На чому ґрунтується ціна біткоїну

Авторadmin

На чому ґрунтується ціна біткоїну

Шлях завдовжки 12 років: як змінювався курс біткоїну та що на нього впливає

Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!

Біткоїн вже кілька разів побив рекорд вартості цієї осені після довгострокового зниження. При цьому в майбутньому, як прогнозують фахівці, курс може злетіти до нових позначок – $100 тис. і вище.

Про те, як змінювався курс першої криптовалюти, від чого він залежить і якою буде ціна в майбутньому – читайте у матеріалі OBOZREVATEL. Що впливає на курс біткоїну? Дуже сильно впливає на криптовалюти новинний фон. Він формується за допомогою ЗМІ, інтернет-порталів, а також від заяв та публікацій у соцмережах знаменитостей та фахівців. Це впливає на настрої трейдерів, а ті вже вирішують: продавати чи купувати біткоїни. У 2021-му ціна біткоїна кілька разів підскакувала і знижувалась після заяв американського бізнесмена Ілона Маска. Наприклад, у липні вартість зросла після того, як він розповів, коли компанія Tesla знову почне приймати біткоїни. Важливим аспектом є і юридичний фон. Наприклад, заборона на майнінг криптовалют у Китаї та офіційне ухвалення Сальвадором криптовалюти як платіжного засобу вплинули на курс біткоїну. У першому випадку ціна знизилася, у другому – зросла.

Впливає на першу криптовалюту й політична ситуація у світі. Але тут чинник виступає навіть у позитивну сторону для “бітка”. Справа в тому, що у разі виникнення нестабільної ситуації в країні більшість інвесторів шукають надійне сховище для заощаджень, одним із яких є криптовалюта. Один із яскравих прикладів, як кажуть фахівці, це передвиборча кампанія в США у 2020-му, коли вартість злетіла до рекордних на той час $14,9 тис. Також схожа ситуація склалася при виході Великобританії з ЄС (біткоїн неодноразово дорожчав). Ну і, звичайно ж, на курс першої та головної криптовалюти впливає попит та пропозиція. Наприклад, якщо гравці ринку хочуть купити монету, вони виставляють великі ордери для придбання, підвищуючи вартість активу. Але у випадку, коли популярність досягає невисоких позначок і нею ніхто не цікавиться, курс знаходиться на низьких рівнях.

Шлях у 12 років: історія курсу біткоїну Фактично історія біткоїну розпочалася ще 2009 року. Однак криптовалюта тоді ще ніде не продавалася і про неї майже ніхто не знав, тому в перший рік свого існування вона коштувала $0 за шт. А ось уже наступного року курс почав зростати. У березні 2010 року курс виріс до $0,003, а в травні перша криптовалюта вже коштувала трохи менше $0,01 за монету. Рекордної на той момент позначки біткоїн досяг у липні – $0,08. До речі, саме у 2010 році стався відомий випадок із американцем Ласло Ханечем. Він заплатив 10 тисяч біткоїнів за дві піци Papa John’s. З урахуванням того, що криптоактив наразі коштує $60 тис., то купівля Ханеча тепер еквівалентна приблизно $613 млн.

Вже у лютому 2011-го біткоїн бере паритет із американським доларом. З квітня по липень того року спостерігалося перше по істині значне зростання курсу. Ціна досягла аж $31 за монету, свідчать дані Вytwork.

Проте вже незабаром сталося падіння. Перша криптовалюта у грудні 2011-го знизилася до $2. У 2012 році біткоїн повільно дорожчав і вже у грудні курс становив $13.

У 2013-му спостерігалися перші серйозні цінові стрибки. У квітні курс становив $266, але вже за 2 місяці він знизився до $100. Кінець року став підйомним для криптовалюти. У грудні курс підскочив до рекордних $1242, проте під кінець року звалився до $1000.

А ось 2014-й був обвальним для “крипти”. У лютому біткоїн обвалився до $750, у березні вже становив $700, а у квітні й зовсім $530. При цьому до кінця року курс дещо реабілітувався – $630.

У березні 2015 року курс головного криптоактиву помітно впав – до $300. При цьому великий сплеск вартості зафіксували у листопаді – із $225-250 на початку місяця до рекордного максимуму 2015-го – $504 за штуку.

Вже восени 2016-го біткоїн досягнув $780. Головною причиною фахівці називають те, що китайський юань знецінився по відношенню до американського долара.

