Насіння томат агроні діброва

Авторadmin

Насіння томат агроні діброва

Зміст:

Особливості вирощування томату “Діброва” на дачній ділянці

Серед усіх представлених сьогодні на ринку сортів помідорів городники намагаються вибрати ті, які невибагливі при вирощуванні у відкритому грунті, не вимагають підв’язки і пасинкування. Усі ці переваги має сорт томату Дублень.

Томат Діброва: опис сорту

Цей вид томатів має обмежену висоту стебел-він не зростає більше 70 см у висоту. При цьому у нього гілок відносно трохи, але листя густо і щільно покриває увесь кущ.

Плоди рослини зростають середньої величини, досягаючи до 110 г, хоча городники стверджують, що в тепличних умовах можуть зростати і більше. Яскраво-червоні на вигляд, вони мають щільні м’ясисті стінки і зовсім небагато насіння. Тому вони однаково затребувані як для вживання у свіжому вигляді, так і для переробки.

Томати Дублень мають наступний опис: округла злегка овальна рівна форма, мають ледве помітну ребристість, трохи сплюснуті з боків.

Сорт цінується за раннє дозрівання плодів і його високу врожайність. При цьому відхід за ним потрібний мінімальний. Рослина стійка до вірусних захворювань, заморозків. Компактний кущ можна вирощувати навіть на підвіконні будинку.

Відомо, що більшість сортів томату дуже вимоглива до рівня вологості. Невеликі відхилення від ідеальних умов можуть мати сумні наслідки, але не в цьому випадку.

Томат Дублень відмінно росте як в північних, так і в південних регіонах, отримуючи відмінні характеристики. Єдиний момент-в період цвітіння і запилення йому потрібно забезпечити температуру не вище 25 °C.

Достоїнства і недоліки томату Дублень (Діброва)

Найголовніше достоїнство цього сорту – гранична простота у відході і висока врожайність. Рослину досить двічі прополоти, як його кущ, що розрісся, почне заглушати бур’яни, позбавляючи городника від подальшого окультурення грунту.

Помідори сорту Діброва дозрівають максимум на 110-й день після проростання посівного матеріалу, що дає привід відносити сорт до скоростиглих. Рослина добре витримує різкі перепади температур, похолодання. Воно стійке до найпоширеніших захворювань, особливо до фитофторозу.

Вирощувати його можна без спеціальної підв’язки і пасинкування. При цьому воно демонструє високу врожайність-з квадратного метра можна зібрати до 5 кг урожаю.

З недоліків називають занадто великі розміри плодів, які незручні для консервації. Розрізати їх не можна, а в шийку банки не пролазитимуть.

інші статті Коли висаджувати помідори під покривний матеріал

Чи знаєте ви? Сорт помідора Дублень-один з небагатьох на сьогодні, які можна відтворювати шляхом збору власного насіння. У більшості випадків при культивуванні інших сортів після пророщування їх насіння отримати помідори з материнськими характеристиками неможливо.

Як виростити розсаду, посадка Діброви

Як і у випадку з іншими сортами, для культивування рослини не підійде посів насіння у відкритий грунт. Томати Дублень вимагають вирощування розсади, яку потім висаджують в грунт на відкритому повітрі.

Вимоги до грунту

Для посадки насіння томатів цього сорту можна скористатися спеціальною сумішшю, купленою в магазині. Але можна використати наявні субстрати, які залишилися від вирощування петрушки, кропу, кабачків.

Яким би варіантом ви не скористалися, перед посадкою землю бажано продезинфікувати або прожарити, щоб знезаразити.

Терміни посадки насіння

За загальним правилом, насіння на розсаду высеиваются в останній декаді березня. Але все таки варто враховувати особливості клімату вашої смуги : в тепліших регіонах сіяти їх можна і раніше, а в прохолодніших-пізніше.

Насіння висівається в грунт, поміщений в пластикові контейнери. Стежте за тим, щоб кожен з них мав знизу отвір, який забезпечить хороший дренаж при поливі майбутніх паростків.

Підготовка насіння і схема посадки томатів сорту Діброва

Перед висадкою насіння потрібно підготувати. За бажання можна обробити стимулятором росту, але в обов’язковому порядку потрібно їх вимочити в 2% – ном розчині марганцівки. Після висівання вони сходять практично усе.

