На мопеді під цеглу

Авторadmin

На мопеді під цеглу

Зміст:

Оздоблення стін під цеглу: розглядаємо чотири способи декору

Зміст публікації:
Оздоблення стін під цеглу: використання в інтер’єрі
Облицювальна плитка: виглядає реалістично
Декоративна штукатурка: красиво і витончено
Панелі під цеглу: зручний формат
Шпалери під цеглу: бюджетний варіант

Цегляні стіни або обробку з цегляної кладки можна побачити в багатьох інтер’єрних стилях. І це не тільки всім відомий лофт, який розбурхує серця своїх шанувальників вже сотню років. Такий декор можна зустріти навіть в класичному інтер’єрі, що пред’являє досить серйозні вимоги до обстановки. У цій статті від stroisovety.org ми поговоримо про те, якими способами може бути виконана обробка стін під цеглу. Розглянемо різні способи, щоб було з чого вибрати.

Декор стін під цеглу фото

Оздоблення стін під цеглу: використання в інтер’єрі

В оформленні житлового простору дизайнери досить активно використовують цегла і його імітацію. Широка колірна гамма, різноманітність форм і видів цегляної кладки дозволяють не тільки розширити кількість варіацій такого декору до нескінченності, але і створити унікальний і нестандартний інтер’єр, до чого прагнуть багато власників власної житлоплощі.

Де застосовується цегла в інтер’єрі?

Оздоблення стін під цеглу фото

Найкращий спосіб використовувати цегла в житловому інтер’єрі – це зняти шар штукатурки зі стіни і виявити під нею цегляну кладку. З нею не доведеться нічого робити, досить очистити її від декоративного шару, розкрити лаком і можна використовувати в інтер’єрі. Але що робити, якщо ваші стіни виготовлені з бетону, газобетону або деревини? Як зробити стіну під цеглу, якщо цей матеріал не брав участь в будівництві будинку? Безумовно, з рідною кладкою конкурувати складно, але з огляду на можливості сучасних виробників, це зробити реально.

У цій статті ми поговоримо про таких оздоблювальних матеріалах:

  • облицювальна плитка;
  • декоративна штукатурка;
  • панель;
  • шпалери.

Стіна під цеглу фото

Розглянемо можливості кожного виду окремо.

Облицювальна плитка: виглядає реалістично

З цим матеріалом дефіциту на будівельному ринку немає. Плитка може бути виконана з різних матеріалів (скло, гіпс, кераміка, композит і т.д.) і представлена в різній колірній гамі. Властивості кожного матеріалу дозволяють використовувати таку плитку в різних приміщеннях квартири – наприклад, така властивість, як стійкість до вологи, гідно оціниться на кухні та у ванній, а гнучкість дасть можливість облицювати радіусні кути та інші поверхні нестандартної конфігурації.

  • Клінкерна плитка. Цей декор стін під цеглу має найбільш реалістичний вигляд. Але, на відміну, від натурального цегли, вага стіни вийде в рази менше, що вельми актуально в багатоквартирних будинках. У продажу можна знайти різні форми, розміри і фактури клінкерної плитки під будь-яку дизайнерську задумку. Підходить для оформлення рівних поверхонь.
  • Гіпсовий. Найбільш поширений варіант для внутрішньої обробки стін під цеглу. На відміну від попереднього варіанту, ціна на гіпсову плитку цілком доступна поряд з прекрасними естетичними характеристиками. Найбільш поширений колір-білий, така плитка ідеально підійде для інтер’єрів в стилі лофт. Але крім білого, можна зустріти сірий, бежевий, коричневий, зелений, червоний і т.д. з недоліків слід зазначити боязнь вологи і крихкість. Декоративна плитка під цеглу фото
  • Кераміка і скло. Головний плюс плитки з цих матеріалів – це стійкість до вологи. Тому її часто використовують у ванній і на кухні. Якщо плитка застосовується для декору кухонного фартуха, то слід взяти її із загартованого скла, щоб в скарбничку характеристик додати ще й стійкість до перепадів температур.
  • Гнучка плитка. Виготовляється з композитних матеріалів і має ряд вдалих експлуатаційних характеристик: не боїться води і ударів, має довгий термін служби і простий монтаж, який може бути виконаний людьми без досвіду будівельних робіт. Найчастіше цей матеріал використовують для обробки зовнішніх і внутрішніх кутів дверних прорізів і арок, тому перераховані характеристики є дуже важливими.

Якщо порівнювати всі варіанти оздоблювальних матеріалів з імітацією цегляної кладки, то плитка буде займати в цьому рейтингу лідерські позиції через прекрасних декоративних властивостей.

Стіна під цеглу своїми руками фото

Декоративна штукатурка: красиво і витончено

Цей вид обробки може конкурувати з плиткою і панелями, до того ж при певних навичках будівельних робіт може бути виконаний своїми руками.