2017-й став переломним в історії біткоїну. На початку року криптовалюта ще коштувала $960, але вже у жовтні подолала позначку $5000. До кінця року біткоїн злетів до рекордних $13800.

Вдалим роком для криптовалюти 2018-й назвати точно не можна. У жовтні курс знизився до $6300, а до кінця року взагалі коштував $4333.

У 2019-му курс кілька разів різко злітав і обвалювався. Спочатку вартість зросла з $4199 на початок лютого до $8721 наприкінці травня. Влітку 2019-го курс продовжив зростати. У липні він становив уже $12637, але до грудня обвалився до $7240.

На початку 2020-го біткоїн був дуже нестійким. Спочатку COVID-19 оголосили пандемією, пізніше обвалилися основні американські фондові індекси, а президент Штатів Дональд Трамп оголосив про закриття кордонів. Все це вплинуло на вартість.

Але влітку почалося зростання курсу біткоїну. У липні вартість досягла $10 944, а вже до листопада вона зросла і склала $18 000.

У 2021-му біткоїн ставив рекорди вартості майже щомісяця, але рік вважається дуже волатильним для курсу. У січні головна криптовалюта злетіла до $40 700, у лютому – до $57 600, у березні – до $61 100, у квітні – до $63 600. Але після цього почався сильний обвал. Максимально криптовалюта відкочувалася до $29 789 (дані CoinDesk).

Восени курс повернувся до стабільного зростання. Вже 20 жовтня вартість злетіла до рекордних $66 733.

При цьому 9 листопада знову побив історичну позначку. Вартість досягла $68,5 тис., але наразі відкотилася до $68 тис.

Що буде далі?

У майбутньому перша криптовалюта може піднятися до рівня $92-100 тис. (2,62 млн грн). Як розповів провідний стратег Exante Яніс Ківкуліс, для досягнення такої позначки може знадобитися 3-4 місяці.

Аналітики англійської банківської корпорації Standard Chartered вважають, що курс біткоїну вже у 2021-му або на початку 2022 року може злетіти до позначки $100 тис. У довгостроковій перспективі вартість може становити аж $175 тис.

Аналогічні прогнози озвучив і аналітик Bloomberg Майк МакГлоун, який вважає, що курс зростатиме. За його словами, вартість досягне $100 тис.

Раніше повідомлялося, що щоб почати інвестувати в криптоактив, потрібно завести власний биткоин-гаманець. Про те, як завести біткоїн-гаманець і які види бувають – читайте тут.

OBOZREVATEL раніше писав про те, що в США почався цивільний процес, який може розкрити одну з найбільших таємниць світу криптовалют – ким же є загадковий творець біткоїну Сатоші Накамото. Також вирішується доля 1,1 мільйона біткоїнів, які належали йому, вартість яких за нинішнім курсом оцінюється в $66 млрд.

Біткоїн подорожчав до 42 тисяч доларів, а потім впав у ціні. Що трапилося?

Наразі деякі інвестори чекають подальшого падіння ціни біткоїна – аж до 20 тисяч доларів, а потім нового зростання.

Перші три квартали 2020 року біткоїн торгувався приблизно біля позначки 10 тисяч доларів. У березні на тлі поширення коронавірусу ціна впала майже до 5 тисяч, але потім зросла.

Різке зростання почалося з другої половини жовтня, ціна за два місяці зросла у два рази – до 20 тисяч. Ще за місяць ціна знову подвоїлася – до 40 тисяч. Історичного максимуму – 41,96 тис. доларів – біткоїн досяг 8 січня, згідно з даними Coindesk.

Таке подорожчання криптовалюти експерти пояснювали кількома факторами. Однією з основних причин популярності біткоїну може бути бажання інвесторів застрахувати хоча б частину своїх активів від інфляції.

Побоювання з приводу прискорення інфляції в усьому світі виникли у зв’язку із заходами стимулювання економіки, які уряди вживають в рамках боротьби з коронавірусом. Заходи стимулювання припускають зростання витрат і закачування в економіку нових грошей. У зв’язку з цим інвестори очікують ослаблення традиційних валют та прискорення інфляції.

8 січня вартість біткоїна сягнула майже 42 тисяч доларів, а потім почала знижуватися

Чому ціна впала?

На графіку стрімке зростання вартості біткоїну виглядає як парабола, і таке зростання просто не може тривати довго, написав у своєму Twitter головний інвестиційний директор компанії Guggenheim Partners Скотт Мінерд.