Як доглядати за розсадою

Молоді пагони спочатку обприскують, а не поливають, щоб не пошкодити їх. Коли розсада досягне двомісячного віку, можна почати її гартування для підготовки висадки у відкритий грунт. Для цього їй влаштовують денну температуру на рівні 17-18 °З, а нічну-12-13 °С.

Чи знаєте ви? Цей сорт томатів виведений в XXI ст. сибірськими селекціонерами. Вони хотіли вивести стійкий до заморозків сорт, який би в холодних умовах давав хороший урожай і був несприйнятливий до хвороб. І їм це вдалося! Коли у втеч сформуються 3-5 листків, їх можна пікірувати у окремі касети або місткості. Потім рекомендується їх удобрити спеціальними засобами для розсади, наприклад, “Агриколой”. Допустиме періодичне використання стимуляторів росту-гумінових добрив.

Як висадити томати у відкритий грунт

Томат Діброва не вимагає особливої посадки і відходу, вони мають бути приблизно такими ж, як і для інших сортів помідорів. Єдине, цей не рекомендується висаджувати дуже густо – не більше шести кущів на квадратний метр. Інакше кущі рослини пригноблюватимуть один одного, заважаючи рости і знижуючи показники врожайності.

У іншому Діброву так само потрібно розпушувати, підгодовувати, полоти і поливати теплою водою. Великий плюс в тому, що кущі не потрібно підв’язувати, видаляти бокові пагони теж не вимагається. Це значно полегшує відхід за ним.

Коли можна висаджувати розсаду сорту Діброва (Дубок) у відкритий грунт

Висадку паростків у відкритий грунт проводять тоді, коли відійшли останні заморозки. У нашій смузі цей період припадає приблизно на кінець квітня і початок травня. При цьому сама розсада повинна мати вік не менше 55 днів від проростання.

Технологія процесу

Для помідорів цього сорту потрібно виділити південну частину городу, але на ній вони можуть рости декілька років підряд за умови підгодівлі грунту якісними органічними добривами. Бажано, щоб на цій ділянці до Діброви культивувалися лук, огірки, капуста, кабачки.

Важливо! Якщо грунт занадто кислий, підготувати її для висадки цього сорту помідорів потрібно з осені. Для цього ділянку потрібно перекопати з доломітовим борошном або вапном. Заразом можна внести добрива: 50 г суперфосфату і 8 кг перегною на квадратний метр. Навесні можна додати по 20 г калійних і азотних добрив. Лунки під кущі викопують на відстані 40-50 см один від одного, відстань між рядами повинна складати 50-60 см Як вже відзначалося, на одному квадратному метрі має бути не більше шести лунок, щоб кущам було місце для розростання. Це полегшить відхід за ними і їх формування. Кожен кущ повинен складатися з двох-трьох стебел.

Як доглядати за томатами сорту Дублень (Діброва)

Відхід за томатом гранично простий. До того ж рослина рідко хворіє навіть фитофторозом. Але потрібно дотримуватися деяких основних правил, щоб отримати очікуваний урожай.

Поливши і підгодівля

Щодня поливати рослину немає необхідності, але і допускати повного пересихання земляної грудки навколо куща теж не можна. Тому періодично поливши Діброві все ж показаний. Робити це бажано після заходу сонця і рясно.

інші статті Клен канадський : як виглядає і як посадити на дачній ділянці

Періодично також необхідно підгодовувати рослину. Для цього використовують суміш, що складається з деревної золи (250 г), суперфосфату (50 г), органічний добрив (1:5). У грунт її вносять один раз в 20 днів. Роблячи це регулярно, ви істотно підвищите врожайність помідорів.

Важливо! Для томатів сорту Діброва краще трохи підвищена вологість, чим стійка посуха. Проте високі температури не впливають на кількість урожаю. Плодів буде також багато, але вони будуть значно менше за середньостатистичних.

Пасинкування рослини

Особливість сорту в тому, що пасинкування для нього не потрібно. Проте досвідчені городники рекомендують все ж проводити цю маніпуляцію, формуючи кущ на два-три стебла.