Він має ряд переваг:

  • є екологічно безпечним;
  • вага значно нижче, ніж у плитки і тим більше у цегли;
  • доступна вартість;
  • довговічність;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • можна створювати різні види кладки;
  • широка гамма відтінків-пофарбувати стіну можна в будь-який колір;
  • готову поверхню можна перефарбовувати кілька разів. Штукатурка стін під цеглу фото

У мережі можна зустріти думку про те, що декоративну штукатурку стін під цеглу легко зробити своїми руками. Однак цей висновок помилковий. Даний вид робіт досить трудомісткий, і для його реалізації необхідно мати досвід штукатурних робіт: спочатку поверхня вирівнюється до ідеалу, а потім за допомогою трафаретів по сирій штукатурці наноситься «малюнок» – імітація швів цегляної кладки. На завершальному етапі готова поверхня покривається фарбою і лаком.

Панелі під цеглу: зручний формат

За допомогою панелей з’являється можливість в найкоротші терміни декорувати стіну. Адже наклеювати на стіну потрібно не окремо кожну цеглинку, а цілу панель, на якій розташовується відразу кілька десятків фрагментів.

Як і годиться, виробники пропонують кілька варіантів панелей на будь-який гаманець і з різним ступенем схожості з оригіналом. З яких матеріалів можуть бути виготовлені панелі?

Кожен з цих видів має свої переваги і недоліками. Наприклад, пластикові не бояться вологи, на відміну від панелей з МДФ, які не є вологостійкими; гіпсові мають привабливий зовнішній вигляд і відмінно вписуються в інтер’єри напрямки лофт; пінопластові найдешевші, і естетика у них залишає бажати кращого.

Панелі для стін під цеглу фото

Шпалери під цеглу: бюджетний варіант

Якщо потрібна доступна за ціною альтернатива панелям і плитці, то варто звернути увагу на шпалери під цеглу. Найбільша схожість з оригінальною цегляною кладкою виходить у флізелінових шпалер. Саме щільні шпалери на основі флізеліну передають текстуру цегли найбільш реалістично. Однак до плитки і тим більше до оригіналу, чию імітацію вони створюють, шпалер дуже далеко.
Вони коштують недорого, монтаж можна виконати своїми руками (причому особливих навичок при цьому не потрібно), також легко шпалери демонтувати і поклеїти інші.

Шпалери під цеглу фото

Як бачите, вибір матеріалів і способів імітації цегляної кладки досить широкий. Так що обробка стін під цеглу-це не проблема, а можливість проявити свій творчий потенціал і, можливо, навіть взяти участь в процесі обробки особисто.

Сергій Немченко – експерт у галузі дизайну інтер’єру, його роботи відображають гармонію стилю, комфорту та інновацій. Він досліджує останні тенденції в оформленні простору, надаючи читачам свіжі ідеї та практичні поради. Сергій ділиться своїми знаннями та досвідом у сфері дизайну, пропонуючи інноваційні рішення та цінні поради для створення гармонійного та стильного інтер’єру.

Читайте також:

Оздоблення стін під цеглу: розглядаємо чотири способи декору

Цегляні стіни або обробку з цегляної кладки можна побачити в багатьох інтер’єрних стилях. І це не тільки всім відомий лофт, який розбурхує серця своїх шанувальників уже сотню років. Такий декор можна зустріти навіть в класичному інтер’єрі, пред’являють досить серйозні вимоги до обстановки. У цій статті від stroisovety.org ми поговоримо про те, якими способами може бути виконана обробка стін під цеглу. Розглянемо різні способи, щоб було з чого вибрати.

Оздоблення стін під цеглу: використання в інтер’єрі

В оформленні житлового простору дизайнери досить активно використовують цеглу і його імітацію. Широка колірна гамма, різноманітність форм і видів цегляної кладки дозволяють не тільки розширити кількість варіацій такого декору до безкінечності, але і створити унікальний і нестандартний інтер’єр, до чого прагнуть багато власників власної житлоплощі.

Де застосовується цегла в інтер’єрі?

  1. Якщо говорити про сферу застосування, то цегляна кладка або її елементи можуть бути присутніми в передпокої, вітальні, кухні і навіть у спальні.
  2. Цей матеріал також популярний в обробці камінної зони і дверних прорізів або арок.
  3. У колірній гамі популярними залишаються два кольори – білий і коричневий (природний колір червоної цегли). Але також можуть зустрічатися і нестандартні колірні рішення, наприклад, чорний або сірий, червоний або бежевий.