За його словами, настав час зафіксувати прибуток, тобто деякі інвестори зараз продають криптовалюту за високою ціною в очікуванні зниження котирувань. У довгостроковій перспективі біткоїн може коштувати до 400 тисяч доларів, казав у грудні Мінерд.

На ринку криптовалют спостерігається довгоочікувана корекція, яка відбувається завжди після бурхливого зростання, відзначає аналітик LMAX Digital Джоел Крюгер. Він не виключає, що котирування можуть знизитися до 20 тисяч доларів.

Дані торгів показують, що на продаж виставляють великі обсяги криптовалюти. Наприклад, в рамках однієї такої угоди продали 180 біткоїнів (понад 7 млн ​​доларів за курсом 40 тисяч доларів за один біткоїн).

Також продажу біткоїну збільшили майнери – компанії, які генерують (“видобувають”) нову криптовалюту. Про це повідомляє компанія Cryptoquant, яка відстежує подібні угоди.

Багато інвесторів стурбовані можливим посиленням фінансового регулювання в США, що також могло вплинути на ціну криптовалюти, пише в колонці для Financial Times очільник Fulcrum Asset Management Гевін Девіс.

У новому уряді США, який вже формується обраним президентом Джо Байденом, Міністерство фінансів очолить екскерівниця ФРС Джаннет Єллен. Вона відома своїм скептичним ставленням до криптовалют. Наприкінці 2017 року Єллен заявила, що біткоїн – це вкрай спекулятивний актив і його не можна вважати стабільним засобом заощадження.

Інвестори побоюються, що прихід Єллен може стати початком нового періоду боротьби регуляторів з криптовалютами. Чинний міністр фінансів США Стівен Мнучін розробляв нові регуляторні заходи щодо збільшення прозорості ринку криптовалютних платежів, і Єллен може цю роботу продовжувати, пише Гевін Девіс.

Що буде з біткоїном далі?

Майбутнє біткоїну багато в чому залежить від регуляторів та великого бізнесу. Зростання котирувань у 2020 році було як мінімум частково пов’язане з рішеннями великих інституційних інвесторів вкласти свої кошти в цю криптовалюту.

Крім того, великий бізнес поступово додає біткоїн до своїх сервісів. Раніше платіжні сервіси Square і PayPal з сукупною аудиторією користувачів приблизно у 300 млн людей додали можливість купівлі криптовалют до своїх додатків.

На тлі поширення криптовалют центробанки багатьох країн почали вивчати запуск цифрових валют. Однак ці валюти номінуються у валютах відповідних країн. Наприклад, в Китаї запустили цифрову версію юаня.

Криптовалюти навряд чи замінять традиційні валюти, пише Девіс. Але навіть в цьому випадку для них залишається ніша: криптовалюту можна використовувати як інвестиційний інструмент або засіб заощадження.

Тож біткоїн може скласти конкуренцію золоту? Багато аналітиків в цьому сумніваються.

Скептики як і раніше вважають криптовалюти бульбашкою. Рано чи пізно всі бульбашки лопаються і вартість таких активів руйнується.

Інвестори, які вклали гроші в криптовалюти, мають бути готові втратити всі свої вкладення, попередив 11 січня британський фінансовий регулятор (FCA). Головний інвестиційний стратег Bank of America Майкл Хартнетт назвав біткоїн “матір’ю всіх бульбашок”.

Різке подорожчання – якраз одна з ознак бульбашки, відзначає у доповіді співзасновник Convoy Investments Говард Ван. За останні три роки капіталізація біткоїну зросла у 65 разів, і якщо ця криптовалюта продовжить дорожчати такими темпами, то за пару років її капіталізація перевищить розмір американської економіки, продовжує він.

Ван не виключає, що з часом біткоїн “дозріє” і в майбутньому зможе скласти конкуренцію золоту, але поки це спекулятивний актив, вважає він.

Аналітики банку JPMorgan відзначали на початку січня, що, на їхню думку, біткоїн вже почав конкурувати з золотом як актив, що дозволяє застрахувати заощадження від інфляції. Як приклад такої конкуренції вони навели угоди, в рамках яких інвестори вивели 7 млрд доларів із золота і водночас інвестували 3 млрд доларів в криптовалютний інвестфонд Grayscale Bitcoin Trust.

Як підрахували аналітики, аби капіталізація біткоїну зрівнялася з вартістю золота у приватних руках в злитках, монетах і фондах, його ціна має зрости до 146 тисяч доларів.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator