Можна зберігати холодильник на морозі

Авторadmin

Можна зберігати холодильник на морозі

Як працює холодильник на морозі чи можна ставити холодильник взимку на балконі або зберігати на дачі

Невелика площа кухонних кімнат або відсутність підвалів часто змушують господарів виставляти холодильну техніку на балкони. Не менш поширені випадки, коли залишають працювати холодильник взимку на дачі.

Не вдаючись в технічні подробиці, жоден з таких вчинків не виправданий: відкрийте керівництво по експлуатації та подивіться діапазон робочих температур агрегату. Зазвичай мінімальна позначка дорівнює + 5 ° С, і це число взято не зі стелі. Так само експлуатація електротехніки суворо заборонено на незаскленого балконі з-за високої вологості. З тієї ж причини не можна виводити на балкон розетки.

Як бачите, спроба змусити холодильник працювати в недозволеному місці порушує відразу 3 правила (за порушення умов експлуатації, наприклад, анулюється гарантія). А якщо вдатися в подробиці, то і поготів. «Всю зиму на дачі, в неопалюваному будиночку, пропрацював старий однокомпресорний« Шарп ». Живий здоровий”.

Технічні аспекти експлуатації холодильника при мінусовій температурі

  • Перша – робота термостата. На згадку цих пристроїв заноситься 2 цифри – установка і диференціал. Це працює так: коли температура досягає установки, то електроланцюг розмикається. Потім холодильник накопичує тепло (яким би якісним він не був, до ідеальної теплоізоляції йому далеко), температура всередині досягає позначки установка + диференціал, мотор-компресор включається заново. У нашому випадку тепло не буде надходити з навколишнього середовища, одного разу досягнувши заданої позначки, термостат вимкнеться, можливо, на всю зиму. Багатьох це влаштує, але іноді потрібно ще більш низька температура, ніж на вулиці. Наприклад, для заморозки продуктів потрібно -18 ° С. Ось тут і виникає проблема.
  • Якщо попередня проблема просто не давала холодильника працювати, то наступна може привести до поломки, іноді досить серйозною. В реаліях країн СНД на дачах і балконах експлуатують радянські, старенькі холодильники, які працюють на холодоагенті R12 або R22. Для їх роботи необхідно мінеральне або напівсинтетичне масло, яке стрімко густіє при температурі нижче + 5 ° С. Пуск компресора з загуснув маслом всередині ускладнений: необхідно велике зусилля, щоб провернути вал. Зусилля, що створюється обмотками, зазвичай не вистачає, струм зростає і спрацьовує захисне реле. У сучасних агрегатах використовується R134 або більш пізні холодоагенти, які сумісні з полусинтетическими маслами. Цим температура вже не страшна.
  • Третя причина може виникнути, якщо все ж таки вдалося запустити компресор: фреон, який зібрався в конденсаторі, не бажає його залишати через недостатній тиск в магістралі. Старенькі моделі впораються з цим, можливо деякий час поганяти вакуум. Рано чи пізно тиск досягне необхідного і процес охолодження піде, на це зазвичай йде 3-5 хвилин. Сучасні холодильники, напхані датчиками, можуть відреагувати інакше: протягом цих 3-5 хвилин тиск конденсації опуститься до нуля, через це спрацює захисний реле.
  • Низька температура в робочій камері супроводжується виникненням так званого «вологого ходу». Випарник не може поглинути досить тепла (його просто немає), закипає не весь фреон, в компресор надходить пар, насичений краплями. Вологий хід, який сам по собі шкодить обладнанню, може стати причиною гідравлічного удару, який повністю руйнує механізми всередині мотор-компресора.
  • Система No Frost а хто плаче моделі можуть зазнавати труднощів з оттайкой. А крижані нарости на випарнику ні до чого доброго не приводять.
  • При тривалому перебуванні на холоді гума ущільнювача приходить в непридатність: втрачає гнучкість і починає лопатися
  • Не варто забувати про техніку безпеки і правила експлуатації енергоспоживачів: низька температура практично завжди супроводжується вологістю, що негативно позначиться на провідниках. Можливо, призведе до замикання і виходу з ладу обладнання. Особливо схильні до цього електронні плати.

«Років 6-7 тому, в епоху процвітання вуличних кіосків, біля кожного з них стояв холодильну шафу. Працював всю зиму, практично безперебійно. Звичайно, що використовуються там компресори – не рівня тим, що в побутових холодильниках, але я вважаю, що знос сильно перебільшений ».