Найкращий спосіб використовувати цеглу в житловому інтер’єрі – це зняти шар штукатурки зі стіни і виявити під нею цегляну кладку. З нею не доведеться нічого робити, досить очистити її від декоративного шару, розкрити лаком і можна використовувати в інтер’єрі. Але що робити, якщо ваші стіни виготовлені з бетону, газобетону або деревини? Як зробити стіну під цеглу, якщо цей матеріал не брав участь в будівництві будинку? Безумовно, з рідною кладкою конкурувати складно, але з огляду на можливості сучасних виробників, це зробити реально.

У цій статті ми поговоримо про таких оздоблювальних матеріалах:

  • облицювальна плитка;
  • декоративна штукатурка;
  • панелі;
  • шпалери.

Розглянемо можливості кожного виду окремо.

Облицювальна плитка: виглядає реалістично

З цим матеріалом дефіциту на будівельному ринку немає. Плитка може бути виконана з різних матеріалів (скло, гіпс, кераміка, композит і т.д.) і представлена ​​в різній колірній гаммі. Властивості кожного матеріалу дозволяють використовувати таку плитку в різних приміщеннях квартири – наприклад, таку властивість, як стійкість до вологи, гідно оціниться на кухні та у ванній, а гнучкість дасть можливість облицювати радісно кути і інші поверхні нестандартної конфігурації.

  • Клінкерна плитка. Цей декор стін під цеглу має найбільш реалістичний вигляд. Але, на відміну, від натурального цегли, вага стіни вийде в рази менше, що дуже актуально в багатоквартирних будинках. У продажу можна знайти різні форми, розміри і фактури клінкерної плитки під будь-яку дизайнерську задумку. Підходить для оформлення рівних поверхонь.
  • Гіпсова. Найбільш поширений варіант для внутрішньої обробки стін під цеглу. На відміну від попереднього варіанту, ціна на гіпсову плитку цілком доступна поряд з прекрасними естетичними характеристиками. Найбільш поширений колір – білий, така плитка ідеально підійде для інтер’єрів у стилі лофт. Але крім білого, можна зустріти сірий, бежевий, коричневий, зелений, червоний і т.д. З недоліків слід зазначити боязнь вологи і крихкість.
  • Кераміка і скло. Головний плюс плитки з цих матеріалів – це стійкість до вологи. Тому її часто використовують у ванній і на кухні. Якщо плитка застосовується для декору кухонного фартуха, то слід взяти її з загартованого скла, щоб в скарбничку характеристик додати ще і стійкість до перепадів температур.
  • Гнучка плитка. Виготовляється з композитних матеріалів і володіє рядом вдалих експлуатаційних характеристик: не боїться води і ударів, має довгий термін служби і простий монтаж, який може бути виконаний людьми без досвіду будівельних робіт. Найчастіше цей матеріал використовують для обробки зовнішніх і внутрішніх кутів дверних прорізів і арок, тому перераховані характеристики є дуже важливими.

Якщо порівнювати всі варіанти оздоблювальних матеріалів з імітацією цегельної кладки, то плитка буде займати в цьому рейтингу лідерські позиції через прекрасних декоративних властивостей.

Декоративна штукатурка: красиво і витончено

Цей вид обробки може конкурувати з плиткою та панелями, до того ж при певних навичках будівельних робіт може бути виконаний своїми руками.

Він має ряд переваг:

  • є екологічно безпечним;
  • вага значно нижче, ніж у плитки і тим більше у цегли;
  • доступна вартість;
  • довговічність;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • можна створювати різні види кладки;
  • широка гама відтінків – пофарбувати стіну можна в будь-який колір;
  • готову поверхню можна перефарбовувати кілька разів.

У мережі можна зустріти думку про те, що декоративну штукатурку стін під цеглу легко зробити своїми руками. Однак цей висновок помилкове. Даний вид робіт досить трудомісткий, і для його реалізації необхідно мати досвід штукатурних робіт: спочатку поверхню вирівнюється до ідеалу, а потім за допомогою трафаретів по сирій штукатурці наноситься «малюнок» – імітація швів цегляної кладки. На завершальному етапі готова поверхня покривається фарбою і лаком.

Панелі під цеглу: зручний формат

За допомогою панелей з’являється можливість в найкоротші терміни декорувати стіну. Адже наклеювати на стіну потрібно не окремо кожну цеглинку, а цілу панель, на якій розташовується відразу кілька десятків фрагментів.

Як і годиться, виробники пропонують кілька варіантів панелей на будь-який гаманець і з різним ступенем схожості з оригіналом. З яких матеріалів можуть бути виготовлені панелі?

  1. ПВХ;
  2. МДФ;
  3. Стеклофібробетон;
  4. Гіпс;
  5. Пінопласт.

Кожен з цих видів має свої переваги й недоліки. Наприклад, пластикові не бояться вологи, на відміну від панелей з МДФ, які не є вологостійкими; гіпсові мають привабливий зовнішній вигляд і відмінно вписуються в інтер’єри напрямки лофт; пінопластові найдешевші, і естетика у них залишає бажати кращого.