Відхід за грунтом (видалення бур’янів і мульчування)

Відхід за рослиною передбачає періодичну прополку. Правда, ретельно цим зайнятися доведеться раз або два. Потім зміцнілий кущ сам заглушатиме бур’яни.

Рекомендується регулярне розпушування грунту. Це призводить до розростання кореневої системи, посилення росту самого куща і, відповідно, підвищення його врожайності.

Томат Діброва: збір урожаю

Кущі дають дружний і щедрий урожай впродовж липня-серпня. Якщо дотримуватися усіх правил відходу за ними, можна знімати до 7 кг помідорів з одного квадратного метра. Перші плоди дозрівають на 80-105-й день після висадження, а останні можна знімати навіть пізньої осені. У цей період плоди дозрівають поступово, і урожай можна знімати постійно.

Помідори цього сорту мають приємну кислинку, м’ясисті, з невеликою кількістю насіння. Їх охоче використовують для салатів, вживають в сирому вигляді. Вони добре транспортуються і довго зберігають товарний вид після зняття. Також відмінно піддаються маринуванню, засолюванню, заморожуванню, в’яленню. Містять 6% сухої речовини, тому з них виготовляють концентрати.

Томат Діброва має цілий ряд позитивних характеристик, найважливіші з яких-простота у відході, висока врожайність і збереження форми і смакових якостей при довгому зберіганні. Тому городники все частіше віддають йому сонячні південні грядки на своїх ділянках, збираючи щедрі урожаї декілька років підряд.

Томат Діброва: опис і характеристика сорту помідор, плюси і мінуси

Томат Діброва вже багато років поспіль відомий городникам як один з найбільш перевірених «старожил». Сорт культивується на території Росії ще з часів СРСР. Помідори Діброва мають безліч переваг: висока врожайність, стійкість до хвороб. Характеристики сорту, плюси і мінуси, способи догляду в статті.

Опис томата Діброва

Багато городників з усього переліку пропонованих сортів томатів прагнуть вибрати ті, які не вимагають теплиці, пасинкування, підв’язування і не потребують ретельного догляду. Одним з таких представників вважається томат Діброва.

Діброва – вибір багатьох садівників за простоту догляду

характеристика сорту

За описом кущ томату низькорослий і досягає висоти 50-65 см. Тому сорт потребує достатньої площі для проростання. Для одного куща потрібна територія в 30: 40см. Компактний, декоративний кущ можна вирощувати як на городі, так і на підвіконні і балконі.

При гарному догляді рослина може дати до 2 кг плодів з одного куща. Плоди яскраво-червоного кольору досягають маси 50-100 гр.

Діброва вважається томатом середнього терміну дозрівання. Помідори з’являються від перших сходів до повного дозрівання протягом 80-95 днів. У сорту слабо виражене розгалуження гілок, хороший показник врожайності – кущі з 3-4 стеблами. Форма листя дрібна, салатового кольору.

Томати комфортно себе відчувають при підвищеній вологості і високій температурі. Відзначається значний приріст врожаю при дотриманні всіх умов. Смакові якості у помідора відмінні, з властивою солодкістю і сухий м’якоттю.

Смакові якості сорту зробили його популярним в кулінарії

Плоди тверді, добре піддаються транспортуванню. Якщо плід зірваний в недозрілі стані, то вже через пару днів він повністю дозріває. Сорт підходить для переробки, консервування, соків, вживання в свіжому вигляді.

Плюси і мінуси

Основними перевагами сорти є:

  • скоростиглість;
  • простота в догляді;
  • стійкість до перепадів температури;
  • висока врожайність;
  • можна вирощувати без підв’язування.

Мінус сорти в тому, що не можна культивувати насіння у відкритий грунт. Рослина розмножується тільки за допомогою розсади.

Відгуки про помідорі

За відгуками городників, можна з упевненістю сказати, що в вирощуванні сорту Діброва немає нічого важкого. Якщо порівняти його з багатьма європейськими сортами, то сорт дуже простий у догляді.

Томат Діброва прекрасно справляється з такими захворюваннями як фітофтороз і бактерицидний рак. Є скарги, що листя томатів жовтіють і є ймовірність атаки комах на помідори в теплиці.

