Молоко з йодом від попелиці на троянди

Авторadmin

Молоко з йодом від попелиці на троянди

Чим обробити троянди, щоб позбутися попелиці та мурах

З настанням тепла в садах та городах з’являються різні комахи. Найпоширеніші комашки на дачних ділянках – садові мурахи. Вони приносять культурам одночасно як користь, і шкоду. Це залежить від їхнього місцезнаходження та кількості. Якщо мурахи почали атаку на рослини, про користь їхнього перебування говорити не доводиться.

  1. Причини та наслідки сусідства троянд та мурах
  2. Як позбутися непроханих гостей
  3. Знищення попелиці
  4. Мильний розчин
  5. Розчин нашатирного спирту
  6. Кока-кола або ядрений лимонад
  7. Часниковий настій
  8. Молоко з йодом
  9. Використання сильних запахів
  10. Ефірна олія м’яти або чайного дерева
  11. Пшоно чи манка
  12. Використання спеціальних засобів
  13. БІ-58
  14. Біотлін
  15. Танрек
  16. Зубр
  17. Алатар
  18. Мурахоїд
  19. Мурацід
  20. Заходи профілактики

Причини та наслідки сусідства троянд та мурах

На присадибних ділянках мурахи є найчастішим явищем. Коли комах небагато, то вони не завдають особливого клопоту. Величезні мурашники несуть багато незручностей та неприємностей. Маленькі дружні паразити з великим задоволенням розташовуються зграйками на квітниках, городах. Одна з важливих цілей мурах – їжа. Комахи люблять пити квітковий нектар і з цією метою нападають на бутони, що розпускаються. Аромат квітучих троянд спричиняє шкідливих мешканців. Позбутися мурах на трояндах – одне з головних завдань садівника.

Велику шкоду рослинам приносить попелиця, що знищує цілісність кущів, листя та стебел. Мурахи із задоволенням їдять солодкі виділення попелиці, тому сприяють її появі. Комахи захищають зелених шкідників від нападу сонечок та інших жучків. Коли попелиця знищує одну ділянку зелені, мурахи дружною зграйкою переносять їх на інші, більш злачні та соковиті місця. Таким чином вони розносять попелицю по всій засадженій території. При цьому переймаються якісним харчуванням своїх «вихованців».

Паразити, оспівані в байках як «трудяги», приділяють багато уваги ягодам та фруктам. Вони люблять побалуватись солоденьким, тому роблять масові набіги на солодкі плоди. Мурахи їдять троянду. Тим самим псують гарні квіти. Для квітникарів це велика проблема.

Існують певні типи мурах, які розповсюджують насіння різних культур. Серед огірків та помідорів можуть вирости корисні трави та бур’яни завдяки наполегливій роботі шкідників. Дачі, городи та сади найважливіша зона проживання шкідників. Крім харчування, комашки роблять різні підкопи, підземні тунелі, чим ушкоджують структуру коренів і саму рослину. Оберігаючи попелицю та «завойовані володіння», дрібні паразити нападають на горобців та свійських тварин.

Як позбутися непроханих гостей

Садівники докладають максимум зусиль, щоб позбутися непроханих гостей. На щастя, існує багато дієвих методів та засобів боротьби з садовими шкідниками як промислового, так і народного характеру. Вживаючи радикальних заходів, дачники заливають окропом мурашники. З настанням темряви мурашиний горбок розкопують, викидаючи частину жителів разом із землею подалі від ділянки, а в отриману ямку ллють кип’ячену воду. Така процедура змушує мурах залишити зону проживання.

Знищення попелиці

Відсутність попелиці на присадибній території сприяє меншому накопиченню мурах. Порятунок від попелиці – перший крок у боротьбі з «працьовитими» паразитами. До того ж, липкі мошки масово знищують рослини, фруктові дерева та квіти. Садівники справляються з попелицею, використовуючи кілька варіантів:

  • Сильним напором води зі шлангу змивають попелицю з гілок та стебел. Водою омивають кущі та дерева щодня;
  • У літрі води змішують 5 ст. л. Засоби для миття посуду, прального порошку та туалетного мила. Отриману суміш розпорошують поверхнею зараженої області;
  • Ефектний розчин зі знищення попелиці виходить при додаванні в літр рідини, чверті господарського мила та ст. л. соди;
  • Обприскують зіпсовані гілки відваром з домішкою щавлю, пропорції 300 гр на 10 літрів;
  • Висушену шкірку цитрусових успішно застосовують для боротьби з паразитами. Її необхідно замочити у літрі води на добу. Настояним розчином обробляють троянди від попелиці та мурах.

