно чітко дотримуватися рекомендацій у рецепті щодо розміру кубиків, на які слід розрізати сир. Це прямим чином впливає на те, як буде виглядати ваш готовий сир. Наприклад, нарізка дрібними шматочками використовується для більш сухих сирів, крупні шматочки — для більш вологих. Розміри шматочків підбирались віками для того, щоб отримати потрібну вологість сиру. Велика різниця у розмірах шматочків може призвести до того, що у сирній масі будуть області з більшою вологістю, вони можуть закисати. Для нарізання сиру кубиками використовуйте ніж із довгим лезом, горизонтальні надрізи аккуратно та поступово робіть шумовкою. Робіть все аккуратно та старайтеся не роздавити готові кубики на дуже дрібні фракції, бо так вони зіллються разом із сироваткою.
  7. Злив сироватки
    Для того, щоб у формі залишилось якомога більше сиру при відділенні сироватки, вистеляйте форму (чи друшляк) тканиною (не марлею!). Існують спеціальні серветки (їх поверхня гладка, завдяки чому сир не прилипає до канини), але їх запросто можна замінити відрізом білої (не фарбованої) бязі чи мусліну або щільною медичною шапочкою. Не забудьте гарно прополоснути тканину ДО — не має залишитися жодних запахів та ПІСЛЯ — для повторного використання.

От і всі поради на сьогодні!
Успіхів!

Як зробити домашній сир з молока

Домашній сир, зазвичай, готується з кислого молока. Спробуйте приготувати смачний та корисний сир за моїм рецептом. За ним не треба чекати, доки молоко скисатиме, а сир виходить ніжний та некислий. А найважливіше, що приготувати чудовий сир вдома легко та швидко. Із задоволенням поділюся з Вами простим рецептом, як правильно приготувати домашній сир із свіжого (багато хто говорить солодкого) молока. Рецепт супроводжую покроково відзнятими фото, для точного розуміння всіх етапів приготування.

  • молоко (свіже) – 3 літри;
  • кислота лимонна – 1 ст. л. (Або сік одного середнього лимона).

Як приготувати сир з молока в домашніх умовах

Перш за все я готую сито або друшляк, на який потрібно буде відкидати сир та марлю. Марлю складаю у два шари та вистилаю нею сито. Марля повинна бути більшого розміру, ніж сито, враховуйте, вона повинна повністю покрити сито, як на фото.

Для приготування сиру я використовую каструлю тільки з нержавіючої стала або з алюмінію. Отже, виливаю молоко в каструлю, ставлю її на плиту та роблю сильний вогонь.

Молоко треба довести майже до кипіння. Поки молоко нагрівається, я весь час помішую його шумівкою, щоб не утворилась пінка.

Як тільки молоко починає закипати (на його поверхні починають з’являтися маленькі бульбашки), роблю мінімальний вогонь. Далі додаю в гаряче молоко вичавлений з лимону сік або лимонну кислоту, ретельно розмішую шумівкою.

Як тільки додали кислоту, Ви побачите, що молоко швидко згорнеться, та розшарується на сироватку і сирні пластівці. Одразу знімаємо каструлю з вогню.

Сир відтопився, далі я ставлю сито на порожню каструлю, на марлю виливаю вміст каструлі та відціджую сир.

У каструлю стікатиме сироватка, а грудочки сиру будуть на марлі. Коли вся сироватка стекла, я перелила її у банку.

Загортаю кінці марлі, щоб сир опинився у марлевому мішечку. Щоб видалити з сиру зайву рідину, зверху на мішечок з сиром я встановлюю плоску тарілку чи кришку від контейнера, на яку потрібно поставити якийсь груз. Я поставила на тарілку банку з сироваткою. Це видно на фото.

Сир повинен стояти під гнітом одну годину. Після цього часу гніт можна знімати ,та дістати з марлі свіжий, корисний та смачний домашній сир. Погляньте, який він вийшов чудовий.

Такий розсипчастий та ніжний сир можна просто посипати цукром та подавати до столу. За бажанням, можна полити джемом або сметаною, хто як любить. Також з нього можна приготувати сирники, зробити начинку на пиріжки чи вареники.

Про автора

admin administrator