Шпалери під цеглу: бюджетний варіант

Якщо потрібна доступна за ціною альтернатива панелям і плитці, то варто звернути увагу на шпалери під цеглу. Найбільша подібність з оригінальною цегляною кладкою виходить у флізелінових шпалер. Саме щільні шпалери на основі флізеліну передають текстуру цегли найбільш реалістично. Однак до плитки і тим більше до оригіналу, чию імітацію вони створюють, шпалер дуже далеко.

Вони коштують недорого, монтаж можна виконати своїми руками (причому особливих навичок при цьому не потрібно), також легко шпалери демонтувати і поклеїти інші.

Як бачите, вибір матеріалів і способів імітації цегельної кладки досить широкий. Так що обробка стін під цеглу – це не проблема, а можливість проявити свій творчий потенціал і, можливо, навіть взяти участь в процесі обробки особисто.

Види будівельної цегли: характеристики і властивості

За що цінують будь-які види цегли? За міцність і довговічність, привабливість зовнішнього вигляду і можливість використовувати для зведення будинків з різною функціональністю. Але різні марки та розміри цегли змушують розібратися у їх особливостях, характеристиках і властивостях.

Коротко про все, що вам треба знати про цеглини

Перш, ніж розглядати характеристики, слід визначитися, що таке цегла? Це камінь, створений штучним шляхом. Виготовляється у вигляді брусків. При створенні використовується обпалена глина. Даний камінь дозволяє створювати будинки з цегли та інші види споруд.

Тому види і типи цього штучного каменю — різні, в залежності від складу і способу виробництва. Всі напрямки даного виду матеріалу для споруд описані нижче.

По складу і способу виробництва

Різні за складовими речовин і способом створення, бувають такі види цегли:

1. Керамічна. До її складу входять різні види глини і її суміші. Процес створення неможливий без обпалювальної печі.

2. Силікатна. Основні складові виглядають приблизно так: 9 частин піску, 10 частин вапна і мала частка різних домішок. Силікатна цегла «народжується» в автоклаві. Вона може бути різнобарвною. А все тому, що до складу включають пігменти різних відтінків. Має окремий ГОСТ від керамічної цегли та, по суті, є твердим матеріалом лише наслідуваним за формою першого типу.

Різновиди, виходячи з призначення

Призначення у цегли абсолютно різні. Її можуть використовувати, зводячи споруду, і навіть для облицювання фасадів. Звідси і кілька назв цього матеріалу.

Існує три види, але тільки перші два є затребуваними на сучасному будівельному ринку:

1. Будівельний. Друга назва дуже проста, і багато пояснює — називається цей вид рядовий. Його використовують для внутрішньої кладки і для створення зовнішніх рядів, які в підсумку оштукатурюються. Іноді на бічній стороні цього будівельного матеріалу є геометричний малюнок.

2. Декоративна цегла. Ще має назву облицювальної. Цегла для фасадів або по обробці з зовнішньої сторони — це все теж цей вид будівельного матеріалу. Відрізняється тим, що всередині порожниста. Це дозволяє створити теплу стіну, знижуючи теплопровідність. Найчастіше даний підвид однорідного кольору з двома гладкими і рівними лицьовими поверхнями. При чому, кожну з них-професійний будівельник з легкістю відрізняє, визначаючи «тичок» і «лужок». Текстура цегли тут абсолютно різна і може мати рельєфний малюнок на лицьовій поверхні. Тому його можуть називати фактурним. А ще є фасонна цегла. Додатково вона називається профільною або фігурною. Такий вид задіють в процесі кладки складних форм, від арок до стовпів.

3. Пічний. Зараз все рідше створюють печі. Тому даний вид цегли не є трендовим в будівельній сфері. Іноді може бути схожою на рельєфну. Тут слід знати, що шамотна цегла потрібна для топкової частини. Для його створення використовується виключно вогнетривка глина, яка витримує, без зміни структури і форми, температуру понад 10000°C.

Основні характеристики цегли

Все, що стосується цього будівельного матеріалу, важливо. Розмір цегли, його міцність, теплопровідність, морозостійкість і поглинання води — ось, що треба знати, купуючи дану продукцію. Інакше не уникнути грубих помилок, а виправляти їх якщо не неможливо, то дуже складно.

При чому, треба знати, як технічні характеристики цегли, так і зовнішні дані. До перших часто ставляться морозостійкість, теплопровідність, міцність і марка. До зовнішніх — колір, розмір, Але про все по порядку.

Маркування

Кожна партія будматеріалів має свій номер. Вся інформація про виріб — це буквено-цифровий код.