Мильний розчин

Вода з додаванням мила служить добрим засобом проти попелиці та мурах, що оселилися на трояндах. Надійний засіб негативно діє на комах. Мило руйнує восковий шар на панцирі, зневоднює та знищує організм паразитів. Є багато способів виготовлення мильного розчину. Їм поливають місця скупчення мурах, зокрема мурашник. При найпростішому варіанті подрібнене мило розкидають городом між деревами.

Приготувати мильний розчин можна за такими рецептами:

  • Півлітра рідкого мила розводять у 10 літрах рідини. Сумішю зрошують присадибну ділянку двічі на день: вранці та ввечері;
  • Відмінний розчин виходить із додаванням дьогтярного мила. Це незамінний помічник, що захищає земельну ділянку від будь-якої напасті. Для домашнього інсектициду готують наступний склад: беруть воду (10 л), дьогтьове мило (400 гр) і гас (200 гр). Компоненти змішують. Цим розчином обробляють заражену ділянку.

Розчин нашатирного спирту

Нашатирний спирт дає добрий результат для боротьби зі шкідниками. Нашатирний спирт змішують із водою залежно від кількості комах. Більш концентрованим розчином рясно поливають мурашник та обліплені рослини. Більш слабким розчином користуються з метою профілактики, щоб уберегти територію від шкідників. Нашатир абсолютно нешкідливий для природних дарів, зате на мурах і попелиці діє згубно.

Кока-кола або ядрений лимонад

Усунути неприємності, пов’язані з комахами, можна за допомогою сучасних напоїв. Кока – кола та лимонад у своєму складі мають цукор, воду та діоксид вуглецю. Неабияка кількість цукру сприяє прилипання комах до гілок та листя. Перебуваючи у фіксованому положенні, шкідники не можуть уникнути подальшої процедури. Орто-фосфорна кислота, що міститься в напоях, роз’їдає комах і в короткий термін знищує непроханих відвідувачів городу.

Часниковий настій

Часник вважається культурою із сильним специфічним запахом. За допомогою даного овочу виготовляють ефективні настої для усунення об’єктів, що паразитують.

  • Великі головки часнику перетирають у кашоподібну масу та заливають об’ємом води близько 10 літрів. Рідина наполягає на добу. Декілька днів поспіль зрошують дачну ділянку. Через сім днів процедуру повторюють;
  • 200 гр часнику подрібнюють і розчиняють у літрі води. Настоюють у закритій тарі протягом 5 днів. Розчин зціджують і переливають у обприскувач. Територію обробляють кілька днів. Процес слід повторити після тижня.

Часник шкоди паросткам не принесе, проте допоможе захистити троянди від мурах.

Молоко з йодом

Садові мурахи і попелиці йдуть з озелененої ділянки, де застосовують молоко з йодом (як позбутися мурах за допомогою йоду читайте у цій статті). Шкідники не виносять суміш молока з йодом. Більшість комашок гине, інші ж залишають насиджену зону. Бульбашка йоду розводять з 200 мл молока та літром води. Ретельно змішують. Цією сумішшю заправляють шприц та обробляють рослини.

Використання сильних запахів

Сильні запахи відлякують садових мурах. Комахи не переносять аромат таких компонентів, як:

  • червоний перець;
  • оцет;
  • тютюн;
  • аніс;
  • кориця;
  • лавр;
  • валеріана;
  • материнка.

Достатньо обсипати мурашники та земляні доріжки тютюновим пилом, перцем, корицею та іншими сильно пахнутими засобами, щоб комахи залишили ділянку.

Ефірна олія м’яти або чайного дерева

Садові мурахи не люблять сильно виражених запахів. Різкі аромати плутають мурашиний нюх, зв’язок серед комах та пошук харчування. Ефірні олії мають властивість прогнати комах з дач та городів. Для усунення шкідників використовують олії чайного дерева та м’яти.

Для усунення паразитів знадобиться:

  • 20 крапель ефірної олії;
  • Підлога – літра води;
  • Пульверизатор.

Приготованим розчином слід наповнити ємність і рясно розпорошити місця скупчення мурах.

Пшоно чи манка

Є простий варіант знищення садових мурах. Навколо мурашника розсипають крупу пшона та манки. Комахи приймають їх за мурашині яйця і тягнуть у «будиночок». Під впливом вологи крупинки розбухають і закупорюють ходи мурашника. А також сприяють появі ґрунтових грибків. Паразити залишають гнізда. Деякі з них їдять манну крупу, яка набухає у шлунках крихкого організму. І це призводить мурах до загибелі.