Тонкощі вирощування томата

Допускається вирощування томата в теплиці, але висаджувати його потрібно якомога раніше. Температура повітря вночі не повинна опускатися нижче 5 градусів, інакше розсада вимерзне.

Порядок посадки Діброви

Для посадки насіння потрібно придбати спеціальну піщану суміш, яка продається в спеціалізованих магазинах. Можна скористатися субстратами, які залишилися після інших культур: кабачків, зелені.

Перед використанням грунту її слід продезінфікувати. Для цього можна занурити в духовку і прожарити.

Насіння на розсаду слід висівати в кінці березня. Також рекомендується враховувати географічне положення: в південних регіонах – раніше, в північних – пізніше. Для висівки насіння потрібно підготувати контейнер пластиковий або торф’яної, щоб кожен мав внизу отвори для зручного поливу розсади.

При підготовці насіння, бажано їх обробити стимулятором росту і знезаразити в 2% розчині марганцівки. Такі методи підготовки допоможуть швидко зійти насіння і захистять від хвороб.

Насіння Діброви вимагають підготовки перед висадкою стимулятор росту, Розчин марганцівки Метод правильної вибірки насіння: потрібно опустити їх в сольовий розчин (1 ложка на склянку води). Ті насіння, що опустилися на дно, підходять для розсади.

Правила посадки і вирощування насіння:

  • помістити насіння в грунт на глибину 2 см;
  • розприскувачем зволожити грунт;
  • ящик з розсадою накрити плівкою або склом і поставити на сонце (t 25C);
  • коли з’являться паростки з 4-6 листочками, саджанці можна пересаджувати в грунт.

Коли розсаді виповнитися 50-60 днів, її можна починати виносити на вулицю для загартовування (t 15-20С)

Покроковий процес вирощування сорту на дачній ділянці

Посадка в грунт здійснюється при температурі грунту не менше 15С. Головне, щоб не було вночі заморозків. Етапи висадки:

  • добре висаджувати томати Діброва там, де раніше виростали кабачки, бобові, зелень;
  • місцевість повинна бути добре освітлюватися;
  • на 1 кв. метр висаджується не більше 4 кущів помідорів;
  • розсаду закопують на 10 см в грунт під нахилом. Рослина сама підніметься;
  • перші 14 днів потрібно рясно поливати розсаду.

догляд

Найголовніше – не допускати посухи томатів. Помідори Діброва вологолюбні. Вони не потребують підв’язування кущів і видаленні пасинків.

Важливо вчасно полоти бур’яни і періодично рихлити ґрунт. Перед висадкою розсади можна обробити грунт сумішшю мильного розчину і нітроамофоски з розпилювача.

Заходи боротьби з шкідниками і хворобами

Індикатор стану здоров’я рослини – колір листя. Якщо розсада починає жовтіти, то значить, томати відчувають себе не комфортно. Потрібно уважно оглянути чагарник:

  • якщо на листках є червоні прожилки, то це говорить про нестачу азоту;
  • листя жовтіє і покриваються плямами – недолік цинку;
  • листя жовтіє і мають білий відлив – недолік заліза.

Боротися з шкідником потрібно наступним чином:

  • розвісити в теплиці клейкі стрічки;
  • обприскати теплицю настоєм трав: кореня кульбаби, часнику, цибулиння;
  • провести хімічну обробку: Актеллік, Актара, Пегас, Акарін, Фитоверм.

Ще один небезпечний шкідник – совка. Вона вражає завези, бутони, квіти, плоди. В якості профілактичного заходу рекомендується обробляти рослини настоями календули, лопуха, полину. Так само підійде хімічна обробка: АЛАТАР, Іскра М, Фитоверм.

Капустянка на томатах прогризають коріння і стебла, не даючи плодам розвиватися. Для боротьби з комахами використовують препарати: Грім, Форс, Медветокс. Їх закопують прямо в землю. Від нематоди допоможе засіб «Фитоверм», а від посленового мінера врятує «Іскра М» або «Кеміфокс».

белокрилка совка Капустянка

Томати Діброва – високоврожайна культура, перевага якої – відмінні смакові якості і стійкість до захворювань. Багатого Вам врожаю!

Про автора

admin administrator