Теплопровідність

Щоб утеплити стіни, потрібні порожнисті вироби — про це знає кожен професіонал. Чим більше порожнеч, тим менше вага цегли і тим вона тепліша. Пустотіла цегла часто має щілиноподібні наскрізні або округлі отвори діаметром не більше 16 мм. А ось щільність у неї середня — М150. Але цього достатньо, щоб створювати зовнішні та внутрішні стіни, а також перегородки в будинках до 3 поверхів заввишки. При цьому, додається ще один очевидний плюс — навантаження на фундамент різко знижується.

Довідка: Якщо кладку робить професіонал, він знає, що порожнисту цеглу (в отворах) не можна забивати розчином. Інакше їх теплопровідність зросте, і вони стануть більш холодними.

Якщо ж потрібні максимально «теплі» цеглинки, треба вибирати поризованний різновид. Така модель має внутрішню пористість. Керамічний черепок у них помережаний різними порожнинами. Ця особливість також впливає на підвищений рівень звукоізоляції.

Морозостійкість

Такі дані говорять про здатність матеріалу «проходити» крізь поперемінне заморожування і відтавання, при чому, в стані, коли цегла насичена водою. Позначаються ці дані в циклах і з покажчиком Мрз.

Це цікаво! Щоб провести дані випробування, цеглу опускають у воду на 1/3 доби, потім стільки ж — в холодильну камеру. Цю процедуру повторюють по циклу, поки будматеріал не стане змінювати свою структуру, втрачати масу тощо. Якщо зміни сталися, фіксують останню цифру циклу. Для півдня України потрібні цеглини з Мрз 25-30 циклів, а центральна частина країни потребує виробах з Мрз 35. Хоча на ринках досі є види цегли, характеристики якої вказують на морозостійкість з 15 циклами.

Міцність

Здатний пручатися внутрішнім напруженням і деформації цегла буде цінуватися при будівництві більше. Отже, міцність є вагомою характеристикою.

Марка

Покажчик міцності розписується як літера «М» + цифрове позначення.

Тому розділяють декілька видів марок:

Ясно, що чим вище цифровий показник, тим менше шансів, що цегла може зруйнується під тиском. А точніше якою вагою в кг на 1см 2 може бути навантаження.

При цьому, альтанки з цегли можуть бути побудовані з виробів з М75 або 50. А котеджі і багатоповерхівки повинні мати маркування від 150 і вище.

Відтінок

На колір, якоя буде цегла, залежить відтінок глини. Він може бути:

  • солом’яним;
  • абрикосовим;
  • коричневим;
  • червоним.

Є навіть білена цегла. Але класичний колір так і називається «цегляний» чи «краснопалкий». А при білястому відтінку глину брали майже білого кольору. З неї виходять білі, жовті і абрикосового відтінку цеглини. А коричневі вироби отримати на натуральній основі неможливо. Це означає, що в вироби додавали пігменти.

Важливо! Якщо на заводі-виробнику кілька еталонів цегли, будьте обережні. Під замовлення вони можуть продати вам «різнобарвну» або строкату партію.

Слід пам’ятати, що червона цегла, міцність якої в середньому варіюється від 1600 до 1900 кг/м 3 є улюбленцем замовників.

Текстура

Зрозуміло, що кожна цеглина має свою текстуру. Але визначають її по марці.

Важливо! Якщо вам достатньо виробів, маркованих цифрами 125-150, коли проводять будівництво малоповерхового будинку, не варто переплачувати і закуповувати будівельний матеріал з більш високою маркою. В експлуатації різниці не буде, а в економічному плані ви втратите додаткових 30% від суми.

Зовнішній вигляд

Цей же показник називають розміром цегли. Найоптимальніший — 250х120х65 мм. Це — розмір стандартної цегли. Такий зручно брати будівельнику. Він вміщується в одну руку. У довжину при кладці вміщуються по ширині 2 цеглини. На шов «накидають» ще 1 см.

Зважаючи на те, яка цегла, розміри, її товщина може варіюватися.

Звідси різні назви:

  • одинарна цегла (з товщиною до 65 мм);
  • полуторна/потовщена (88 мм);
  • керамічна (її товщина може досягати = 15х1 одинарний).

Розмір цегли стандарт — 250х120х138 мм. Керамічний різновид ще називають цеглою великих розмірів ГОСТ. А полуторний відрізняється тим, що економить витрату розчину, і має розмір 288х138х63 мм. Керамокамні звичайні мають параметри 250х120х138 мм.

Також є 2 додаткові групи:

  • укрупнене каміння (ширина 250 мм) і модульних розмірів — 288х138х138 мм;
  • камені з горизонтально розташованими порожнечами — 250х250х120 мм.