8 способів, як позбутися мурах за допомогою манки

Використання спеціальних засобів

У господарських магазинах є спеціальні засоби для знищення шкідників. Препарати мають сильну хімічну дію, перед якою не встоїть представник дрібних істот.

БІ-58

Пестицид “Бі – 58” захищає рослини від впливу навколишнього середовища. Препарат усуває паразитів, не завдаючи жодної шкоди деревам, кущам та квітам. Бі-58 має різкий запах, який відлякує комах і приводить їх до загибелі. Для його застосування необхідно взяти 10 літрів води, додати 2 ампули засобу та обприскати територію.

Біотлін

Біотлін рятує садові троянди та інші культури від шкідників. Інсектицид сприяє звільненню від попелиці та мурах, перешкоджає розвитку нових поколінь паразитів. Розчин готують незадовго до обробки ділянки. На 10 літрів води розводять третину препарату. Під час обприскування забороняється курити, їсти, користуватися відкритим вогнем. Забороняється присутність тварин та дітей. Після використання розчин зберігати не можна.

Танрек

Танрек дуже небезпечний для будь-якого виду комашок. Інсектицид впливає на нервову систему комах, спричиняє конвульсії, паралізацію кінцівок та загибель. На 10 літрів води потрібно всього 1 мл препарату. Його розводять спочатку в одному літрі, а потім доводять об’єм рідини до необхідної кількості.

Зубр

Потужний вплив на садових мурах робить спеціальний препарат «Зубр». Концентрований імідаклоприд дуже ефективний для боротьби з різними видами жуків. Ампулу місткістю 1 мл розчиняють у літрі води, поступово вливаючи рідину до 10 літрів. Засіб усуває як комах, так і равликів, які бувають не менш шкідливими та докучливими «жителями» на присадибних ділянках.

Алатар

Алатар є концентрованою емульсією з гострим впливом на садових мурах та інших комашок. До складу препарату входять циперметрин та малатіон, що посилює ефективність розчину. Алатар має терпкий наповнювач, завдяки якому прилипає до рослини і залишається невразливим від вітру та дощів. Розлучається засіб аналогічно іншим препаратам.

Мурахоїд

Назву засобу розкриває сутність використання препарату. Інсектицид при прямому контакті з мурахами сприяє паралічу та загибелі комахи. 1 мл препарату “Мурав’єд” розводять у невеликій кількості води, поступово вливаючи додаткову рідину об’ємом 10 літрів. Для швидкого результату знімають верхній шар мурашника та ретельно поливають мурашині норки. Препарат вважається одним із кращих засобів боротьби зі шкідливими жучками.

Мурацід

Мурацид – гідний рідкий засіб для знищення садових та домашніх мурах. Його використовують для поливу місць проживання комашок і як смертоносну приманку. У відрі з водою розводять ампулу з розчином і ретельно перемішують. Суміш заливають мурашині гнізда, садові стежки.

Препарат у сухому вигляді змішують із цукром та розкидають по ділянках. Мурацид діє отруйно на комах, що призводить їх до якнайшвидшої загибелі.

Заходи профілактики

Невелика кількість мурах може бути корисною для садівника. Комахи поїдають гусениць, риють тунелі, наповнюючи землю киснем. Коли комашок стає занадто багато, вони стають великою проблемою для рослин. Для усунення шкідливих жителів існують різноманітні методи. Але щоб мурахи знову не повернулися на присадибну ділянку, необхідно вжити профілактичних заходів:

  • Своєчасно прибирати засохлі та хворі квіти та інші культури, позбавлятися бур’янів;
  • Ліквідувати попелицю за перших ознак її появи;
  • Не залишати на вулиці залишки їжі, крихти, цукор;
  • Скопувати ґрунт у необхідний час. Мурахи вважають за краще заселятися на необробленій землі;
  • Весною обприскувати промисловими засобами сад, город, клумби.

Виконання необхідних заходів убезпечить квіти та інші рослини від набігів мурах, попелиці та інших шкідливих комах.

Йод і молоко проженуть попелиці: як правильно використовувати, щоб позбутися шкідника

Попелиця — це найпоширеніша проблема всіх квітникарів та дачників. Ці різнокольорові дрібні комахи харчуються соком рослини. Вони швидко розмножуються, через що є великий ризик ураження сусідніх рослин.