Ігор, майстер сервісного центру

Якщо виникла необхідність.

  • Ідеальним рішенням проблеми будемо обігрів приміщення. Актуально для засклених і теплоізольованих балконів або дачних приміщень. Тоді холодильник буде працювати в звичних для нього умовах, але Вам доведеться платити кругленьку суму за опалення і ризикувати виникненням пожежі, якщо дачу потрібно залишити на деякий час.
  • Локальний обігрів компресора і конденсатора нівелює проблему із запуском. Він необхідний протягом короткого часу, після чого мотор буде обігрівати себе сам. Господарі використовують для цього тени, тепловентилятори, «теплі килимки» для тварин з зоомагазинів. Простір для фантазії є, але, знову ж таки, не забувайте про ТБ.
  • Приділіть увагу ізоляції провідників. Якщо вони старі і потріскані – варто їх замінити.
  • З вищесказаного – оптимально використовувати радянські холодильники. Ви не втратите гарантії, адже її вже давно немає, а сам агрегат буде більш стійкий до суворої зими.

Зберігання невикористаного холодильника при мінусовій температурі

Це питання так само часто задається фахівцям сервісних центрів. Для початку слід подивитися в керівництво по експлуатації вашої моделі, цілком можливо, що ця інформація вказана там. Якщо немає – потрібно тільки очистити холодильник від льоду. При можливості – накрити плівкою, щоб захистити від негоди. Перед першим запуском потрібно обов’язково дати йому нагрітися і звільнитися від вологи.

Схожі статті

Чи можна зберігати вимкнений холодильник на морозі

Їдучи з дачі після закінчення садового сезону, часто доводиться залишати на холоді найулюбленішого побутового друга сім’ї, а саме холодильник. Але чи можна так робити, чи варто зберігати його на морозі вимкненим? Чи не вийде так, що після чергової зими в садовому будиночку холодильний апарат більше не буде дбайливо зберігати свіжі продукти?

Вплив низьких температур на деталі

Холод впливає на холодильник, так само, як і на будь-який інший механізм. При низьких температурах заморожується вода, змінюється кліматична обстановка в приміщенні, а тому деталі і компоненти цього пристрою будуть відчувати особливе навантаження.

Що відбувається з деталями на холоді:

  1. Термостат. Численні показники цього приладу, а саме встановлення і диференціал, в неопалювальному приміщенні будуть далекі від норми, а тому, якщо спробувати включити прилад, нічого не вийде. Електричний ланцюг просто не замкнеться, але у вимкненому стані низькі температури не будуть чинити на термостат майже ніякого впливу.
  2. Олія. Для різних моделей холодильників характерне використання різних типів мастил, які по-різному будуть реагувати на низькі температури, але незалежно від типу, зі зменшенням температури вони поступово будуть густіти.
  3. Фреоне. У магістралі на холоді знижується тиск, а тому при спробі включити холодильник фреон, можливо, відмовиться залишати конденсатор, але на вимкненому пристрої це, мабуть, ніяк не позначиться.
  4. Випаритель. При низьких температурах на ньому виникають крижані нарости, які при відтайці негативно позначаться на роботі агрегату, особливо не сподобається це системі No Frost.
  5. Ущільнювач. Ось він дійсно дуже сильно постраждає від низьких температур, так як гума не призначена для морозу, а тому почне тріскатися, руйнуватися і втрачати свою гнучкість.
  6. Електронні плати та провідники. Волога, яка зазвичай є постійним супутником низьких температур, негативно позначиться на стані їх працездатності.
  7. Зовнішнє покриття. Захисний шар і фарба, якій покритий холодильник, теж будуть тріскатися під впливом холоду і підвищеної вологості. Апарат може почати іржавіти.

Додаткове навантаження на зовнішні деталі приладу надасть його перебування на вулиці взимку.

Деякі сім’ї змушені зберігати холодильники на відкритому балконі, а тому повітря, волога і сонячні промені безумовно негативно позначаться на його зовнішньому вигляді і терміні експлуатації.