Важливо! Економність набуття подвійної лицьової цегли — очевидна. Ціна на такі камені — в 1,5 рази вища, а розмір — у 2 рази менший.

Основні види цегли, з якими доведеться працювати

Серед 15 000 найменувань є цегла, з якою працюють частіше інших. Приступаючи до будівництва, навіть якщо його будуть вести найняті вами професіонали, варто хоч трохи розбиратися в особливостях кожного виду.

Силікатна цегла

Потрібен в районах з низькими показниками вологості повітря. Його також використовують як вид декоративної вставки у зовнішні стіни, вставляючи між червоною цеглою.

Причина затребуваності даного виду — в особливості:

  • розмір силікатної цегли — 250х120х65, але буває і з шириною 88 мм;
  • може бути пусто – і повнотілою;
  • велика гігроскопічність;
  • варіативність кольору в світлих тонах (білий — світло-сірий);
  • різний по міцності (дані можуть коливатися від 50 до 250 кг/см 2 ).

Очевидно, що силікатна цегла не поступається звичайній. При цьому, має більш низьку вартість. Але досі не набула високого рівня затребуваності.

Облицювальна цегла

Здатна «встояти» перед морозом і водою. При цьому, часто трапляється пориста і м’яка. Колір її може змінюватись. Тому облицювальну цеглу продають як світло-жовту, так і темно-червону.

Застосування такої цегли фінансово не більш витратне, ніж оштукатурювання. Порівнюючи ці 2 процеси, видно вигоду за матеріалами (15%) і витратами сил (25%).

Важливо! Збираючись створити гарний фасад, вибирайте лицювальну цеглу в світлих тонах. Жовті та кремові будинки виглядають елегантно й привабливо.

Але лицювальний різновид може стати основним матеріалом, коли встановлюють паркан з цегли. Тут все залежить від фінансової готовності власника-естета. Якщо дозволяють фінанси — можна побудувати паркан або обкласти мангал з цегли кольоровою глазурованою або з орнаментом на зовнішній стороні.

Важливо! Глазурована цегла не тільки виглядає елегантно і ефектно, за що була олюбленою ще у Вавилоні, але і володіє відмінним зчепленням з основною масою і високими показником морозостійкості. Декоративний його шар отримують при додаванні в глиняну масу розчинів, перетворюючись при випалюванні в кольорову склоподібну поверхню.

Лекальна цегла

Виготовляється така цегла з залученням пластичного способу. Особливість лекальної цегли — в невисокій міцності, яка не може бути вища М125. А довжина варіюється від 80 до 225 мм.

Застосовується для кладки промислових димових труб і для їх футеровки. Умова одна — нагрівання повинне бути не більше 700°C.

Клінкерна цегла

Такий різновид потрібний для створення доріжок і цілих площ. Найчастіше імпортується з Фінляндії і Німеччини.

Вирішивши вимостити поверхні для пішоходів, доведеться не просто купити клінкерну цегла, але визначитися з її даними:

Є навіть клінкерна цегла для укладання в замок. Але всі вони відрізняються грубою нерівною поверхнею, відсутністю пустот і високою щільністю.

Товщина клінкерної цегли підкаже спосіб її укладання: якщо вона менша або дорівнює 35 мм, потрібно вимощують на розчин, подібно плитці. А якщо більше даного показника — можна виконувати монтаж на піщаній подушці, використовуючи під час робіт вібратор.

Вогнетривка цегла

Шамотний різновид потрібний для створення топок і облицювання печей. При цьому, вогнетривку цеглу або використовують ребром, або стінки виганяють в половину будівельного матеріалу. Він може бути викладений врівень з ялівцевим вугіллям і деревиною або на ряд вище їх. Щоб піч була ще надійніша, зазвичай проводять кладку, підготувавши розчин з вогнетривкої глини і піску з великими піщинками.

Гіпсова цегла

Відноситься до розряду оздоблювальних.

Гіпсовий цегла має ряд переваг:

  • естетичний;
  • допомагає створювати особливе відчуття чистоти і затишку;
  • екологічний;
  • економить простір;
  • багатоликий за кольором і текстурою.

Останні дані дозволяють вибирати кращі моделі під будь-який стиль. При цьому, ціна на гіпсову цеглу набагато менша інших варіантів декору.

Рвана цегла

Цей різновид будівельного матеріалу потрібний, особливо коли вирішили побудувати паркан з цегли. Міцний і довговічний, він цікавий як універсальний елемент для створення і огорож, і оздоблення будівель. Такий недорогий облицювальний матеріал для фасаду — відмінний вибір, коли хочеться заощадити, але створити щось приємне для очей.

Рвана цегла випускається в декількох формах:

  • половинок (їх товщина — вполовину менша, ніж у стандартної цегли, а властивості незмінні);
  • плитки (у цьому разі він є облицювальним матеріалом).