Найчастіше від попелиці страждають троянди й якщо вчасно не позбутися її, то квіти вже не будуть пишно та гарно цвісти. Тому, при першій же появі шкідників на листі, необхідно провести одну обробку, яка прожене небезпечних для троянди комах.

Народний засіб проти попелиці.

Цей засіб безпечний для рослин й людей, а також, простий та ефективний у використанні.

Для приготування розчину знадобиться 100 мл. молока та пів кубика йоду. Ці інгредієнти потрібно добре змішати, після чого розбавити 1 л. чистої води. Отриманим розчином слід обприскувати уражені попелицею троянди та інші рослини.

Завдяки такій обробці можна не тільки позбутися від попелиці, але й захистити рослини від грибкових захворювань.

Як боротися з попелицею на трояндах: хитрощі досвідчених садівників

Найбільше попелиця (тля) докучає троянда. Як боротися з попелицею, щоб не нашкодити квітам? У досвідчених садівників є чимало хитрощів, які допоможуть позбутися шкідників.

Якщо ви хочете захистити троянди від попелиці, ви передовсім маєте подбати про те, щоб рослини були міцними і здоровими. Тоді попелиця не буде на них селитися. Саме тому важливо своєчасно підживлювати троянди, розпушувати ґрунт, видаляти навколо квітів бур’яни. Ослаблені троянди сильно потерпають від тлі. З навалою попелиці також допомагають впоратися деякі народні засоби.

Чим обприскувати троянди від попелиці

Йод і молоко

Вам знадобиться пляшечка йоду, розпилювач, шприц і півсклянки молока. Наберіть в розпилювач літр води, а в шприц — півкубика йоду. Змішайте йод і молоко в склянці. Молоко забарвиться в жовтуватий колір. Потім перелийте його в розпилювач, де вже є літр води. Добре збовтайте і можете обприскувати троянди.

Цей засіб підходить для боротьби з попелицею, а також служить профілактичним засобом проти грибкових захворювань (фітофтори, борошнистої роси). Ним, наприклад, можна обробляти від фітофтори томати.

Мильний розчин

Візьміть столову ложку господарського мила, натертого на тертці, і розведіть літром води. Обережно змочіть бутони троянд цим розчином. Потім обприскуйте рослини мильним розчином кілька днів поспіль.

Часниковий настій

Пропустіть через м’ясорубку 300 грамів часнику або цибулі. Залийте суміш трьома літрами води, дайте настоятися 6-8 годин, потім процідіть і додайте ще 7 літрів води і 40 грамів тертого господарського мила. Обприскуйте цим засобом троянди за потребою.

Картопляно-мильний настій

Візьміть півкілограма картопляних шкірок і залийте їх двома літрами окропу. Настоюйте протягом 48 годин, потім процідіть і додайте 50 грамів натертого господарського мила. Розмішайте і тричі з перервою в тиждень обприскуйте кущі троянд, уражені попелицею.

Лушпиння цибулі

Залийте лушпиння цибулі гарячою водою, дайте настоятися добу, а потім обробіть отриманим настоєм кущі троянд.

Підливаю огірки цибулинням : листя не жовтіє і родять як дурні

Тютюновий відвар

Змішайте 400 г тютюну і 9 літрів води. Потім кип’ятіть суміш протягом півгодини, настоюйте 2 дні, процідіть через марлю. Розчиніть 40 грамів господарського мила у літрі води, змішайте з приготованим тютюновим відваром. Обприскуйте троянди отриманою сумішшю.

Союзники садівника в боротьбі з попелицями

Рослини, які «дружать» і краще ростуть разом, називають рослинами-компаньйонами. Сильний аромат чорнобривців, базиліка, лаванди або цибулі відлякує тлю та інших шкідників.

Якщо мова йде про кімнатну троянду, то поруч варто поставити горщики з геранню. А ось сусідство з цитрусовими небажане, адже вони притягують різних шкідників.

Природні вороги попелиці

  1. Сонечко. Найлютіший ворог попелиці — сонечко. Ворогами попелиці також є щипавки, златоглазки і журчалки, яких можна заманити на город, вирощуючи на ньому гірчицю, кріп, кмин, маргаритки, фіалки.
  2. Птахи. Пообідати попелицями люблять горобці, вівчарик і синички, приманити яких до грядок можна, якщо встановити на них годівниці і поїлки. Так ви і тлю виведете, і співу птахів порадієте.

Про автора

admin administrator