На що потрібно звернути увагу

Якщо ж все-таки іншого виходу немає, і доведеться залишити холодильний пристрій у неопалюваному приміщенні, то потрібно звернути увагу на наступні моменти і виконати наступні дії:

  1. Уважно ознайомитися з інструкцією з експлуатації пристрою, зазвичай там є дані, що стосуються температурного режиму для роботи пристрою і зберігання його у вимкненому стані.
  2. Якщо такої інформації немає, то тоді рекомендується відключити пристрій від мережі, як тільки температура опуститься до + 5 градусів. Це допустимий мінімум, нижче вже холодильник буде працювати з великим зносом.
  3. З агрегату обов’язково потрібно дістати всі продукти, почистити його і підготувати до зимівлі.
  4. Постаратися перемістити його в місце, де на нього не потраплятимуть прямі сонячні промені, сніг і дощ.
  5. Прилад краще накрити тканиною, щоб конденсат не осідав безпосередньо на поверхню агрегату.
  6. Під час зимівлі холодильник краще не чіпати, не відкривати дверцята, щоб не пошкодилися гумові ущільнювачі, і вже точно не варто вмикати прилад на морозі, хоча він і сам не повинен дозволити цього зробити.

Виконуючи ці нехитрі правила, можна зробити зимівлю улюбленого побутового друга найбільш комфортною і найменш згубною для його подальшої експлуатації.

Особливості використання приладу після зимівлі

Після зимівлі в неопалювальному приміщенні апарат знову можна повернути до життя і корисної експлуатації, але робити це потрібно з розумом. Перш за все, потрібно добре просушити прилад, щоб не виникло короткого замикання. Потрібно переконатися, що на ньому немає крижаних наростів, а всі деталі сухі, тільки після цього можна думати про використання агрегату.

Включати холодильник в мережу можна тільки після повного його прогріву.

Зробити це досить просто, потрібно лише створити навколо апарату температуру вище, ніж + 10 градусів. Рекомендується потримати прилад вимкненим при кімнатній температурі не менше 2-х годин, проте краще продовжити термін до доби.

Деякі умільці за допомогою ТЕНів прогрівають лише компрес, в цьому випадку холодильник теж буде працювати, але таке безвідповідальне поводження з приладом призведе до зменшення терміну корисної експлуатації пристрою.

Зазвичай садівники не стикаються з проблемами просушки і прогріву свого обладнання, так як дачний сезон починається тоді, коли навколишня температура досягає досить високих позначок, а це означає, що холодильник вже встиг повністю відтаяти, висохнути і прогрітися. У цьому випадку достатньо просто зовні оцінити працездатність приладу і включити його в мережу.

Як продовжити життя холодильника

Якщо апарат змушений зимувати в неопалювальному приміщенні, то з часом його функціональні можливості поступово починають здавати свої позиції. Однак можна слідувати кільком простим правилам, що дозволяють продовжити термін експлуатації холодильника:

  1. Завжди містити прилад у чистоті.
  2. Підтримувати прийнятний рівень вологості в приміщенні.
  3. Не допускати попадання на агрегат прямих сонячних променів.
  4. Завжди дотримуватися коректних температурних режимів роботи і зберігання пристрою.
  5. Вчасно замінювати всі деталі, що вийшли з ладу.
  6. Пам’ятати про періодичне технічне обслуговування апарату.
  7. Захищати прилад від іржі.
  8. При пошкодженні зовнішнього покриття холодильник слід пофарбувати спеціальною захисною фарбою, зробити це можна в салоні для фарбування авто.
  9. При виникненні сторонніх хімічних запахів в холодильнику зберігати в ньому продукти може бути небезпечно, краще відвезти агрегат в ремонт.

Про що ще потрібно пам’ятати

Якщо холодильник змушений взимку зберігатися на морозі, а зимова температура в домашньому регіоні свідомо не вписується в рамки температурного режиму пристрою, то це серйозний ризик втратити можливість гарантійного ремонту.

Якщо прилад все ще знаходиться на гарантії, то можна не розраховувати на безкоштовний ремонт. Фахівці сервісного центру відразу визначать причину поломки приладу через неправильні умови його експлуатації.

Резюмуючи все вищесказане, можна відповісти, що зберігати холодильник на морозі вимкненим можна, але краще цього не робити, оскільки таке звернення зменшує термін його служби. Однак при особливій необхідності залишити прилад на зиму в неопалювальному приміщенні можна, потрібно лише виконувати деякі правила його зберігання і ретельно стежити за працездатністю пристрою.

Про автора

admin administrator