Важливо! Мало хто знає, що крупнофракційний кварцовий пісок і подрібнений вапняк є основою різновиду облицювальної цегли. Щоб отримати бажаний колір — додають барвні пігменти. Але вони всі на натуральній основі.

Норма і допустимі відхилення від неї

Є ГОСТівські критерії, за якими визначають відповідність цегли вимогам. Але є і відхилення, які можуть вважатися нормою:

  • відхилення по зміні величин (довжина — у межах 4 мм, ширина — мм, товщина — 2 мм);
  • непрямолінійність ребер і «лиця» (при вимірюванні ложковим способом — до 3 мм, тичковим — до 2 мм);
  • ½ цегли в партії допускається кількістю до 5%.

При цьому, не можна вважати нормою, згідно з ГОСТами:

  • тріщини, виявлені на лицьовій поверхні;
  • відколи, плями і вапнякові включення на поверхні понад 3 шт розміром 3-10 мм;
  • недопалені і перепалені вироби;
  • висоли.

Брак

Повноцінним браком вважаються кілька категорій:

1. Перепал. Від підвищених температур поверхня цегли стає нерівною. Якщо на око, то вона закипає. Виходить цегла з не чіткими розмірами. Її колір стає ближчий до чорного, як ніби плавиться. Така цегла теж не годиться в роботу.

Важливо! Перепалена цегла, у якої почорніла тільки сердцевинка, стає схожою на залізо. Тобто придбати партію, де, ви знаєте, що процес випалу перевищив норму, але не змінив зовнішньої структури будівельного матеріалу і його колір — можна і навіть потрібно. Тоді будь-яка будова буде ще міцнішою. І ніхто не дізнається, що ви скупили цеглу «дешево».

2. Недопал. Такі вироби мають гірчичний колір. При ударі з’являється глуха озвучка. Їх не можна приймати від постачальника, тому що недопалена цегла відрізняється низькою морозостійкістю і боїться води. А значить, таке придбання — марна трата грошей.

3. Вапняні включення. Виходять при перенасиченні глини вапняком. Такі цеглини мають другу назву — дутики. Брак в даному випадку виходить тому, що вапняк в сировині недостатньо подрібнився. У підсумку зерна в ½ мм і більше створюють проблеми — вбирають вологу і «спучуються». При наявності відколів більше 6 мм така цегла повинна потрапляти після перевірки ВТК в брак. Купувати її не варто. Навіть якщо глибина відколів менша — купувати цей будівельний матеріал не потрібно. Інакше фасад буде рябим, а поблизу буде здаватися, що будинок свого часу був обліплений мухами.

4. Висоли. Не проявляються відразу. У цьому їх основний «підступ». Вони виступають з часом. Причина такого «несвоєчасного» виявлення — у міграції солей.

Важливо! Уберегти кладку від висолів можна і потрібно. Для цього варто використовувати густий розчин і не розмазувати його по лицьовій частині цегли. Закриття кладок на ніч теж сприяє запобіганню виникнення «несподіванок». Під час дощу кладку — не проводити. А фасад покривати захисної сумішшю. І чим більше будинок буде зведено під дах, тим менше шансів у висолів проявити себе.

Хоча професіонали-будівельники запевняють, що дані виявлені дефекти не є «constanta». Вони зникнуть протягом 1-2 років.

Вартість будівлі: що впливає на кінцеву суму?

Говорячи про те, скільки буде «побудувати будинок», слід визначитися з кількома параметрами. І, спочатку, ціною цегли.

На неї впливають кілька факторів:

1. Місце проведення будівництва. Знайти в Україні вітчизняну цеглу не складно. І це визначає доступність вартості. Багато фахівців вважають за краще працювати в центральній Україні з полтавською цеглою. Імпорт коштує набагато дорожче.

2. Точка продажу. Придбати цеглу з заводу — значить, значно заощадити. Але це, якщо виробництво знаходиться поруч з будівництвом. В іншому випадку, потрібно розраховувати ціну доставки і порівняти, наскільки зросте «цінність» кожної цегли. І це, якщо вони все ще доїдуть неушкодженими. Порівнявши отримані дані, буває вигідніше придбати цеглу в гіпермаркеті, ніж замовляти з заводу-виробника з доставкою.

3. Розмір. Здавалося б, параметри та вартість — різні характеристики. Але чим більший розмір червоної цегли або будь-якого іншого, тим менша ціна. Якщо порівняно зі стандартним, параметри збільшені в 1,5 рази, то ціна — лише на 1/5.

4. Марка. При підвищенні міцності, вартість цегли теж зростає.

Тому найбільш економним варіантом буде придбання подвійної цегли з найближчого заводу-виробника з показниками М100-125.

Далі слід розрахувати приблизну кількість будівельного матеріалу.

Припустимо, будинок буде двоповерховим. Довжина стін — 8 м. тобто розрахунки ведуться на довжину стін 32 м (8х4 м). Враховуючи, що сучасні стелі зводять на 3 м, отримуємо площа: 32х6 (будинок двоповерховий, тому 3х2=6 м)=192 м 2 .

Тепер треба зробити розрахунок цегли. Якщо проводити її в 2,5 цегли, стіни будуть товщиною 64 см. Тобто знадобиться цегла рядова подвійна (192х104=39 168 шт.) і половинки або ½ одинарної лицьової (192х51=9 792 шт). Середня ціна — витрат близько 3800 у.о. Знаючи, скільки цегли в кубі, не складно зробити попередній розрахунок.

Щоб отримати більш або менш правдиву суму, округлимо отримане значення до 4000 у.о. При цьому, не можна забувати про обробку. Фахівці зазвичай вказують ціну 350 у.о./1м 2 . Виходить, що зведення будинку з обробкою коштуватиме від 45 000 у.о. Але якщо заощадити на якості цегли — ця сума нівелюється.

Знаючи, скільки цегли в квадратному метрі, простіше проводити розрахунки. Наприклад, при товщині кладки 12 см. доведеться використовувати 51 шт. стандартного різновиду. Полуторних доведеться купити 39 штук, а подвійних — 26 шт. Якщо ж товщина кладки 25 см, треба купити 102 одинарної цегли.

Пам’ятка майбутньому власнику будинку: як правильно вибирати цеглу

Купуючи цеглу, пам’ятайте:

1. Якщо морози бувають до -25°С, то потрібен будівельний матеріал з показником морозостійкості від 35 до 50.

2. Для двох – або триповерхового будинку види та характеристики цегли не менш важливі, ніж маркування від 100, а краще — 125 кг/см 2 .

3. Для будівництва теплого дому краще вибирати поризований вигляд цього будівельного матеріалу.

4. Напівсуха пресована цегла підходить винятково для внутрішніх перегородок опалювального будинку.

5. Вирішивши заощадити, придбайте подвійний різновид.

6. Збираючись створити арки, вікна, підвіконня — вибирайте фасонну цеглу.

7. Якість даного виду виробів не залежить від кольору. Вибирайте відтінки які сподобалися. Щоб ваші паркани і будинки, а також цегла в інтер’єрі виглядала привабливою і оригінальною.

8. Однотонність рішень залежить від того, чи встигли ви закупити відразу всю необхідну кількість або вирішили купувати партіями.

9. Щоб стіни були однаково міцними, слід вибирати однієї марки будівельну і лицьову.

10. Для фундаменту силікатні вироби брати не можна — вони не стійкі до вологи. Також вони не підходять для кладки печей і труб — просто не витримають високих температур.

Вивчивши всі види будівельної цегли і чек-лист їх відбору і застосування, ви будете готові побудувати надійні стовпи і паркан, альтанку або будинок для себе і сім’ї.

Читайте також

КЛАДОЧНІ — 25 серпня 2023

Який матеріал обрати, щоб був економічно вигідний, міцний та енергоефективний? Порівняння .

КЛАДОЧНІ — 11 листопада 2019

В залежності від методу пороутворення розрізняють газобетон і пінобетон. Крім того, бетони.

КЛАДОЧНІ — 23 серпня 2019

Використання газобетону для будівництва будинку і не тільки. Де можна застосовувати газобл.

КЛАДОЧНІ — 10 лютого 2008

Силікатна цегла – це екологічно чистий матеріал для стін. Силікатна цегла – виготовляється.

СИПУЧІ, В’ЯЖУЧІ — 14 листопада 2023

МЕТАЛОПРОКАТ, МЕТАЛОВИРОБИ — 25 вересня 2023

ФАСАДНІ МАТЕРІАЛИ — 12 вересня 2023

БЕТОН, ЗБВ — 13 листопада 2019

Не завжди наявність тріщин говорить про те, що цемент був неякісним, а будівельники — пога.

МЕТАЛОПРОКАТ, МЕТАЛОВИРОБИ — 06 листопада 2019

Що таке профільна труба, знають багато. Але використання цього універсального виробу — це .

ПОКРІВЕЛЬНІ — 04 листопада 2019

Одними з популярних сучасних покрівельних матеріалів є бітумна черепиця і керамічна черепи.

СИПУЧІ, В’ЯЖУЧІ — 25 жовтня 2019

Далеко не кожен дорослий знає, що щебінь гранітний в корені відрізняється від вапнякового.

БУДІВЕЛЬНІ СУМІШІ — 21 жовтня 2019

Далеко не всі знають, коли застосовується шпаклівка і коли штукатурка на етапі фінішної об.

Про автора

admin administrator